Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Iné nerobia ako otváravé von? :hmmm: Toto počujem prvý krát, lebo práveže keď som zháňal dvere otváravé von, všetci ma od toho odhovárali.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Veď toto... Raz sa mi stalo, že som si objednal pizzu a spravili ju so smotanovým základom namiesto pomodora. Tiež som nechápal, keď mi ukazoval lístok, v ktorom bolo napísané, že normálnu pizzu si treba poprosiť :facepalm: :furious: :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Lol s tou pizzou :D to je tak siroko aplikovatelne, ze co je vlastne normalne, ze? :D

Chlapi mam taku dilemu, momentalne mam pred sebou nejaky cas pred schvalenim stavebneho (uprava pozemku, posunutia susedovho plota, projekt, a vela ineho). chcel som to urobit pred tym ako prejdem na zivnost ale ako pocitam, asi to nema zmysel natahovat a udrzovat TPP, nenormalne $ clovek straca.

tak idem asi na zivnost len s vedomim, ze zacnem stavat najskor zaciatok 2021 realne tj. po prvom danovom (co sa tyka hypo), jedine ze ma tu prekvapite a poviete ze da sa to aj skor :)

btw bol som teraz v ramci dovolenky na jednom private v Strbe, spalna pri kupelni a hned som manzelke spominal ze tu riesime projekty a kazdemu piseme ze daj tam zvukovu izolaciu medzi izby. kurna ked siel iny host v noci na zachod som myslel ze vybehnem, manzelka hore, dcera hore hluk ako by ti splachoval pri uchu....hrozne. URCITE oddelit zvukovo kupelky, stupacky, technicke miestnosti (vid lehocky, aj majster tesar sa utne).
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa shajek »

normalne sa musim smiat :D vitaj v klube, ja uz mam kvoli TPP tak 7000€ v hajzli, tiez som sa hodil na TPP aj priatelku, a je to nieco nenormalne ...
Bez TPP sme mali obaja mesacny prijem na hypo 300 000+, ale zacali to ratat, prekrucat a neviem co .. az sme sa dohodli ze si hodime TPP aby to vyslo aspon presne na dom ... som za to neskutocne nasrany lebo za to co som pretopil na odvodoch som uz mohol mat zariadeny kus interieru alebo nove auto....

a ano, je tu jeden hack .... aby som ta uviedol, idem kupovat dom ktory sa este stavia a dostavia sa v okt/nov a este k tomu mam inu nehnutelnost co viem zalozit. Taktiez chcem cerpat uver co najskor, tak to nahanam ako sa da, lebo nechem cakat kym to dostavaju a ja pretopim dalsich 3000
kopirujem ti to sem priamo od tety z banky:

"ak by ste mali možnosť založiť inú nehnuteľnosť v tom prípade bez ohľadu na účel úveru by sa načerpalo všetko jednorazovo (samozrejme ak by aktuálne hodnoty nehnuteľností postačovali) a vyhli by ste sa vyhli poplatkom za jednotlivé tranže a po dokončení stavby by sa druhá nehnuteľnosť mohla vypustiť , zostala by založená len kupovaná nehnuteľnosť . Pri tejto variante či už kolaudačné rozhodnutí alebo zápis vlastníckeho práva dokladujete banke až po načerpaní , ku každému dokladu bude priložená lehota ktorú v prípade núdze vieme predĺžiť čo naopak s Čerpaním ako takým kvôli legislatívnej zmene nie je možné ",

dufam ze ti to pomoze
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

zalezi od banky, mne napr Tatra dala vynimku (premiovy klient, 12r klient) a zobrali do uvahy iba cast prijmov cize som nemusel mat cely rok na zivnost
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa molnart »

problem si zivnostou je, ze banka casto berie fiktivny "cisty" prijem, teda odrata pausalne vydavky ktore si si uplatnil v danovom priznani, aj ked realne ziadne vydavky nemas. samozrejme na vynimku sa da vybavit hocico.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Shajek dik za tip. Osobne nehnutelnostami neoplyvam, a sice by svokrovci boli urcite ochotni zalozit na nas svoj dom asi by som im to neurobil, na dochodol uz maju svoj klud a boli by to pre nich stresy, plus cela ostatna rodina do toho by sa navazala.... asi zbytocne, ale dobry system a urcite funkncy hack! dik.

s tym TPP no, to je cele zle hh. v pondelok idem do mbanky kde riesim refinanc prave a zistim si co ako.

Ako pisal hawk, suy banky co riesia aj pol roka nie cely rok ale realne to vedia skontrolovat aj tak az po danovom priznani tj buduci rok. ci sa mylim?
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Leon »

Veď dom založiš na rok alebo niečo, kým postavíš svoj a potom sa to prehodí. To nie, že sa budú musieť báť o svoj do smrti, že nezačneš platiť hypo :D sesternici tak založila mama dom kým nepostavili, a teraz to prehodili na jej brata.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja ti rozumiem, ale kazda rodina je ina a halvne su ludia co prosto vyrastli v inom case, pozicka a zalozenie domu pre nich znamena ze SISkari cakaju za rohom a ti zoberu kluce od domu. Bolo by to urcite mozne ale radsej sa zaobidem bez toho ak budem moct, este pocuvat od svagra (co sa dobre ozenili a pozicat si nikdy nemusel :D ) ze zatazujeme rodicov.. no prosto, co mozem sam poriesim sam radsej :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Mne schvalili uver asi na 3ti raz aj to bez znamej co tam orodovala by sa to asi nepodarilo:) cisty fail.tiez som kvaaazi na zivnost.

Prijem sa pocital ako zaklad dane /12 +mi neuznali prijmy v hotovosti a vklady priamo na ucet a podobne srandy....nemusime sa ani bavit ako to vychadzalo pri pausalnych vydavkoch a podobne.

Uplne trapna byrokracia. Brrr...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

vcera som dostal info ze Mbank berie 75% fakturovaych prijmov na vypocet, zivnost musi byt 12 mesiacov aktivna, a ziaden mesiac prazdny. takze v principe celkom fajn, koncom buduceho roka mozem ziadat o hypo, idealne uz so zalozenym zakladom a upravenym pozemkom z vlastneho vrecka.

alebo snivajme dalej :D uvidime.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Pre zivnostnikov berie 75% fakturovanych obratov ako prijem za 12mes? Wow...klobuk dole to je asi top posudzovanie.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

prijem dokonca staci 6 mesiacov, ale zivnost musi bezat 12, MBANK veru. maju dobre podmienky, problem je ze vsetko je remote, mam ale stastie ze na pobocke je sikovna hypo zenska plus sikovna financnicka moja, dokopy maju prehlad.

ved dam vediet o rok ci to je pravda :D este ejden detail, nemat v ramci 6 mesiacov prazdny mesiac, z eposlat si par tisic na podnikatelsky uct lebo ze to im algoritmus nepusti potom.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

chlapi co vas vysla zamkova dlazba?

mam ponuku na 1800e / 110m2 robota (bez materialu a bez jcb, to budu este nejake vydavky)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ja som dával betónové platne 40x40 na lep a majstri brali 16€ za m2
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Debata o všetkom"