Subaru Impreza WRX alebo?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa CageJ »

Focus RS 2.5 bol tuším problémový ....či?
Nové ST sa vypínajú valce, takže spotreba je fajn.

A čo tak 200k FIESTA ST 1.5T?
Máš to nové a cenovo nejde až tak cez tvoj rozpočet.. prípadne 2-ročný kus.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

ST pred mali teoreticky problem, po fl uz su ok. Ale ako tu niekto pisal, cim starsie auto tym absurdnejsia cena pokial je v dobrom stave.
Fiesta ide presne 11k cez strop rozpoctu :D za to si kupim dalsie WRX.
Spotreba u wrx myslim nie je az taka tragedia. V meste 12-13 mimo 9. Okrem toho ma prijemnejsi priebeh vykonu ako STi o podvozku nehovoriac.
Golfa asi budem musiet skusit, popravde ak by bolo gti combi, tak by ma mozno ukecal na praktickost, takto ale ma konkurenciu v podobe S3. Tam je ta sterilnost aspon vyvazena premiovostou aj ked koncepcne je sportback velmi stare auto.
Mozno si necham zajst chut a pockam kym civic 1.5 klesne na bazaroch. Prakticke, moderne, nenarocne...a vraj zabavne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

Neviem či tu padla možnosť 308gti, ale ani netuším ako na tom sú a ponuka asi tiež nebude široká
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

308gti sa dokonca predava ako kombik, bohuzial za taku cenu, ze som na bazare videl jeden za pol roka.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Focus RS 3.gen mal problémy s 2.3 Ecoboostom, keď motory kapali už aj po 10k km. Ford ale zistil príčinu a tento problém vyriešil, autá mali nato zvolávačky. Ale Focus RS je úplne mimo cenovej kategórie, tak isto RS 2.5 2.gen, sú hodne cez budget, kvôli ich počtu a zberateľskej hodnote auta. Takže keď Focus, tak jedine ST, ale aj tam bude problém, tie autá stoja viac ako pred rokom napr. https://auto.bazos.sk/inzerat/110933390 ... i-st-x.php Ten čo je za 10k tak určite nemá takú cenu len kvôli nájazdu, buď tam bola búračka alebo to auto bolo zodraté, to je čistá lotéria.

308 GTI nie je kombi, je to hot hatch tiež (GT je kombi) - https://www.autobazar.eu/peugeot-308-16 ... 73479.html
Len ak Peugeot, tak si určite treba to auto vyskúšať pred kúpou, hlavne kvôli posedu za volantom a tým ich budíkom čo sú vyššie. Niekomu to nemusí vôbec vyhovovať.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa CageJ »

scream napísal: Ne 03. Máj, 2020, 00:17 ST pred mali teoreticky problem, po fl uz su ok. Ale ako tu niekto pisal, cim starsie auto tym absurdnejsia cena pokial je v dobrom stave.
Fiesta ide presne 11k cez strop rozpoctu :D za to si kupim dalsie WRX.
Spotreba u wrx myslim nie je az taka tragedia. V meste 12-13 mimo 9. Okrem toho ma prijemnejsi priebeh vykonu ako STi o podvozku nehovoriac.
Golfa asi budem musiet skusit, popravde ak by bolo gti combi, tak by ma mozno ukecal na praktickost, takto ale ma konkurenciu v podobe S3. Tam je ta sterilnost aspon vyvazena premiovostou aj ked koncepcne je sportback velmi stare auto.
Mozno si necham zajst chut a pockam kym civic 1.5 klesne na bazaroch. Prakticke, moderne, nenarocne...a vraj zabavne.
Tak to som netušil, že je FIESTA ST na SK tak drahá.
V ČR kúpiš novú skladovku okolo 500k CZK / 18.5K €. určite by som sa šiel do Fordu spýtať.
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

CageJ napísal: Ne 03. Máj, 2020, 15:30 Tak to som netušil, že je FIESTA ST na SK tak drahá.
V ČR kúpiš novú skladovku okolo 500k CZK / 18.5K €. určite by som sa šiel do Fordu spýtať.
Môžeš pridať nejaký link?? Lebo za toľko nie sú ani jazdenky ani skladové u nás, to sa mi nechce veriť. Najlacnejšie predvádzacie vozidlo u nás za 21 500€ http://ford-fiesta.noveauto.sk/15-ecobo ... 91904.html , cenníková cena je 25 490€. V CZ som našiel najlacnejší kus za 618 350 Kč, čo je stále dosť ďaleko od tvojej sumy. Nepomýlil si si to náhodou s ST Line? Lebo to je rozdiel. U nás ST Line začína na 18k €.
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa scream »

Za18500 som veru ani ja novu fiestu nevidel :) novy swift stoji viac, co je o kategoriu mensie auto. Clio RS myslim zacina od 23.
To 308gti vsetko super ale 200kW pucit z jednasestky, to mi hlava neberie. To by v mojich rukach zakapalo za 20k km :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa CageJ »

"cenu" treba vyjednať a hlavne teraz je šanca
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Sorry ale z 23-25k€ zjednať na 18k€ tak to neviem neviem, jedine ak cez nejakú známosť, ale aj s tým sa mi to zdá vysoko nepravdepodobné.. Za tú cenu možno to predvádzacie, ako tam s tebou nabehne niekto kto má veľmi dobré vzťahy s vedúcim predajne :)

U PSA je to prakticky najsilnejší benzín, nerobia ho prvý rok, zo začiatku sa montoval do RCZ kde bol dosť poruchový, ale to je už 10 rokov, myslím si, že toho sa obávať netreba, že by skapal po 20 000km. Akurát ten zvuk je taký meh..
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Ivko »

1.6THP bolo spoločné dielo PSA a BMW ktoré ho montovalo do MINI, možno aj od MINI by sa dalo niečo vybrať, akurát tie budiky sú stále trochu mimo štandard, ale niekomu by možno vyhovovalo. Dajú sa nájsť aj výkonné verzie vrátane 4x4
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

scream napísal: So 02. Máj, 2020, 00:45 Tuto temu zakladam pre ludi ktori maju cas a chut filozofovat o univerzalnom sportovom, spolahlivom najskor benzinovom aute do 15k ( bazarpiko), vyuzitelnom na slovesnku, ktore v podstate nexistuje. Absolutna priorita je mat zabavne a zaroven prakticke auto. Mozno to dnes dokazu ponuknut aj diesle ale asi sa budeme bavit o benzinoch. Priority su:

1. 4 DVEROVE !!!! Prakticke auto pre kazdodenne pouzitie. Tj. Krate trasy, dlhe trasy ( dialnica 130km/h), nejaka moznost stresnych nosicov na bajk, lyze, kocarek a jedna detska sedacka. Zaroven by nemalo mat velky problem s autoslalomom.
.
2. Naklady na prevadzku. V spotrebe paliva by som zohladnil len dialnicne tempo (130km/h). Zvysok je viac-menej umerny dialnicnemu tempu alebo vykonu. To vsetko pri najazde do 200-250k km, kedze by to mal byt zachovaly jazdeny kusok.

3. Napadite alternativy, ktore mozno v zaklade nie su az tak zaujimave ale vzhladom na vnutornosti su lahko modifikovatelne ci uz k vyssiemu vykonu alebo k lepsim jazdnym vlastnostiam.

Ako taky zaklad som zvolil Subaru WRX ( 169kW) hatch, kedze mi pride praktickejsi ako sedan. 4x4 nie je nevyhnutnost ale pridava k faktoru zabavy. V podstate ide o suboj praktickosti, zabavy, vahy, spotreby a jazdnych vlastnosti. Wrx taha za kratsi koniec pri odhlucneni, spotrebe pri 130 ( 5kvalt), celkovej koncepcii nemodereneho motora ( obycajne turbo, mrtvy spodok, turbo lag), kuffor pri 1500kg aute ma len 300l...

Any ideas?
Myslím že to tu ešte nebolo, ale čo tak Focus mk3.5 STD (ST Diesel)? (napriek tomu že si písal prioritne o benzíne, ja sem dám aj diesel)
Je to 2.0 TDCi, síce v základe má len 185(?) koní, ale ako si písal v bode 3, je nenápadné, za to že je to ST ale Diesel, má ceny podstatne nižšie ako obyčajné STčka (aj o 5-8k eur), dalej v bode 3 - lahko modifikovatelne - len s bluefinom sa dostaneš na cca 225k čo mal focus ST 2.5, a stále je to PSA diesel, takže to pozná každý, a zohnať na to napr hybridne turbo, lepší IC zas nie je až taký problém, a to všetko pri fantastickej spotrebe na dialnici a dlhých trasách a s výbornou spolahlivosťou. Podľa mna, toto auto, aj motorizácia splna všetky tvoje požiadavky.

Samozrejme, pokiaľ hladáš niečo ostrejšie, tak to je pasé, ale len toto nikto nespomenul a na čo písať už to čo bolo povedané. Ale nakoľko ranné EB mali problém s praskajucimi piestami resp piestnymi krúžkami, z pohľadu spolahlivosti, finančnej nenaročnosti je práve ST D ideálna voľba :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale ved sa vyserte na tie dizle to nema zmysel ak jazdi 90% mesto...

Ja sa teraz stahujem a tocim stary novy byt dizlom par KM par x denne a zo spotreby 6 mam 11... A hlavne dizel proste nechce :)

Scream asi ti je jasne ze v takomto vybere ide o to aky kus auta najdes, neviem ci mas luxus vyberat konkretny model, mozno si to jednoducho zuz na 3-6 modelov, daj filter na bazare a kukaj tie a snad vystreli dobry kus, ci? :)

SKusme to tu spolocne zuzit, za mna (mam 11 mesacnu dcerku a vies ze som siel zo SSS do Tourana ale takuto temu som mal v hlave dllllho, nesiel som do sportoveho kombi koli jednoduchemu dovodu a to stavbe domu/uprave pozemku, nosim vela kosacku a pod., prosto bordel v aute co ty neriesis takze mozes ist smelo do toho, jemne zavidim :P ) z tvojho vyberu:

Golf GTI/Cupra/Oktavia
Subaru wrx/sti
Focus ST 2.5

Mne sa Polo GTI tiez paci al eminula generacia je predsa mensia, na najnovsiu ak sa zmestis budgetom tak pod do toho. Z VAG svetej trojice je to ozaj na tebe, ja by som sa nebranil ziadnemu z nich, pubertak vo mne hovori ze hladat verzie performance/clubsport a ostat pri predokolke, ale nemam vlastnu skusenost iba beriem ze to vnimas podobne co sa tyka preferencie rychlejsej zakruty ako rovinky, lahsiemu autu atd...

Subaru je skoro tak prakticke a mozno viac zabavne?

Zbytok mi nepride dostatocne "kompromisne vyhodny" ale to je opat subjektivne.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa DC9-32 »

Kde napísal že jazdí v meste? napísal že každodenné použitie, kratke aj dlhé trasy. nedá sa to zovšeobecniť, ja som vychádzal z jeho podmienok, a hlavne jedná sa o otvorenú diskusiu :)

- praktické auto - teda predpokladám že chce kombi karoseriu, hatch nie je až tak
- nízke náklady na prevadzku, dialničné tempo - tu idú z okna všetky viacobjemové benzinové autá.. náklady na servis, tým padom subaru s jeho boxerom je out
- napadite alternativy.. čo je alternativa k bežným hot hatchom?

ja som to pochopil tak že hladáme auto na bežné jazdenie, teda do práce, do obchodu na dovolenky, ktoré ťa finančne nezruinuje, či už servisnými nákladmi alebo spotrebou. Teda hot-hatch. Lenže pri 130kmh rataj tak 8-9l/100km a to som ešte aj možno málo povedal :) riešiť spotrebu v meste nemá vyznam, kedže to sú maximálne par minutove jazdy a vôbec, pokiaľ by sa hľadalo auto do mesta (opäť, nikde toto nevidím napísané) tak znie zadanie inak. nie?

OP rieši - spotrebu, odhlučnenie a komfort a spotrebu pri 130 (z toho mi jasne vychadza častá jazda po dialnici) a občasný slalom, okruh.. a to proste dieslové alternativý k hot-hathcom splnaju na vybornu. či už GTD alebo STD, nie nemajú 250-300 koni, ale to ani nepotrebuješ a ako základ je určené auto so 169kw takže tak.

na diesle, keď majú opodstatnie by bola chyba sa vysrať. Hlavne keď je to dobrý bargain

Ešte ma napadlo, Ford Mondeo 2.5T (teda motor z focusu ST) aj ked to už bude problém zohnať, alebo Mondeo 2.0EB, opäť motor z Focusu ST ale môže to byť riziko :)
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Subaru Impreza WRX alebo?

Príspevok od používateľa d3Xter »

Jednoduska napísal: Po 04. Máj, 2020, 09:51 Ale ved sa vyserte na tie dizle to nema zmysel ak jazdi 90% mesto...

Ja sa teraz stahujem a tocim stary novy byt dizlom par KM par x denne a zo spotreby 6 mam 11...
lebo na benzine by si mal tu spotrebu polovicnu nie :facepalm:

ale on chce emociu, takze z toho vychadza ze diesel nie (+vaha), ale skor si myslim ze ta emocia pride, ale nie z tej stranky ktoru on ocakava, ale z tej druhej, bude to cierna diera na peniaze ak sa bavime o rocnikovo starsich autach ako subaru, avsak ked si to vie sam doma opravit, vyladit a vsetko s tym spojene, tak potom je to v poriadku :good:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"