Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

chcel by si moju cenu za okna/dvere neboj ty nic : ) neni predsadena ako predsadena, tak isto ako vsetky okna nie su rovnake... pozeram,ze mam cca 110 m predsadenej.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa amplifier »

Moj nazor, potvrdeny troma firmami a piatimi stavebnikmi: predasadena montaz zbytocnost (estetika ok to je fakt). Takisto rada pre vsetkych, montaz na tie expanzne pasky co sa davaju medzi spaletu a okno a uz tam nejde pena, taka ista blbina. Bol som tu dva dni s tymi oknarmi, vsetkeho som sa musel chytit a chlapcov asi bolela hlava ked odchadzali kolko som sa pytal :-D
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nevravim ze nepravda, ale stavebnikovi verim menej ako napriklad stavebnemu dozoru, lebo ten chce nech to je 100% vo vysledku, stavebnik 100% v procese efektivity pre neho (a snad aj zakaznika).

Zaujima ma co je na tych paskach horsie v porovnani s PUR penou? ta mi je veru nesympaticka a nechcem ju idealne pouzit nikde (laicky sen samozrejme, netusim ako dopadnem).
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ono všetko má svoje výhody aj nevýhody. Chápem, prečo sa predsadená montáž robí, ale osobne by som za to peniaze navyše nedával. Skôr by som volil lícovanie s murivom.

Prečo ti je PUR pena nesympatická? Nejaké zlé skúsenosti s ňou?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

my mame okna resp HST portaly na purenite.
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ona urcite paradne funguje ak su dodrzane potrebne postupy, co iba tak zaklady viem tak PUR pena funguje ak je parotesne izolovana a ja chcem (aspon z juho vychody) ist do difuzne otvorenej skladby.

Ale v principe su to iba nesympatie asi a ked si o tom nastudujem viac a nebudem mat inu moznost nebudem sa PUR pene branit, ale vzdy mi pride hutnejsie napriklad okno polozit na drevene laty ako nozicky a PUR penovat. ale opat cisto laicky...
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Drevené laty sa zo spodu nedávajú, na každom okne máš dnes zo spodu taký plast na čo sa to položí ktorý býva vo vnútri zateplený a tak isto sa okno nepokladá na purpenu. Treba mať dobrý montážny otvor a peny tam ide minimálne z vrchu a boku.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To jeasi praktickejsie, drevene laty by dost tahali vlhkost ked tak clovek premysla... :D

EDIT: Lehocky ozaj nema problem premyslat :D
https://inardex.sk/dom-architekta-cirku ... plej-vody/
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak telefonat z obce (starostka) je presne ako som cakal... "urcite musi byt odstup od plota 2 metre podla vyhlasky stavebnicka povedala"... :facepalm:

A este Slovenska klasika typu : "Taku stavbu sme tu este nemali vies tak nevieme..." "hovorim, vsetko je raz prvy x :)

Prikladam obrazok umiestnenia stavby, severna hranica je pozemok obce (koho to zaujima tak 717 k.ú. Bukovec (807389), obec Bukovec:

Druh pozemku: Ostatná plocha

Spôsob využívania pozemku: Pozemok, na ktorom sú skaly, svahy, rokliny, výmole, vysoké medze s krovím alebo kamením a iné plochy, ktoré neposkytujú trvalý úžitok

Inak povedane je to cesta do lesa kade chodi tak max traktor po drevo a mladasi na motorke, nikdy tam nic nebude stat, fyzicky aj legislativne nemozne. este je tam aj taky vystupok vid kataster alebo obrazok ktory si pyta susedit s nasim domom.

Co sa tyka vyhlasky o odstupoch stavieb, splname prvy aj druhy bod, ostatne sa nas, vdaka absencii susednych stavieb, netykaju:

Odstupy stavieb

(1) Vzájomné odstupy stavieb musia spĺňať požiadavky urbanistické, architektonické, životného prostredia, hygienické, veterinárne, ochrany povrchových a podzemných vôd, ochrany pamiatok, požiarnej bezpečnosti, civilnej ochrany, požiadavky na denné osvetlenie a preslnenie a na zachovanie pohody bývania. Odstupy musia umožňovať údržbu stavieb a užívanie priestorov medzi stavbami na technické alebo iné vybavenie územia a činnosti, ktoré súvisia s funkčným využívaním územia.

(2) Stavbu možno umiestniť na hranici pozemku, len ak jej umiestnením nebude trvalo obmedzené užívanie susedného pozemku na určený účel.

(3) Ak rodinné domy vytvárajú medzi sebou voľný priestor, vzdialenosť medzi nimi nesmie byť menšia ako 7 m. Vzdialenosť rodinných domov od spoločných hraníc pozemkov nesmie byť menšia ako 2 m.

(4) V stiesnených územných podmienkach možno vzdialenosť medzi rodinnými domami znížiť až na 4 m, ak v žiadnej z protiľahlých častí stien nie sú okná obytných miestností; v týchto prípadoch sa nevyžaduje dodržanie vzdialeností od spoločných hraníc pozemkov podľa odseku 3.

(5) Iné riešenia vzdialeností rodinných domov, ako sú ustanovené v odsekoch 3 a 4, možno určiť iba na podklade výpočtov a meraní preukazujúcich splnenie požiadaviek na vzájomné vzdialenosti podľa odseku 1 alebo podľa územného plánu zóny.

(6) Vzdialenosť priečelí budov, v ktorých sú okná obytných miestností, musí byť najmenej 3 m od okraja pozemnej komunikácie; táto požiadavka neplatí pre budovy umiestňované v stavebných medzerách radovej zástavby.

(7) Vzájomné odstupy a vzdialenosti treba merať na najkratších spojniciach medzi vonkajšími povrchmi obvodových stien, ďalej od hraníc pozemkov a okrajov pozemnej komunikácie. Vystupujúca časť stavby sa zohľadňuje, ak vystupuje viac ako 1,50 m od steny.


Buduci tyzden mame mat stretko na pozemku ja, architektka, stavbarka a starostka. Pokial som v prave odmietam odstupit, pokial dostanem logicky argument posunieme to.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

kedze sa vobec nevyznam :) a idem si kupovat prvu kosacku vobec...

co na plochu cca 500m2? benzin sa mi zda najlahsie menezovatelny (ziadne kable, nemusim dobijat baterku)

co taka kosacka zerie? asi nie 95tku?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Charakterizuj kosacku. Traktorovu alebo normalnu co budes tlacit/s pohonom. Neviem co zerie tvoja, ale na mojej pise max 10% etanolu a funguje na E10 (konkretne nejaka lepsia viking).

Mame asi 7 kosaciek a strojov s Briggs & Stratton motormi a bez problemov. Ale aj keby som do toho mal tankovat stovku tak prezijem.
.
anonym_a8

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Na 500m by si pri baterkovej uz potreboval 2 sady baterii, alebo 40min nabijaciu prestavku, na 2 sady bateriek to das. Mam Makitu DLM431 a svojich cca 370m dam na jedno nabitie (2x 18V 5AH). Zalezi, aky vysoky je travnik. Ak tyzden, tak v pohode, ak 2 tyzdne, tak uz dobijam. Ta bezudrzbovost je ale super. Ziaden benzin, vrcanie, nic.
dadik08
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 427
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 19:51
Bydlisko: KE/VT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa dadik08 »

B&S odporucam. Mame starsi kultivator a je to nezmar. :laugh: Udrzbu to nedostava skoro ziadnu. Olej sa v tom menil iba raz.Maximalne ho tam trochu dolejem ked si na jar spomeniem.
Benzin na zimu nevylievam ani nekonzervujem. V jari staci doliat trochu cerstveho benzinu a bez problemov nastartuje.
Jedina vec co sa na nom pokazila je plechovy kryt na ktorom drzi starter. Ale zase taka kosacka toho za sezonu nabeha ovela viac.
Ale na druhej strane, novsi B&S motor na kosacke som uz tak lahko po zime nenastartovala a to som ju zazimoval ovela lepsie. :?
Spoiler: ukázať
PC1: AMD Ryzen R9 3900x | Gigabyte X570 Aorus Elite | Corsair Vengance LPX 64 GB 3200 MHz | Sapphire Radeon 570 4 GB | Samsung 850 EVO 250 GB | Seasonic S12II 620 W FDB | Noctua NH-D15S | Fractal Design R4
Loxjie D30 -> HifiMan HE-4xx (Brainwavz sheepskin pads), Audio-Technica ATH M30x (Brainwavz hybrid pads)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

kosacka klasicka ktoru budem tlacit...najmenej sa mi chce is do klasiky a tahat kable po pozemku...

cize baterka vs benzin...a ako sa poznam idealnw co najmenej udrzbova
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

eletricke su fajn kedze nemusis riesit sviecky a benzin. odporucam aj strunovu dokupit.

@matko drz sa, velakrat starostovia su kvalitne mimo.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"