Motorkári na fóre....

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

A pre čo si sa nakoniec rozhodol ? Popísal si tu XY modelov, čo si mal, aj čo sa Ti páčilo, nechce sa mi to hľadať, sry :D
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

jaa? moto guzzi V7 rough + komplet titanove scrambler zvody iba na jednu stranu vo vyske kusok pod sedlom (z 1400e za 650e, dali zvlavu,ze s tym nemaju co robit,ze im to dealer nanutil :D)... cena 7200e s dph z 8990e

jedine ma mrzi,ze dph asi nemam kde hodit :(

helmicka : Shoei Ex-zero Grey
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pekna helma, jednoducha :)

Ja som (len na obrazkoch) poseldnu dobu mimo z Yamahy XSR 700/900, tiez podobna cena ako si ty kupil a ku tomu medzi 7-9 a dizajn mi pride top.

ale to vsekto pocka, zacnem prilbou :D tTa tvoja Shoei asi bdue viac hucat ako take co okruhle ze? ale dizajnovo mi pride pekna, taky mix medzi cross a cestou.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa quicky »

Tak ono zalezi na aku moto,co chces jazdit atd...

Xsr su pekne sam som pred dvomi rokmi skoro jednu kupil,nakoniec som nasiel top cenu na vl800ku.

Daju sa velmi pekne prerobit na scrambler,resp ten styl sa mi paci.

Ja to chcem 90perc na vozenie do prace a kavicky,ziadne cestovanie dlhe vylety a pod...proste realne by som casovo na inu moto nemal cas,beriem to realisticky.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Absolútne si neviem vybrať oblečenie :D myslím aký typ. Študujem všetko hore dole, a vyberám asi už 3 týždne. Mám vytvorených pár kombinácií, no neviem vôbec ktorú z toho. V prvom rade mi ide o ochranu a kvalitu a každá kombinácia má sumu cca 1400 eur aj s helmou. Takže najprv potrebujem poradiť čo zobrať najskôr ako prvé. :D Potom si keď tak dokúpim.

Tak 80% plánujem jazdiť na dlhé trasy (výlety aj mimo SK) a 20% mesto-domov.
čiže :
1. Kožené nohavice + kožená bunda + sport boty (velmi sa mi páčia :D)
alebo
2. kevlar nohavice a textilnú nepremokavú bundu a street boty?
(prvá voľba mi zase ale príde viac bezpečnejšia)

Tie kožené bundy majú všetko taký jednotvárny dizajn a odhalený krk, ale zase plno chráničov.
napr ako tu https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... acket-0002

a toto zase pekne zakryje všetko aj keby trocha fúkalo
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... acket-0005
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Kedze dlhe trasy tak prva kombinacia ti bude lepsia ale vela ti spravi aj to v akom pocasi budes jazdit.
Tie street boty su fakt len po meste sa vozit. Riadne sportove vysoke nech ti nohu pevne drzia.
Na hlavu mam dlhu kuklu ktora mi zakryje aj krk. Je to dobre ked idem skoro rano do roboty a je chladnejsie a potom je najmenej hodit do vrecka poobede. Mas typy ake len chces
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... eck+warmer

K poradiu.
Ako prva jednoznacne helma (Ako si pisal tu mas :) )
Potom bunda
rukavice
topanky
nohavice
nieco na krk budiba na krk alebo cela kukla

Ono ja som mal take lacne rukavice za par euro na zaciatok to stacilo tak som si ich kupoval ako posledne. Aj tak ked zacnes behat na motorke a nebudes mat celu vybavu tak postupne zistis co ti treba :D

Idealne je to mat ale vsetko naraz. Niekedy je to nerealne samozrejme ale potom ako si to postupne kupis tak sam uvidis rozdiel v komforte jazdenia.

Mne napriklad len nohavice spravili 4 stupne rozdiel :D ked som nemal rano ak nebolo +10 tak som nesiel do roboty na motorke. Ked som si ich po par rokoch dokupil uz v pohode mozem ist od +6.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

jj chcem kúpiť všetko naraz. Ja som to myslel tak, že chcel som vedieť ktorá z týchto kombinácií bude mať pre mňa väčšiu využiteľnosť. Nechcem hneď vyhodiť toľko za obidve veci.

K rukaviciam. Vidím, že si ich dal v poradí v "dôležitosti" vyššie. Tie som sa chcel spýtať až mi poradíte s oblečením. Ale tak už si to zodpovedal. :)

Vyberal som k druhej možnosti niečo takéto : https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... Glove-0001

A ku koži dlhé sport. Takže potom asi tiež platí, že mať aj trocha chránený lakeť je lepšie.
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Rukavice su velmi dolezite. Aj co sa tyka komfortu ale hlavne kvoli bezpecnosti. Este ti v stovke asi netrafila vcela do ruky co ? :D
Tieto kratke rukavice su fakt len do mesta aby sa ti ruka nepotila. Pre teba uplne nepouzitelne ak to chces na dlhe trasy. Na riadidlach nemas vobec chranene ruky a pri kratkych rukaviciach ti to fuka priamo pod rukav. Cez leto do mesta idealne ale na dlhsiu trasu urcite nie. Treba nieco co si das na rukav. Nieco taketo mozes mat kludne pri obidvoch moznostiach
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... Glove-0001

No a k vyuzitelnosti.
Osobne by som isiel do prvej moznosti pretoze malokedy budes jazdit v zlom pocasi. Motorka je idealna na pekne a teple pocasie. Ked ta po ceste prekvapi nejake zle pocasie aj dlhsie trva kym koza premokne.

Tu druhu moznost mas nestastne vyskladanu. Textil by som volil keby si to mal na dennodenne dochadzanie a potreboval by si aby to rychlo preschlo.

Tie kevlarove nohavice normalne ku kozenej bunde k tomu street topany a mas idealnu kombinaciu cez leto do mesta :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

A treba niečo aj pod nohavice a bundu? Myslím okrem bežných vecí :D Pod bundu teda asi určite tričko a tak nie? Ale prečo sa pýtam, lebo videl som viackrát, že niekto ma pod kombinézov alebo pod dvojdielnymi vecami niečo čo vyzerá ako termo. Asi to nebolo termo, v horúčavach :D ale bolo to niečo také tenké priľnavé. Na vrch aj spodok.
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Ja chodim vacsinou v pracovnom :D a v robote len dam dole bundu a nohavice :D

Kludne to mohlo byt termo pretoze si myslis ze dajme tomu 30 stupnov a je kua teplo ale ta teplota je uplne odlisna pri vyssich rychlostiach.

Inak klasika termo moze byt, vela zavisi od pocasia a podla toho si vyberas co si oblecies pod kombinezu( jednodielnu alebo dvojdielnu)
Ale ked som jazdil na sk tak v tych teplotach termo nebolo potrebne a clovek bol rad ze ho prefuklo :) ale na druhu stranu jazdil som kratke trasy. Na dlhsiu trasu by som asi hodil termo lebo dobre drzi teplotu a ani sa tak nepotis.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

ako v pracovnom ? že pod bundou a nohavicami ešte pracovné veci? alebo som to zle pochopil? :D
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Dobre si to pochopil :D :D
Nechce sa mi v robote prezliekat :D
Jedine topanky nechavam v robote pretoze v motorkarskych sa zle robi :D jeden den som uz v nich robil ked som si zabudol :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

Tak ale potom na voľno ti to musí byť o dosť väčšie číslo nie? :D Či tie veci nepoužívaš keď ideš len tak pojazdiť?
.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa warrior606 »

Koza sa kupuje presne na mieru ale textil nie. Textil je vzdy trosku vacsi takze nemam problem pod to hodit pracovne.

Ja si nechodim len tak pojazdit :( pri 2 detoch sa to neda. Ja robim rano a zena poobede takze jedine jazdenie mam do roboty a naspat co je ale chvalabohu cca 50km a aj pekne zakruty tam su :) relativne dobra a siroka cesta, ziadny policajti takze sa to da pekne uzit :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Motorkári na fóre....

Príspevok od používateľa Leon »

neboj deti vyrastú ako lusknutím prstov ani sa nenazdáš a znova to pôjde :D (keď neprekvapí tretie :D)

Je ešte niečo čo by som si mal k moto kúpiť alebo tak ? Ku oblečeniu alebo podobne. Niečo, na čo ešte nemyslím, lebo nejazdím tak nemám šajnu a tak :D
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"