Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Andre »

ja by som velmi rad skusil taky slepy test, zorganizujes Ivko?
ak by sme mali viaceri kolesa s podobnymi rozmermi
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Taký test je doslova nemožný, to by si musel mať aj rovnaké autá aby si mohol zameniť celé kolesá, lebo kto normálny by sa nechal nahovoriť na prezúvanie pneumatík, za prvé sa môžu poškodiť a za druhé kto by za to ešte platil aby si na svojom aute mohol vyskúšať keby len tri rozdielne sady

Ja čítam mnohé fore a platí čo som vyššie spomenul. To čo chváliš ty iný opluje a zasa naopak. Tak ako na každú značku nájdeš chválu, tak isto aj negatívny názor. Sú ludia čo už v živote nechcú Conti a tie podla testov sú vždy na špici.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Andre »

jasne, ze kolesa
nie gumy, co si
a aj ked das o palec inu sirku, tak to nespravi tolko ako guma inej cenovej
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Chodím sem tam na motokáry, posledne čo som bol v Dlhej pri TT som vyfasoval motokáru a nejako mi to lietalo. A dopadlo to tak že som skončil mimo dráhu, po tomto výlete mimo dráhu bola tá motokára doslova neovládatelná a nezlepšilo sa to ani po troch kolách čo boli do konca časového limitu
Druhé kolo druhá motkára a už som si jazdil ako som zvyknutý

Čo z toho vyplýva? To že niekto napíše že ma niekde raz šmyklo a že cesta bola suchá a na inom aute (iných pneu) sa mu to v živote nestalo, určite za to môžu pneu, môže byť taký hrubý omyl že až.
Cesta nie je nijak chránená a stačí že zafúka vietor a na ceste je bordelu až až a ten bordel ide na pneumatiky. Ked sa na motokáre nedostal bordel z pneu ani po troch kolách kde má jedno 1100m, tak to isté platí aj pre auto!!!
Tých možností je tak vela, ide nákladiak a vytečia mu nafta, tá nafta je rozvláčená niekolko 100m a niekolko dalších km trvá až sa dostane z pneumatík, tiež ide nákladiak čo vezie sypký material a pekne s ním posýpa cestu a ten vodič auta čo ide kilometer po nom o tom nevie a ten bordel zbiera celú cestu na svoje gumy a potom sa niekto čuduje že ved cesta bola suchá, jazdím tadial každý den a zrazu ma šmyklo

A v zime? Tam je tolko premenných zvlášť ak je na ceste sneh, že sa niekto nemôže čudovať že ho šmyklo, lebo na klzkom povrchu je potrestaná aj najmenšia chybička. Reči že Joža šmyklo a mna nie je silno diskutabilné, lebo každé auto sa chová inak, jedno je FWD, druhé RWD, každé má inde ťažisko, jedno je viac pretáčavé, druhé zasa nedotáčavé, každé má inú hmotnosť - jedno je lahšie druhé ťažšie, dvaja vodiči nemajú rovnaký štýl jazdy - jeden má lepší druhý horší, ale tu miestny odbornicí vedia že za všetko môže guma
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Ano ano, na suchej ceste v centre mesta je kopec bordelu, nafty a oleja. :hysterical:

Ospravedlnuj si to ako chces. Rozdiely pneu su meratelne, citelne a pocutelne. Nastastie na tom nie som tak zle aby som jazdil na lowcost pneu a musel sa utesovat ze ved su dobre, pneu ako pneu... kym nemas s cim porovnat. :D
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Prepáč ale ja nemám prvé auto a ani vodičák od včera, začal som jazdiť v dobe MBčiek a starých ruských Lád
Ja nehovorím že rozdiely nie su, tiež sa nechova každý dezén tak isto jeden je lepší na suchu, druhý zasa na vode, ale viem pripustiť možné vedlajšie vplyvy na chovanie vozidla, čo tu niektorým dosť uniká
Ano aj v meste kosia napríklad trávu, ale ty len hladáš zámienku aby si obhájil svoju pravdu.
Potom neviem kde v centre mesta kde sa plazíš možno ani nie 50tkou vás mohlo šmyknúť. Možno to bolo v zime, ale aj v zime mohol byť prízemný mráz, aj ked cesta vyzerala sucho

Ako som ti vyššie napísal celá tvoja story je typu "kamarát mojho kamráta počul že jeho kamarát". Taká rozprávka pre tých čo žerú seno

Potom vysvetli prečo niekto nadáva aj na niektorú z premiových značiek? A nezhodnete sa ani tu kde vás je 10, jeden bude chváliť Michelin a druhý povie nikdy viac že on už len Goodyear a tretí povie že najspokojnejší je s terajšími Hankook a štvrtý si bude obhajovať Bridgestony a potom príde piaty a bude písať ody na Nexeny ktoré montovala seriovo aj Škodovka
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

stiv napísal: So 21. Sep, 2019, 01:08 Tu niekto riesi cenu pneu ako keby kupoval sadu za liter 2x rocne a pri tom sa nevie rozhodnut ci kupit za 39,- alebo sa rozsupnut a vziat za 55,-. A aj to bude na nich jazdit dalsich 6 rokov.

Staci ze nebudu tak hucat a menit intenzitu hluku podla rychlosti a uz stoji za to priplatit “nemalo” za lepsie.

Matador su hnoj a mozes sa vyhovarat na citlivky, defenzivne jazdy a ine veci. Po tom co sme sa na nich v meste v zakrute na suchej hladkej ceste pootocili by som ich nevzal ani na furik. To som tam nezazil so ziadnymi pneu na ziadnom aute. A to soferovala zena. Piskanie pri rozbehoch a na farebnych prechodoch tiez stali za to. Mozno sa nove dotahuju na priemer ale skoda ze sa nerobia testy po 1-2 sezonach.
Matadorky ( hectory) sa nahodou ocitli na audi S4 a kazdy bol milo prekvapeny ako to drzi... tam nema co na suchej ceste nedrzat, ta guma je makka lepi dobre. Este som nenasiel gumu, co by drzala na farebnom prechode. Mozete skusit testovat rozbeh na triede KVP pri bile za semaforom za dazda :D Ked ta smyklo v meste, tak musel byt nejaky bordel na ceste, staci niekedy ozaj malo, sezonne sople zo stromov, par kvapiek oleja... Jediny smyk s matadormi som dostal na strku pri 100kmh aj to to ESP vyrovnalo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ahojte, ospravedlňujem sa za (možno) blbé otázky, ale vôbec sa do toho nevyznám :D
Mám nové auto (nový Seat Leon), od nova tam boli osadené pneumatiky 205/55 R16 91V. Riešim teraz kúpu zimných pneumatík, je možné kúpiť nižší rýchlostný stupeň “H”, teda kúpiť pneumatiky 205/55 R16 H? Počul som, že v prípade zimných pneumatík áno a pneumatiky sú dokopy asi o 100€ lacnejšie.
Druhá otázka, kúpu druhej sady diskov vidím finančne až o rok. Hrozí nejaké nebezpečenstvo pri výmene alu diskov z letných na zimné a späť?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

Legislativne mozes obut aj "H" musis dat ale nalepku na palubovku, ze max rychlost vozidla je obmedzena na 210km/h... ( alebo nedas ) ...mozes to spravit aj v pripade letnych alebo podliezt index este viac.

Diskom skodi zapeceny brzdny prach a sol. Cize ano, v zime trpia viac...ale nie je to nic co by s pravidelnym wapkovanim nerozdychali aj par rokov po sebe a budu ako nove. Ked uz budes wapkovat disky, nezabudni na podvozok, kde sa to v zime drzi...

Budes musiet ale disky 2x za sezonu vyvazovat, riziko oskretia pri prezuvani...to je cele.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

To je nejaká somarina že 100€ rozdiel. V rámci konkrétneho modelu pneu je cena za iný rýchlostný index doslova totožná, pokial nekupuješ najaké "W" kde može cena vyskočiť.
Nepomýlil si sa náhodou pri výbere že je tam aj iný hmotnostný index? 91 vs 94?
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Áno, pozeral som 94. Zimné 91V som našiel asi 3-4 (asi) výbehové modely, ktoré boli rovnako drahé ako 94V.
To sa môže obuť aj vyšší hmotnostný index, nie?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Vyšší hmotnostný index znamená že pneumatiky je celkovo pevnejšia / odolnejšia, majú vyztuženú bočnicu. Vyšší bez problému, nižší použiť nemôžeš, neviem či sa aj v danom rozmere vyrába
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Proste problém je, že ak chcem kúpiť 91V, tak také sa skoro nevyrábajú a ak kúpim 94V tak sú zase o 20€/kus drahšie.

Čiže buď za tie isté peniaze kúpim nejaké lepšie 91H (na nálepku sa vykašlem, to aj niekto kontroluje? :laugh: ) alebo lacnejšie 94V. Čo by ste odporučili?

Pozeral som Kleber Krisalp HP3. V testoch skončili na 3-4 mieste.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

kup spokojne H a nechod viac ako 210km/h na zasnezenej dialnici... za 40E mas aj hejtovany matadoris..
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

No ked som pozrel tie Klebery tak tam máš rozdiel v cene 4€ na kus pri Indexe 91 vs 94
Kedysi som mal HP2 a ničím ma neoslnili, aj som už vyššie písal že nehladám výrazný rozdiel ked tam nie je, nečakaj zázraky tam kde nie su
Testy pneu sú pre tých ktorý im chcú veriť - vyššie sa spomínalo. Podvádzal Nokian, podvádzal aj ADAC. Otázka je kto nepodvádza, vieš lepšie klamať, viac predáš. To je na prvom mieste - zisk

Dnes hojne idú ludia do celoročákov, čo nemáš poriadnu pneu ani na zimu a ani na leto a tiež budú hovoriť že v zime bez problému. Ušetríš za disky, za prezúvanie, za druhú sadu pneu

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"