COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
Mando
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 14. Okt, 2019, 11:43
Bydlisko: DT

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Mando »

SAJBAMA napísal: Št 26. Mar, 2020, 19:19
16cmfan napísal: Št 26. Mar, 2020, 14:49
stiv napísal: Št 26. Mar, 2020, 14:33
Mando napísal: Št 26. Mar, 2020, 14:22Kym nie je niekto diler drog alebo nema v mobile prasaciny tak coho sa bat
kto sa vzdáva slobody v mene bezpečnosti si nezaslúži ani jedno
Stiv to mozme aplikovat aj na ludi v karantene co su nedajboze nakazeny koronou a ostavaju doma aj keby kludne mohli vyjst na ulicu a zacat kaslat na vsetkych

- chapem tvoju pointu, ale trosku extremny nazor...

Myslím, že táto parafráza B. Franklina, nebola myslená zrovna na občanov v karanténe ani nakazených koronou. :D

@Stiv, dík za citát na dnešný deň :good:

@ Mando, Odar

Nechcem znieť blbo, ale tu sa bavíme o dvoch rôznych veciach. Áno, dnes si už ľudia nevážia a nestrážia súkromie.
To však nie je predsa to o čom sa bavíme. Eset ani pokomen GO nie je predsa to isté ako toto. Presne ako si napisál, a v tom zmysle som už aj ja písal, aplikácie si pýtajú tvoj súhlas. Ak nesúhasíš, tak proste neinštaluješ. Detto terms of service (ktoré nikto nečíta), ak nesúhlasíš, tak nemusíš - máme slobodnú vôľu nesuhlásiť. To že tú aplikáciu potom nemôžeš používať je súčasťou toho, že si neakceptoval podmienky.
Čiže ak nechceš, nemusíš - to je podstata.

OT:Môžem ti prísť ako dinosaurus, ale nemám FB, ani inú sociálnu sieť, a whatsapp ako náhle kúpil FB, tak išiel na trvalo von z telefónu, to je tá slobodná voľba, si vybrať či ťa niekto sleduje alebo nie.

Zákony však platia inak, tie musíš dodržiavať vždy.
A preto ma to veľmi zaujímalo, ako tento zákon bude fungovať v praxi. Návrh "lex korona" som nenašiel nikde, ak niekto má link tak sem :help: .
Preto som sa odvolal na najbližší platný zákon u nás, a aké rozpory tam môžu teoreticky nastať.
Právo, pokiaľ má byť spravodlivé tak je absolútne, a platí rovnako pre každého. Tam už nie je priestor na Igorove obkecávačky. Je exaktné.
Konkrétny návrh a konkrétne detaily ma zaujímali hlavne preto, že nad naším právom, je právny poriadok EU.
čl.5 227/2002 Z.z. napísal:Núdzový stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní.
Čo potom? Ja viem 31. December. Štadardne takéto a iné zákony majú stanovené lehoty v (dňoch / mesiacoch a nie presný dátum, ktorý možno predĺžiť, ale to len na okraj)

Z tlačovky som sa dozvedel tak to, že Igor pozýva na smažák :rofl:

Edit: No zatiaľ som dostal jednu nepotvrdenú odpoveď, že samotné uchovávanie dát by malo byť maximálne do 31.dec., tak hádam to bude tak a nie ako v tom článku na sme.
Som zvedavy ked sa ti nieco stane alebo sa dostanes do nejakych tazkosti ako sa budes odvolavat na svoje prava a zakony tohto statu ktory ti teraz lustruje to tvoje exkluzivne sukromie. A pre takychto ludi sa budu riesit hluposti a nie zavazne veci. Zbytocne zatazujes uradnikov tymito hlupostami :facepalm:
LENOVO Ideapad Yoga 2
HUAWEI P20 Lite
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa shajek »

nemaju to byt agregovane data ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa eSsay »

@Mando: nabudúce daj ešte väčšiu citáciu, aspoň na pol strany :laugh:

Takže už máme vyše pol milióna nakazených vo svete ....fúha, ide to jak píla :rolleyes: S tým miliónom som vtedy srandoval, ale asi to bude zachvíľu realita. Francúzsko dnes 365 úmrtí, aj nejaké 16-ročné dieťa. Taliani menší pokles oproti včerajšku, žeby už fakt mali ten peak?? V Anglicku sa to šplhá hore, dnes to prvý krát hitlo 100 mŕtvych za deň. A Čechom tiež dajak pribudlo mŕtvych, teraz je 9.
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa wingo »

Ako som spominal, vsetko je to reakcia na spravanie ludi, vyhlasena karantena v BA vyustila do preplnenych lyziarskych stredisk a wellnesov, vyhlasena karantena ludi co prisli zo zahranicia vyustila do velkeho poctu ludi co pobyt v zahranici zamlcali a tvarili sa ze nic... sucasne opatrenia su bohuzial len logicke vyustenie realneho spravania obcanov.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Snake »

YTdecoy napísal: Št 26. Mar, 2020, 20:49 Tak zalezi ake odvetvie, ja mam prace nad hlavu, ale i tak firmam nezavidim. Ono vdaka tejto morde, sa otvoria niektore nove moznosti pre podnikanie, zaujimave prilezistosti (diera na trhu). Treba byt optimista, inak nas to zozerie aj s pantoflama (: ...
jop, ja som teraz dosiel tiez z prace :D, Homeoffice my ass...
shajek napísal: Št 26. Mar, 2020, 21:28 nemaju to byt agregovane data ?
je uplne jedno ake data to maju byt, ja som plne za to, aby ti co teraz prisli z IT aby boli takto buzerovani, lebo ofc nikto nenahlasi suseda, a my sme slovaci , tak asi netreba vyraznejsie pokracovat.





.
macejd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: So 06. Jún, 2009, 20:20
Bydlisko: Žilina

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa macejd »

dendroid napísal: Št 26. Mar, 2020, 17:56 Samozrejme, ze je chorych omnoho viac a umrtnost nizsia. Uz som to tu pisal, ze nemecke cisla pravdepodobne najviac zodpovedaju realite. Robia 500 000 testov tyzdenne, takze podchytia podstatne vacsie mnozstvo pripadov, aj takych, co ziadne symptomy nemaju alebo maju len lahke priznaky. V Nemecku uplne prve pripady pred takmer dvomi mesiacmi boli v nasej firme. Testovanim a izolovanim nakazenych sa to podarilo behom cca dvoch tyzdnov zastavit. V Nemecku testuju kazdeho, kto s nakazenou osobou prisiel do styku. U nas sa nakazilo nieco cez 10 ludi, vsetci mali lahke priznaky a presli si tym bez komplikacii. Jeden timlider chodil na telekonferencie a normalne pracoval v karantene v nemocnici. Vobec by som sa nedivil, keby v Taliansku bolo nie 4 krat tolko pripadov ale 40.

Som zvedavy, ako to s tymi cislami bude vyzerat, ked zacnu masivnejsie testovat u nas. Ak to ma pribudat po 10 ludoch za den, tak to mozeme mat zatvorenu republiku do sudneho dna.
k Nemcom asi toľko: dnes mi skončilo 14 dní po tom čo ma Nemci poslali domov, lebo som u nich pracoval s človekom ktorý bol potenciálne v druhom rade v kontakte s pozitívne testovaným človekom. Úplne v pohode ma poslali domov, síce si možno nakazený, ale cestuj lietadlom domov. A to bola jedna z najväčších farma firiem. Áno síce po pár dňoch potvrdili, že môj priamy kontakt mal len chrípku, ale to som už bol doma a mohol som to mojou cestou rozšíriť kade tade.
Gratulujem, že sa to u vás vo firme podarilo stopnúť a že všetci mali ľahký priebeh, ale si uvedomte že z jedného prípadu sa stalo 10.
A to že sú dnes piaty počtom nakazený len vypovedá o tom, že to tiež podcenili. Teraz už len čo najviac testovať a izolovať nakazených po celom svete.
Nie je náhodou niekde aj štatistika s prepočtom na počty obyvateľov?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa shajek »

ja som uricte za, aby ste ma nechapali zle ... len sa pytam, ci to nahodou, co dostanu, nemaju byt agregované data. A ako to chcu vlastne spravit, ci stat urci ludi, ktorym to ma byt poslane.. alebo stat urci podmienku, poslite SMS ludom, ktory boli mimo SVK a teraz su na SVK ?

mi hovorte o HO :) teraz tu este sedim a lamem si hlavu nad kriteriamy vyberu sutaze ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa wingo »

Info ohľadom získavania údajov z prvej ruky:
https://www.aktuality.sk/clanok/776990/ ... ie.c.x...B.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Mando napísal: Št 26. Mar, 2020, 21:05 Som zvedavy ked sa ti nieco stane alebo sa dostanes do nejakych tazkosti ako sa budes odvolavat na svoje prava a zakony tohto statu ktory ti teraz lustruje to tvoje exkluzivne sukromie. A pre takychto ludi sa budu riesit hluposti a nie zavazne veci. Zbytocne zatazujes uradnikov tymito hlupostami :facepalm:
:hmmm: Ako fakt? To si myslel ako, že si zvedavý? Ako sa kvôli mne riešia hlúposti?(Máš predstavu na plat koľkých úradníkov mesačne prispievam :rofl: j.k.)

Kde som ja napísal exaktne, že som proti monitoringu? Nikde.Ja sa tu bavím celý čas o vykonateľnosti podľa toho čo nám zatiaľ bolo prednesené :facepalm:

Asi sa nechápeme... Mne už začína fakt vadiť to čo ide v TV! Sú to populistické a nepresné vyhlásenia. Nedá sa podľa nich riadiť a len šíria paniku. Chýbajú detaily, a zbytočne mi udržujú ľudí v strachu a panike. (OT z praxe, asistentka odmietla niečo napísať na mojom pc - lebo korona :wallbash: )

To bude možno pre teba novinka, ale ja ako právnická osoba a aj ostatní podnikatelia sa snažíme podnikať v tomto štáte v súlade so zákonom. A nesieme za to zodpovednosť. A preto sú práve pre mňa a aj ostatných dôležité exaktné informácie, a nie obed s vysmážaným syrom... :furious2:

Dám ti príklad, a kľudne mi poraď, budem vďačný ;) .
Už predtým, tu bola debata, že nie sú teplomery. Už predtým som sa na to pýtal. Následne sa pripravuje opatrenie o zavedení povinných meraní teploty. Pôvodne Igor povedal, že od 30.teho. Momentálne:
ÚVZ SR napísal:meranie telesnej teploty pri vstupe do nemocníc, obchodov či iných priestorov s vysokou koncentráciou ľudí, dodržiavanie dvojmetrového rozostupu v rade. Termín sa upresní.
Tak načo kváka, že od 30.teho? Akurát tak vnáša neistotu. Nech proste keď to bude pripravené a hotové to vyhlási.

No a teraz k tomu čo mi ako zamestnávateľovi odkazuje:
Igor Matovič napísal:"Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá výhovorky. Myslím si, že ak by sa naozaj chcelo, aj teplomery sa zabezpečia. Každá druhá domácnosť má doma digitálny teplomer, ktorým by sa teplota dala merať. Možno sa stačí niekedy opýtať zamestnancov, či nie sú ochotní doniesť ich z domu,"
Domáci digitálny teplomer, neprichádza z hygienického hľadiska do úvahy. Bezkontaktné, tak ako som písal máme, ale priemyselné - odchýlka ± 2°C, v praxi nepoužiteľné. Momentálne presne tak ako som písal, nie je nikde taxatívne určené, čo je zvýšená teplota z hľadiska tohto nariadenia.

Čiže, OK ja si postavím ráno pred turniketom 100 zamestnancov do radu, každému zmeriam teplotu, niektorým aj 39°C keďže mám teplomer aký mám, hlavne že s tým pre..... hodinu a budú dvojmetrové rozostupy? A ja som zďaleka nie jediný, kto na to upozornil...

Alebo sa na to vy..... a v tom prípade vzhľadom na skutočnosti, ktoré sú doteraz známe, dostanem v zmysle § 57 zákona č. 355/2007 Z.z pokutu do 20 litrov? (Uvedomuješ si, že to môže byť pre niekoho likvidačné?)

Tak a teraz raď :)
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

media/noviny som uz pisal predtym, ze pisu polopravdy a skor vyzdvihuju a preberaju to zle, koli citanosti. Vyjadrenia politikov ohladne corona beriem s nadhladom, pretoze to su len kecy, a danej problematike sa nerozumeju. Riesenia a rady ohladne virusu cakam od ludi z "fachu". Politici len preberaju to com im tito ludia povedia a prisposobia si to tak, aby to lepsie vyzeralo.

Od politikov cakam skor, riesenia aby ekonomicky dopad na ludi bol co najmensi. Lebo trepat stale do okola ide hlavne o zdravie je fajn, ale myslim si, za viacej ludi trafi "šľak" a zomru z ekonomickej situacie ako zomre na Coronu. Tento stav v akom momentalne sme, je pre vela ludi psychicky velmi tazka. Ci uz z ekonomickej alebo zdravotnej stranky.

Edit: https://www.aktuality.sk/clanok/776866/ ... ho-navrhu/
OT, ale bolo to tu spomenute, vysvetlenie, preco sa plat poslancom neznizil. Zase islo len o cisty populizmus z LSNS
Naposledy upravil/-a HellAngel v Št 26. Mar, 2020, 23:03, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Ivko »

dendroid napísal: Št 26. Mar, 2020, 17:56 Samozrejme, ze je chorych omnoho viac a umrtnost nizsia. Uz som to tu pisal, ze nemecke cisla pravdepodobne najviac zodpovedaju realite. Robia 500 000 testov tyzdenne, takze podchytia podstatne vacsie mnozstvo pripadov, aj takych, co ziadne symptomy nemaju alebo maju len lahke priznaky...
Ja sledujem štatistiky stále a oni uvádzajú somariny. Pri tolkých prípadoch nakazených uvádzali že iba 2 majú s ťažkými príznakmi a to im denne umieralo 10-20 ludí.
Teraz už uvádzajú 23 kritických prípadov a dnes už im svieti 56ks mrtvych.

Niečo urobí asi aj priebeh ochorenia a je pochopitelné že ked majú nakazených vyše 40000 ludí, že nemôže každý prekonať chorobu s lahkým priebehom. Si myslím že tie čísla im ešte nepekne vyletia, či nakazených, ale aj mrtvych.
Tak ako sa uvádza že nakazený človek vidí príznaky zhruba až o 5 dní a za dalších 5 dní môže byť vyliečený - lepšie povedané prekoná ochorenie, ale tak isto môže byť v kritickom stave
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa maniak »

sajbama: vlada prebrala pomerne razantne pristup azijskych krajin, kde tieto opatrenia funguju (cina, taiwan, singapur, korea, ...). Mozno idu podla prisnejsieho cinskeho modelu, ale tam to realne takto robia. Na tom celom je najhorsie len to, ze tie teplomery nie su k dostaniu (nevraviac o tom, ze to chce aj dalsiu pracovnu silu). Na druhu stranu, technicky ma pravdu, aj domace teplomery su dostatocne (bavime sa o horuckach 38+), hygienu vies zabezpecit dezinfikatorom (ok, teraz ich zohnat je zlozitejsie), ale toto je cesta ako sa vratit v rozumnom case spat k ekonomickej cinnosti.
Inak, ked si dam tie bezdotykove vyhladat na viacerych strankach, tak mi to ukazuje dodanie cca. koniec aprila. Nic moc, ale lepsie nez nic.

Ivko: v kritickom stave moze byt clovek aj do 24h, u starsich dochodcov (75+, pripadne nad 80, ak maju este aj nejaku pridruzenu diagnozu, idealne respiracneho charakteru), to vie ist aj velmi rychlo. Dnes som stretol suseda, robi tu v Spitali na infekcnom, odobera vzorky na testy. Ze zatial mal vsetko iba negativne, ale dnes tam prijali jedneho starsieho (pravdepodobne mal kontakt s nakazenou, ktoru tu prijali pred tyzdnom, ta uz bohuzial nie je medzi nami), uz prisiel v zlom stave, po 3h v spitali na izolacke zacal ist do kritickeho stavu, tak smer JIS a intubovat (az na 3. pokus sa im to podarilo), na vysledok testu musia pockat do rana a ked sa potvrdi a pacient do rana prezije (vraj bol na tom fakt zle), tak ho prevezu do ineho specializovaneho spitalu. Takto sa dokaze clovek aj za 1 den komplet zosypat, zo ziadnych symptomov az do kritickeho stavu/smrti, takto sa dokaze ARDS prejavovat.
FVE 12.45 kWp V/Z
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4088
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa castelL »

castelL napísal: Ut 24. Mar, 2020, 20:24 USA pôjde onedlho na vrchol.
Odzvonilo a USA na vrchole reťazca. Len za dnes zatiaľ ohlásili +13,968 nových prípadov, ale to je niečo s čím sa na tak obrovskú krajinu a daným podcenením aj očakávalo a pre nich je to si myslím ešte len začiatok a postupne budú dávať ďaleko vyššie čísla.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Erazer »

make murica great again :(
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

wingo napísal: Št 26. Mar, 2020, 22:20 Info ohľadom získavania údajov z prvej ruky:...
Ďakujem veľmi pekne, pozrel som :cool:
Vagoviča síce nemusím, ale tie otázky boli pomerne trefné, dostatočne nepríjemné a opodstatnené :laugh:

OT:do právneho okienka, už len to, ako sa tam spomína použitie neoficiálnych nahrávok v trestnom konaní, veľa napovie o tom ako budú tieto "nové" zákony postavené :furious:

@ YTdecoy,
no to aj my, ale vzhľadom na počet nahlásených dovoleniek a OČR po vyhlásení núdzového stavu, a celkovej panike na pracovisku, sme sa rozhodli radšej nechať tie prvé dva týždne väčšinu ľudí doma... Ono im to trkne, že toto nebude trvať iba dva týždne, a samozrejme živobytie potrebujú, takže nakoniec sa aj tak budeme musieť vrátiť v rámci možností k normálnemu životu...
Ja sa skôr začínam báť o mojich odberateľov, máme 99,9% export, keď vidím ako im funguje v NL alebo DE "komunitná imunita"... :down:

@maniak,
Ale to ja chápem, aj chápem že to zrejme nevyriešime tu :D Ja sa samozrejme v rámci možností zariadim, písal som to hlavne ako vecný príklad pre niekoho vyššie, kto si myslí, že riešim hlúposti.
Teplomer kľudne daj link, len nie priemyselný prosím, alebo do SS ;)

Chalani toto nové fajnové opatrenie, zatiaľ ukazuje len telekom?
Obrázok
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD

Návrat na "Debata o všetkom"