DAC/zosik pre headset

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Rado.R »

Ahojte, vedeli by ste mi prosim poradit nieco namiesto integrovanej zvukovky, z ktorej je velmi nekvalitny zvuk.
Pouzitie iba na hranie, youtube videa, streamy.

Mal som prevodnik smsl m3 kde kvalita bola bohate dostacujuca avsak to uz som dal inde aj s reprakmi.

Co teda potrebujem je asi DAC len pre pre headset idealne za co najnizsiu sumu. Ak by tam siel pripojit aj mikrak bolo by to len dobre. Kupovat znova smsl m3 mi pride zbytocne kedze repraky ani nic ine zapojene nebudu.

Ak je nieco na svk kludne odtialto ak nie tak moze byt aj cina volaka.

Vdaka
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Dunar »

Vyber kvalitnych externych zvukoviek (teda DACu so vstupom pre mikrofon) je mizerny, takže asi len čisty DAC. Rozpočet nejaky maš?
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1302
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Norbi082 »

5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Rado.R »

Rozpocet idealne co najmenej, pamatam si ze smsl m3 stalo okolo 70 eur ale berem to tak ze ma funkcie navyse, ktore nevyuzijem a teda toto co zhanam malo by to byt urcite menej. ale ak nic tak za 20-30-40eur neexistuje tak bohuzial budem musiet dat viac.
Sluchadla su hyperx cloud 1
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Dunar »

Za 40€ si mozes vybrat akurat tak lubovolnu zvukovku (ak sa nebavime cisto o dacoch) z nasich obchodov. Tam ale posun oproti integrovanej necakaj.

Za okolo 50€ je fajn FX audio X6 (cisty DAC).
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Rado.R »

Ta suma som dal preto xo najmenej aby bol citit nejaky posun ale nech neplatim za veci co nevyuzijem
Napr smsl m3 neviem ani zvuk ovladat cez gombik.
Pozrem tox6 vdaka
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Dunar »

M3 nema predzosilovac, takze vies ovladat iba hlasitost sluchadiel, nie line outu.
Masiny s predzosilovacom stoja viac.
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Rado.R »

Oki, tak nebudem spekulovat a vezmem x6
Dakujem
boXik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 377
Dátum registrácie: So 02. Okt, 2010, 16:42
Bydlisko: Trnava

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa boXik »

priživím sa :) tiež by som chcel nejaké lepšie audio .. neviem vôbec aký to má prínos oproti mojej zvukovke asus C6H. a ako je to s pripojením. Stačí to optikou pripojiť do integrovanej, potom slúchadlá do predného výstupu a som hotový ? Slúchadlá mám zatial šmejdy. ale vylepšíme postupne :)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Dunar »

Pripaja sa to cez usb, cez optiku len v krajnych pripadoch (rusenie...). Pointa externej zvukovky je uplne obist integrovanu kartu, nie nieco do nej pripajat.

Kazdopadne ta tvoja doska ma Sabre Dac co je v ramci integrovanych rieseni top. Takze kupovat nejaku inu lacnu zvukovku (z tych o ktorych tu je rec) nema v tvojom pripade z hladiska zvuku ziaden vyznam. Jedine ze potrebujes funkcionalitu externej karty, alebo do toho planujes vrazit viac penazi.
boXik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 377
Dátum registrácie: So 02. Okt, 2010, 16:42
Bydlisko: Trnava

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa boXik »

Dunar: to si ma príjemne prekvalip :) už by si mi len mohol povedať, čo za slúchadlá by som k tomu mohol najlepšie pripojiť .. ja som technik nie audiofil, a pre mňa čím viac Ohm tým lepšie slúchadlá :D .. tak by som chcel upnúť na dt 990 .. ale neviem, či by to bolo možné bez dalšieho hw, alebo by som potreboval aspoň amp .. a teda hlavne či moje zvukové riešenie by vyťažilo max z tak drahých slúchadiel .. počúvam na tom hlavne klasiku pri modelovaní (ale viac menej všetky štýly .. ) a samozrejme audio z hier ako dayz, squad
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Dunar »

Impedancia s kvalitou zvuku nesuvisi.
DT990 nie su uplne optimalne na klasiku. A ani to nie su drahe sluchadla.
boXik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 377
Dátum registrácie: So 02. Okt, 2010, 16:42
Bydlisko: Trnava

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa boXik »

Tak mi prosím poraď nejaké riadne slúchadlá do 150€, čo budú hrať aspoň raz tak ako superluxy v podpise .. a pre mňa to veru sú drahé slúchadlá :) zas slúchadlá za 1k nepotrebujem :D .. a ako vravím počúvam všetko, nie len klasiku
Používateľov profilový obrázok
tasman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Filakovo

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa tasman »

To: boXik
Ja používam SENNHEISER HD 599 a predzosilovač Pro-Ject Headbox S2 a hrajú teda dosť namakane :cool:
Hardware
Spoiler: ukázať
PC1:CPU: i5 13400F| COOLING:water cooling NAVIS 120 Pro | MB:ASUS TUF GAMING B660| RAM:DDR4 Crucial Ballistix 16 GB | HDD: Kingston M2 500GB NVMe | VGA:ASUS RTX3060 10 GB | POWER:600W FORTRON | FRONT PANEL:Lamptron |MOUSE: Logi MX Master 3 |KEYBOARD: LOGI MX keys | MONITOR:2x28" LCD Samsung U28E590 4K |PC2: MacMini M1 BOOK: MacBook Pro "17" 256GB 8GB, MacBook Pro 13" space grey 256GB 16GB (2020), MacBook Pro 13" silver 256GB 16GB (2015) Tablet: iPad 8 Gen 2022, iPad Air M1 2022
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC/zosik pre headset

Príspevok od používateľa Dunar »

boXik napísal: Ne 18. Aug, 2019, 19:06 Tak mi prosím poraď nejaké riadne slúchadlá do 150€, čo budú hrať aspoň raz tak ako superluxy v podpise .. a pre mňa to veru sú drahé slúchadlá :) zas slúchadlá za 1k nepotrebujem :D .. a ako vravím počúvam všetko, nie len klasiku
A chces naozaj otvorene sluchadla?

Návrat na "Nákupná poradňa"