Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

stefan ale nechapem jednu vec... ides stavat dom za co najmenej penazi ale potom za pozemok chces vysolit neskutocne peniaze... to mi trochu nejde do hlavy...
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Ved normalne, ked mas nejaky rozpocet, ± fixny, cim viac das na nieco (pozemok), tym menej ostane na ine (dom). Z mojho pohladu je pozemok rovnako dolezity ako ten dom. Niekedy aj dolezitejsi. Ak ti ma drahy ale vyhodny pozemok usetrit denne dve hodiny dochadzania do prace, tak to je minimalne na zvazenie. Plus, ked by sa raz rozhodol to predat, tak pozemok predava, dom je z mojho pohladu iba tarcha na pozemku, ktoru treba zburat, pretoze je mala sanca, aby ti uplne sadlo to, co tam je.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj, pozeram kde dam malu do skoly a ci mi to zabertie 3min peso alebo 20min tam autom a 20min s5, v zime nehovorim o zapchach. ja do prace a zena mame kvazi rovnako,celkovo pozeram an oblast viac ako na dom, ten sa da postavit rozne a vzdy inac ale pozemok bdue na cely zivot
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ja podobne ako stefan, lokalita je zaklad, domcek ale netreba podcenovat. je to celok, ako cely zivot :)

Inak zacina mi zabava, mame iba jedneho suseda (vpredu cesta, hore les a vzadu prazdno) a aj ten jeden sused just ma plot v nasom pozemku, na zaciaktu az 3,5 metra :D

Takze ako geodet povedal, pomalicky zacat pracovat na susedskych vztahoch a vysvetlit im ze musia posunut plotik naspat. uz som dostal tip ze s flaksou prist ku nim spolu so zameranim od geodeta :D Ale pevne verim, ze sa dokazeme dohodnut ako ludia.

EDIT: pozemok sa premeriaval koli zmene z parcely typu E na C a chvalabohu asi, lebo to je dost mega rozdiel na zaciatku nam zahatili v podstate pristupovu cestu.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

Uz vidim ako bude happy investovat do posuvania plotu :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

:D no to budes mat super zaciatok, predavajuci pozemku to nevedel? resp. nechcel vediet ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Daj mu to zburat. :D

My sme mali takeho mileho suseda ze sa dosiel vadit ze mu skridla na nasom betonovom plote presahuje do jeho pozemku (asi 3cm). Samozrejme bol plot tak, aby aj ta precnievajuca skridla bola na nasom. :bye:
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Leon »

U nas v dedine sa tak jedna prij*bana pani sudila so susedom roky ze ma plot 30cm v jej pozemku. Vyhrala to tak zbural plot a postavil o 30cm blizsie. A ona pinda postavila sebe plot na tom istom zburanom mieste :D :D
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

kupoval Eckovu parcelu je nonsens... prave kvoli takymto veciam, mohlo to byt daleko horsie.

snad bude rozumny,
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Leon napísal: St 10. Júl, 2019, 10:36 U nas v dedine sa tak jedna prij*bana pani sudila so susedom roky ze ma plot 30cm v jej pozemku. Vyhrala to tak zbural plot a postavil o 30cm blizsie. A ona pinda postavila sebe plot na tom istom zburanom mieste :D :D
akoze sused mal svoj plot a ona svoj plot? a medzi nimi demilitarizovana zona?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa shajek »

nie, tam je prave bojove pole :D

fu, ja som mega rad, ze s pozemkom nemusim absolutne nic riesit, a je to hned tak ako to ma byt :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Leon »

SKiLEX napísal: St 10. Júl, 2019, 13:01
Leon napísal: St 10. Júl, 2019, 10:36 U nas v dedine sa tak jedna prij*bana pani sudila so susedom roky ze ma plot 30cm v jej pozemku. Vyhrala to tak zbural plot a postavil o 30cm blizsie. A ona pinda postavila sebe plot na tom istom zburanom mieste :D :D
akoze sused mal svoj plot a ona svoj plot? a medzi nimi demilitarizovana zona?
no po tom keď zistil aká je to pinda, už tam asi je militarizovaná zóna :D aký musí byť človek sprostý, keď sa súdi o pozemok ktorý jej chýba lebo je tam plot o 30cm viac a aj tak si tam postaví znova :facepalm:
.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ako povedal Einstein: "vesmír a ľudská hlúposť sú nekonečné, aj keď tým vesmírom si nie som taký istý".

U rodičov sa tiež zistilo po premeraní, že všetky pozemky sú posunuté o cca. 0,5m, takže moji rodičia majú plot na susedovom a z druhej strany má zasa sused na pozemku rodičov. Našťastie sa dohodli, že to nebudú riešiť, keďže 2-3 generácie to takto mali. Ale viem si predstaviť, že keď tam príde niekto iný, môže byť z tohto zbytočné dusno.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

taketo veci riesis asi vsade..
- sused z nasej pravej strany nema dodrzany 2m odstup od nasho pozemku a ma postaveny pevny pristresok asi 50cm od hranice. Nevadi mi to lebo z tej strany nic nemame resp je tam cca 7m volneho miesta od nasej garaze. Nechcel som sa hadat hned od zaciatku so susedmi...
Ale samozrejme ze to je najvacsi somar na ulici co nas udal za to, ze sme v jeden moment ked sa nestavalo mali 1m burinu, nahlasil nas za to, ze sme zacali kopat zaklady o par dni skor ako sme mali povolene atd

- druhy sused oproti tak ten je zase nad beznu uroven domov zdvihnuty asi o 50cm ze cumi cez plot k nam a teraz si to zacal este dvihat tym ze si dava na pozemok kamene.
Dosledok? v prvom momente sa zdvihol tak, ze navozil vsade bordel zo stavby (tehly, droty a pod) - zacal praskat a lamat sa plot v dolnej casti, opravit to nechcce dat na vlastne naklady atd...

takze idealnu situaciu asi nebudes mat nikde
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

tak parcela typu E pre mna nebol problem kedze som v intravilane. ale je pravda ze to zameranie som mohol ziadat pred kupou, hold, ucim sa :)

Nevadi, sused spominal ze plot chcu prerabat (rozpadava sa) takze im pojdem povedat ze is ho mozu aj posunut :D budu mindzovat podla mna kedze tam maju branku kde mam ja pozemok heh. co uz. urcite dam vediet. a rad by som sa s nikym nesudil a nehadal samozrejme.

EDIT: momentalne zdrzanie tyzden dva, na katastri prepisujeme metre co nesedia (radsej teraz ako pri stavebnom povoleni). parcela bude C, pekne ju zalozim banke (tip dna: mbank dava hypo aj na pozemok bez zacatej stavby takze super celkom nas to mesacne odlahci).

a uz iba kosit kosit kosit a rubat. mne sa paci ako susednia volaju urady na vsetko co ste tu spiminali a zarovne nemaju nic v poriadku oni (schvalne, ktori zo spomenutych ma odvod dazdovej vody rieseny na svojom pozemku ako je zakonom dane, a nie ryna vonku z plota?). to len jeden priklad.

Návrat na "Debata o všetkom"