Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

ANO, malo by to tak fungovať, že zašlú údaje /čislo na tatrabanku a suma sa tam prevedie. Má niekto skúsenosť? Cena za modely Stream vychádza najlepšie priamo od nich.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9989
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Ano, ale sama sa neprevedie, musis previest ty.

vyzera to nejak takto (klik):
Spoiler: ukázať
Dobrý den,

děkujeme.

V příloze zasíláme zálohovou fakturu za objednané zboží dle Vaší objednávky č. XXXX. Doúčtovací fakturu zašleme společně se zbožím.

Prosíme o provedení platby s uvedením:

1) čísla účtu: 2945034225/1100
2) částky: 589,92 EUR
3) variabilního symbolu platby: XXXX
IBAN: SK6811000000002945034225

SWIFT: TATRSKBX


Zboží bude odesláno po jeho uhrazení, do 28pracovních dní.
.
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

stiv, to mi je jasné :)
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Brat bral dneska Laru, zvolil platbu kartou na stranke, zadal udaje a hotovo. Ziadne prevody na ucty ani nic podobne :)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No áno, ale platba vopred na účet je spoplatnená.

Ale inak...nejako som si to prepočítal a tá ich suma v € mi veľmi nevychádza, reálne mi to v kalkulačke v Revolute (najlepšie kurzy) vychádza na drahšie.

Edit: Tie ceny sú divné, napríklad pri tej prvej, už predskladanej
https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... -rm_cse14/
keď vložíš do košíka a vo voľbách dopravy a platby zvolíš SK a platba kartou, tak v prehľade je "Cena s DPH: 254.48 € s DPH" ale keď pozriem na sumu "Celkem k zaplacení: 7550 Kč", tak keď si to prevediem v Revolutke (dobré kurzy), tak mi vyjde ~273,50€, čo je úplne iná suma (aj po pripočítaní 170,- za kuriéra).

Vieš čo, idem im napísať. Nech upresnia, že ako to je s platbami a finálnou cenou pre Slovákov. Ak by to bolo také, že platobná brána bude chcieť napríklad tých 7550,- CZK, tak si človek musí dávať aj pozor, čím to zaplatí, lebo pri bežnej banke by sa to veľmi predražilo (zlý kurz a medzibankový poplatok).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Presne ako píšeš. Cena v eurách pri objednávke je odveci, neviem podľa čoho to počítajú. Ak ti odpíšu daj vedieť.

Platobná brána je v CZK, čiže pozor na poplatky od banky, ja mám na tieto veci Revolut
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Už som sa dorozumel, takže je to zaujímavé:
- cena v € v košíku je suma v CZK bez dopravy s ich vlastným kurzom 1€ = 29,- CZK (super kurz), túto cenu používajú aj pre prepočet do eur ak platíš prevodom, stále majú účet v TB, takže € <> €
- pri platobnej bráne je CZK suma v CZK, takže áno, dávať pozor na to, ako človek platí, Revolut vyzerá byť najlepší a vďaka ich kalkulačke aj jednoducho vieme, koľko zaplatíme.

Takže v skratke, aj za cenu 200,- CZK príplatku si priplaťte za platbu prevodom vopred, CZK sumu vydelia 29. Napríklad znovu, keď si vezmem
https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... -rm_cse14/
ako príklad, platili by ste
- platba kartou (zdarma) - 7550,- = 272,52€
- platba prevodom (t.j. 200,- poplatok za danú platbu) - 7750,- = 267,24€.
S drahšou stoličkou sa cena ešte prehĺbi v prospech platby prevodom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Konecne som sa dostal do prace. Stolicka ktoru tam mam je tato alebo nejaky velmi podobny typ: https://www.youtube.com/watch?v=bU-QfbDCEDE
Po rokoch uz trochu vrzga ale sedak je topka. Pohodlny a dlzka az po kolena, to sa s Larou neda porovnat.

Potom tu mame Officepro https://kancelarske-kresla.heureka.sk/o ... aturn-net/ nieco velmi podobne ale to uz ma krasi sedak stale ale daleko pohodlnejsie ako sedenie na Lare.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Tá OfficePro Saturn sa mi pozdáva 291,50 € + doprava zadarmo. Aká je tam sieťovina?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ty, prosím ťa, čo riešiš? Máš odporúčanie na fantastickú stoličku (LD Streamku), nie koko*iny rieš, čo sa ti pozdáva? Ten šrot za 300€? Už len na to pozriem a vidím, že to je predražená hlúposť.

Scream, zase hajpy, Košice + Sidizky T50, predpokladám, že nemenovaná práca je T-Systems (možno Telekom). Škoda, že väčšina T50tiek vo firme bola vyjazdená ako Dolly Buster. Ale inak to bola super stolička, pohodlná na chrbát aj bez bedrovej opierky. Len drahá na to, čo je.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
marduk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa marduk »

máte niekto skúsenosti so značkou SpinaliS a Adaptic?
AMD Ryzen 7 2700X/SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 | Gigabyte B450 AORUS PRO | Kingston HyperX Predator 16 GB 3333MHz | MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X | Samsung 970 Evo Plus 500GB | WD60EFAX | WD80EFAX | Seasonic Focus GX 650W | SilentiumPC Signum SG1M | Razer DeathAdder V3 | Genius SlimStar 130 | Genius SP-HF 1250B | Sony WH-1000XM4 | Dell S2721DGFA | Sony WH-1000XM4
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Ty co riesis prosim ta? Stolicky, ci mojho zamestnavatela? Kolko z tych 4000 stoliciek si si vyskusal, ze mozes povedat, ze vacsina je rozbita? ... Tu sidiz mam 6 rokov tu istu je perfektna az na jeden detail. Ak chce clovek sediet kolmo, neda sa. Ma taky mierny ( zdravy) zaklon. O opierku hlavy sa klasika neopriem.

Officepro saturn je co do ergo sedenia okej, sedak kratsi, uz to neni taka fotelka ako sidiz. K sietovine ti viac povedat neviem. Pripadny servis by mal byt dostupny, ma aj certifikat zo skusobne ale tu pan odbornik ti rad vysvetli, preco je to predrazena kakolada.

Spinalis ma frajerka uz 10 rokov. Sedi sa na nej perfektne ale mne je mala. Eko koza je osuchana a sedak tvrdsi ( uz aj vysedeny). Ak by mi slo vyslovene o ergo sedenie asi ani nezvazujem ine stolicky
...len si vybrat dobru latku a vhodny typ vzhladom na postavu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

scream napísal: Po 18. Máj, 2020, 21:01 Ty co riesis prosim ta? Stolicky, ci mojho zamestnavatela? Kolko z tych 4000 stoliciek si si vyskusal, ze mozes povedat, ze vacsina je rozbita? ... Tu sidiz mam 6 rokov tu istu je perfektna az na jeden detail. Ak chce clovek sediet kolmo, neda sa. Ma taky mierny ( zdravy) zaklon. O opierku hlavy sa klasika neopriem.

Officepro saturn je co do ergo sedenia okej, sedak kratsi, uz to neni taka fotelka ako sidiz. K sietovine ti viac povedat neviem. Pripadny servis by mal byt dostupny, ma aj certifikat zo skusobne ale tu pan odbornik ti rad vysvetli, preco je to predrazena kakolada.

Spinalis ma frajerka uz 10 rokov. Sedi sa na nej perfektne ale mne je mala. Eko koza je osuchana a sedak tvrdsi ( uz aj vysedeny). Ak by mi slo vyslovene o ergo sedenie asi ani nezvazujem ine stolicky
...len si vybrat dobru latku a vhodny typ vzhladom na postavu.
Pokojne aj 30, bol som tam v rámci štúdie a praxe v niekoľkých tímoch. O opierku sa dokážeš oprieť, vyhni ju úplne dopredu - síce sa budeš opierať o hornú hranu ale to pre podporu, keď máš chuť na podporu krku, postačí.

Ten Saturn je hnus, ešte za takú cenu.

A Spinalis? Love or hate - tu aj na inom fóre písali o nich chalani, veľmi polarizované odozvy.
Ja si osobne myslím, že aj tí s "love" vzťahom by bol okamžite v koncoch, keby si daný človek sadol na Therapiu zvolenú podľa parametrov postavy (muž, žena, výška), tam myslia na všetko - mal som obavy, že je ako pre robotov ale stačilo mi do nej sadnúť a pochopil som, prečo vyzerá ako vyzerá. Niečo tak striktne ergonomické, čo je zároveň aj tak neuveriteľne komfortné, keby som si to mohol dovoliť (ako môžem ale nemal by som a človek chce radšej strechu nad hlavou), tak je ruka v rukáve.

Edit: Ešte k tej Saturn:
- sieťovina je tam tá membránová ale z nejakého dôvodu je otočená o 90° (z 3D nasnímaneho kusu na kancelarskestolicky), čo je nelogické, chceš, aby pružnosť bola v horizontálnom smere
- tá "plná" sieťovina v sedáku a hlavovej opierke je nepríjemná na dotyk, to nie je dobrý materiál
- žiadne výškové nastavenie operadla
- len 3-ročná záruka, kým skladačky v týchto cenách (už od 100€, Alba Matrix) majú 5 ročné záruky
- žiadna informácia o použitej výplni sedáka (ani ten tvar nedáva zmysel)
- proste radšej LDčka 285-SY/SYS, tam nie je žiaden z uvedených problémov.

No proste, n.a.č.o.???

A áno, som pán odborník, lebo som sedel na dosť stoličkách a rokmi zbieral informácie a postrehy na tieto stoličky a myslím, že som už dosť múdry ako rádio, aby som vedel aspoň základne vyseparovať zlé od dobrého. Neomylný ale nie som, no ľúbim kvalitné produkty za málo peňazí.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4465
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

K tej saturne len tolko, ze si si vymyslel zopar dovodov, preco je to zla stolicka. Jediny relevant je to, ze ma 2 roky kratsiu zaruku.

Ak chce niekto sietovinu a stolicku do 300e, tak je to seriozne ergo sedenie, mozno sa najde nieco v lepsom pomere cena/vykon ale pisat, ze to je "šrot" a "a predražena hlupost" je zcestne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je tu problém, problém menom Emagra X5 za takú istú cenu
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... ka-x5m.php .

Nehovoriac o tom, že ak chceme striktne sieťku, tak existuje aj niečo oveľa lacnejšie ako
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... cierna.php
práve nedávno sa ozval chalan, ktorý ju kupoval niekedy v lete 2017, spokojný
Sedím denne 8 hodín a je super. Kvalita sedáku výborná, jediná nevýhoda je že hlavová opierka je moc vzadu, ale keď si človek dá pozor ako sedí tak to je fajn.
čo mi pripomína, že ma vždy zaujímalo ako je na tom sieťovina na tom modeli.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"