Autosedacka

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Autosedacka

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

idem kupit nejaku poriadnejsiu sedacku, je nas tu oteckov celkom dost tak kludne odporucte, nieco co ma vlozku na male dieta (zatial mame 6 kil 4 mesiace), ISOFIX, a tak, nech vydrzi dlho :) ale zasa nechcem urobit chybu ako pri kociku, kde som kupil troj kombo ako ekonomicke riesenie na X rokov a uz to chcem hodit prec lebo je to velka obluda a tu sportovu cast aj tak kupim asi inu, mensiu, lahsiu.

:good:

Ak je to prilis mimo tak sry a kludne vymazat.

EDIT: zatial namatkovo som nasiel tieto 2, kludne sa priklanam ku tej drahsej kedze je o 2 kila lahsia:
https://www.alza.sk/maxi/zopa-universal ... 631088.htm 154 eur
https://www.alza.sk/maxi/more-werdu-bla ... 360058.htm 216 eur

:good:
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa maniak »

Nam mala rastie pomalsie, takze mame sedacku na dlhsie. Aj v protismere bola pomerne dlho, do asi 1.5 roka. Z bazaru som kupil Maxi Cosi Milofix. Otocna do oboch smerov, ale nema take vychytavky ako otocenie nabok pre nakladanie, ... Hodnotena bola tusim v pohode, isofix kombinovany s TopTether (lepsia je noha ako popruh k sedacke, ale vzhladom na cenu to bol kompromis). Mne sa podarilo tuto sedacku kupit 2x (do 2 aut) vzdy za ca. 1/2 cenu (v oboch pripadoch sedacky stare asi 1-1.5 roka, obidve bez akehokolvek poskodenia a vyraznejsich znakoch opotrebenia).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ta vyzera fajn. ked to mas proti smeru jazdy, tiez vies pouzit isofix? lebo co citam tak ten sa pouziva az od 9kg a dovtedy pasy comu by som sa chcel vyhnut a prave ten isofix vyuzit.

aj ta noha vs tether si musim nastudovat, asi si to pojdem obchytat nazivo niekam :)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa maniak »

jj, isofix sa vzdy pouziva. Zakladna sedacky voci sedacke je otocitelna o 180 stupnov. Tether v tomto pripade znamena, ze pri orientacii proti smeru jazdy musis natiahnut pas zo sedacky (tether pas) za sedacie miesto a uchytit do haku. V tomto je noha rozhodne komfortnejsia. Kukni si nejake videa, urcite to niekto natocil.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jj prave sa brodim youtubom, dam tomu par dni a pomaly nieco vyberiem, dam tu vediet co s vyberom.

Lebo napriklad ta carretera sa ulne spatne zapina ked je v protismere takze to vypadava z vyberu. hladam nieco co bude pohodlne teraz, do 9 kil, a idealne aj potom :)

edit: pisem o tejto https://autosedacky.heureka.sk/caretero ... k/#section

zatial teda tebou odporucana maxi cosi vyhrava, este uvidime co najdem s tou nohou a za kolko hlavne :)
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa BiFino »

Ja som pre našeho drobca kúpil túto https://autosedacky.heureka.sk/caretero ... sps-beige/# sme spokojní.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa Jednoduska »

hmmm, to vyzera prakticky, halvne pre mna je nemusiet pretahovat pasy, ten top tether nevyzera tak nepohodlne, hlavne za tu cenu.

EDIT: ok, toto ma presvedcilo, beriem ju :D


tolko ku pomalemu, kludnemu nakupovaniu :D uz hladam iba rozdiel Mokki vs Mundo, cena je podobna (115 vs 130) tak len ci tam je markantny rozdiel...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa HellAngel »

my mame sadacku Cybex. Maly teraz zdedil po starsej dcere a jej sla novsia, tiez od Cybex. Pallas sedacky su robustne a dieta tam je velmi dobre chranene. Pre male deti je vhodny pultik, ktory zafixuje dieta v sedacke a v pripade celneho narazu sa dieta do neho opre
https://www.mall.sk/autosedacky-9-36kg/ ... o9EALw_wcB

este jedna vej je super, sedacka je polohovatelna
starsie ale dobre video k sedackam pallas
https://www.youtube.com/watch?v=_OhJH_XKmak
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa Chris »

Britax Dualfix i-Size, 0-18kg a hlavne otocitelna o 360 stupnov. Co je mega prakticke pri nastupovani/vystupovani/pocas jazdy. Akurat je to 300e+
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa HellAngel »

za kvalitne autosedacky sa plati, a osobne si myslim ze priplatit sa oplati, ci uz koli zvysenej bezpecnosti alebo funkciam
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa killswitch »

Jednoduska napísal: Pi 13. Sep, 2019, 09:41 ale zasa nechcem urobit chybu ako pri kociku, kde som kupil troj kombo ako ekonomicke riesenie na X rokov a uz to chcem hodit prec lebo je to velka obluda a tu sportovu cast aj tak kupim asi inu, mensiu, lahsiu.
z tohto dovodu a z vlastnej skusenosti by som ti odporucil rozdelit sedacky na dve etapy. prvu 0-18kg, kde kludne kvoli pohodliu pri nakladaní ber s otocným podiom (aj ked osobne si myslim, ze skor zalezi na pristupe do auta a sikovnosti rodicov, nez na nejakej otocnej konstrukcii, ktorej by som pri naraze az tolko aj tak neveril). a neskor vezmi 15-36kg, kde sa bude dietatu pohodlne nastupovat (garantujem ti, ze do toho all-in-one riesenia s podiom to pohodlne nebude a uz vobec si neviem predstavit ako by mi tam 10 rocne dieta vydrzalo). pozri trebars kidfix od britaxu.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Plne suhlasim.
Ta co som objednal bude myslim fajn pre dietatko do 18kg, hlavne koli tomu otacaniu vyzera masivne pohodlne (oproti nasmu vajicku)

Ak vsetko pojde hladko tak aj tak bude treba druhu sedacku do roka :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa hawkeye »

My sme mali vajicko Britax do 13kg a 83cm - na nezaplatenie mat moznost dat na kocik.

Teraz beriem Recaro Young Hero 9 az 36kg, teoreticky do 12r. Nevyhoda ze nema isofix ale ma zase lepsie riesenu ochranu hlavy.
Malej sa moc nepaci ze je otocena opacne, tak snad ked bude kukat smerom jazdy bude to lepsie.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa Chris »

Kukni radsej Cybex dualfix :-) bez isofixu by som urcite uz ziadnu sedacku nekupoval
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Autosedacka

Príspevok od používateľa hawkeye »

ale tak isofix len do 18kg nie?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"