Slúchadlá gaming, metal, rock

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa wingo »

Čaute, uvažujem nad upgrade zvuku.
Bude to hlavne na singleplayer hry (fps, rpg, stratégie... takmer čokoľvek), ale aj youtube, z hudby preferujem rock a metal. Preferujem otvorené, vzdušné slúchadlá (veľký soundstage?) a nech sú pohodlné, Superluxy občas po dlhšej dobe ak nepotrebujem nutne počúvať čo sa presne deje v hre tak nechávam na stole lebo sa mi už potia uši a počúvam len tak potichu čo sa z nich hrnie keď ležia na stole. Dosť ma sklamalo keď sa moje Superluxy "uzavreli" po nasadení custom náušníkov v popise, aj keď potešil mohutnejší bas a hlavne väčšie pohodlie, ale uši sa v nich aj tak potia.

Základná otázka - je možnosť kdesi si nejaké vyskúšať pre porovnanie?
Na ktoré by som sa mal zamerať? Čítal som kopec názorov a čím viac toho čítam tým menej som si istý ktoré vybrať. Nemám problém zobrať z bazáru či zahraničia.

Rozpočet ideálne do 100€, ale som ochotný dať aj do 200€ ak to bude znamenať že nebudem mať o rok pocit že chcem dačo lepšie. Ultra high end ma netrápi, som úplne spokojný so zvukom z mojej Yamaha RX-V475 a 5.1 sústavu repro zo série Mordaunt Short MS90x Avant. Že chcem upgrade som si uvedomil práve keď som si cez ne púšťal Metallicu (320kbps) a skúsil som do receivera zapojiť slúchadlá a zvuk mi okamžite pripadal zastrenejší, bez detailov, zlievajúci sa dokopy. A tiež som si na pc pustil na nete testy a mal som problém rozoznať nahrávky vo vysokej kvalite od tých v nízkej. Zaujímavé že si pamätám že som cez receiver porovnával repro so slúchadlami v minulosti a extra rozdiel som si nevšimol, skôr sa mi slúchadlá zdali trošku lepšie, len to som púšťal rock a bolo to pred zmenou náušníkov, a s repro som vtedy nebol taký spokojný, neboli dobre naladené - dunel mi bas.

DAC/AMP bude nutné riešiť? Ak je to nutnosť, uvažujem že vezmem Fiio K5 Pro z Muzikeru, z toho čo som o ňom čítal tak by prakticky nemal byť brzdou pre nič s normálnou cenovkou.

Teoreticky možno je hlavný problém v tom že nemám DAC/AMP a/alebo dal som nevhodné náušníky, len ťažko to overím bez investícií (staré náušníky som už vyhodil, boli dotrhané) a nerád by som vrazil prachy do niečoho ak to v konečnom dôsledku nemá zmysel. Ale ak to zmysel má budem rád, ušetrím :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa eSsay »

Ak by si mal záujem, predávam Sennheiser HD 598 Special Edition (Black).
Otvorená konštrukcia, výborné na fps hry, hlboké a komfortné velúrové náušniky (menené za nové), nepotia sa uši, odpojiteľný kábel, možnosť pripojiť mikrofón, napr: https://www.ebay.co.uk/itm/Boom-mic-Vol ... ect=mobile a dostať tak kvalitný gaming headset a zároveň aj Hi-Fi zvuk pre hudbu :)
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa Dunar »

Receiver rozhodne nie je idealny zdroj pre sluchadla. Maloktory ma vystup, ktory by hral dobre. Vacsinou je tam sluchadlovy vystup len preto aby bol. Takze ak plnanujes nejake 200-eurove sluchadla, je viac nez ziaduce pouvazovat o nejakom dac/ampe. K5 Pro nie je najvyhodnejsia kupa. Vonku sa da nakupit vyhodnejsie, napr. Topping DX3 Pro atd.

Ad sluchadla:
http://www.hifiguru.sk/kategoria/slucha ... n-he-400s/
https://drop.com/buy/massdrop-x-hifiman ... dphones-eu
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa wingo »

Neviem či pozerám zle ale vidím Fiio K5 Pro na Muzikeri za 145€, s plnou slovenskou zárukou, a ten Topping DX3 Pro síce vyzerá zaujímavo keďže má aj bluetooth ak by som v budúcnosti vzal nejaké bezdrôtové slúchadlá, ale je len vonku za 200+€ čiže o dosť drahšie a ťažšie so zárukou. Na Massdrope je vypredaný. Slúchadlá sú k PC, do receivera som ich zapojil len na skúšku a porovnanie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa Dunar »

Ano, pozeras zle. Nepozeras K5 Pro, ale K5. K5 je len zosilovac, nema DAC cip. Je to len dokovacia stanica, ma tam konektor pre pripojenie nejakeho ineho Fiio zariadenia (prehravac, prenosny dac/amp), ktore tomu prida funkcionalitu DACu. Bez zariadenia v docku je to len zosilovac. Takze ak nemas nejaky Fiio DAP/prenosny DAC, je ti to nanic.

https://www.muziker.sk/fiio-k5?gclid=Cj ... VYEALw_wcB

https://www.muziker.sk/fiio-k5-pro-black

Topping vies kupit v EU, takze so zarukou 2 r. To len tak pomimo.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa tron44 »

https://www.alza.sk/audio-technica-ath- ... 469839.htm
zlavový kod 7cq34d88
85e za audio-technik M40x dobrý deal
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa wingo »

Tak som sa nakoniec rozhodol objednať z Drop tie Hifiman HE4xx.

Nejaký k tomu vhodný DAC+AMP k nim za rozumnú cenu, a kde to kúpiť? Nemusí byť hneď ak sa dačo chystá. 240€ za FiiO K5 Pro je skutočne nehorázne veľa keď MSRP je 150 dolárov (pozerám že dá sa objednať z Amazonu za 150 dolárov + 20 dolárov pošta + pravdepodobne DPH, Aliexpress nerátam tam to stojí rovnako a s čínskou zárukou), Topping som našiel len za 220€ na Nemeckom Amazone (a Aliexpress za 220 dolárov s čínskou zárukou). Niečo dobré za reálnych 100-150€? Či to by bol veľký kompromis? Alebo vziať len AMP, napr. čítam veľa dobrého o JDS Atom.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa Dunar »

Ty sam si prisiel s K5 Pro. Tak clovek predpokladal ze sa pohybujeme v tychto cenovkach. Kazdopadne vela na tom nie je nic, su to lacne skatule. To len tak mimochodom.
Inak velka smola, pozeram ze na ten Topping bola pred par dnami akcia na audiophonics.fr za 186€. Uz je za 219.

Ak mas len integrovanu zvukovku, kupovat k tomu cisto headamp je zly napad.

U nas je ponuka dac/ampov tazko biedna, tak je dobre pozerat sa von. To Fiio K5 Pro maju na ali za 145€. Aj s pripadnou dph by si sa mal zmestit do 180€.
Inak potom nejaky SMSL M6 alebo V2 (pozor, nie VA2). Tie su vsade za nejaku stovku, ci aj menej.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa wingo »

https://elektro.bazos.sk/inzerat/104129 ... 30-a30.php

Toto by bolo fajn k tým Hifiman? Vyzerajú dobre, a za fajn cenu.

Edit: tak nič, už to nie je aktuálne.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa wingo »

Ďakujem za rady, dosť som sa zamýšľal nad tým čo a ako, prečítal a pozrel veľa recenzií a fór, tak napíšem ako som sa nakoniec rozhodol ak to niekomu pomôže v budúcnosti.

Špekuloval som nad tými čo si mi radil Dunar, potom som sa skoro rozhodol pre Topping D10 (hocikde pod 90€) + JDS Atom (problém nájsť za normálnu cenu v EU, ale našiel som za 110 libier tak ak niekomu pomôže: http://www.hifiheadphones.co.uk/jds-lab ... -plug.html) že reku keď už mám dať okolo 200€ za niečo schopné all-in-one tak rovno vezmem za podobnú cenu aj keď oddelené, ale z recenzií a skúseností prakticky ultimátne budget riešenie nech to už stojí za to, ale nakoniec som sa rozhodol pre Topping NX4 DSD (156€ s poštovným z Amazon.de) ktoré je síce trochu horšie ale stále výborné a hlavne prenosné all-in-one, reku keď už kupujem DAC+AMP tak nech ho využijem aj keď niekam pôjdem, alebo len tak vezmem počúvať do postele :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
MindHunter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 23. Jan, 2009, 12:17
Bydlisko: Eliasovce

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa MindHunter »

Topping D10 neber odisiel mi po pol roku a uz som ho neposielal na reklamaciu. Cena posty by ma vysla tolko co som zanho dal v tej dobe. Ak ti mozem odporucit kup si nieco odtial so zarukou. V poslednej dobe pocuvam ako sa tieto hracky kazia.

Moje odporucania k hifimanom co si objednal:

Lacnejsia varianta (dlho som ho pouzival velmi prijemny zvuk (viem ti vybavit zlavu v bisaudiu ked mi napises SS, su hlavny distri)): Audioquest Dragonfly Black (bez problemov utiahne 400vky su velmi citlive)

Drahsia varianta: Pro-Ject Pre Box S2 Digital (https://www.l-e.sk/pro-ject-pre-box-s2digital)
Notebook: Apple MacBook Pro 14 M1
Smartphone: Samsung Note 20 Ultra 5G
Tablet: Apple iPad Air 5
Hi-fi: Projekt STH12 / SPX A40 + SPX 2010-TA / Denon DP-80 DAS Plinth + Bokrand 12" + Pro-ject Phono RS + LPS + EMT JSD6 Gold, NA Sunrise
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa Dunar »

To ze sa ti nieco pokazilo, neznamena ze sa to kazi bezne.

Dragonfly ako taky sa kupovat neoplati. Jedine ze ta zlava je fakt nejaka zaujimava. A pre HE400 to ani nie je vhodne riesenie. A S2 si velmi do postele nevezme.
Používateľov profilový obrázok
MindHunter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Pi 23. Jan, 2009, 12:17
Bydlisko: Eliasovce

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa MindHunter »

Dunar napísal: Pi 25. Okt, 2019, 13:17 To ze sa ti nieco pokazilo, neznamena ze sa to kazi bezne.

Dragonfly ako taky sa kupovat neoplati. Jedine ze ta zlava je fakt nejaka zaujimava. A pre HE400 to ani nie je vhodne riesenie. A S2 si velmi do postele nevezme.
- Problemy s D10 nie su rare. Staci si vyhladat na internete. Z Ciny by som nic drahsie neobjednaval kedze opatovne riesit reklamaciu je o drzku (cas, drahe postovne atd...)

- Dragonfly je v tychto zemepisny sirkach asi velmi podcenovane zariadenie (klame telom). Skusal som ho v spolupraci s roznych sluchadlami, a pre mna je v ramci ceny super DAC/Amp. Kvalita spracovania a softvérova podpora je kapitola sama o sebe proste Audioquest.

- Nevidim problem prepojit S2 s Tabletom alebo Smartfonom... S2 si polozis na nocny stolik a zapojis do Smartfonu (ak mas android odporucam kupit si USB Audio Player PRO + mqa support pokial mas Tidal)
Notebook: Apple MacBook Pro 14 M1
Smartphone: Samsung Note 20 Ultra 5G
Tablet: Apple iPad Air 5
Hi-fi: Projekt STH12 / SPX A40 + SPX 2010-TA / Denon DP-80 DAS Plinth + Bokrand 12" + Pro-ject Phono RS + LPS + EMT JSD6 Gold, NA Sunrise
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5822
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa wingo »

Slúchadlá došli včera, sú parádne, veľká spokojnosť :music: pokiaľ majú kvalitný zdroj. Už s niečím slabším je to horšie, čo som síce čakal, ale nie že to bude až také do uší bijúce :D

FLAC z mobilu Xiaomi Redmi 5 Plus (Rammstein - Deutschland a Radio, trochu z iného súdka Christopher Tin - Baba Yetu), krásne a čisté, počuť aj basy, aj dostatočná hlasitosť na max aj keď zniesol by som aj o trochu viac.
Potom nejaké MP3 z mobilu (Rammstein, Kabát, Horkýže Slíže, Linkin Park, rôzna kvalita), počuť že ten zdroj už nie je ono, a čo ma zarazilo aj hlasitosť je nižšia a hlavne basy nevýrazné.
A keď som spustil Spotify (Free verzia takže sa nedala dať max kvalita) tak zvuk bol ešte menej výrazný a tichší ako MP3, basy úplne nedostatočné. Furt na tom istom mobile, nechápem, som myslel že kompresia bude iba o kvalite a nie že hudba zo Spotify nedokáže ani vybudiť ako-také basy, ale prehrávanie priamo FLAC áno, o vyššej hlasitosti FLAC ani nehovorím. Hlasitosť na mobile bola na max.

Potom som zapojil doma do PC, integrovaná zvukovka na doske (ALC1220). Keďže má integrovaný slúchadlový zosilňovač hneď som poskúšal či ho aktivovať a aký gain nastaviť, ale rýchlo som prišiel na to že ho treba aktivovať a nastaviť na Gain 3 (max). Takto nastavený je super, nielen čistý, ale aj plný, mohutný (na rozdiel od mobilu aj pri MP3 a Spotify), ale nie prehnane a v žiadnom prípade dokopy zliate dunenie ako sa často stáva so silným basom - všetko zostalo čisté, teda pokiaľ som prehrával kvalitné FLAC a nie kadejaké bohvie odkiaľ a v akej kvalite vytvorené MP3 (ktorých mám plný disk, budem to museiť postupne zaktualizovať). Bez zosíka to bolo čisté, aj relatívne hlasité, ale úplne chýbali basy. Veľká spokojnosť už na integrovanej zvukovke, som zvedavý na DAC+AMP keď príde, ale nečakám už až taký očividný skok v kvalite.

Ako som spomínal nakoniec som objednal Topping NX4 DSD z Amazon.de (seller Junwer, Fulfilled by Amazon, príde budúci týždeň), takže aj záruka by mala byť relatívne v poho cez Amazon, nebudem to rušiť keď to už poslali, príde budúci týždeň. Aj keď vyzerá že ho moc nebudem brávať so sebou lebo tie slúchadlá prepúšťajú zvuk tak výrazne, že si na prenos nakoniec asi neskôr dokúpim KZ ZS 10 PRO. Superlux HD-330 sú síce tiež otvorené slúchadlá a počul som cez ne všetko, ale do okolia zvuk prepúšťali omnoho menej a veľmi nerušili ani keď som ich používal inde. Hifiman HE4xx prepúšťa až toľko že v noci musím stiahnuť hlasitosť aby som náhodou nezobudil manželku ak má plytší spánok (v tej istej izbe, ale za skriňou), čo ma dosť prekvapilo lebo pri Superluxoch nič také nehrozilo. Je pravda že HE4xx počúvam na vyššej hlasitosti keďže aj pri vyššej hlasitosti je zvuk čistý, na HD-330 to už pri vyšších hlasitostiach začalo nepríjemne dunieť, ale aj pri porovnateľnej hlasitosti počuť zvonku HE4xx výrazne viac ako HD-330.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Slúchadlá gaming, metal, rock

Príspevok od používateľa Dunar »

janik1983 napísal: Pi 25. Okt, 2019, 13:46

- Problemy s D10 nie su rare. Staci si vyhladat na internete. Z Ciny by som nic drahsie neobjednaval kedze opatovne riesit reklamaciu je o drzku (cas, drahe postovne atd...)

- Dragonfly je v tychto zemepisny sirkach asi velmi podcenovane zariadenie (klame telom). Skusal som ho v spolupraci s roznych sluchadlami, a pre mna je v ramci ceny super DAC/Amp. Kvalita spracovania a softvérova podpora je kapitola sama o sebe proste Audioquest.

- Nevidim problem prepojit S2 s Tabletom alebo Smartfonom... S2 si polozis na nocny stolik a zapojis do Smartfonu (ak mas android odporucam kupit si USB Audio Player PRO + mqa support pokial mas Tidal)
Čo znamena nie su rare? Z akeho množstva je koľko pokazenych? Ti, ktorym to funguje sa neozvu, takže to ťažko vyčisliš nakoľko sa to kazi oproti inym. Ale je to irelevantne, on kupuje ine.

Dragonfly u nas nie je podceňovany, prave naopak. To sa oplatilo kupovať pred 4 rokmi keď prišiel na trh. Odvtedy je na trhu množstvo konkurencie (aj lacnejšej), proti ktorej neobstoji. Jedine ak niekto trva na tom, že to musi mať veľkosť USB kľuča a musi to byť kupiteľne na SK. Vtedy opodstatnenie ma, inak nie. A opakujem, pre HE400 nie je najvhodnejši.

S2 je sice vyborny dac, ale zosilovacia časť je mizerna. A on si kupil NX4 čo je prenosne. To S2 nie je.

Návrat na "Nákupná poradňa"