Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa bepetko »

Možno keby ich odsúdili a oni sa následne odvolali, by dopadli lepšie ako teraz.
Myslím si, že súd vie čo robí.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

priamy dokaz zrejme nikdy nebude. Hlavne nepriame dokazy boli vypovede Thota a Andruzska. Ostatne veci len dotvarali mozaiku. Uvidime co na to najvyzsi sud.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5363
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa kllr007 »

https://www.teraz.sk/spravy/utocnika-v- ... lanok.html
https://twitter.com/JulienOdoul/status/ ... 00102?s=19
3 roky živili takéhoto "inžiniera", ešte dostával špeciálne naviac lebo bol "mladistvý". 150 000€ vyinkasoval. Krásne.

Neverím tomu že bol prvý a posledný, tých čo sa vydávajú za 15-16 ročných pritom majú ku 30tke musí byť státisíce. Potom sa môžu čudovať že štáty sú zadlžené keď takéto "chudiatka" na nich pasú. Ale tak keď sa francúzi nebúria, tak to asi chcú.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Kotleba dostal trest štyri roky a štyri mesiace, a to v ústave s minimálnym stupňom stráženia.
Podľa súdu propagoval ideológiu, ktorá mseruje k potlačeniu práv a slobôd, pričom to spáchal verejne.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22506823/marian- ... inute.html
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mirjak »

nespravodlive... dako divne to vyratali, zaco ten 3mes. bonus? malo to byt predsa 4roky a 1mesiac (1488:365)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6717
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

dobre mu tak. aj ked nemyslim si ze rozsudok obstoji aj na vyssom stupni. za svoju karieru dal dost dovodov za to aby mal zakazanu cinnost, ale postavit obzalobu na hodnote nejakych sekov je predsalen dost tenka voda a skor mu nazenie vodu na mlyn. zakazat stranu resp. jemu osobne politicku cinnost by bol urcite vacsi prinos ako mu takto robit promo zadarmo.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5823
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Jednu mu už zakázali a odvtedy si dáva pozor aby to nerobil tak okato.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pozri, aj Al Caponeho dostali za dane a nie za vrazdy... Kotlebu dostali za dokazatelne, zaevidovane papiere :).
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

smutny den pre 7 uzivatelov :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mino_85 »

Keby ho to aj politicky zabilo, príde náhradník. Kým je dopyt, bude ponuka, ilúzie si nerobím, tých 10 % si svojho vodcu nájde. Každopádne by bolo fajn ak by sme vedeli očividné veci trestať a vyslali odkaz, že sa neoplatí schovávať za nejaké "šifry". Ťažko povedať ako to nakoniec dopadne, ale podobný "odkaz" smerom k verejnosti by dosť pomohol aj u Kočnera. Samozrejme môj laický phľad, právnici nebudú súhlasiť. :)
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

tak mu treba. este ked som chodil ako decko do skoly v bystrici tak vsetci vedeli ze kotleba je fasista a to bolo davno pred jeho politickou karierou. co citam komenty na facebooku atd ze ho zatvorili za nejake nahodne cisla a za iny nazor a podobne nezmysli a ake je to nespravodlive... prd za nazor ale propagaciu nacizmu a ako povedal joker, you get what you fucking deserve!
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

to tam vypisuju zaplateni ruski trollovia
to si nevsimaj
kazdy pricetny clovek vie, ze je to tupy fasista
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja si uprimne myslim ze to pisu zmagoreni ludia a pekne zadarmo, trollov si plati hlavne smer :D

Mam podobny nazor ako mino, myslim ze europsky priemer je nieco nad 10% co sa tyka ultra pravice a prosto sa to bude volit viac ci menej.
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa avixe »

ak to bude niekedy pravoplatne tak by bol "odsudeny za umyselny trestny cin", co mu znemoznuje vykonavat viaceroverejnych funkcii
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

No, nie že by to nebola aj celkom potešujúca predstava, po tom čo minule predvádzal v o 5 minút 12, že by od takýchto excesov bol viac 4 roky pokoj :rofl: Ale dúfam, že toto Najvyšší súd zmietne celé zo stola.
Aby ma nikto nepochopil zle, nie som volič ĽSNS, a myslím si že MK, alebo ktokoľvek iný, by mal byť za spáchanie trestného činu samozrejme spravodlivo potrestaný.
Tento proces, a s ním spojená "numerológia" je však už na mňa trochu priveľká exotika.

Ono aspoň pre mňa celkovo novela trestného zákona z roku 2017, a pridanie "trestných činov extrémizmu" pod §140a, nebola celkom jasná už vtedy, ale ak skutkovú podstatu trestného činu podľa § 421 napĺňa aj to že niekto daruje sumu 1488€, tak je to už na mňa hodne pritiahnuté za vlasy.
O tom, že s akým úmyslom to robil, a prečo vybral túto sumu a daný dátum samozrejme asi netreba pochybovať. Rovnako chápem, že pri vynesení rozsudku sa zrejme prihliadalo aj na jeho minulosť.

Neviete niekto náhodou, prečo to z § 422 "Prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd" preklasifikovali na § 421 ''Založenie, podpora a propagácia hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd''
Pôvodne bol obvinený tuším za prečin v zmysle § 422 , nie? tak prečo to zrazu preklasifikovali? (okrem možného vyššieho trestu)

Pokiaľ by to však skutočne prešlo, mohol by to byť podľa mňa do budúcna všeobecne nebezpečný precedens. Momentálne mám totiž pocit ako keby dosiahol čo chcel. Pokiaľ by sa to takto neriešilo, tak maximálne by dal niekomu nejaké peniaze, motív teraz nebudem riešiť. V tomto stave, však tomuto "Vodcovi" ide doslova voda na mlyn a jeho voličskú základňu môže oblbovať tým, že ho odsúdili za to, že pomáhal druhým. Spravia z neho martýra, a jeho popularita len pôjde hore. Umelé démonizovanie nejakého čísla je presne to o čo im ide. Samozrejme sa na tomto procese podieľali aj "znalci" z oblasti extrémizmu. Ešte raz opakujem, že neverím tomu, že MK zvolil danú sumu náhodne.
Ale aby darovanie tejto sumy napĺňalo skutkovú podstatu daného trestného činu mi príde scestné, ak toto prejde tak aké obžaloby im môžu prejsť do budúcna?
Číslo 14,18,88 a neviem ešte ktoré všetky sú pre mňa jednoducho len čísla ako každé iné. Pokiaľ bude mať niekto vytetovaný "totenkopf" a pod tým 1488 tak je asi jasný, ale v tomto prípade mi to príde pritiahnuté za vlasy. Schválne, treba sa pozrieť koľko 14-tiek a 88-čiek a ostatných "zlých" čísiel nájdeme na dresoch napríklad aj v profi športe.

Asi by som mal urýchlene vytrhať zo stien konzoly, aby som sa náhodou nedopustil trestného činu prechovávania extrémistických materiálov, zjavne Číňania pri značení zabudli na politickú korektnosť :rofl: Alebo by aspoň človek čakal že politicky korektná EU, toto číslo z radu vyradí :D
Obrázok

Ono sa teraz na MK dá dobre baviť, že dostal čo si zaslúžil. Len pokiaľ by v budúcnosti niekoho z Vás z takéhoto trestného činu na takýchto základoch obvinili a budú to brať vážne, tak už to nie je sranda. Preto som napísal, že je to podľa mňa nebezpečný precedens.

Len taká vtipná historka, bol som za jednou babou v BA na rande, prvý aj posledný krát. :hysterical:
Asi po hodine, sa ma s úplnou vážnosťou opýtala či volím Kotlebu? Najprv som nechápal, a keď som jej povedal, že nie prečo, tak mi vysvetlila, že to je dobre, ale že mám ŠPZ na aute "heil hitler". :? To som teda zostal kukať, jednak že ma to nikdy nenapadlo, a že si to vôbec niekto všimol. Nutno povedať na jej obhajobu, že auto nemala, a asi najprv nechápala, že ŠPZ sa dostáva od PZ, a nevyberá si ho človek sám, ale aj tak :facepalm:
Obrázok

A práve táto skúsenosť ma neskôr prinútila rozmýšľať nad tým, koho to vlastne môže napadnúť, že by som dobrovoľne nosil takéto "šifry". A práve aj toto je dôsledok tejto "osvety", ktorú spôsobil tento proces a jemu podobné. V živote som sa totiž predtým nemal dôvod zaoberať číslami, a myslím, že ani väčšina iných ľudia nie. Takto nakoniec je z toho len budovanie verejného povedomia o niečom o čo som presvedčený, že väčšina normálnych ľudí ani neuvažovala.

Aj negatívna reklama, je reklama... Takto len dostáva zbytočne ďalší priestor v médiach.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD

Návrat na "Debata o všetkom"