GTX 1070 Ti co s nou ?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Ahojte,
kamarat ma problem s grafickou. Hrava online turnaje v automobilovom svete ako profesional ,taktiez aj v realnom zivote. Jeho priorita teda bola vykonna graficka karta. Kúpil z netu GTX 1070 Ti , ktorá bola pouzivana na mining ( nevedel som o tom ). Pouziva ju cca polroka +-. Zrazu sa mu stalo toto " Obrazovka mi písala no signal (cierna obrazovka) a ventilátory isli naplno. Hned ma napadlo ze sa hreje, povedal som dones ju pozriem sa na nu. Bola trocha od prachu + prepastoval som ju MX-4 kou. Povodna pasta bola tvrda ako beton + bola aj mimo čipu. Ozval sa mi na druhy den ze zatial ok , neskor napisal ,že znova mu to spravilo. Pozicial som mu moju GTX 1050 Ti a pise ze zatial ide v pohode. Kedze mam Mini ITX dosku a bednu jeho dlha karta mi sice vojde , ale jej výška je bráni napojeniu napájania (zavadzia pozicia 5.25). Je teda karta definitivne K.O a moze pozerat po druhej ? alebo ju zaniest neakému odbornikovi v miestnom PC servise? (co si myslim ze nepovie nic ine ako je po nej). Ďakujem za odpovede.

EDIT // podotýkam ,že teploty v IDLE vypadali byt v poriadku. V zatazi neviem povedat on je v tomto lavak. Skusal vraj aj neaké zatazove testy a ze nebol problem.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa gammaray »

Karta to ma za sebou. Jedine novu. Navyse ked sa venuje tomu "jazdeniu" tak nerobit si problemy a kupit novu.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Asi hej, ale môže to byť aj zdroj, treba vyskúšať iný ak je možnosť. Prípadne pozrieť kabeláž na pôvodnom či je tam dobrý kontakt v PCIe konektore na karte /nejaký vytlačený pin z kábla čo nerobí dobrý kontakt a podobné blbosti/. Zvyšok zostavy by bodol.

Ale samozrejme po miningu sa dajú čakať problémy, tie karty sú vyšťavené.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Ďakujem vam za odpovede páni. Budeme teda kupovat zrejme novú kartu. Prajem peknú nedeľu.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4064
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa castelL »

Karty po miningu sú vo väčšine v lepšom stave ako karty z herného Pc.. prešlo mi stoviek kariet rukami a zažil som rôzne problémy.

To čo je tu popisane mi urobila Gainward Phoenix GTX 1070 ktorá nebola z ťažby.. reklamácia a naťahovanie sa so Alzou. Iné zdroje nepomohli. 2x mi kartu vrátili že vraj sa závada neprejavila a až na tretí krát (kupované na firmu) vymenili za iné SN.

V záťaži čierny obraz no signal a ventilátory 100% ako je popísané tu, po vybratí a vložení naspäť karta znova nabehla ale v záťaži opäť po nejakom čase rovnaký problém. Zrejme servisný technik kartu zapojil a keď dala obraz vrátili.. a pritom som jasne popísal pri dlhodobej záťaži.
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Čiže vadna karta. Zatial kamos uz 2 hodiny hra simulator zavodov na mojej 1050 Ti a ziadny problem. Smutne ze ta jeho odisla.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa Memnon »

castelL napísal: Ne 24. Máj, 2020, 12:25 Karty po miningu sú vo väčšine v lepšom stave ako karty z herného Pc.. prešlo mi stoviek kariet rukami a zažil som rôzne problémy.

To čo je tu popisane mi urobila Gainward Phoenix GTX 1070 ktorá nebola z ťažby.. reklamácia a naťahovanie sa so Alzou. Iné zdroje nepomohli. 2x mi kartu vrátili že vraj sa závada neprejavila a až na tretí krát (kupované na firmu) vymenili za iné SN.

V záťaži čierny obraz no signal a ventilátory 100% ako je popísané tu, po vybratí a vložení naspäť karta znova nabehla ale v záťaži opäť po nejakom čase rovnaký problém. Zrejme servisný technik kartu zapojil a keď dala obraz vrátili.. a pritom som jasne popísal pri dlhodobej záťaži.
stovky kariet? ako na tom moze byt lepsie karta 24/7 (aj ked v serverovni) lepsie nez herna co realne ide zlomok?
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4064
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa castelL »

Stabilná záťaž a vo väčšine prípadov optimalizovaná v zmysle znížený výkon ku spotrebe. Sa tu bavíme o tom, že väčšina ľudí aj na moje prekvapenie, je fakt znalá a dala si záležať na stavbe rigov a optimalizácii HW, často dokonca len cez SW. Karta čo niekde ťažilila dva roky pri 60-70% záťaži má mierne tuhšiu pastu, čo je výsledok dobrá konzistencia a sú tam tom veľmi dobre, najčastejšie sú problém ventilátory, ktoré sa ale pokazia aj v bežnom Pc. Počtom kariet sa nechválim len som narážal na to že som testoval osobne obrovskú kopu kariet a dával do pôvodného stavu napr ten BIOS, rozoberal x y staníc rigov.

Inak Slafi už asi neskoro ale keďže si porušil nálepku tak neviem ako to je, čo máš za kartu, ale často tie karty sú vo väčšine kupované Alza/asbis a pod, čiže lokálne u nás a mne sa pár krát podarilo vypátrať na základe sn obchod kde bol HW zakúpený a dalo sa to teoreticky riešiť aj bez dokladu, neviem čo máš za model.. gigabyte Sticker tuším nemá žiadna karta, aspoň som nevidel u AMD ani NVIDIA.
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Tak ta karta je kupovana z druhej ruky , tak neviem ci by sa dalo nieco take poriesit. Nema od toho zrejme ani fakturu . Viem ze len krabicu ma od toho komplet , ale dokedy zaruka to neviem. A nalepku som porusil na srobiku , ktorý drži pasívne chladenie.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8087
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa ericc64 »

To ze karta z miningu je na tom lepsie ako z herneho PC by platilo tak keby porovnas 2 extremne pripady... Karta z miningu ktora bezi na 60-70% zataze a je vyborne chladena a kartu z nejakeho hracskeho PC, ktora je este aj pretaktovana a pecie sa niekde v zlej skrinke pri vysokych teplotach...

existuje ale aj isto milion pripadov, kde karty v miningu nebezali na 60-70% v dobrych podmienkach.... tak isto keby zoberiem moje hracske karty co som mal v PC, ktore 80% casu isli v iddle, vetraky sa ani netocili a zvysnych 20% boli v loade, aj ked pretaktovane, ale vzdy s dobrymi teplotmi, tak take hracske karty v zivote nemozu byt na tom horsie ako tie co bezia 24/7.
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Tak zazrakom som ju zapojil do mojej Mini ITX case troska som ju naklonil aby som mohol zapojit napajanie. Zatial som hral Escape From Tarkov naplno , nedostala sa na viac ako 68-69 stupnov. Nic sa neudialo. Ked bude cas vyskusam hrat niekolko hodin ci sa nic nestane.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4064
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa castelL »

Mne tiež išla ta karta dlhšie ok a potom zrazu bum čierny obraz.. a presne takéto niečo sa dosť ťažko reklamné viď môj popis.

Eric.. to je na dlhšiu debatu, ja som to tu písal skôr o niekom kto to robí vo veľkom a nie má doba v pivnici dva rigy.
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

UP//
tak chlapci skusal som rozne testy vyse hodinu . Karta max do 71 stupnov sla . Ziaden problem . Hral som na nej rozne narocnejsie hry takisto nic . Kamarat ma tu moju 1050 Ti . Napada ma ci to nebude zdrojom, ze v urcitom okamihu nedokaze jedna vetva dodat potrebny prud a preto hodi ciernu obrazovku a ventilatory idu naplno. Lebo karta ma 6 + 8 pin . Jeho zdroj ma 6+6 pin. Dal som mu redukciu molex to 8 pin. Jemu ta moja 1050 Ti ide dobre lebo nepotrebuje pridavne napajanie. Staci jej pciexpres slot. Moze to byt aj tym ? Alebo sa mylim ? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Jak som písal vyššie, môže to byť aj zdrojom. Ak to u teba ide OK, tak zjavne karta je v poriadku. Skúsil by som ešte tvoj zdroj a jeho kartu v jeho mašine, ak táto kombinácia pôjde OK aj u neho, tak sa dá vylúčiť aj akákoľvek SW vada v jeho systéme a teda s veľkou pravdepodobnosťou to jeho zdroj nedáva.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1185
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: GTX 1070 Ti co s nou ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Vyskusame to .

Návrat na "Grafické karty"