Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ivko napísal: Pi 28. Jún, 2019, 18:42
Diablo1st napísal: Pi 28. Jún, 2019, 14:14 My sme aj žabu použili na tých 30cm štrku a aj tak to pod autom sadlo. Jedine betón je istota.

Čo tak dať betón len pod kola (spraviť také koľaje) a nie po celej ploche?
Ale tá žaba bola asi len taká hobby čo skáče a robí prach okolo seba...
Ked si požičiaš normálnu žabu čo váži tak 200-300kg, má pohon vrátane reverzného tak by to nesadlo. Radšej dať 50€ za požičanie serioznej vibračnej dosky, ako to po pár mesiacoch opravovať
Hobby to nebola, mali sme ju požičanú z požičovne, ale je pravda, že vážila asi len 100kg.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa molnart »

quicky zaluzie uz si dal? resp. ake ides dat?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

vonkajsie zaluzie Z90, predpripravu mame, po fasade sa nahodi :) len doba dodania tak 4 tyzdne, to uz mozme pockat aj do dalsieho leta lebo bude akurat po tomto lete ...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

stiv napísal: Pi 28. Jún, 2019, 11:20 Pod zamkovu beton inac bude kriva.
Takto to robia amateri :rolleyes:
Ja mam pod parkovacim statim (a aj vsade pod chodnikmi) 50cm makadamu a drzi to ako pribite. par krat mi tam stal aj domiesavac a osemkola s makadamom. Uz som videl a to dost casto, podbetonovane parkovacie statie, ktore sa v zime pozdvihalo a na jar skrutilo....lebo voda, ta cez beton neprejde :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Ved si daj kludne co chces. Poznam x ludi co chceli usetrit ze nedali beton pod zamkovu a potom to tak vyzeralo. Dookola v susedstve maju vsetci betony a parkuju na tom 2+ tonove auta a bez problemov + sa to da lahko opravit v pripade nejakej poruchy pod zamkovou - dlazbu dvihnu, piesok vyberu, beton a armaturu vysekaju a su pri kabloch. Naspat zabetonuju, poukladaju a mozes parkovat dalej. To je real skusenost s elektrikarmi.

Uz vidim ako sa armovany beton kruti. Mozno ked to robia amateri a vsetko "staci".
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

tak ale ked ma kyselinka ten makadam kvalitne urobeny a hovori ze to funguje, tak preco betonovat?

zbytocne vela materialu, zbytocna zatka proti vode atd.

Kyselinka ved napis co mas ako, tiez ma to zaujima.

J asom inak prave v procese zmeny parceyl z E na C, este ze nas susedka pustila ku sebe na pozemok bo z nasho sa neda merat aky je zarasteny :D
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ja nehovorim, ze beton sa skrutil, ale beton tu vodu neodviedol dostatocne, v zime to zamrzlo a zvdihlo dlazbu. Pri topeni sa vyrovnavacia vrstva frakcia 4-8 poposuvala v smere zospadovania a dlazba nasledne nerovnomerne posadala naspat na beton. Ak sa toto stane napr. pri kolajnici na posuvnu branu, tak sa niekedy brana neda otvorit, pripadne vyskoci z kolajnice. Aj taketo som uz vidiel.
Na cca 110m2 mi islo 100 ton makadamu. Neviem kolko by vyslo podbetonovanie toho celeho, ale takto mam aspon o odvod vody postarane.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

100ton ma caka? Zblaznim sa :D este som sa k poctom nedostal :D
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Treba si zistit cenu betonu (+ pripadne raketa) + kari rohoze + praca, zospadovanie a hlavne odvody vody. Makadam som zohnal za 12,50€/tona a maly bagrik to roztiahol za 2 hodinky (30€/hod).
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

u nas je kubik betonu 60e... pucmajster 100e hodina (ratam min 2), kari to je par eur, nech ratam 200-300... a praca to je otazka :) ale ked pozeram,ze za makadam si dal tolko ako by cca mna stal beton (15cm vyska x 100m2) + kari a mozno aj praca , tak je to na zvazenie. - to len od oka nastrel.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ked uvazujes nad betonom, tak ho daj jedine pod parkovacie statie. Na chodniky ho nedavaj, hlavne ak idu okolo domu.
Voda musi ist co najrychlejsie co najdalej od domu, to ti povie kazdy statik.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ja planujem mat pred domom vsetko vydlazdene, cize sa to neda oddelit .
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vzdy taky trochu smutom ma chyti ked vidim ako ludia stavaju kratkozrako :(. Vsade beton, ziadne zadrziavanie dazdovej vody, ziadna permakultura.
Sbad sa to casom zmeni po vzore vyspelejsich krajin. A snad dovtedy budeme mat este aku vodu drzat.

Mne sa vzhladovo paci aj koberec z kamienkov ale ak sa nemylim je to lepene nejakou gebuzinou a tiez na rkvny podklad takze to nic.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Nic nie je idealne ...osobne by som si to uplne inak predstavoval ale bohuzial,kazdy sa hybe podla moznosti.

Ja som si prvykrat v zivote kupil aku skrutkovac,tolkej "radosti" ked som malemu isiel skladat skrinky a zistil som, ze ikea presla na kvazi bezskrutkovy system :D (v jednej vobrc a v druhej tusim do 20 srobov kvoli suflikom :D
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Ivko »

Ludia robia chyby stále, ja ked vidím ako si niekto urobí parkovacie miesto pre auto niekde vo svahu, tým myslím normálne šikmé tak nechápem. A po čase potom je vidieť že mnoho ludí to potom dá odkopať a urobí rovinu.
Stačí jedna zima, trochu snehu, trochu mrazu a hned zbadajú že zaparkovať na šikmej ploche nie je 2x rozumné, niekedy aj nemožné

Návrat na "Debata o všetkom"