Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa eSsay »

Plánujem vymeniť moj starý 6S za nejaké novšie “jabĺčko”.
Páči sa mi jemný a plnohodnotný 1920x1080p displej na PLUSkách, ale zasa sú to dosť veľké lopaty :D
Výborne sa mi v ruke držalo X-ko (skvelá nerezová konštrukcia a sklo), nešmýka sa to. Ale to bolo asi tak všetko... a k tomu je drahý. Najnovšie XS je už bars drahý a celkovo mi je proti chuti nové ovládanie a retardovaný výrez v displeji :facepalm:

Alebo počkať do septembra na novinky??

Tak hoďte nejaké odporúčania, skúsenosti... :) diki
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa Leon »

Pri XS pises ze sa ti nepaci ovladanie ale pri X nepises nic, zase pri X chvalis konstrukciu. Ved su to jeden a ten isty telefon :D ak ti sedel jeden tak aj druhy musel.

Prilis drahy ... myslene ako? Novy z obchodu ti je uz drahy? Z bazaru kupis novy nerozbaleny za 800. Ak ti je bazarovy uz prilis drahy, tak na septembrove predstavenie sa ti velmi neoplati cakat, to budu rovnake cenovky ak nie vyssie. Nic odlisne a nove po konstrukcnej stranke bohuzial necakaj, ak si myslel to ze cakat na september. To bude druhy tock od applu a vsetko bude v podstate rovnake. Vnutornosti akurat rychlejsi CPU, GPU, mozno viac ram a jeden fotak navyse.

V podstate mas 3 moznosti.
Ak ti vyhovovala 6S tak by som zobral malu 8cku.
Ak nechces platit za vylepsene XS 1200 tak zober terajsie XS.
Inak cakaj do predstavenia.
.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa red98 »

Iphone x z bazaru.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa stiv »

XS Max, lebo je velkostou ako stare pluska a bez zbytocneho tlacidla a ramikov.

“nove ovladanie”>tlacidlo
Naposledy upravil/-a stiv v Št 08. Aug, 2019, 07:58, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa HellAngel »

Iphone 8. Dnes celkom rozumna volba. Ja som cca pred pol rokom este kupil i6S, podla mna super model za slusne peniaze.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa LeaR »

Podla mna zo 6S do 8 je uplne zbytocny prechod. Minimalne mna by osobne sralo, ze mam niekolko rokov telefon a kupim si novy s rovnakym dizajnom. To fakt radsej zober bazarove Xko.

Na tvojom mieste by som este pockal a dosetril uz rovno na XSko.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa geroswen »

Dizajnovo su 8 a 6s sice rovnake, ale kvoli vykonu a fotaku by som 6s v dnesnej dobe uz nechcel. Displej je v porovnani s X a novsimi modelmi uplny shit, ale na druhu stranu ho vies vymenit za par drobnych a nemusi ta trapit, ked sa rozbije.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa gamer222 »

Určite by som ten 1 mesiac počkal - už minimálne preto, že ceny starších modelov pôjdu dole. Teraz sa iPhone neoplatí vôbec kupovať, iba keby si vychytal nejakú fakt super cenu na bazoši.

Plus toho ovládania na novších by som sa nebál - za chvíľu si zvykneš a ten displej + lepší foťák stoja za to;)
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa stiv »

geroswen napísal: Št 08. Aug, 2019, 09:15 Displej je v porovnani s X a novsimi modelmi uplny shit
To mozno ano, ale aj ten OLED nie je hitparada. Pozries z nejakeho lepsieho IPSka (monitor, ipad pro..) a vidis ze tie farby nie su take, ake maju byt. Jasne, cierna je viac cierna ale to je tak vsetko.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa kllr007 »

nam obile neupravujes fotky, nejake vierohodne podanie je zbytocne.
A ktory kupit? Po par videii s Louis Rossmann by som Apple okadil.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa geroswen »

Tiez treba mysliet na to, ze iphone je v prvom rade vstupenkou do vyssej spolocnosti. Nie som na to odbornik, ale povedal by som, ze 8 nebude as good as XS.

Ak ho nepotrebujes na tento ucel, tak ti ako najlepi iphone odporucim Samsung Galaxy s9, ktory btw stoji menej nez iphone 8 a vo vsetkom dorovna XS, ktore stoji dvojnasobok.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa LeaR »

Vstupenka do spol. illuminatov :-)
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa eSsay »

Leon, ja viem, že sú X a XS dizajnovo rovnaké, ale mal som v ruke len X-ko, preto som napísal, že sa dobre drží v ruke ;) ten výrez má celá "desiatková" generácia na hovno. Nepáči sa mi to proste, ani to ovládanie ani ten pretiahnutý displej.... Tiež by som postrádal aj Home button. To už by som radšej šiel do toho Samsungu. Ale nakoľko mi nevonia Android, vyberám apple zariadenie .... pretože iOS je iOS. Určite chcem nový, nie používaný. 800€ a viac mi je ľúto dať za telefón, s ktorým ani často nefotím, keďže na to mám FullFrame a nie nejaký smiešny 1.25 palcový snímač v telefóne :D ani na tom neupravujem fotky/videá. A presne tak jak píšete, možno by som mohol počkať do septembra kvôli zníženiu cien.
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak potom siahni po 8cke. Ta ma aj celkom fajn fotak a HW ti plne postacuje na vsetko.
Ono suhlasim s tebou, tie vyrezy su tragedia. Nastastie tento trend ustupuje. Inac ovladanie gestami je veeeelmi navykove. Ja svoj Mi8 tak ovladam a proste spet k tlacidlam by som sa nevratil :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Ktorý iPhone sa aktuálne oplatí kúpiť??

Príspevok od používateľa eSsay »

Tak ono tie sedmičky a osmičky nemajú to Home tlačidlo hardvérové, ...je to taká dotyková plôška s haptickou vibračnou odozvou. Pri tom by som rád ostal. Plakal som, keď dávnejšie upustili od "Slide to unlock" a rozdýchaval som to véééľmi dlho :laugh:
Moja 6S už trochu stráca dych vo výkone a aj batéria po 3 rokoch je už dosť slabá. A predpokladám, že podpora čo sa týka iOS už čoskoro skončí. PLUSka majú väčšie batérie, viac RAM, a ten displej je proste parádny, ideálny pomer strán 16:9 a nie jak to retardované natiahnutie u desiatky. Počkám ale ešte ten mesiac na Apple Event kvôli zníženiu cien.
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic

Návrat na "Nákupná poradňa"