ventilatory

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa GABO »

Ak som vyššie nereagoval tak teraz už reagujem, lebo na môj príspevok nie si schopný odpovedať a ťaháš to niekde do tramtárie.

O čom teda rozprávaš ak nesleduješ ceny tak čo sleduješ? Možno by si mal najpr preštudovať ako cenotvorba funguje a koľko DPHčkársskych firiem stále na SK existuje...lebo veci sa majú tak že niektoré firmy predávajú pre koncákov za ceny s DPH ako bez DPH a stále sa tento problém nerieši (a potom to dopadne nejako takto: nemenovaný obchod čo sa tu nespomína je reálne iSales EU a.s., ktorá je registrovaná na Cypre. Ešte pred časom na Slovensku predávali cez firmu iSales EU s. r. o., ktorá má ku dňu 24.9.2018 daňový nedoplatok 773 524,42 € aktuálne 1 137 938€). Takže svojou tupotou ľudia podporujú presne tento typ predajcu a to čo vidíš na konci su prachy, ktoré sa majú vrátiť do systému pre teba, pre SK ľudí pre iné potreby. Toľko k tomu.

Teraz ďalšie veci - pozeral si aké sú odporúčané ceny výrobcom predpokladám nie, lebo si typ čo pozerá kde je čo najlacnejšie a tam kúpi - inak by si toto tu fakticky nerozoberal pretože všeobecne sa vie, že my sa venujeme špeciálny veciam, produktom a projektom - bežné komponenty ako také sme pridávali len ako bonus pre zákazníkov čo chceli nakúpiť aj tento tovar. Plus je že držíme naozaj plné záruky cez nás (tj. ak má čosi 60m tak naozaj 60m) ale hlavne ak sa v rámci RMA kus vyemní za nový kus ... začína nová záruka čo je extra problém aj pri násobne väčších firmách ako sme my :).

Každopádne na tie tvoje keci a zadubenosť typickú Slovenskú už viac reagovať nebudem...nakupuj si kde chceš. A nauč sa prosím slušne reagovať...lebo ako som vyššie písal na moj príspevok reaguješ niečim úplne iným...od Noctua sa dostaneme tvojim ďalším, prípadným príspevkom asi až k dámskym vložkám že... :rolleyes: :facepalm:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1038
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa stevo891 »

Sice neviem ako tu mozte trpiet takehoto cloveka, co vytvara flame asi v kazdom jeho prispevku, ale asi je najlepsie bude ignorovat.
Spet ku teme. Gabo, podla teba je momentalne aky vetrak ako najlepsia volba do skrinky?
Zaujimali by ma 2 kategorie.
1, pomer cena/vykon
2, kvalita bez ohladu na cenu.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa Snake »

Ivko napísal: St 31. Júl, 2019, 17:27 GABO nič v zlom, ja teraz nesledujem ceny, ale v povedzme tak vyše roka ked som porovnával tak tvoje ceny všeobecne boli niekde inde ako u konkurencie a nehovorme o nejakých noname obchodoch, na celom PC sa to blížilo k 100€, takže obhajovať nejaké výrobcom odporúčané ceny (dobre možno u niektorých produktov, ale inde si žmýkal)

Máš v niečom o moc širší výber, čo je PLUS, ale nikdy som u teba nenakúpil lebo CENY a nejaký jeden komponent sa mi nevyplatí kupovať extra, čiže zvolíš alternatívu.
Ano chlape, a preto su ludia a ludia. Preto niekto nema za rok kde reklamovat, a niekto vie ocenit druheho cas.
Rovnako sa osrali ludia aj pri pixmanii a nie o male peniaze. Podobne to dopadne v gearbeste a podobnych cinskych bullshitov.

Inak typicka reakcia slovaka, nakupovat co najlacnejsie a zvysit plat kazdy rok, akurat nikto nevie zodpovedat ze z coho ked tu uz bezni spotrebitel aktivne podlieza cenu velkoobchodu. Ja nikomu nezavidim ze usetril, ale ak to ma ist na ukor toho ze sa peniaze vyvazaju von je trosku mimo.

A Gabovu historiu teda vobec nepoznas, nebyt neho tak tu ani poriadne chladice na slovensku nemas, o vode ani nehovorim





.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa Ivko »

Nesledujem ceny do podrobna u všetkého a tiež nekupujem nikdy produkty Noctua, lebo sú predražené. To isté máš od iného výrobcu za polovicu, neriešme pocitové rozdiely - hovorme tak zanedbatelným rozdielom z labolatorného merania. Či mám na CPU teplotu 72,5°C, alebo 74°C je dôležité asi tak ako teplota u mrtvoly

Ohladne obchodov, trepnem sumu 250€ za CPU, takmer všade bola cena +-5€, len u teba bola 280€ a takto sa mohlo pokračovať rad radom na všetkých komponetoch a konečný súčet bol +100€ a snád všetci nefungovali na systéme ako píšeš vyššie...
Tieto ceny si už skoro znormalizoval na úroven ostatných, znovu opakujem neťahajme sem "NONAME" obchody s najnižšími cenami

Možno som si mal kusnúť do jazyka ja, ale ty si ten svoj príspevok napísal ohladne lepších cien tak blbo že to ani blbšie nešlo

Ked už teda riešime ten tvoj eshop, tak by si konečne mal dorobiť nejaké filtre, lebo v niektorých prípadoch niečo hladať je katastrofa, nemožnosť filtrovať disky podla kapacity je doslova prúser
Môj príspevok neber ako rýpanie, ale len príspevok od človeka čo nie je s tebou priamo kamarát a otvorene ti povie čo je zlé
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 788
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa Hexaris »

U p. Ocenasa je vyhoda, ze ako jeden z mala predajcov pristupuje k objednavkam zodpovedne a clovek vie ako je to s dostupnostou. Dokonca nedavno sme tam zobrali taku jednu velku vec a to som necakal, ze ju tam zozeniem ... A to velkosklady v networkingu nevedeli termin dodania.
:)

Uz by sa Slovac mohla naucit rozlisovat co vsetko za cenu dostane a nie len cenu brat na prve miesto.

K teme, asi rada silent wings, mam 4ks v pc a su fakt tiche.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa isildur »

ked som s Gabom dávnejšie riešil reklamáciu tak veľmi rychlo to vybavil. takze jednoznačne odporúčam cez neho ked da zľavu. A takisto noctua znacku, raz to skusis inu nechces.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ivko napísal: St 31. Júl, 2019, 18:10 Nesledujem ceny do podrobna u všetkého a tiež nekupujem nikdy produkty Noctua, lebo sú predražené. To isté máš od iného výrobcu za polovicu
No, nie sú predražené. Cena zohľadňuje investície do vývoja, kvalitu výroby a zákaznícky servis. Ak máš 10 rokov starý CPU chladič a dostaneš k nemu na vyžiadanie montážnu sadu na nový socket bez zaváhania zadarmo /a máš istotu, že to tak bude s každým ďalším novým socketom/, tak je to výsledok rozumnej cenovej politiky, ktorá výrobcu za pár rokov neutopí, ale zabezpečí, že má financie na takýto prístup k zákazníkom aj na kvalitný vývoj nových top produktov.

K tomu, že konkurencia má to isté za polovicu ani neviem či mám niečo písať. Každý segment trhu má svoju cieľovú skupinu a kvalita chladenia nie je len o 2-stupňových rozdieloch v teplote. Sú aj iné vlastnosti, ktoré sú často pre zákazníka dôležitejšie než hrubý výkon, napr. fan bez pazvukov motora a ložísk. Kto kupuje Noctuu častejšie rieši to, aby pri zregulovaných otáčkach nepočul takéto veci, než max. výkon vrtule. A sú ľudia čo si za takýto fan /a podobne kvalitné značky/ radi zaplatia. To nemá nič spoločné s tým, že by si honili ego na tom, že nakúpili luxusné vrtule za ťažké prachy.

Tichepc je hlavne obchod špecializovaný na custom zostavy a široký sortiment chladenia, nie je to žiadny "tesco reťazec" pc komponentov ako veľké siete typu alza, nepredáva klasické komponenty v takých objemoch a počítam, že od toho sa odvíja aj cena. Tiež objednáva zo zdrojov kde vie, že má kvalitnú spätnú podporu v prípade reklamácie. Na druhej strane práve u vecí na ktoré sa špecializuje má fajn ceny a hlavne ponúka sortiment produktov, ktorý na SK inde nemáš šancu zohnať, napr. všetko ohľadom custom vodného chladenia, bez šance zohnať u nás tieto veci niekde inde. Porovnávaš teda neporovnateľné, čosi ako bežného dílera škodovky s tuningovým štúdiom. Alebo kaufland s predajcom domáceho pečiva.

Koniec koncov nikto ťa nenúti tam konkrétne veci nakupovať.

---------------------------

Naspäť k téme... vzhľadom na to pre koho to je asi nie je požiadavka ani rozpočet na top veci, šiel by som do klasických Arcticov F12/F14. Lacné a nie horšie než povedzme 10-12 eurové modely iných značiek.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa quicky »

mimo toho, že gaba netreba nejak obhajovat, jeho praca a spokojnost ludi hovori sama za seba. a teraz k veci je nejaky kvalitny cpu chladic okrem Dark rock pro 4 v ciernom vyhotovení ? ide o farbu.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa Leon »

YTdecoy napísal: St 31. Júl, 2019, 18:17Uz by sa Slovac mohla naucit rozlisovat co vsetko za cenu dostane a nie len cenu brat na prve miesto.
Presne tak. Je cena a cena a dvojnásobne to platí u Gaba. (vysvetlím na konci) Ja som si pred cca rokom u neho vyskladal PC a to čo ma v alze vyšlo na 1000 eur, ma u neho vyšlo na 1180. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale je jedna vec dať zarobiť pri malých položkách, a druhá dať 20% navyše pri takej sume. Si potom človek 5x rozmyslí. Čiže v niečom má Ivko pravdu. Ale aby som prišiel sem a začal na niekoho pindať, že je nenažraný? ROFL, to si teda riadne zabil ... To je snáď každého vec aké si nastaví ceny nie? Sa ti niečo nepáči tak tam nakupovať nemusíš, Pištoľ Ti pri hlavne nikto nedrží. Proste to tak je a u Gaba sa normálny PC HW "nekupuje".

A aj tak mi prídu jeho nastavené ceny úplne v poriadku. Pretože ja Gaba beriem odjakživa ako firmu, ktorá predáva hlavne služby (Presne ako napísal Miňo v treťom odstavci). A ľudia čo si tam prídu dať skladať zostavy a chladenie a podobne si to proste zaplatia a je to v cene. Ďalšia vec, nikto na SK/CZ sa ani zďaleka nechytá na Gabov support. Ani po kotníky. Či už potrebujem v niečom poradiť, niečo správne vybrať, alebo zohnať veci ktoré nikde nie sú, tak Gabo ich zoženie ľavou zadnou, alebo pridá veci do katalógu na objednanie. Pamätám si ako som zháňal určité veci na vodné a 2 eshopy ktoré sa zaoberajú tiež chladením mi povedali, že tie produkty zohnať nevedia a že sa nepredávajú a Gabo úplne v pohode do 7 dní :D Takúto ochotu je povinné bez váhania zaplatiť aj keď je väčšia, s tým absolútne nemám problém, lebo si to zaslúži. Koľkokrát sa mi stalo, že odpisoval aj o 1nej v noci. :D Alebo bol za klientami aj cez noc riešiť ich problémi. Na niečo také by sa tu iné firmy úplne vyprdli.

K tomu cena a cena. Ako tu Gabo písal, že sa treba spýtať :
Spoiler: ukázať
Tak ja som presne ten prípad. Vyskladal som si košík na MDPC kabeláž. Na ofiko MDPC stránke ma úplne presne to isté vyšlo na 209€ aj s dopravou a u Gaba 266€ bez dopravy. Tak som sa spýtal seriózne, či tam náhodou nemá nejakú chybu pri nacenení, lebo 30 percent ceny rozdiel je teda fakt dosť nato aby to bola pravda :D A vysvetlil mi, že v jednotlivých položkách MDPC má započítané aj náklady na dopravu a všetko ostatné, pretože pri objednávke 30 drobných položiek za 40-50 eur je nemožné predávať za rovnaké sumy ako ofiko MDPC keď ešte musí objednávať zo zahraničia a platiť dopravu etc. Čiže pri 30 položkách je rozdiel oproti MDPC a rozpočítaní nákladov cca 5 eur, čo nikoho nezabije, ale keď je objednávka 300 položiek, tak je tam rozdiel 10x väčší. A košík sám nevie, že je to už veľká objednávka, že to má rozpočítavať za normal sumy. :D Po opýtaní už bola suma úplne iná. A to je v niektorých prípadoch potom to, že človek nevie čo je za tým a automaticky si myslí svoje ...
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa stiv »

Ako uz bolo povedane. Gabo zozenie vsetko co koho napadne, posklada a aj vyreklamuje v pripade problemov. Taktiez odpisovanie na objednavky nad ranom som este nikde inde nevidel. :D

A co sa tyka chladenia, tak ma veci a sluzby, ktore inde ani niet (u nas).
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa mino_85 »

quicky napísal: St 31. Júl, 2019, 20:10 je nejaky kvalitny cpu chladic okrem Dark rock pro 4 v ciernom vyhotovení ? ide o farbu.
V komplet čiernej asi len Tisis Core https://www.tichepc.sk/RAIJINTEK-Tisis-CORE.html , ale chceš k tomu potom aj zo dva Chromax/SW3 fany, čo asi nedáva zmysel ani cenovo ani esteticky. Top výkon to síce má, ale BQ s tým brúseným shroudom je vizuálne niekde inde.

Ešte drahšia alternatíva napr. Noctua D15S + chromax fany a kryty, ale to nedáva zmysel cenovo
https://www.tichepc.sk/Noctua-NH-D15S.html
https://www.tichepc.sk/Noctua-NF-A15-HS ... -swap.html
https://www.tichepc.sk/Noctua-NA-HC4-chromax-black.html

Potom čiastočne Prolimatech Genesis Black series https://www.tichepc.sk/Prolimatech-Blac ... ooler.html , ale to je "divná" konštrukcia a starší model, výkonovo na moderné dvojveže stráca, plus tiež bez fanov.

Nakoniec asi ešte Cryorig R1 Ultimate, ale tam tie fany sú sivé bohužiaľ, a to o dosť viac sivé než na promo fotkách...
foto výrobcu http://www.cryorig.com/images/gallery/r ... e_1024.jpg
realita https://www.technic3d.com/article/pics/ ... 03__1_.JPG

Jedine, že by si vzal sprej do ruky a modol to jak ja svojho času :)
https://i.imgur.com/DKbRubx.jpg
https://i.imgur.com/yK1lRMT.jpg

Potom máš ešte všelijaké predražené výmysly od MSI, Gigabyte alebo CoolerMaster, obyčajné pasívy okapotované plastom do akože cool tvarov s RGB, ale to nechceš. :D

Ten Dark Rock Pro 4 proste dáva najviac zmysel, s ohľadom na farbu a kvalitu/akustiku fanov.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa quicky »

Ten cryorig oproti DRP4 je vykonom na tom ako? Praveze planujem cierno sivu zostavu :) len aby som rovnakymi fanmi vedel aj skrinku osadit.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa mino_85 »

Neviem či neznásilňujeme pôvodnú tému, ale...

R1 pasív je výborný, aj keď stavaný skôr na vyšší než nízky prietok. Čo neznamená, že má zlý výkon v nízkych otáčkach /chladím tým 5820K @4,5 GHz na 700-750 rpm/, ale pasív je proste hustejší a najefektívnejší je s vyšším prietokom.

Fany sú trochu problém v tom, že cez PWM majú vysoké min. otáčky, začínajú na 700 rpm. http://i.imgur.com/c6WTToM.png Cez napätie idú aj pod 400 niekde okolo 5V, ale zas sú tam veľmi citlivé, pár desatín voltu hore-dole a lieta to aj o 200 rpm, vyslovene. Ja som v pohode, lebo to regulujem cez Aquaero, ale cez dosku to môže byť s nimi o nervy. Z toho pohľadu BQ je stávka na istotu. A hlavne pri tých Cryorig vrtuliach /11 lopatiek/ chceš mať ozaj 700 rpm skôr v záťaži než v idle. Aj keď ešte aj do 1000-ky sú prekvapivo dobre počúvateľné.

Ak vieš toto všetko ošetriť, tak R1 je fajn. :D Ja som šiel do neho kvôli dizajnu, lebo tiež som chcel čierny chladič a toho času DR4 Pro ešte nebol, bola 3-ka ktorá mala otrasnú montáž a slabší výkon. Neskôr keď prišli aj tie farebné vymeniteľné shroudy na R1, tak nebolo o čom. Celkovo ten dizajn sa mi páči, pre mňa asi stále najkrajší vzduchový chladič na trhu.

Fany nie sú zlé, po vyše 4 rokoch nemôžem nič kritizovať, je tam veľmi jemné tikanie motorčeka, ale zo zavretej skrine bez šance to počuť. Inak šľapú spoľahlivo, plus s ohľadom na to, že som tie rotory nasilu vyberal keď som striekal rámy... :) Solídna kvalita. Len ten rozsah otáčok cez PWM zamrzí, SilentWingy to nie sú, čiže dokopy všetko hovorí pre BeQuiet.

Vlastne pc.sk má porovnávací test, ale nechcem sa navážať :red:
https://pc.zoznam.sk/nh-d15-vs-dark-roc ... ate?page=2

Tie merania hlučnosti mi tam veľmi nesedia /neviem aká je výbava a metodika, nepíše sa/, počul som D15 na 1000 rpm a viem ako znie R1 na 750 a je to nebo a dudy, rozhodne nie rovnaký hluk. Čiže pri takom porovnaní by ten výkon vyzeral úplne inak než v tých grafoch. celkovo tam D15 vyzerá nejak extrémne dobre, čo sa mi vôbec nezdá. Ale nemám objektívne dáta aby som tým argumentoval. :)

Ale napr. tu Ľubova recka ešte z čias EHW, tiež je tam zarovnanie na 33 dB a tie čísla v porovnaní s D15 vyzerajú úplne ináč, treba si to naskrolovať dole https://www.cnews.cz/cryorig-r1-ultimat ... adeni-cpu/

Tak či tak ale logická voľba je Dark Rock 4 Pro, R1 dáva zmysel asi len ak by si chcel kombinovať farby.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa BiFino »

Quicky, ja mam dark rock pro 4 a SW 3 a vyzera to velmi pekne. Ak si este nevidel tak par foto tu viewtopic.php?f=6&t=32772&start=870#p1461361
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: ventilatory

Príspevok od používateľa quicky »

Dakujem za info :) ako drp4 mam v kancel pc (R2600) a je to naozaj tichucke, spokojnost. tak ja asi nebudem vymyslat s AIO a radsej pojdem tiez do drp4 + sw3 do skrine (som na rovnakej cene ako za aio a rozdiel par st. hore dole) -mozno aj bednu dam BQ

Návrat na "Nákupná poradňa"