Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Kombi/suv/limuzina je imho idealne riesenie pre rodinu. Dodavky prenecham robotnikom. :D
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

jaaa potrebujem zene suv, resp vyriesit rodinny autak a potom si konecne kupim nieco nove poriadne, rozumej V8 muscle car (dal som si ciel na 35ku si kupit darcek, ale asi to stihnem aj skore, ak ich dovtedy nezakazu alebo si nevymyslim inu kravinu :D )
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Chris napísal: St 13. Nov, 2019, 13:30 Len tak pre info
Pohodlie sa nerovna miesto vo VANe
Bezoecnost detto, kedze to je velka skrina a otazne ako to je bezpecnejsie ci vobec oproti klasicmemu combi
Pohodlie sa rovna posuvne dvere na lepsiu manipulaciu, vyssie sedadla na menej ohybania chrbta, viac miesta medzi radami sedadiel pre sedacku, viac miesta nad hlavou atd. atd. nehovoriac o odkladacich priestoroch a psychologickom efekte presvetleneho vzdusneho interieru, nie kobky ze dieta nicnevidi lebo linia okna musi byt hore aby aj kombik vyzeral ze je vlastne sportovec :)

a urcite je Minivan bezpecnejsi ako SUV (neporovnavam s kombi) co sa tyka nizsieho taziska kedze neni dvihnute opat aby hladkalo ego ze som masivny :)

ale ja nie som typ co bude druhych presviedcat, len jednoducho odpovedam si na otazky a idem na to logicky. skoda ze tu uz turbo nechodi jeho bavilo ludi evanjelizovat (vsetci vieme ze mu dal had ban a neprizna sa! :D ).

ak mi niekto najde kombi co ma 3 plnohodnotne sedadla vzadu, plno miesta nad hlavou/na sirku, velky kufor, vela odkladacich priestorov v porovnani zo sharanom rad si ho kupim, ale logicky take neexistuje ani nikdy nebude :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7276
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

stiv napísal: St 13. Nov, 2019, 13:40 Kombi/suv/limuzina je imho idealne riesenie pre rodinu. Dodavky prenecham robotnikom. :D
Taky nalozeny Multivan, kozka, automat a kresla ma veeelmi daleko od robosskej dodavky.
Ja som si zase kupil robossky pick-up Navaru double cab. Automat je, kozka sa riesi. Jedine co mi na tom vadi, ze to huci ako autobus, ale aj to je uz v priprave. Bude sa tlmit komplet kabina + dvere.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nice! Sam by som to lepsie nenapisal :) ale nalozeny multivan damn. To uz vie stat penazi...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Akurat ze rozumne nalozeny multivan stoji 80k :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ale na take auto musis nerozumne nalozit manzelku.. :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak na priestor sa ozaj lahko zvyka :D

Ale nerobme teraz ze oktavia je nala ore beznu rodinu, to nie,ved vo feliciach sme kolki odchovani? Je to o preferencii, ako vzdy :)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11478
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

Tesla ide stavat tovaren, inzinierske a dizajnerske centrum v Berline (v Cine tovaren postavili za 168 dni)
a buduci stvrtok predstavi pick-up
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tak na winterwagen objednané cheapo celoročky, som zvedavý aké to bude v porovnaní s cheapo zimákmi.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4460
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Uhol pohladu s minivanom. Ja zas vysoke sedenie nemusim, doslova mi to vadi. Tazisko sa posuva hore, nohy na pedaloch v uhle ktory mne nevyhovuje a pri dlhsej jazde az boli. Hluk na dialnici a odpor vzduchu enormny. To iste, co sa tyka podvozku. Makke hupacky su sice fajn na rozbite cesty v meste ale na okreskach to je na dogrcanie jak sa to v kazdej zakrute naklana, sedacky malokedy podrzia.

Pre mna je komfortne auto take, kde sedim pri zemi v konfiguracii dlhe nohy, kratke ruky. Vo vacsine aut je to kvoli limitovanemu pozdlznemu nastaveniu volantu problem. V takom civicu 9G sa mi sedi otrasne, volantom si pomaly sucham kolena. Karoseria s nizkym odporom vzduchu, co najviac pri zemi a podvozok s jemne sportovym naladenim.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Inak na to pozeras ak pridas do rovnice kocik, psa, vybavenie na horolezectvo a idealne este dalsie 3 deti casom ;)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak ono je rozdiel ci riesime family car alebo nieco "pre seba" a obcas zvezem deti do skoly/kruzok. tam sa ten vyber znacne meni.

ja osobne planujem zene suv ako family + pre seba do prace nejaky mustang gt (resp iny muscle s tym,ze si ho uz necham v garazi, cim dalej tym mam vacsi dojem,ze coskoro V8 zmiznu z eu uplne a dostat sa k nim bude utopia/ ekoteroristi) resp nieco "pre seba" s tym,ze nemam problem maleho hodit do skolky, ale neplanujem tam vozit psa lyze sanky (tie sanky sa nemestia ani do cls, ble...) a co ja viem co..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9981
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Papek napísal: St 13. Nov, 2019, 16:07 Taky nalozeny Multivan, kozka, automat a kresla ma veeelmi daleko od robosskej dodavky.
Ja som si zase kupil robossky pick-up Navaru double cab. Automat je, kozka sa riesi. Jedine co mi na tom vadi, ze to huci ako autobus, ale aj to je uz v priprave. Bude sa tlmit komplet kabina + dvere.
Sedel som v caravelle a vobec sa mi to nepacilo. Ok, nie je to multivan ale sedadielka dost uzke, vysoko sa sedi a pod.Urcite sa to napchat tak, aby sa v tom pohodlne viezlo ale pochybujem ze niekto tu kupi dodavku za 80 litrov pre rodinu + ten dodavkovy feeling toho interieru ako ma V vid: https://i.ytimg.com/vi/GryFmBZtFj4/maxresdefault.jpg
SKiLEX napísal: St 13. Nov, 2019, 16:31 Akurat ze rozumne nalozeny multivan stoji 80k
Za to sa uz da kupit nejake rozumnejsie vybavene velke suv (napr. tuareg).
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ale preco by som si kupoval Tuareg oproti Multivanu? :D EDIT: jediny dovod co mi napada je ponuka vacsich motorov, ktore asi ludia chtivi jazdit s rodinami hore dole nekupuju/nechcu a nie su v ponuke no. inak ozaj nevidim jednu vyhodu nafuknuteho SUV oproti MPV. (a to je tuareg v mojich ociach jedno z tych podarenejsich SUV)

ja veru nevidim dodavkovy styl interieru vobec...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"