Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa molnart »

na dazdovu vodu urcite ak mas moznost spravit nejaku velku nadrz s filtraciou a do toho ponorne cerpadlo na polievanie
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Ytdecoy tamto som cital aj ja,len kazdy mi hovori nieco ine a toto zrovna neni moja parketa.. mometalne dokoncujeme fasadu a potom sa chcem vrhnut na pozemok ako taky, cize uz ma bude cakat ako toto vyriesit, este rozmyslam ci to nepustit na cestuci by to bol nejaky extra problem ale pokia lby sa to dalo do kanalizacie tak to by bolo uplne top idealne. mame male odstupy od plota kde su vyvedene odkvapy, takze neni som moc nadseny to pustat rovno "pod dom" aj napriek tomu,ze tam das nopovku strk /tj trativod
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Quicky aspon torchu skus nerozmyslat kratkozrako... pustat vodu co ti pada na strechu do kanala je najvacisa blbost co moze clovek urobit, hociako chces byt comfy a moderny a nechces riesit nic len seba tak toto je prosto too much :)

To uz je lepsie to vytiahnut rybnou za plot (co je tiez ilegalen ale kazdy gadzo to robi).

Sak jedna nadrz a cerpadlo pod zem, ani nevies ze to mas a polievas zadarmo zahradu....
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky napísal: Št 08. Aug, 2019, 09:32 Ytdecoy tamto som cital aj ja,len kazdy mi hovori nieco ine a toto zrovna neni moja parketa.. mometalne dokoncujeme fasadu a potom sa chcem vrhnut na pozemok ako taky, cize uz ma bude cakat ako toto vyriesit, este rozmyslam ci to nepustit na cestuci by to bol nejaky extra problem ale pokia lby sa to dalo do kanalizacie tak to by bolo uplne top idealne. mame male odstupy od plota kde su vyvedene odkvapy, takze neni som moc nadseny to pustat rovno "pod dom" aj napriek tomu,ze tam das nopovku strk /tj trativod
Na cestu urcite nie, neviem kto mi to hovoril, ale niekto s tym mal pri kolaudacii problem. Sprav klasicky trativod, odkvapy napoj na ruru, ktora pojde pod zemou do finalneho miesta. Mne tam do jamy dali palety obalene textilnou foliou a to sa zakope. Jednoduche a lacne riesenie.
molnart napísal: Št 08. Aug, 2019, 08:40 na dazdovu vodu urcite ak mas moznost spravit nejaku velku nadrz s filtraciou a do toho ponorne cerpadlo na polievanie
Nakolko ma studnu tak by to bola zbytocna robota navyse.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 782
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Hexaris »

Quicky ved koho mas dodavatela ? Pozri si podmienky. Inak nechcem spustit flame, ale studnova a dazdova voda je sto a jedno na polievanie. Teda este ci je hlbkova alebo povrchova.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa molnart »

presne tak, studonovu vodu na polievanie musis nechat odstat napr. v IBC nadrziach a potom z toho polievat. teda nemusis, ale efekt je vyrazne lepsi.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ale nebudem kvoli tomu riesit dalsie cerpadlo, len aby som mohol dazdovu vodu pouzivat.

Navyse o tom efekte by som trocha polemizoval.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

1. mam maly pozemok, realne tam nebude ziadna hype zahrada... travnik, zena nejake rajciny papriky, par krikov a konec - tj nebudem riesit nadoby na dazdovu vodu (ani moc vhodneho miesta na to neni, jedine zakopat to cele; cena tiez neni mala) - ano uz som ich pozeral, ale realne v tom zmysel az tak nevidim + dalsie cerpadlo atd.

2. problem je ,ze ryny mam presne na stranach domu kde mam odstup od plota asi 2-3metre... z tohto dovodu si moc nechcem podmacat dom, preto hladam nejake "ine" vhodnejsie riesenie.

3. ak by som to nemohol supnut do kanalizacie (este si to overim priamo tam), tak potom naozaj mi zostava len nejaky poriadny trativod spravit, co bude divocina na ludsku pracu /pristup atd...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako mozte povedat ze je zbytocne pouzivat dazdovu vodu ked mam studnu? Zakladna skola, maly vodny obeh vam nic nehovori?...

Sa silno cudujem lenivej kratkozrakosti ludi co tu pisu, duplom kedze ste pravdepodobne z horneho spektra inteligencneho koeficientu (aspon som si myslel).

Cele zle chlapi, cele zle :) voda padne z neba, dzignem ju do kanala a potom vytiahnem zo zeme ktoru som ochudobnil o vodu aj ten kusok co tam este ma aby som polial travu... Logic.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

@quicky - Ja to mam takto aby si mal predstavu: https://photos.app.goo.gl/ktB222EzEEQtqpfa7
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

blacky pointa je taka,ze si spravil ako keby "domcek" z paliet a tecie to do stredu a do zeme? casom tie palety asi zhniju na prach.. ci?

akoze cisto teoreticky by som mohol nieco take spravit, ze sa to tam vykope, napr spravia sa dookola steny z DT a stred sa vysype strkom...to by teoreticky mohlo fungovat.

no budem musiet tomu trosku casu venovat aby to davalo zmysel cele...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

tie "palety" nie su drevenne
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ehm sry, tak som to asi zle pochopil... daj teda nejake info nech to popozeram...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Leon »

Odporúčam tu pozrieť. Na 37 riadku robí trativod.

https://www.modrastrecha.sk/blog/mirom1 ... ne-1ij4wl/

Kľudne aj celú galériu prelistovať, má pri nich aj popis. Ten týpek je strašný detailista a všetko si robí sám. Už len ten výkop na 7 a 9tej fotke hovorí za seba :D
.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Uff, to je ina praca. Inak ten trativod je robeny tym istym stylom ako ten moj, len material iny pouzity.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Debata o všetkom"