Router na dve chalupy

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa spencer »

Nazdar ľudia v routeroch sa absolútne neorientujem . Žijem na chalupe kde moc na vyber nemám čo sa týka poskytovateľov internetu . používam 300 GB limit internet od o2 , nie ten z družíc či mobilný či aký , ale ten klasicky z dediny zo stožiara :D . proste platím zaň 15 ečiek už ho mám skoro 2 roky a postačuje mi plne , už nedrtím online takže stačí . rýchlosť sťahovania je tak okolo 3-5 MB/s . ale k veci :

žijem s holkou z vedľajšej chalupy a proste niekedy sme u nej , niekedy u mňa . dostal som router od o2 router huawei b2338-168 a mám ho hneď za 30cm hrubou stenou zo strany ku vedľajšej chalupe , ktorá ma 30 cm stenu a zapletenie polystyrénom , medzi nami je odhadom tak 30-40 metrov prekážky na nejaký ten smrek pri plote žiadne . kabľom to riešiť asi nebudem preto riešim niečo cez wifi . tento router mi pokryje aj zahradu aj chalupu , takže mne postačoval .

Viem že existujú routeri s možnosťou repeate alebo tak , takže predlžujú dosah wifi signálu . lenže ja v tej druhej chalupe žiadnu wifi ani nenájdem , takže chcem sa opýtať existuje riešenie tohto problému ? :D , som po opici takže asi píšem trocha bludne sorry .
Pozeral som viaceré silnejšie routery čo by to teoreticky mohli nejako zvládnuť ale prakticky neviem či vo vedľajšej chalupe bude signál a ak hej či to bude použiteľné na nejaký youtube v hd kvalite a socialné siete . Rozpočet na zariadenie čo by to dokázalo moc neudávam lebo neviem ako a čo , ale tak povedzme niečo okolo 200€ , stále by sa nam to ešte oplatilo zdieľať ten jeden internet. wifi siete v okolí sú možno len dve takže samota . Diky moc
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Este by som pockal na vyjadrenie ostatnych, ale ja som riesil prepoj medzi 2 budovami s takymto niecim :
https://www.alza.sk/ubiquiti-nanostatio ... 30.htm?o=2
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa Pronto »

To Nano by potreboval idealne jedno na prijem a jedno na vysielanie, ale to je na 40 metrov ako ist s tankom na zajace. Spojenia bod-bod sa s 2xNanom robia na stovky metrov. Najlacnejsie je zakopat tam exterierovy kabel. Ak to ale musi byt bezdrotovo, tak na strane vysielaca (tvoj dom) dat hocico s odnimatelnou antenou a funkciou AP + exernu smerovú antenu a na strane prijmaca (dom priatelky) cisto router v mode repeater/extender.

Samozrejme 2x Nano je vyborne riesenie ked postavujes vykon tak na 20 percent na oboch, ale je to 150 eur a WiFi v druhom dome ti to neporiesi, nakolko k tomu este potrebujes router. Rozpisal si sa krasne, ale nikde nevidim kolko do toho chces investovat.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa HellAngel »

tie nano su presne na taketo riesenia, ideal hodit to na strechy chat aby mali na seba dobru viditelnosti. Otazka je, co mozes sa dostat Lan kablom na strechu.
Na napajanie tzchto nano su power injektory, alebo ich mozes napajat z POE switchu.
Dobre by bolo povedat rozpocet. Najjednoduchsie, najlacnejsie, naidealnejsie by bolo potiahnut LAN kabel v zemi. Urobit ryhu cca 20CM a dat kabel do chranicky a polozit to do nej. Konce ukoncit vo switchoch v kazdej chate. Tym padom mas internet aj v druhej chate a potom je najmenej tam umiestnit APcko na wifi
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7121
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa gammaray »

Nevidíte rozpočet? Veď píše okolo 200€
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Jo, to nano som myslel 2x + ak by bolo potrebne, tak dokupi k tomu este nejake APcko ( takze by to malo byt cca v budgete )
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa xsi69 »

Čo tak niečo lacnejšie (lacné) https://www.alza.sk/tp-link-cpe210-d2427719.htm
Na spojenie bod bod by to mohlo stačiť.
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa HellAngel »

to nano riesenie s ubuquity nepotiahnes do 200€. Ked si zoberiem, potrebujes este jeden switch, APcko, nejayky ten kábel, konzolu na uchytenie tych nano.

Ja by som to poriesil tou ryhou v zemi a polozil kabel, ako serkat sa s montovanim Nano a hlavne ak je vzdialenost 40M. Tu sa bavime o sume mozno 100€ komplet

gammaray: pardon, uz som to zbadal
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa Pronto »

Neviem ako veľmi je šikovný zadávateľ témy, ale konzolu na NanoLoco fakt nepotrebuješ, je to veľké ako pollitrová fľaša a nemusí to ísť vôbec na strechu. S plastovými sťahovačkami to upevníš o hocičo a hocikde. Káble ale treba a malý pár eurový switch tiež.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa spencer »

zdravim vas pani .
nebol cas to riesit skrz zdravotne a ine problemi , vcera som len tak skusil vylozit router huawei u mna v chalupe ku oknu na parapet z vnutra a vsimol som si ze v druhej chalupe pri okne z vonku som chytal signal mojej wifi . sila podla telefonu bola 2 palicky zo 4 . musim to skusit aj z vnutra len bolo uz neskoro :D . baba ma tp-link router doma zbytocny jeden chcel som ho pouzit ako repeater ale nefunuguje , ani ked su pri sebe . https://youtu.be/RDBPEZWhofs . isiel som presne podla tohto navodu . po vypnuti dhcp na konci , sa uz na ten router ani nepripojim . pise len ze rozpoznava ip napr. vo wifi v telefone . tu sa teda naskytla otazka keby ho necham v okne aj router u mna aj repeter u zenskej , ci by bolo mozne ten signal este vylepsit s nejakym silnejsim routerom u mna doma namiesto huawei . trebars ten asus co ste mi hore postli , odvtedy sa ale trh zmenil a aj situacia . ten repeter bude v tej chalupe asi potrebny mozno by som vedel potom ako repeater pouzit tento huawei , lebo ten tp-link tomu sa nechce , asi to bude nejako zle zohrate a mozno som lama na to fakt neviem :D . ale potesilo ma ze tam aspon tie 2 palicky chytim v tom okne , z vonku okna to stacilo na youtube hd 60fps videa . z vnutra som to este neskusil . dik
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Router na dve chalupy

Príspevok od používateľa spencer »

Sorry za double post , jedna sa o to , že ten huawei https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... dem-b2338/ to je zrejme modem s routerom , takže ak chcem použiť tp-link ako repeater , ten huawei asi dako blokuje prenos internetu , lebo spojiť medzi sebou sa mi ich aj podarilo , ale internet vôbec . skúsil som teda aspoň prepojiť sieťovym káblom routeri medzi sebou a s tp-linkom vysielať internet do druhej chalupy , kde baba chytila polovičny signal na telefone a v pohode jej išiel hovor cez msg aj youtube , objednam teda Nejaky silnejši router a budem dufať že to tu stenu nejako prerazí :D . stači meter za stenu aby došiel signal a je po probléme .
WDS status na tp-linku ako repeateru ukazovalo pekne run .

Final Edit : Tak som dal router do okna a v druhej chalupe sme kupili router Router D-LINK DIR-853 , ktory som nastavil na repeater na prvýkrát . Výsledok je skvely , v druhej chalupe signal nevypadava a stači na pozeranie HD videa z youtube . takže diky za rady
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Nákupná poradňa"