Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tema migranti funguje lebo kopec vidieku este STALE neboli dalej ako v najblizsom okresnom/krajskom meste... toto sa ale generacne zmeni uplne, nie vsak plosne = odkedy zistili v minulych volbach ze tato tema funguje, budu ju zmykat jak spongiu...

Apropo no --- nvm v baraku mame arabov, srbov, pakistancov, ako obcas im treba dohovorit lebo su proste zvyknuti zit trocha inak (napr ak sa daco pokazi v baraku typek od rana vrta srobuje opravuje lebo nevie ze mame fond, ludi co to spravia a aj na to si platime do spolocneho fondu, atd atd.. za mna su to malickosti) ale NIKDY nebol problem, uvedomuju si ze su imigranti, aj sa podla toho spravaju, aspon co ja mam skusenost, skor sa snazia zapadnut ako vytrcat z davu, povacsine prisli z podstatne horsieho miesta..

V poslednej dobe ma, urcite ako aj mnoho inych, zaujal Matovic. Nie OLANO ale samotny matovic, som zvedavy co mu tie jeho tahy poslednych dni/tyzdnov prinesu.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Slovac je v tomto debilna - celkovo sa traduje, ze sme pohostinny narod - prd makovy. Chodte do krcmy vo vedlajsej dedine a kazdy na vas zazera, ze co tam chcete. To iste trebars pracovat mimo trvaleho bydliska. Mam s tym dlhorocne skusenosti. Mladsia generacia to uz tak neriesi, ale hlavne starsie rocniky, to su pacienti.
A teraz si predstavte, ze nebodaj maju akceptovat niekoho zo zahranicia, alebo ineho kontinentu . . . v praci sme mali trebars kolegov zo zahranicia, prepichnute pneumatiky 2-krat v kratkom case na ich autach uplna normalka. Potom museli parkovat auta priamo v areali firmy, lebo by nerobili nic ine, len kupovali nove pneu na auta . . . a podobne "bonusy". Slovac je proste v urcitych veciach vymleta a politici vedia velmi dobre, na ktoru strunu maju hrat.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa bepetko »

Tak tak, toto sa ti inde ako na Slovensku nestane...
My sme ešte dosť tolerantní imho. Minimálne nedávame pociťovať cudzincom, že tu nepatria okrem zaujímavých pohľadov, keď uvidíš na ulici živého černocha.
Vo Švajčiarsku, v Nemecku aj Rakúsku som sa stretol s rasizmom. Proste ti dajú pocítiť, že si cudzinec. Tu sú ľudia skôr zvedavý a nevedia čo majú od cudzincov čakať. Ale z mojich skúseností, si Slováci zvykajú na cudzincov keď s nimi dlhšie žijú a snažia sa im aj pomáhať.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ak robis medzinarodny biznis beries to za samozrejmost. V rakusku nvm pracujem tam 4tym rokom, Nestretol som sa s tym uprimne jediny clovek ktory nam tam zapindal a poslal nas do P bol slovak zo stavby od budovy od vedla citujem: "vyj,bane rakuske kurv. idu do zajeb-neho kancla vyhrievat si vajica " - ja som odpovedal - Aj vam zelam pekny den kolega - a odrazu bolo ticho..

Celkovo v Campuse co je AT office v ktorom pracujeme pracuje viac "imigrantov" ako rakusakov, minimalne v mojich kruhoch je nas tam majorita slovaci, cesi, rumuni, srbi, indovia, africania, madari, anglicania, chorvati.... a nie neni to tak ze rakusaci maju veduce pozicie, vlastne opat je to skor opacne - napr BA zastresuje pre celu Grupu Slovak z BA..

Na druhu stranu ano, sme pre nich lacna pracovna sila, mozno preto je to take jednoduche prekusnut :) ale kultura je tam fajn
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa bepetko »

Myslím to v globale. Lebo mám pocit, že veľa ľudí robí zo Slovenska zlé miesto a zo Slovákov najväčších alkoholikov a násilníkov. Nerobte zo Slovenska horšie miesto. Mali by sme si od ostatných krajín brať to dobré ale rovnako si majú aj oni čo to zobrať od nás.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Tak žiaľ skúsenosti sú, aké sú. To nie je o tom robiť zo Slovenska niečo horšie, ale naša kultúra a zmýšľanie určitých skupín ľudí je hodne pozadu. To je proste fakt.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Tak je dosť rozdiel porovnávať kultúru v medzinárodnej firme a v dedinskej krčme.

Najmenej toleratní sú zvyčajne tí čo vôbec necestujú. Kedysi bolo bežné že keď si vliezol do dedinskej krčmy (a občas aj vychýrenej lokálky v meste) a nik ťa nepoznal veľmi ľahko si mohol dostať po papuli od miestnych štamgastov aj ak si bol biely rodený Slovák, stačilo že si bol z vedľajšej dediny, aj v mestách som sa stretával s povýšeneckými postojmi (čo tu chce ten privandrovalec) aj keď to bolo zriedkavejšie ako na dedine. Nenávisť je len prejavom strachu z nepoznaného, prirodzená reakcia ľudí čo majú problém sa so zmenami vyrovnať. Postupne sa to zlepšuje lebo ľudia viac cestujú, či už v rámci Slovenska alebo do zahraničia, hlavne mladšia generácia ale aj staršia je už tolerantnejšia ako kedysi. Alebo sa už len s takými ľuďmi menej stretávam...

Inak jasné, bežné je to aj v zahraničí medzi podobnými skupinami ľudí ako u nás, len u nás hlavne v minulosti bola tá skupina väčšia a hlavne považovalo sa to za normálne. Veľa robí aj spoločenský tlak a tzv. mob mentality, väčšina ľudí sa mu prispôsobí aby nevytŕčali, ak je v danej skupine normálne bliakať na cudzincov budú to robiť aj tí čo keby boli sami budú ticho, a naopak. Samozrejme sú aj rebeli ktorí kašlú na spoločenský tlak.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa bepetko »

Povedal som si, že už nebudem reagovať no toto mi nedá. Mám taký pocit, že asi vy ste vadní. Pár mesiacov dozadu, som bol konkrétne v Kline na prechádzku a zašiel som do krčmy na pivo. Celkom ma to prekvapilo a potešilo čo sa stalo. Momentálne som navyknutý na podniky vo "veľko" mestách.
Sadol som, dal si pivo a sedel ako 5 korún. Vedľa sedel nejaký deduško, dali sme sa do reči fajne pokecali. Potom prišiel nejaký "frajer" poznal sa s čašníčkou, začali sa rozprávať a bez akého koľvek mihnutia oka sa ma opýtal čo si dám. Nepoznal ma, pozval ma. Mňa to potešilo, dobre sme sa porozprávali a rozlúčili. Od vtedy sa sám seba pýtam či som ja horší a snažím sa niekedy "prelomiť" ľady aj s ľudmi ktorých nepoznám, lebo ma to defakto nič nestojí a možno mu spravím radosť.
Kdežto tu v "západných" mestách ľudia nie sú navyknutý, že sa ti niekto prihovorí a za všetkým aj tým dobrým hľadajú niečo zlé. Väčšina sa tvári dôležito. Je to skôr výnimka ako pravidlo, že máš s niekým konflikt v krčme. Pravdu povedať, som sa do takej situácie asi ani nedostal.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa wingo »

Prečo vadní? Mám aj také skúsenosti ako opisuješ, ale to je všade, záleží na koho narazíš, ale aj od lokality záleží aká je koncentrácia akých ľudí. Mám dobré skúsenosti, veľmi dobré, aj zlé, našťastie veľmi zlé len z počutia. Ako vravím je to lepšie ako bývalo, preč sú časy keď tlupy skinheadov behali po uliciach a mlátili každého kto sa im znepáčil. A áno, aj v tej dobe boli milí a prívetiví ľudia, no netvárme sa že neboli ani tí skinheadi. Ale chápem čo chceš povedať a dávam ti za pravdu že aj mne sa to v súčasnosti zdá v pohode (blbci sa vždy nájdu)... teda do doby než sa začne hovoriť o politike, vtedy začnú vášne :D Preto o politike nerád rozprávam a najmä nie s ľuďmi ktorých nepoznám.

A to čo spomínaš môže byť aj o type človeka introvert/extrovert, introvert nemá potrebu s cudzími nadväzovať vzťahy a často sú mu tieto snahy aj nepríjemné a je najspokojnejší ak ho ostatní nechajú na pokoji štýlom ži a nechaj žiť. Extrovert sa naopak veľmi ľahko urazí ak jeho snahu nadviazať kontakt introvert neopätuje, nechápe to rovnako ako introvert nechápe jeho snahu nadviazať len tak rozhovor s cudzím človekom.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Mňa introverta dnes okríkol extrovert na ulici. Reku OK, čo potrebuje. Pýtal peniaze :laugh:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa red98 »

K tomu novemu lidrovi opozicie:

Matovica vnimam ako neriadenu strelu. Ako cloveka, ktoremu sa neda doverovat. Je to osoba, ktora ta v pondelok vyobjima, v utorok si ta pekne tajne nahraje a v stredu sa na teba vyvrieska, ze si za to mozes vlastne sam. Taky polopsychopat.
S matovicom clovek musi komunikovat tymto sposobom: "dna 2.2.2020 som ti o 15:15 hod. miestneho casu na ulici Srobarova povedal toto.... A ty si mi na to odpovedal toto...". Kazdy si musi pri nom davat obrovsky pozor na to, co mu povie, aby ho v buducnosti nepotopil.
Vobec si neviem matovica predstavit ako premiera tejto krajiny.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5551
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Odar »

Tak napis, koho si vies predstavit, ako predsedu vlady - snad bude ten zoznam kratsi :laugh:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja chcem kapitana :D :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2255
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Posledny prieskum FOCUS-u:
Mozna vlada 5-tich stran: Olano, Za Ludi, PS/Spolu, Sas, KDH.
SMER by to nedal ani spolu s LSNS a Sme Rodina
SNS mimo hry
Vitaz vitazov bojuje aspon o 3% a prispevok

Ak sa nemylim, tak prieskumy nezohladnuju hlasy zo zahranicia a tych nie je malo, takze to nevyzera az tak beznadejne
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sugyi »

Vela stran je medzi 3-5%
Zaujimave je ako Matovicovi vychadza to zviditelnovanie sa. Ked sa tak zamyslim to je jeho taktika dlhodobo. Akurat Kiska jak je schovany tak straca.

Návrat na "Debata o všetkom"