Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

marek, bezne dotupna kladivova matica je pre 6mm (napr z ali) drazku. To co si linkol ma drazku 5mm. Mam zopar 2020 profilov s 5mm drazkou a je s tym popravde ostara. Sliding nuts sa do toho nedaju narvat lebo ten horny rozmer je cca 6mm, takze to do 5mm drazky bez zbrusovania kazdej nedas.
Tak isto bude uz problem s m5 skrutkami ktore zas pasuju do obycajnych liatych corner bracketov - M4 v tom lietaju a chce to aspon podlozku.

Ak by si pouzil 2040 bracket
je uz na M4. len tie su uz kusok vacsie.

Ja som bral jeden set 2020 profilov tu. Napisal som chlapikovi ze chcem take a take rozmery, stalo to nejakych 78 eur + DHL ma skaslo o 15eur na DPH. Pravda bolo to hodne profilov. Podarilo sa mi vyhrabat este konverzaciu s nacenenim 2020 profiles as per conversation 235mm 2pcs 5usd 450mm 2pcs 7.5usd 440mm 6pcs 22.5usd 460mm 6pcs 24usd 650mm 4pcs 21usd Total 80usd
Cena uplne nesedi, lebo som k tomu este prihadzoval do objednavky aj nejake kladivove matice

Ked mas stale zaujem aj o tie s 5mm drazkou mozem sa zacat pytat co ta sranda bude stat.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Hej má to byť 6mm ten otvor ja som nalinkoval zlý profil. Skús čosi pozrieť ja som našiel už dáku poľsku firmu a toto čo chc m je za cca 100 Euro čo mi príde dosť.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

to bude asi rexroth - tie su drahe ale zas paradne tie mam nachystane na rebuild karteza. Chlapik ma iba 5mm drazku ktora robi problemy popisane vyssie.

Skusil by som teda Ali, sam som od tade bral tie 2020. Doknoca ten isty predajca ma aj 2040. Skus mu napisat ze ci su ochotni ich naformatovat podla tvojich potrieb a co by to stalo. Btw, doslo to snad za 10 dni ak nie menej (DHL a bolo to free shipping)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Keď ja tým číňanom moc neverím :D vidím to na mojom Endrovi ako sú na pitku narezané tie profily tak mi je slabo skúsim osloviť poliakov. Alebo niekoho s CZ tam mam kontakt s rebel fóra.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

ja som ich mal nakrajane dobre, stazovat sa nemozem aj pekne ciste rezy, aj presne
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Co vravite na tu Prusa Mini? Celkom o nej uvazujem. Momentalne mam deltu, lenze je velka, neni miesto, neni cas to z casu na cas kalibrovat. Uz dlhsie sa pohravam s myslienkou nejakej lacnej malej kartezianskej tlacky, ktoru by som mal vzdy po ruke na stole. Prusa sice nie je najlacnejsia, ale beriem to ako hotove riesenie, ktoremu budem musiet venovat malo casu nastavovanim + je k tomu komunita a support.
Co pozeram rozdiely, tak najvacsi vidim v direct drive vs bowden, nizsie teploty a filament senzor.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Dnes mi prišiel originál E3DV6 Hotend človek sa ide na to pozrieť vyskúšať a ohnutý HeatBreak reklamácia nepoteší.

Inak profily kúpim dlhšie a dám si to narezať tu u nás kamarát ma kohosi čo má na to stroje spraví mi to za pivko :)

Hades ďakujem za pomoc potom som na tom Aliexpresse našiel aj vseliake veci čo sa mi zídu pri stavbe tak spoko, a hlavne že si mi poradil tie 6mm otvory asi by som sa dosť natrápili s tými 5mm :)
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Matej.T »

Tak SKR 1.3/TMC2208/BMG clone/3DTouch nahodené. Nakoniec som vykuchal ventilátor konektor a napajkoval spoje + konektor :D :D Bolo to proste v tých spojich.

BMG mega (žiadny stringing), škoda, že to len dosť hučí
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Robil si aj kalibrácia extruderu?

Chalani používate niekto Noctua ventilátory na ofuk Hotendu? Ja som ho vymenil za toho cinana a mám pocit že od vtedy mám len samé problémy podľa mňa je to nedostatočne čo sa týka výkonu a prehrieva sa mi hotend upcháva sa mi filament preskakuje mi extruder, pridať extruderu som už skúšal nepomáha pritiahol som aj podavac nepomáha ostáva už len ten ventilátor.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Matej.T »

Áno robil
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Marek125 napísal: Ut 15. Okt, 2019, 23:26 Chalani používate niekto Noctua ventilátory na ofuk Hotendu? Ja som ho vymenil za toho cinana a mám pocit že od vtedy mám len samé problémy podľa mňa je to nedostatočne čo sa týka výkonu a prehrieva sa mi hotend upcháva sa mi filament preskakuje mi extruder, pridať extruderu som už skúšal nepomáha pritiahol som aj podavac nepomáha ostáva už len ten ventilátor.
Noctua je veľmi široký pojem. Ak nahrádzaš nejaký 40mm alebo menší vetrak, ktorý bol pôvodne prichytený priamo na rebrovanie hotendu cez tunel a tlačil do rebier chladný vzduch, nejakým 120 alebo 140 mm ofukom z väčšej diaľky, tak to by som si netrúfol. Predsa len je rozdiel, keď na niečo z diaľky fukaš a keď tlačíš hoci aj malým vetracikom, ale priamo cez rebra chladiča.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Marek125 napísal: Ut 15. Okt, 2019, 23:26 Chalani používate niekto Noctua ventilátory na ofuk Hotendu? Ja som ho vymenil za toho cinana a mám pocit že od vtedy mám len samé problémy podľa mňa je to nedostatočne čo sa týka výkonu a prehrieva sa mi hotend upcháva sa mi filament preskakuje mi extruder, pridať extruderu som už skúšal nepomáha pritiahol som aj podavac nepomáha ostáva už len ten ventilátor.
Noctua je veľmi široký pojem. Ak nahrádzaš nejaký 40mm alebo menší vetrak, ktorý bol pôvodne prichytený priamo na rebrovanie hotendu cez tunel a tlačil do rebier chladný vzduch, nejakým 120 alebo 140 mm ofukom z väčšej diaľky, tak to by som si netrúfol. Predsa len je rozdiel, keď na niečo z diaľky fukaš a keď tlačíš hoci aj malým vetracikom, ale priamo cez rebra chladiča.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

ofukovat velkym ventilatorom "na siroko" heatsink hotendu je imho blbost. Vidim dve moznosti
1) fixnuty ventilator mimo mimo pohyblivej casti a fukas tym krizom krazom. Ak je hotend blizko fuka nan vela, ked je daleko fuka malo - kolisa teplota hotendu, odfukavas zbytocne teplo z heatbedu.
2) fixnuty ventlator na hotende - bez poriadneh shroudu to zas fuka kade-tade a v podstate ti zas chladi zbytocne heatblock, velmi nerovnomerne hotbed a filament. Opomenuc od toho ze taky 120-140mm fan +(akedvatny shroud) ti prida nezanedbatelnu vahu na extruder a moze sposobovat ghosting pripadne dalsie problemy.

tie noctuy na hotende su dvojsecne, niekomu to funguje, iny ma problemy s cloggingom. Tu som videl celkom dost staznosti na noctuy, neviem posudit cim to je, ze niekomu to chladi dobre, inemu nie.

Ja som menil cinske vrtule za sunony, ani nie koli tichosti, ale koli tomu, ze GME s pomerne sirokym vyberom rozmerov a ostatnych parametrov DC vrtul mam tot pod nosom a nechcelo sa mi cakat mesiac na dalsich cinanov. Pre upresnenie capol mi srof do beziaceho ventilatora - zlomil lopatku bolo treba vymenit. Dalsi mal uz vylagrovane loziska a drncal pri pohybe gantry. Takze takto postupne menim vsetko za tie Sunony ale jediny relevantny dovod je ze zdroj vrtul je blizko a nechce sa mi cakat.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak nakoniec to nebol ventilátor ani upchavajuci sa hotend ale bol to driver na extrudery. Ja som myslel že keď preskakuje tak akože nepretlačil filament lebo je tryska upchata ale už mi to nedalo a som ho skúsil vymeniť a zatiaľ tlačí 4 hodiny pohode.
pet2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 760
Dátum registrácie: So 12. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava III

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa pet2 »

anycubic
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Návrat na "Debata o všetkom"