Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

inak v jeepe nemate niekto kontakty ? ohladom zlavy na novy Compass, celkom sa mi to pozdava, potrebujem nieco viac aj do terenu, nakolko mame chatu, lyzovacky a pod.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ked sa mi raz pokazi Toyotka a tak moja volba je Chrysler grand Voyager. Mne sa tieto MPV auta velmi pacia. Maximalne prakticke auto v pripade rodiny, domu a chaty

Inac ako je to stym tankovanim E10, naoyaj to bude taký problem pre starsie rcniky benzonovych aut?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

uf, to je ozaj poriadne MPV americano styl, cez ten interier ak sa clovek prekuse ze mu nevadi tak super :) este z 3,6 litrovym benzinom preco nie :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

no prave mne ten EU interier a material moc nepasuje. a hlavne VAG. Ten pouyiva iste "niektore gombiky" ci uz v lacnej fabii alebo passate
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Jednoduska napísal: Št 14. Nov, 2019, 11:37 Inak na to pozeras ak pridas do rovnice kocik, psa, vybavenie na horolezectvo a idealne este dalsie 3 deti casom ;)
Praveze sa na to pozeram z tohto pohladu. Velky kufor nie je problem dostat ani v silno sportovo ladenom aute ani v jemne sportovo ladenom aute. A mozem si lietat 150 na dovolenky pod dialnici bez toho aby som ohluchol alebo sa bal spravit ostrejsi pohyb volantom.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

No vidis ja prave neznasam lezanie v nizko polozenych autach. Je to maximalne nekomfortne a pri dlhsej trase ma boli chrbat. A to nehovorim o tom debilnom nastupovani a vystupovani. Uz ked vidim ze idem z niekym na sedane to radsej nejdem nikde pokial sa da. Ale tak pre kazdeho nieco ine a kazdy si moze vybrat.
Sportove auto je pre teba ako jednotlivca v pohode akurat nevidim dovod mat sportovo ladene auto pre rodinu. Skor komfortnejsie.
Ostrych pohybov narobim dost bez akychkolvek problemov a odhlucnenie je na vysokej urovni. Samozrejme bavim sa o smaxe a nie o niecom z koncernu lebo to sa neda porovnavat.
Kazdopadne je jedno ci koncern alebo nieco ine pokial je to mpv tak je to maximalne prakticke auto. Sedany su skatulky a combiky skatulky z velkym zadkom cize nic pre mna. Suv je zase az zbytocne velke pokial chcem aby tam bolo aspon 6 sedadiel a to nehovorim o cene.
Takze suma sumarum je pre mna moj smax idealne auto a ked budem menit tak urcite sa zmeni iba za novsi rocnik.
To vsak neznamena ze to musi vyhovovat kazdemu.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Jednoduska napísal: Št 14. Nov, 2019, 13:02 ale preco by som si kupoval Tuareg oproti Multivanu?
Kup si co chces. Preco by som si ja mal kupit Multivan oproti Touaregu, alebo vobec hocikto kto nema viac nez 2 deti?

S tuaregom mozem ist pohodovo 200+ po dialniciautobahne bez toho aby som ohluchol, so smrtou v ociach a nerozsekal sa na prvej mlacke. Je priestranny, pekny (kokpit, interier, vonok). Fajn 210kW motor s ktorym aj co to obehnes. V noci ti zasvietia matrix svetla a zakruty a parkovanie vyriesi stabilizacia naklonu karoserie a natacanie zadnych kolies. To mi pride ako komfortne cestovanie.

Aj ludia v okoli cuduj sa svete preferuju suv pred dodavkami pre rodinu /par xc90, q7, cayenne, 5003, 5008, x7.../ a dodavku nema nikto. :D
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5276
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Nemozes porovnavat tourega a multivana, su to uplne odlisne auta vo vsetkom

Dodavku si kupi len ten komu je aj sharan/galaxy maly a nema inu moznost

Multivan neni o tom ze sa tam kociar lepsie zmesti, ale o tom ze ich tam mrdnes kludne 2 rozlozene
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Stiv,
Ten tvoj nazov ze dodavka je absolutne scestny, techjonologie su v MPV rovnake ako v SUV. ja tiez tu mozem kazde SUV nazyvat ze spuchnuty hatch.
SUV ma vyssie tazisko a horsie jazdne vlastnosti ako bezny kombik, porovnanie s MPV tipujem podobne.
Ludia v okoli tiez volia SMER (v poslednycgh volbach to bolo 30%?), ale to neznamena ze su v poriadku :)

Silnejsi motor je samozrejme vyhoda a to som uz pisal skor, hold ze ich nedavaju do MPV nie je mojim rozhodnutim. inak to co si pisal ti vsetko da standardny sedan, len v kazdej kategorii lepsie, tak preco potom Tuareg? jaj zabudol som, bo velki sme! ale iba zvonku. hej no, tak by som SUV opisal ako aj ludi mozes niekedy. zvonku velki, vnutri mali :) (nehovorim o tebe).

Scream,
ako bolo pekne napisane, kombik priestorov porovnavas s MPV? si ozaj este nemal potrebu sa do asuta ozaj nalozit.

inak len taka pikoska, do kufra nalozime s kamosom s A6 Avant rovnako cela (cca), lenze on ma uz KOMPLET kobku vzadu ekdze je po strechu, moje auto ma stale krasne vzdfusny interier a dokonca vidim do spatneho zrkadla! hold, vyssia strecha, sekundarne vyhody.

Opat, kazdy nech si kupuje co chce, voli smer, neviem co je to individualne. ale nepriznat vyhody jedneho riesenia oproti druhemu je jednoducho hlupe :)

boha uz sa ozaj citim jak turbo :D je**m to, uyz nereagujem, aj tak na multivan nemam penezi ()ani potrebu) ale raz mozno. teraz bduem rad ked touran pojazdi este rok dva a potom nejaky sharanik snad. a uz idem sa decku venovat.
Naposledy upravil/-a Jednoduska v Št 14. Nov, 2019, 17:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

pre 6tich van
pre 4roch limo A6 a pod. so vzduchovym podvozkom a akustickymi sklami bude vzdy pohodlnejsie
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

stiv napísal: Št 14. Nov, 2019, 16:31
Jednoduska napísal: Št 14. Nov, 2019, 13:02 ale preco by som si kupoval Tuareg oproti Multivanu?
Kup si co chces. Preco by som si ja mal kupit Multivan oproti Touaregu, alebo vobec hocikto kto nema viac nez 2 deti?

S tuaregom mozem ist pohodovo 200+ po dialniciautobahne bez toho aby som ohluchol, so smrtou v ociach a nerozsekal sa na prvej mlacke. Je priestranny, pekny (kokpit, interier, vonok). Fajn 210kW motor s ktorym aj co to obehnes. V noci ti zasvietia matrix svetla a zakruty a parkovanie vyriesi stabilizacia naklonu karoserie a natacanie zadnych kolies. To mi pride ako komfortne cestovanie.

Aj ludia v okoli cuduj sa svete preferuju suv pred dodavkami pre rodinu /par xc90, q7, cayenne, 5003, 5008, x7.../ a dodavku nema nikto. :D
A chod s tym cez dve republiky a pochopis, touareg sa na pohodlnost caravelly ani len zdaleka zdaleka nechyta, mozno sa ti zda ake je touareg super auticko, ale nie je. V motore je rozdiel 60kW, matrixy to nema, ale moznostami posedu je touraeg bohuzial socka. Zahraj si v regu karty, najedz sa (slusne, ne jak debil z mekacu), pospi si, pusti si dvojzonove webasto. Hlavni z werku sa nevozia ani phidonmi, ani phaetonmi, ani touaregmi, ale prave caravellami. Porovnavat touareg a caravellu mi pride ale riadne scestne, touareg sa na nu nechyta absolutne v nicom, ale ze realne v nicom.

PS: nehovoriac o tom ze Caravella ma dvakrat taku olejovu napln jak touareg a interval 40k (ine uzitkace aj 50k), ten motor je totalne inde nez ta mrdka v touaregu :D





.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5276
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Uplny gol je transit so 60k naplnou :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

No dobre ale pocitajme ze to budes aj soferovat a nie sediet vzadu s vylozenymi nohami (co asi budes ked to ma byt rodinne auto). Ked by som sedel iba vzadu tak moze byt multivan alebo caravelle, v...
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Rodina, ktora sa nezmesti s dvoma detmi to octavie RS combi, Leonu ST fr a, meganisu grandtourer atd. sa da nazvat rodina s nadstandardnymi poziadavkami. Testami overene je, ze napriklad focus ST a focus ST combi ma skoro totozne jazdne vlastnosti ( je rovnako rychly). Nebudem nikoho s kocikom tlacit do 370z ale toto su bezproblemov pouzitelne rodinne auta.
...a nie je to nazor sofera jednotlivca, vcera som mal v swifte detsku sedacku a 4 ludi. Nie je to na dlhe trasy ale normalne sme sa zmestili ani som nezarodil pri montovani sedacky v 3 dveraku. Samozrejme komfort obmedzeny ale nebolo to utrpenie. Len mi pride, ze dnes kazdy potrebuje autobus, SUV do mesta a potom pinda, ze nevie zaparkovat v auparku.
Ale dobre, kazdy caka od auta nieco ine... bohuzial SUV ako daily pokial clovek nejazdi mimo spevnenej cesty je absurdnost. To uz fakt radsej nejaky multivan, lebo to je to tazke, nakladne, nekomfortne (naklony, hluk) a miesta ako v strednej triede.

Taka A6... ja mam za vyssim vodicom masakralne malo miesta. Do kufra sa ale kazdy zmestil aj so kocikom (sedan).
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Pockat 4 ludia + detska sedacka v 3dver swifte? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"