Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

hawkeye: ak tam mas aj blind spot assist, tak to chod dat poriesit. Tam byvaju obvykle radary v zadnych naraznikoch na boku (pre blind spot), pri tukancoch to tusim treba prekontrolovat. Neviem ako mas poistku riesenu, u mna by toto bolo ako "poskodenie pri parkovani" charakterizovane, kde neplatim ziadnu spoluucast.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

s prasknutym naraznikom prezijem...nacaty kufor asi dlho nie a skor ci neskor budem musiet riesit.

blind spot nemam..

spravit to dam cez havarijne len proste hlupa slovac co nenecha cislo nech sa to porobi z PZP
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hlavne si s tym nenechaj pokazit den. Proste takto to je.... je to smutne ale nic s tym nespravis. Jedine co vies pre to spravit je zacat od seba a v pripade ak budes mat nehodu nechat cislo. Potom sa to mozno pripomenie tomu co to spravis a ak bude mat nehodu necha cislo aj on.

Ja som mal sobotu buracku v BA na dostojevskeho. Typek mi 2x za 500m vosiel bez smerovky z BUS pruhu priamo pred auto tak ze ma obmedzil. 2x ma vybrzdil a potom uplne zastal v strede cesty. Samozrejme som do neho drbol a bolo to. Samozrejme, stretli sa 2 tvrde hlavy tak sme to vyhrotili az tak ze musela prist policia pritom skoda bola 3,5e za kryt mojej SPZ ale pan bol uplne kok a vôbec nechcel spolupracovat.

Vravim mu:
Ja: preco ste ma vybrzdovali
On: kde sa ponahlas? Co jazdis jak kkt?
Ja: pane 2x ste mi behli priamo pred auto z bus pruhu bez smerovky, ja sa nikam neponahlam (siel som do 50kmph pohodicka okno dole muzicka proste pohodova jazda) a potom ste mi zastali v strede cesty bez dovodne pred autom. Ako mam toto predvídať a včas zastavit?
On: Jazdis jak blazen som ta videl ist smykom v zakrute
Ja: urcite s prednokolkou vykrajujem smykom zakruty na kruhaci
On: Chcem nahradu skody idem montovat zaluzie pani bude nasrata
Ja: tak viidite keby ste ma nevybrzdovali nic by sa nestalo a mohli ste tam uz byt, podme spisat teda spravu o nehode a pome svojou cestou
On: Ja nemam pero.
Ja: mate pero vo vrecku na koseli
On: Nepise..
Ja: ok volame policiu...

Tak stojime na blikackach o 9:45 v strede cesty v BA so skodou 3,5e. Vravim mu dajme to na kraj aspon lebo tu stojime jak kkti, nie. OK

Volam policiu.
O 5 min neskor pride pan za mnou ze ma pero.
Spiseme spravu o nehode a pan zacal priznavat ze je tvrdohlavy a ze to tak nemuselo byt vyhrotene ale chybu si nikdy nepriznal, ze toto robi vzdy ked sa niekto na neho tlaci. Reku ok.

Prichadza hliadka.

Policajt: Co sa stalo
On: tlacil sa na mna a chodil jak blazon a narazol do mna.
Ja: 2x bez smerovky mi behol do jazdneho pruhu a potom ma vybrzdil na stand still kedy som do neho narazil v rychlosti asi 5kmph (to bolo jasne uz pri pohlade na poskodenie)
Policajt: mate kamerovy zaznam?
Ja: nie
On: nie
Policajt: ok v tom pripade mate vinu vy (akoze ja lebo som auto v zadu).
Ja: Ok podme to riesit ako dopravnu nehodu.
On: neriesme to (uplne zmenil postoj)
Ja: prosim? ved ked uz pani policajti prisli poriadne to poriesme ja sa nemam coho obavat
On: skoda je mala neriesme to
Policajt: Chlapi tvrde hlavy ste obaja (pravda) podajte si ruky a serme na to
A tak sa aj stalo....

Skoda na jeho aute: 0e ani skrabanec proste vedel ako vybrzdit tak aby ma trafil plastom narazniku na kraji
Moja skoda: 3,5e a vyklepanie znacky kladivom
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja som nekonfliktna povaha ale cloveka, co ma takto umyselne vybrzdi by som dobil... Kebyze veziem dieta, to rozdycha az v nemocnici.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa error7 »

Presne preto existujú kamery do auta, ako úprimne ja síce osobne kameru nemám, no hlavne pri relatívne novom aute sa to určite oplatí mať, to by som ani neváhal a hneď si niečo zaobstaral ... aj keď teraz už asi neskoro, no dosť to vie pomôcť človeku ... hlavne čo už za blbcov som postretával na ceste toľkokrát a som si povedal že keby mám kameru tak rovno im to pošlem niekde na fízlicu nech ich riešia, fakt už dakedy neni možné čo si ľudia dovolia na cestách
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hej je to dobry impulz kupit kameru do auta :) Aj si ju zaobstaram.

Ja som velmi konfliktna povaha ale snazi sa to zmenit, aj preto som reagoval ako som reagoval. Nestoji to za to.. jasne mojim cielom bolo aby typek dostal aspon napomenutie od fizlov ale ani to neprislo. Vraveli ze to nemaju ako dokazat, co je pravda, ale trval som na tom aby ho aspon upozornili nech to nerobi proste ked sa mu daco nepaci nech zatrubi alebo zablika ale vybrzdovat jak kreten to je bomba fakt... zial tvrdenie proti tvrdeniu, dovidenia. Ze mam dodrziavat dostatocnu vzdialenost. Reku ved som dodrziaval a on to vedel preto ma musel vybrzdit 3x na 500m aby som konecne do neho vrazil..

typek mal tak tvrdu hlavu ze koniec, proste nepohnes s takym clovekom pokial mu nerozkopes tvar na kasu - potom pochopi samozrejme ale pojdes za debilka sedet? :) to si radsej dobre rozmyslis. A ze som bol o hlavu vyssi a upratal by som ho jak nic nebudem machrovat ale proste vyslovene narocky od zaciiatku mi bolo jasne ze ma umyselne dobrzdil a chcel aby som do neho vrazil, a ja som sa nechal nachytat jeho tupostou. To je cele. mal som to strhnut do laveho pruhu a dat podlahu ani smrad by po me neostal..


Proste nespravim s tym nic ak nemam kameru moze ma vybrzdit hociaky kreten a vinu mam ja lebo som bol vzadu :) Logika hh :) Pan mal este svedka - ked som mu povedal ze mam kameru (co som nemal) ci ide svedcit proti tomu povedal ze urcite nie on nic nevidel a nebude sa do toho starat.

Dvaja dlazdiči proste nema cenu sa rozculovat.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja len ze nechavat listocek za oknom je celkom pekna cesta ako sa dopracovat k uteku z miesta nehody a prist o vodicak
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa bepetko »

A co mas v takom pripade robit? Volaj policajtov alebo si postavit stan pri aute a cakat?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ano mas volat policiu - ak ale nespravis ani to a nenechas ani cislo si pekny kkt :)

Cize:
- podla zakona mas volat policiu
- v nasich koncinach sa povazuje neoficialne za OK to ak nechas kontakt v pripade ak si nezdemoloval polovicu auta, nakolko je poistka povinna a musi ju mat kazdy je to kryte. Ano ak je dotycny kok moze to riesit tak ze to nahlasi ako utek z miesta nehody ale toto su rovnake sracky ako pan co ma dobrzdil. Ak chces bit, palicu si najdes... apropo k malej skode ti policajti nezacnu konat, povedia ti ze si to mas vyriesit cez pzp/spravu o nehode, ak je jasny vynnik nehody a nepresiahla nejaku skodu nemusis volat policiu, policiu volas ak nemas jasneho vinnika nehody/neviete sa dohodnut/skoda presiahla xy/ktokolvek je zranený
- ak nenechas po sebe ani smrad a len zduchnes si kok.

End of interview
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

inac stale neviem ako si vedel do neho narazit ak si mal odstup, dcera minule slahla dverami ze na vedlajsom aute smuha, mne kusa zislo farba, nechal som za stieraco listok(na parkovisku pred aquaparkom) a doteraz sa nikto neozval, niekto proste neriesi. to mi pripomenulo ist skontrolvoat moje cdvere :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa bepetko »

Ako tomu rozumiem ze by som bol za kokta. Skôr ma zaujímalo aký je postup podľa zákona. Nechápem prečo ľudia utekajú bez kontaktu. Však o nič nejde, pzp to zaplatí. Potom ale asi oni budú platiť vyššie pzp či?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Broslowski napísal: Ut 20. Aug, 2019, 10:50Policajt: Chlapi tvrde hlavy ste obaja (pravda) podajte si ruky a serme na to
A tak sa aj stalo....
Potom ako toto vyzerá, keď je po všetkom, že? :D Nakoniec obidvaja vyzeráte s prepačením ako kokoti.

Niekedy oveľa lepšie platí staré dobré - Múdrejší ustúpi.

Mne takto zabrzdil pán v podstate v križovatke. Odbočovali sme do ľava ako na fotke (on číslo 1, ja číslo 2). A hneď za prechodom tam trochu pred schodami, šľapol tvrdo na brzdu a púšťal mladé slečny cez cestu. Neviem či nevidel, že za ním niekto ide. Auto už malo z rozbehnutia aj otáčky, je tam aj dosť stúpanie do kopca, proste kto by čakal, že tak niekto zastane. Trepol som to do neho s ľavým nárazníkom. Pán vyšiel, že či všetko ok, ja že hej, nič sa nestalo. Ukázal na nárazníku na 2cm prasklinu. Vravím to už bolo (nebolo, puklo to práve vtedy). Tak sme si podali ruky a išli. Fakt strácať s takýmito sprostosťami nervy a čas ... (edit : presne ako napísal stefan)

Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ono hlavne nepristupit na jeho hru... Si vzadu, tahas za kratsi koniec

Situacia v ktorej nemozes vyhrat

Bud ta nasere a odide, cize vyhral
Alebo naburas do neho, cize vyhral
Vystupis, uprace on teba, vyhral
Vystupis, upraces ty jeho, pojde na policiu ze ma modrinku, a vyhral


Bud mas masivne navrch(raz tak silne auto etc.), Rozpeckujes to a obehnes bez toho aby mal sancu s tym nieco urobit

Alebo sa drzat daleko ako sa len da, nepoznas ho, nevies ci mu neprepne, nevies ci ta po zastaveni hned nevezme po hlave s klucom na kolesa
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

bepetko napísal: Ut 20. Aug, 2019, 14:13 Ako tomu rozumiem ze by som bol za kokta. Skôr ma zaujímalo aký je postup podľa zákona. Nechápem prečo ľudia utekajú bez kontaktu. Však o nič nejde, pzp to zaplatí. Potom ale asi oni budú platiť vyššie pzp či?
Ak su stale este nejake bonusy za dlhy cas bez nehody, tak sa tymto znizuju. Poistovna tiez vidi, ze si "bural" a uz ta inac hodnoti. Tiez nikoho nebavia behacky, papierovanie. Kvoli par cm odrateho laku na narazniku, alebo malej preliacinke od dveri, co vidis len ked ju hladas, zabit kopu casu s poistovnou, obhliadkou, dat auto do servisu, zobrat ho zo servisu ....kopa strateneho casu. Nedivim sa, ze sa ludom do toho nechce.

Keby som daco taketo mal riesit, tak nech to cele "za odmenu" komplet obeha a vybavi ten, co mi auto poskodil. Nech si to vyzerie :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ach leonko totalne mi bolo jasne ze nam prides opatovne dat nieco zo seba. Dakujem :) Ale musim teda napisat ze mas pravdu. Ja som ustupil, podal som mu ruku prvy a vzal som vinu na seba :)Treba zacat od seba ako vravim.. ludia su vseobecne dobrý. ver ci never.

stefan222 - pretoze najskor ma dobrzdil na 5kmph a potom dupol na brzdu na standstill v strede cesty co som nemal ako predpokladat. Co je na tom nepochopitelne? Ked ides po prazdnej ceste predpokladas ze typek bezdovodne pred tebou zastavi na standstill? To by si sa teda daleko nedostal :D

SKiLEX - suhlasim. Na to aj sme tu na svete nie? Aby sme robili chyby a ak sa z nich clovek pouci a nikomu a nic nestalo, vlastne je to win win :)

Postnem hadam aj dake fotecky nech je jasne o com sa tu bavime. Len viete ako treba upravit SPZ tak az z domu :hysterical:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"