COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

stefan222 napísal: Št 26. Mar, 2020, 14:48 podla man to uz pada, verim v to. chcem k moru ist borci v lete.
Ja dovolenku riskovat nejdem. Aj keby sa do leta hranice otvorili a cestovanie povolilo, moze sa to kedykolvek vratit a hranice sa znova uzavru
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Odar »

stefan222 --> Ja si skor myslim, ze najhorsie nas este len caka. Ale tak uvidime, ako sa to vyvrbi.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Mando
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 14. Okt, 2019, 11:43
Bydlisko: DT

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Mando »

Vsak v spravach bolo, ze sa robia teraz velke opatrenia v nemocniciach lebo najhorsie nas caka za mesiac/dva
LENOVO Ideapad Yoga 2
HUAWEI P20 Lite
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9989
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa stiv »

V spravach bolo aj ze sa nakazi hlboko pod 40% populacie bez opatreni a okolo 20 s opatreniami. Zatial to tak nevyzera. Uvidime ako to pojde ked sa zacne testovat viac ludi ako doteraz.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

V spravach toho narospravaju. Treba skor pocuvat odbornikov co nieco podobne zazili, su z vyzkumnej sfery atd. Nase media len reprodukuju co niekde sa povedalo a snazia sa tou spravou divaka/ citajuceho zaujat,aj ked casto koli tomu musia tu spravu "prifarbit"

Celkom dobre diskusie sa rozbehli na Joj a Markize o 20.30
NB: Asus ROG Zephyrus G14
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6758
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa stefan222 »

nema sa kde a co uz nastartovat, sak zijeme jak za vojny. a ze sa bude testovat viac nemzmeni fakt na tom ze ti ludia su uz teraz chori. nemaju co este obmedzit aby to kleslo, a to emranie je isto schvalne take male. aj keby sa zdojnasobil pocet. co to tu spravi s nami? nic.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6708
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa molnart »

cela umrtnost na covid je brana z luftu, ked to predpoklada len pol milionoa infikovanych. kludne chorych na covid moze byt aj miliarda, ked prasaciu chripku chytila miliarda ludi. to by hned tu umrtnost dala do ineho svetla. teraz citam ze v taliansku pocet chorych moze byt az 4x vyssi, lebo starcov co umru doma nikto netestuje. standardna chripka ma rocne 250-500 tisic mrtvych.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa dendroid »

Samozrejme, ze je chorych omnoho viac a umrtnost nizsia. Uz som to tu pisal, ze nemecke cisla pravdepodobne najviac zodpovedaju realite. Robia 500 000 testov tyzdenne, takze podchytia podstatne vacsie mnozstvo pripadov, aj takych, co ziadne symptomy nemaju alebo maju len lahke priznaky. V Nemecku uplne prve pripady pred takmer dvomi mesiacmi boli v nasej firme. Testovanim a izolovanim nakazenych sa to podarilo behom cca dvoch tyzdnov zastavit. V Nemecku testuju kazdeho, kto s nakazenou osobou prisiel do styku. U nas sa nakazilo nieco cez 10 ludi, vsetci mali lahke priznaky a presli si tym bez komplikacii. Jeden timlider chodil na telekonferencie a normalne pracoval v karantene v nemocnici. Vobec by som sa nedivil, keby v Taliansku bolo nie 4 krat tolko pripadov ale 40.

Som zvedavy, ako to s tymi cislami bude vyzerat, ked zacnu masivnejsie testovat u nas. Ak to ma pribudat po 10 ludoch za den, tak to mozeme mat zatvorenu republiku do sudneho dna.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

kllr007 napísal: Št 26. Mar, 2020, 13:55 Akonáhle začnú testovať 2000-4000 denne tak prípadov pribudne ako húb po daždi. Čakám denne takých 150-300
ty si cakal obrovkse cisla uz pred 2 tyzdnami ,tak sa ukludni
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ano no vtedy som nevedel že budú testovať 10x menej ako iné štáty.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pozri sa na pocet obyvatelov v danej krajine a kolko spravia denne testov. Nemyslim si ze sme na tom az tak zle s testovanim a limitom bol u nas pocet dostupnych testov na Coronu

A este ju tu faktor navstevnosti krajiny cudzincami a moznym rozsirenim virusu po krajine
NB: Asus ROG Zephyrus G14
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

16cmfan napísal: Št 26. Mar, 2020, 14:49
stiv napísal: Št 26. Mar, 2020, 14:33
Mando napísal: Št 26. Mar, 2020, 14:22Kym nie je niekto diler drog alebo nema v mobile prasaciny tak coho sa bat
kto sa vzdáva slobody v mene bezpečnosti si nezaslúži ani jedno
Stiv to mozme aplikovat aj na ludi v karantene co su nedajboze nakazeny koronou a ostavaju doma aj keby kludne mohli vyjst na ulicu a zacat kaslat na vsetkych

- chapem tvoju pointu, ale trosku extremny nazor...

Myslím, že táto parafráza B. Franklina, nebola myslená zrovna na občanov v karanténe ani nakazených koronou. :D

@Stiv, dík za citát na dnešný deň :good:

@ Mando, Odar

Nechcem znieť blbo, ale tu sa bavíme o dvoch rôznych veciach. Áno, dnes si už ľudia nevážia a nestrážia súkromie.
To však nie je predsa to o čom sa bavíme. Eset ani pokomen GO nie je predsa to isté ako toto. Presne ako si napisál, a v tom zmysle som už aj ja písal, aplikácie si pýtajú tvoj súhlas. Ak nesúhasíš, tak proste neinštaluješ. Detto terms of service (ktoré nikto nečíta), ak nesúhlasíš, tak nemusíš - máme slobodnú vôľu nesuhlásiť. To že tú aplikáciu potom nemôžeš používať je súčasťou toho, že si neakceptoval podmienky.
Čiže ak nechceš, nemusíš - to je podstata.

OT:Môžem ti prísť ako dinosaurus, ale nemám FB, ani inú sociálnu sieť, a whatsapp ako náhle kúpil FB, tak išiel na trvalo von z telefónu, to je tá slobodná voľba, si vybrať či ťa niekto sleduje alebo nie.

Zákony však platia inak, tie musíš dodržiavať vždy.
A preto ma to veľmi zaujímalo, ako tento zákon bude fungovať v praxi. Návrh "lex korona" som nenašiel nikde, ak niekto má link tak sem :help: .
Preto som sa odvolal na najbližší platný zákon u nás, a aké rozpory tam môžu teoreticky nastať.
Právo, pokiaľ má byť spravodlivé tak je absolútne, a platí rovnako pre každého. Tam už nie je priestor na Igorove obkecávačky. Je exaktné.
Konkrétny návrh a konkrétne detaily ma zaujímali hlavne preto, že nad naším právom, je právny poriadok EU.
čl.5 227/2002 Z.z. napísal:Núdzový stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní.
Čo potom? Ja viem 31. December. Štadardne takéto a iné zákony majú stanovené lehoty v (dňoch / mesiacoch a nie presný dátum, ktorý možno predĺžiť, ale to len na okraj)

Z tlačovky som sa dozvedel tak to, že Igor pozýva na smažák :rofl:

Edit: No zatiaľ som dostal jednu nepotvrdenú odpoveď, že samotné uchovávanie dát by malo byť maximálne do 31.dec., tak hádam to bude tak a nie ako v tom článku na sme.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4086
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa castelL »

SAJBAMA mal by si ísť do politiky, čítane tvojich príspevkov je veľmi zaujímavé a vyčerpávajúce zároveň :D
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Do politiky? Bože chráň :hysterical:
No veď toto... a za to všetko môže korona vírus, keby nie je tak mám práce nad hlavu nemusel by som sa zamýšlať nad týmito vecami :D
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od používateľa Hexaris »

Tak zalezi ake odvetvie, ja mam prace nad hlavu, ale i tak firmam nezavidim. Ono vdaka tejto morde, sa otvoria niektore nove moznosti pre podnikanie, zaujimave prilezistosti (diera na trhu). Treba byt optimista, inak nas to zozerie aj s pantoflama (: ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Debata o všetkom"