ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Odar »

Leon --> Kreditku som odporucil preto, lebo je tam limit 1500 a nezaplatis za to ani cent. Vsetko ostatne je uplne irelevantne. Ten limit je vyssi, ako u debetky a to je podstatne. Je ti 1500 malo? OK, respektujem.

Do ostatneho si zacal vrtat ty. Ale ako sa hovori, dnes niekomu nieco radit v dobrom nema zmysel, lebo sa to vzdy zvrtne presne do tejto roviny.

Urob, ako myslis. Informacie mas.

Odo mna posledny prispevok k tejto teme.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže jediný poplatok za tú kreditku sú tie 2€, ktoré by sa mali človeku vrátiť časom? Tých 0,5% platby je za akúkoľvek platbu?

Hej, mal by som si to naštudovať ale vždy dostanem migrénu z týchto vecí.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Odar : Neber to nijak zle, len si písal, že je to aj bezpečnejšie, tak som chcel nejaké vysvetlenie. Za poznatok Ti samozrejme dakujem, veď to je dobré vedieť, že ide kreditka zadarmo s 1500. Niekomu kto už je v SLSP to určite pomôže. Ale tak bavíme sa tu o klasickom bežnom účte a Chris príde a že : "lol je tam moznost bez limitu" a pritom zistíme že je to na kreditke (inak to by ma celkom aj zaujímalo, ako je možné dať bez limitu, keď max je 3000). Porovnával som to rovno s 3000 eurovým úverovým rámcom (lebo Tatra má max limit na bežnom účte tiež toľko) a ten je za 2 eurá mesačne.

Lolqo k tej druhej vete máš úplnú pravdu, lebo v tej prvej si to kompletne pomotal :D
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Dovolím si dať double post, odpísali mi zo SLSP :
Dobry den,
Banka neplanu navysenie maximalneho limitu pri kartach. Pre nastavenie individualneho limitu na karte je mozne poziadat cez obchodne miesto SLSP a.s., kde je potrebne s poradcom spisat ziadost.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže dá sa, len je potrebný krok navyše, pohoda.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

pohoda, len treba behat hore dole a spisovat ziadosti, fakt pohoda :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Šak pri prvej návšteve pobočky pri zriaďovaní si požiadaš o sporiaci aj limity v jednom a je :D
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

a potom ti ziadost zamietnu a uzivas pohodu dalej. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Chris »

5 sekund mojho casu

poistenie je to ZADARMO a za urcitych podmienok, vies mat ucet tiez ZADARMO.
A neviem aky problem je si poziadat kreditku napr. stedru kartu, alebo ist lahsie k inej banke. (mam viacero bank, viacero kreditiek a nikdy som nemal probem, ze by som mal nizky limit, ktory by ma obmedzoval ) :-)

Ak ti hacknu mobil, co teraz ma iOS s Androidom tolko dier (vid tie remotne jailbreaky a JOKER pre android napr.) tak ti moze ta ich appka byt na 10 veci, ak si na hladaciku....
Výhody poistenia

tovar, ktorý zaplatíte kreditnou kartou máte prvých 10 dní od zaplatenia poistený proti finančnej strate spôsobenej jeho mechanickým poškodením alebo úplným zničením, prípadne proti jeho krádeži
poistenie pokryje náklady na opravu poškodenia tovaru a na náhradu škody v prípade zničenia alebo krádeže
služba platí pre vás automaticky, nie je potrebné tovar nikde registrovať
bez vašej spoluúčasti
pre držiteľov kreditných kariet Štedrá karta, VISA Classic embosovaná, VISA Classic elektronická, VISA Gold embosovaná a VISA Gold elektronická
maximálna poistná suma na jeden rok je pre karty VISA Classic a Štedrú kartu 1 000 eur a pre karty VISA Gold 2 500 eur
poistenie platí pre produkty kúpené na Slovensku v kamenných predajniach aj cez internet

Poistené nie sú

umelecké diela, cenné papiere, drahé kovy,
potraviny, tabak,
pohonné hmoty, stavebniny,
lieky, optické pomôcky, lekárske prístroje a zariadenia,
príslušenstvo áut, lodí,
ručne vyrobené výrobky a výrobky vyrobené na zákazku,
tovar kúpený za účelom ďalšieho predaja,
tovar kúpený za účelom vykonávania podnikateľskej činnosti (napr. multifunkčné kopírovacie stroje).

https://www.slsp.sk/sk/ludia/doplnkove- ... nou-kartou
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Koro

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Koro »

Leon napísal: Pi 04. Okt, 2019, 15:27 Meniť môžeš. Ale tie čo som písal sú už max. Denný max je 2750 (samo číslo o sebe LOL. Ako keby 3000 niekoho už zabilo :D) a keby som si napr nastavil Bezhotovostný na 2000, tak musím v zvyšných 3 ubrať o 1000. Tie limity majú fakt na kkt. Hlavne, že cez banking môžeš poslať až 160 tisíc. :facepalm:

Obrázok
Tie maximalne povolene denne limity zavisia aj od toho aku mas kartu. SLSP defaultne rozdava Visa electron ci co je to za bordel, ale mozes is poziadat aj o embossovanu kartu. Ja ju mam k exclusive uctu zadarmo s takymito limitmi:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Slusne :) Ale Exclusive je uz skor podnikatelsky nie? (ten bezhotovostny 6000€ by to asi aj potvrdzoval :P)

Inak ako mozes mat 7550€ sucet limitov ked maximum je 7500€ ? To by si nepodpisal.

Este by ma zaujimalo ci sa daju menit limity cez Georga?
.
Koro

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Koro »

Exclusive je osobný, nie podnikatelsky ucet. Platia nan prakticky rovnake podmienky ako na standardny ucet, ale potrebne platby kartou pre ziskanie zlavy su dvojnasobne, teda 400/200 eur pre 100/50 % zlavu.

Maximum 7 500 eur plati pre nastavenie celkoveho limitu, ale ten si mozem nastavit, aky chcem a nemusi to byt sucet ostatnych limitov.

Ano, screenshot je z Georga, kde sa limity daju menit.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Myslel som či sa to dá v aplikácii George :)
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Úprimne, Exclusive vyzerá super, už len to s výberom zo všetkých bankomatov u nás bez poplatku, toto by zrušilo najväčší bolehlav a embossovaná karta zase ďalší.
Taktiež podmienky pre 100% zľavu sú vskutku jednoduché, aj ich "pravidelné platby", čo predpokladám znamená trvalý príkaz, ízi pízi, spravím si 5x trvalý príkaz na Revolutku za 1€. U TB sú podmienky pre 100% náročnejšie.

V tejto téme sa aktuálne cítim ako staromódna iOvca na Keynote, nahypujem sa každým kúsočkom nádeje. Dúfam, že mi už to teraz nepokazíte. :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa yesper »

Len tie platby (hlavne vacsie) na revolut nerob z kreditnej karty, v slsp sa na to nevztahuje bezurocne obdobie.

Návrat na "Debata o všetkom"