Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stanomx »

idem rychlo vratiť
RAMMSTEIN
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6750
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

misko ale to by si musel spiderman videnie mat. skus ale len skus mi povedat ako ta fabia vidi co ide za kamionom ?mas x ray videnie v aute dozadu? tu fabia dobre vedela ze ide za nou kamion ale ako turbo pise, ze ten oproti jedine bol v obraze. a mrtvy uhol asi automobilky len tak zo spasu montuju do aut, ze?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Hej a auta oproti sli po krajnici len tak zo srandy :D

Si vezmi ze to nemusi byt len bmw, moze to byt kludne sanitka/policia atd...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2218
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Aha...cize to uzavrieme tak, ze hlavny vinnik je sofer Fabie. A predpokladam, ze ci uz sanitka alebo policia by si nieco take bez zodpovedajucich nalezitosti (majaky + sirena) nedovolili.

Nikto to nenamieta kvoli rychlejsej jazde, za predpokladu, ze neohrozuje inych. Ako sa to hovor? Nerob inym to, co nechces, aby oni robili tebe?!?
Naposledy upravil/-a _Mato_ v St 27. Okt, 2021, 20:08, upravené celkom 1 krát.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Skillex, Stiv, miso a pod., nie vsetci sme obdareni ako vy superhrdinovia :) Oci vzadu, usi satelity.

Spoluziaka som mal podobneho, pocul motor hned trepol typ, rocnik, este aj gumy. bajkar, pripominate ho :)

A ked ma vratit vodicak kto nevidi dozadu tak co potom s hovadami co nevidia dopredu? rodny list naspat? :laugh:

EDIT: prechadzam si cenniky, dnes som si spontanne bol sadnut do faiatu 500Xa veru to nebude pre nas :D

ale do kombiku sa zmestime...ale koncernova politika nepusti, chcel by som combi s benzinom, dobrym automatom a 4x4? hold, oktavka to dostane len so 140kw verziou, RS ma predny pohon a 180kw verziu :D

ja viem, ja viem, je tu VW, ten ma R, takze ochcavka to prosto nemoze dostat ale je to skoda. heh.

Inak predajca Fiatu bol prvy uprimny predajca.

"netusim kedy a ci vobec pride co teraz objedname, ide to do prdele cele" :D neviem ci presne ale tak nejako sa vyjadril.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

SKILEX: skusme si to video rozobrat.
Sofer Fabie: rychlost 90 km/h = 25 m/s
vodic bmw: objavi sa v zabere v sekunde 8.35s (priblizne), na urovni fabie je v 10.5s.
Tatrovka v protismere: odhadnime jej rychlost na 90 km/h = 25m/s (zle sa to odhaduje, ak sa chces v tom sparat, tak smerove stlpiky su v CZ kazdych 50m - https://cs.wikipedia.org/wiki/Sm%C4%9Brov%C3%BD_sloupek)

Reakcna doba sofera je pekne zhrnuta tu: https://marceljanco.sk/reakcna-doba-vodica/ . TLDR, okolo 0.8-1.2s, podla veku, mnozstva svetla, spravania, ... Mne bezne spravanie vravi (ale asi je to nespravne), ze ked sa niekto vyhyba v protismere, tak najprv sa pozriem do laveho spataku a az potom reagujem. T.j. zaciatok zmeny manevru bude najskor po 1-1.2s (optimisticky variant), teda presiel som uz mozno aj 30m.

V rozsahu 10.5s - 8.35s = 2.15s, prejde vodic fabie ca. 54m. Nakolko ho BMW za tie 2.15s dobehne, tak jednoduchy prepocet vravi, ze vodic BMW ide rychlostou o 25.11m/s vyssou ako vodic fabie => ca. 180 km/h. V case 8.35s je Fabia vzdialena asi 100m od tatrovky. Nevidime, kedy sa tatrovka zacne uhybat, mne sa zda ze cely cas ide minimalne po hrane krajnice. Sofer Fabie nevieme posudit ci umyselne alebo zbezne sa postupne posuva viac ku krajnici, v case 10.49s uz je kolesom na hrane krajnice (pricom v case 8.14s je este o 1-2 sirky pneu od krajnice). Nevieme posudit, ci stihol pustit nohu z plynu, ale ak ano, tak mal na to asi 0.7s. To uz bolo BMW len asi 10 m od jeho naraznika.

Ja to vidim tak, ze vsetci vramci moznosti zvladli toho kkt v BMW pomerne OK, klobuk dole pred vodicom Fordu v protismere. Tomu z BMW by mali zobrat vodicak a poslat ho do basy. Nie za rychlost, ale zaklad je neobmedzit a neohrozit pri predbiehani.

Inak, sanitka nepojde 180 km/h po takejto ceste v premavke. Uz 130-140 km/h je dost na sanitku. Dceru viezla sanitka do nemocnice do Viedne a nesli rychlejsie nez asi 160 po dialnici.

Pozn. prepocty su trosku zaokruhlovane, ale pre predstavu su ok.
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6750
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

pozri skilex zas video a zbadas ako v protismere idu ku krajnici a kedy. ten clovek v bmw cakal s obiehanim zrejme. kazdopadne sa tu nemusime hadat pre neakeho cvoka.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Hento nebolo 180km/h ani náhodou :D
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Miso dal opat vstup hodny kritika, co tam cisla, co tam vypocty, smajlik dava jasne najavo profesionalitu vyroku! :)

Inak tiez som mal SSS, v tom aute je 180 citit inak ako v BMW imho.

Quicky,

ako jeep Compass? aky mas motor? spoko?

facelift ma konecne interierhodny zaujmu, asi sa na neho pojdem pozriet :) je mi jasne ze uz to nebude okolo 20k, vsetko slo hore, ale ozaj sa mi vnutri facelif verzia paci.

https://www.autocar.co.uk/car-news/new- ... d-interior
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ojoj

1. Vinnik je BMW, bez debaty... Dana situacia sa dala vyriesit bezproblemovo, a pokazil co mohol
2. Ani nahodou nesiel 180, siel tak 120-130... Niekde si v prepocte spravil chybu.
Vsetlo co malo spravit BMW bolo vyhodit kotvu, zbrzdit o tych 40kmh co šiel rychlejsie oproti fabii, a zaradit sa za nu, nic tazke

Boh vie preco sa rozhodol ze lepšie bude este obehnut aj ju, asi nejaky strelec amater


Tak, ked teraz uz mame jasne ze na vine je BMW, tak si mozme zhrnut ze keby som jazdil ako fabia, tak zomriem 2x do roka

Prehlad o situacii 0, reakcia 0, vobec ho nevyviedlo z miery ze idu 3 vedla seba ani ked uz BMW bolo v zornom poli pred nim... Snad neexistuje človek co by po tomto aspon netukol.do brzdy/nepresiel kolesom cez pravu čiaru

To je vsetko co som tym chcel povedat
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

My sme s jeepom max spokojny, 4kolka je neskutocna, keby ho nemam nevyskusam neuverim a to na cestnych celorockach. My mame trailhawk 2.0d 180koni.

Co sa tyka miesta vzadu tak mi to pripomina suberb,neviem jak sa im to podarilo ale sam za sebou ak si sadnem mam pred nohami min 10cm miesta a maly teda nie som.

Kufor je mensi, co zene dost vadi lebo predtym mala ceed kombi na ktoru nedala dopustit.

Inak len tankujeme a dolievame adblue. Spotreba za 26t km je tusim 8.2l, este dodam ze motor sa rozhodne na 180koni nezda, skor by som povedal, ze je viac “offroadovo” ladeny. Moj jag xf ma 184koni a pocitovo uplne inde, teda nevravim, ze jeep je pomaly slaby ale proste sa to nezda.

Hore nosime truhlu cize sme vysmiati.

Teraz davaju nejake hybrid 1.3turbo smejdy ci co, skusal som to cele zle- pre mna neprijatelne
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Diki za rozpis quicky.

Nj to je problem ze teraz mas 4x2 s nornalnym motorom, 4x4 je hybrid a ceba je ustrelena ttm padom...

Ach jaj mal son kupit auto minuly rok :D vymyslam a drazeju kazdy mesiac. Lebo pekne su tie jeepy, ale nabijem so vybavu a je tam 33k za predokolku v benzine so 150 konmi....

Za tu cenu uz je vo vagu 4x4 ochcavka alebo ateca s 2.0tsi 140 kw. Co tiez nie je terno, ale tak za tie prachy uz aj nejaky vykon a pohon chce clovek.

A miesto na zadnych sedadlach je dolezite, musim vopchat autosedacky ktore uz v tourane nenechaju vela miesta.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12224
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

quick: co si kupil za jeepa, nejako mi touslo :D

ku tej fabii: on vobec to BMW zaregistrovat nemusel. Vyrutil sa z poza nakladiaku a namiesto zaradenia sa za fabku to este fukol pred nu. Su to ani nie sekundy. Dofer fabie sa muhol v tom momente divat dopredu a BMW mal v mrtvom uhle. V prvom rade je vodic BMW kokosak. V druhom, vodic tatry dobre zareagoval a v tretom vodic fabie nezareagoval nijako. Dovodov moze byt viacej, ale nechapem tie komenty ze je to chuj :D Inac chalani, neprehanajte to stym spetakom a pozeranim dopredu. Primarne sa divam dopredu, sekundarne pozrem aj do spatokov, co sa deje za mnou. Ale prave v sekunde, kde sa divam dopredu sa moze stat presne takato situacia, ze sa niekto vyvyli z poza mna z poza nakladiaku a ja proste o nom neviem. Hlavne ak idu oproti mne auta a sledujem, ci si to podobny pako ako v tom BMW, nezmysly v tom momente ten nakladiak/auto predbehnut.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa quicky »

Ja som kupil zene s detmi compass trailhawk 2.0d 180koni.

Celkovo som s autom spokojny, hlavne tie 4x4 schopnosti su skvele. Casto chodime na hory a pod. Mna vyslo v 2020 fungel 33500 s dph
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pekne, za tu cenu je dnes 4x2 benzin :D vo fullke, ale stale...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"