TV do 1500€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
SpeeDiK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Brezno

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa SpeeDiK »

2 roky presli a ja som tu opat. Zabudol som vtedy napisat a zobral som Sony 65W859C.
TV sa pokazila 14 dni pred skoncenim zaruky (nastastie sa chlapci v Sony prepocitali tentokrat o par dni) a zo servisu prisla premna prekvapujuca odpoved: Neopravitelne

Takze znova predvianocna dilema - aku nahradu za pokazeny stroj.
Tentokrat uz urcite OLED a uhlopriecka ostava 65" aj ked pri tych oledoch je az brutalny cenovy rozdiel 55-65".

Vzhladom nato ze letia este stale tie vymyslene nekonecne black friday ceny na eshopoch tak ma zaujali tieto 2 TV.
https://www.mall.sk/oled-tv/philips-65oled873 - lakava 5 rocna zaruka, zaroven ak som sa spravne docital uz to nie je aktualny model (803 je ale uz vysoko nad limit)
https://www.mall.sk/televizory/lg-oled65b8pla - opravte ma ak sa mylim, B8 a C8 je rozdiel len v stojane ? (C8 dostava fantasticke hodnotenia, co som zbezne pozrel)
Vsimol som si ze na mall som zmeskal C8 za 1999 asi len o par hodin, skoda. :-(

Modely Sony, Panasonic som vylucil kvoli cene (nevidim ziadnu peknu zlavu) a Samsung s fejkovym OLEDom tiez nechcem.

Poradte mi prosim, ci jeden z tych modelov alebo nieco uplne ine.
Dakujem :good:
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel Core i5-3570K + Gelid Tranquillo RAM: Kingston DDR3 1x8 GB VGA: Gigabyte GTX 660 Ti SSD/HDD: Crucial MX200 250 GB + WD Red 2 TB + WD Green 1 TB + WD Black 640 GB LCD: Dell P2414H CASE: Nanoxia Deep Silence 3 PSU: Corsair HX520 Klávesnica: Microsoft Sidewinder X4 SK Myš: Razer DeathAddder Chroma
NAS: Synology DS215j + 2x2 TB WD Red
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa Andre »

no hlavne si premeskal planeo -40%, kamos kupil za 1008e 55B5 s 5 rocnou zarukou, to nic netrumfne do dalsieho BF
lg je zaklad, dalsie znacky posunuli obraz o cosi dalej, len musis riesit rovnaku generaciu panelu
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa Dunar »

873 je aktualny model. Vsetky modely konciace 3-kou su 2018. Aktualne ma Philips najlepsie oledy na trhu. A ta 5r zaruka sa tiez hodi. Aj Ambilight ma nieco do seba. Akurat system moze byt trochu menej stabilnejsi ako u konkurencie (nie zeby ta bola dokonala).

B8 a C8 sa lisia aj obrazovym procesorom (alpha7 vs alpha9) v reale je ale ten rozdiel zanedbatelny a nie je vela dovodov priplacat.

Samsung ziadne fejkove oled nema.
SpeeDiK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Brezno

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa SpeeDiK »

Andre - skoda, ze uz ked sa mal pokazit tak sa nepokazil o par dni skor :-D

Dunar - vdaka za vysvetlenie.
Pozeral som priamo philips stranke a pisali o nom ako uz o neaktualnom modely, preto som sa tak vyjadril.
Spytam sa takto, keby si mal vybrat dnes, zobral by si ten Philips alebo LG B8? Mne sa paci viac Philips, ale v testoch ta LG B8/C8 slape ako hodinky (teda nie som ziadny odbornik a pozeram len zakladne veci :D).

A jop, Samsung som preto nazval fejkovym oledom, lebo sa s tym QLED snazia oklamat ludi a mne sa taka praktika nepaci.

Kazdopadne dnes jeden z nich vyberiem.
Vdaka za rady
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel Core i5-3570K + Gelid Tranquillo RAM: Kingston DDR3 1x8 GB VGA: Gigabyte GTX 660 Ti SSD/HDD: Crucial MX200 250 GB + WD Red 2 TB + WD Green 1 TB + WD Black 640 GB LCD: Dell P2414H CASE: Nanoxia Deep Silence 3 PSU: Corsair HX520 Klávesnica: Microsoft Sidewinder X4 SK Myš: Razer DeathAddder Chroma
NAS: Synology DS215j + 2x2 TB WD Red
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa Dunar »

Kazdy ma nejake pre a proti.
Ale za mna Philips. Ten ma hlavne z aktualnych oledov najlepsie zvladnute zobrazenie pohybu.

Co bolo tomu Sony?
SpeeDiK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Brezno

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa SpeeDiK »

Ok dik za nazor.

Sony z nicoho nic prestal ist stylom - vyplo ho, zacalo blikat cervene svietielko. Potom sa ho podarilo raz este nastartovat ale asi po 2 hodinach pri prepnuti na iny kanal zdochol uz definitivne. Podla poctu blikania som dohladal na nete ze bud zakladna doska alebo nieco s power supply.
Kazdopadne z reklamacky prisla strucna odpoved - Neopravitelne. Inak s TV za tie dva roky ani jeden najmensi problem.
Inak nie je to sranda balit spat 65" TV a dorucit ho naspat do predajne (kedze Sony domov opravovat nechodi) :D
Nastastie sa to stalo 2 tyzdne pred skoncenim zaruky a nie po skonceni zaruky :-D
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel Core i5-3570K + Gelid Tranquillo RAM: Kingston DDR3 1x8 GB VGA: Gigabyte GTX 660 Ti SSD/HDD: Crucial MX200 250 GB + WD Red 2 TB + WD Green 1 TB + WD Black 640 GB LCD: Dell P2414H CASE: Nanoxia Deep Silence 3 PSU: Corsair HX520 Klávesnica: Microsoft Sidewinder X4 SK Myš: Razer DeathAddder Chroma
NAS: Synology DS215j + 2x2 TB WD Red
SpeeDiK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Brezno

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa SpeeDiK »

Trochu to tu ozivim...

TV: https://www.mall.sk/oled-tv/philips-65oled873 - velka spokojnost s nim doteraz , na ambilight si clovek rychlo zvykne a aj ten obraz je inde ako TV predtym, ALE...
Vcera vecer, samozrejme den predtym ako zavreli vsetko mozne na SK vratane sluzieb sme mali vypadok elektriny v lokalite kde byvame.
Vysledok ? TV je slusne povedane pokazeny. Nenastartuje - chvilu svieti logo Philips pod obrazovkou a potom uz len blika cervena ledka ako diva.

Servisne strediska logicky nepracuju a myslim si, ze dnes nikto ani netusi kedy zacnu.

Tak ma napadlo ci tu nejaky odbornik nevie nejaky skryty sposob ako to skusit ozivit, ale predpokladam ze odisiel nejaky komponent. Kazdopadne stoji mi to za pokus, opytat sa.

Respektive podla popisaneho spravania TV mi vie niekto povedat, kde je problem? Citim ze vzhladom na situaciu kedy to nastalo to bude nieco so zdrojom/napajanim alebo s niecim podobnym.

TV je este 3 a pol roka v zaruka vdaka predlzenej zaruke.

Ďakujem.
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel Core i5-3570K + Gelid Tranquillo RAM: Kingston DDR3 1x8 GB VGA: Gigabyte GTX 660 Ti SSD/HDD: Crucial MX200 250 GB + WD Red 2 TB + WD Green 1 TB + WD Black 640 GB LCD: Dell P2414H CASE: Nanoxia Deep Silence 3 PSU: Corsair HX520 Klávesnica: Microsoft Sidewinder X4 SK Myš: Razer DeathAddder Chroma
NAS: Synology DS215j + 2x2 TB WD Red
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa Andre »

napada ma len skusit dogooglit sa k nejaku resetu, ak vypadol prud zrovna v nevhodnu chvylu
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2223
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: TV do 1500€

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Ako dlho trval ten vypadok? Skusil si tv odpojit od napajania na niekolko minut?
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Nákupná poradňa"