ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Tak zase v mBank sú vklady chránené zákonom o ochrane vkladov podľa poľských zákonov. A úprimne, poľské zákony nie sú nič menej (ani viac) ako naše. Takže je to v podstate fuk.

Ešte jeden poznatok. Množstvo peňazí vo fonde pre ochranu vkladov nie je ani 1 percento z celkovej sumy vkladov, ktoré by mala pokrývať. Toľko k argumentovaniu že je niekto krytý nejakým fondom.
.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa shiro »

samozrejme, to by musel mat stat defakto 2x taky rozpocet, ak by chcel chranit 100% vkladov. Kde su casy, ked boli $$ realne kryte zlatom, ci niecim fyzickym....dnesne $$ su v drvivej vacsine virtualne, nicim nekryte papieriky....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5816
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa wingo »

Samozrejme v dnešnej dobe banka nie je na to aby tam na bežnom či sporiacom účte s úžasným úrokom pod 1% človek dlhodobo skladoval desaťtisíce EUR :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
d0N0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Humenné (/Košice)

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa d0N0 »

@Leon, asi tak nejak...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa beardie »

Leon napísal: Ut 08. Okt, 2019, 10:09A real life use je aký vlastne?
v skratke:
- pri pozicani auta
- pri ubytovani v hoteli
- ako uz bolo spominane, vsetky platby su uhradene bankou, ty to musis splatit az dodatocne, podla moznosti v bezurocnom obdobi
- vyrazne rychlejsia komunikacia v pripade reklamacii, kedze su to peniaze banky
- chargeback nedodanych sluzieb
- obcas prijemny cashback
- obcas bonusove sluzby ako rozne poistenia, vstupy do salonikov, a pod.

v detailoch:
- v zahranici si bez (embosovanej) kreditky nepozicias auto, pripadne pozicias, ale budes si musiet zaplatit dodatocnu poistku od danej pozicovne; ked ti bude pozicovna blokovat peniaze na kreditke, tak ta to nebude boliet, lebo nie su tvoje, keby ich blokovali na tvojej debetke, tak ti to asi vadit bude (pokojne az do vysky 1500 eur)
- ak sa presuvas medzi viacerymi destinaciami a v kazdej beries auto, tak sa vyssi limit hodi, napriklad 2x 1000 euro v kazdej destinacii ako blokacia, kedze i po vrateni auta v prvej destinacii sa nemusia ponahlat s odblokovanim sumy a ta moze expirovat sama az o tyzden

poznamka:
- kreditka sa zasadne NEpouziva na vyber hotovosti, pouziva sa vzdy iba a len na platby, ci uz fyzicke alebo elektronicke

nepamatam sa, kedy som nieco platil debetkou, nema to absolutne ziadnu pridanu hodnotu, pouzivam ju iba na vyber hotovosti v bankomate
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Chris »

Snake napísal: St 09. Okt, 2019, 19:01 U nas je to iba pobocka, tzn takato banka nespada ani napriklad do fondu ochrany vkladov, a teraz ked bankam drbe a kazdemu davaju hypo kade tade (co vieme ako dopadne), urcite nebudem riskovat svoje prachy len kvoli tomu ze maju ucet za 0€.
Vaše vklady v mBank sú chránené
mBank S.A., pobočka zahraničnej banky („ďalej len mBank“) je účastníkom poľského systému ochrany vkladov a vklady klientov v mBank sú chránené prostredníctvom poľského Bankového záručného fondu – Bankowy Fundusz Gwarancyjny (ďalej len „BFG“).

Vklady v mBank sú chránené v rozsahu a za podmienok stanovených v poľskom systéme ochrany vkladov na základe poľskej právnej regulácie, týkajúcej sa ochrany vkladov v súlade so smernicou Európskej únie 94/19/ES o systémoch ochrany vkladov.



Úroveň ochrany
Vklady sú chránené do sumy 100.000 EUR (vrátane) v plnej 100 % výške. Garantovaná suma náhrady za nedostupný vklad sa počíta zo sumy všetkých vkladov jedného klienta na všetkých jeho účtoch v banke.
V prípade, ak majú dve osoby spoločný účet, každý majiteľ účtu si môže uplatniť náhradu podľa systému ochrany vkladov. Maximálna celková suma chránená na účte dvoch spolumajiteľov je teda 200.000 EUR.
https://www.mbank.sk/pomoc/dokumenty/ochrana-vkladov/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Snake »

Este raz, Slovensky fond ochrany vkladov nie je polsky bankovy zarucny fond, ked banka prestane byt vyplacania schopna, som zvedavy ako pojdes este do PL aby si si prisiel po svoj vklad. Ja som obcan slovenskeho statu a urcite sa pri strate svojich financii nechcem trepat do polska.
W przypadku upadłości banku BFG wypłaca środki znajdujące się na rachunkach bankowych ( złotowych i walutowych) wraz z odsetkami naliczonymi do dnia ogłoszenia upadłości banku - do równowartości 100 000 euro w 100%. W każdym roku kwota ta może jednak ulegać zmianie.  Środki gwarantowane zawsze wypłacane są w złotówkach.
Dalsie info si najdi kludne sam, ja tam ucet nemam, je na kazdeho zdravom rozume ci sa bude trepat do ineho statu a potom menit PLN na EUR a este kazdy rok sledovat ci sa BFG limit neznizil. Dalej je tam asi 15 bodov odhadom na co sa vyplacanie konkurznej podstaty nevztahuje, to sa mi citat nechce a ani nariadenie CRR. Esteze mame volny trh a slovaci su ehm...jednoduchi.





.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Chris : pochybujem, že poľská národná bude mať pre zmenu plný fond :D to je už len slovíčkarenie
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Snake »

To nema ani nasa, naplnenie fondu je problem ked krachnu vsetky banky, napriklad Devin banka ale nebola vyplatena doteraz :D takze GL my ako slovaci aby sme sa dostali k prachom ked padne nieco v PL :D. Ale mame ucet za 0€ :D yay \:D/





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa HellAngel »

ochrana vkladov je len slovicko, co v praxi neznamena nic. Ale o nic lepsie to neni ani v zahranici. Asi ziaden stat nie je schopny v plnej miere pokryt vklady v pripade krachu banky. Ked boli peniaze kryte zlatom, tak to bolo o niecom inom, ale dnes su peniaze len cislo, co nic neznamena a hodnotu nemaju ziadnu. Mbank je v pohode ako ucet kam chodi vyplata alebo ako vedlajsi ucet, ale tiez by som tam neriesil ziadne velke peniaze. Uz len z toho dovodu, ze nech nastane vacsi problem riesi to PL
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Snake »

No aktualne tam je 260 mil. eur :D, keby tam mal kazdy 100k tak to je hodne male cislo, pri ale beznych sumach co slovaci mavaju po uctoch to je este celkom ok. Ono ktokolvek kto ma v banke na jednom ucte viac ako 10k je totalny magor, ale tak naco si to zhorsovat hejze





.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ked uz riesime toto tak ani Unicredit nie je slovenska banka

btw https://www.fovsr.sk/files/File/ostatne ... acania.pdf
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Chris »

Snake napísal: St 09. Okt, 2019, 21:24 No aktualne tam je 260 mil. eur :D, keby tam mal kazdy 100k tak to je hodne male cislo, pri ale beznych sumach co slovaci mavaju po uctoch to je este celkom ok. Ono ktokolvek kto ma v banke na jednom ucte viac ako 10k je totalny magor, ale tak naco si to zhorsovat hejze
a co si mas viac ako 10k napchat doma do ponozky ? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Snejk by si sa divil ale ja mám plno kamošov (čo robia ešte len cca 6-7 rokov) a stojí im aj po 30k na účte. Tam im príde výplata a tam to aj ostáva. To je proste slovenská finančná negramotnosť.
.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal: St 09. Okt, 2019, 21:28
Snake napísal: St 09. Okt, 2019, 21:24 No aktualne tam je 260 mil. eur :D, keby tam mal kazdy 100k tak to je hodne male cislo, pri ale beznych sumach co slovaci mavaju po uctoch to je este celkom ok. Ono ktokolvek kto ma v banke na jednom ucte viac ako 10k je totalny magor, ale tak naco si to zhorsovat hejze
a co si mas viac ako 10k napchat doma do ponozky ? :D
Janko, ja viem ze chces byt vtipny v tuto hodinu ale myslim ze mas aj na lepsie odpovede, tak no :)





.

Návrat na "Debata o všetkom"