MicroSD problem

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

MicroSD problem

Príspevok od používateľa spencer »

Zdar chlapi po dlhej dobe som sa stavil na fore pre radu . nemam uz tolko casu na zabavu kolo pc ako kedysi . ide o to ze mam telefon huawei y6 pro uz 2.5 roka . mal som v nom doteraz pamatovu kartu 32gb . zalohu karty som si nerobil uz asi rok a pol . minuly tyzden mi napisalo z nicoho nic hlasku v telefone ze pamatova karta je poskodena alebo nepodporovana . klikol som na riesenie problemu a dalo mi na vyber formatovat ako internu pamat alrbo formatovat ako medium na prenos udajov alebo nieco take . no tak som to zrusil a radse kartu vybral ci nepojde v pc citacke . v robote som to rovno pichol do citacky ale citacka sa tvari ze nic nenasla aj ked svieti kontrolka ze sa v nej nachadza karta . co som cital na nete su asi dve moznosti . skusit to cez telefon nejaku aplikaciu na zachranu dat . druha moznost sformatovat tu kartu v telefone a udajne pokial sa to sformatuje len rychlym formatovanim vacsina udajov sa bude dat v pc este zachrani cez sikovne programi . idemi len o fotky a videa . vopred diky a ano viem podcenil som zalohu dat a tak mi treba :) , ale ja verim ze aj v domacich podmienkach sa s tym este nieco da robit . skusim ju dnes este doma v mojej citacke ci ju najde ale pochybujem ked v praci fiasko . dik
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa shiro »

takto sa to chova, ked karta chcipa
rychly format mozes skusit, aspon sa zbavis jednej z prekazok - vyzadovanie formatovania. pri rychlom formate sa mazne len FAT tabulka, fyzicky sa na data nesaha.

Vyskusaj viacero programov na obnovu dat. Niektory moze dokazat viac, ako iny.

Je moze ze budes musiet skusit viacero citaciek ci telefonov, lebo v jednej to pojde lepsie ako v inej.
je tiez mozne, ze s tym nepojde nic spravit, bud pripraveny aj na toto.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa spencer »

Dik no len neviem . zatial ju nasiel len telefon a ten by ju rad formatoval po svojom , neviem ci ju nepreformatuje nejako hlbsie , su navyber len tie dve popisane moznosti , format ako interna pamat alebo externa
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa HellAngel »

neformatuj nic, daj ju do PC alebo notebooku. Zobrazi ti ju v manazmente diskoch?
Ak ano, pouzi nejaky soft na obnovu dat a spust ho, nech si data vykopirujes z karty. A az potom formatuj
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa spencer »

Manazment diskov neviem ci myslis klasicke zobrazenie diskov po kliku na tento pocitac . ak ano tak citacka v praci ju nenasla , po rozkliknuti kazdej polozky od "f" az po "j" pise vlozte disk . problem je ze doma som sa stale nedostal ku mojej citacke ale ocakam podobny vysledok . nezobrazi .sa asi nic len vlozte disk .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa HellAngel »

nie nemyslim zobrazenie diskov v Tento pocitac. Ak je poskodene formatovanie karty ale je karta naformatovana tak, ze ju windows nerozpozna, tak ti ku nej nepriradi pismeno.

Ja mam na mysli "Spravu diskov". tam ti zobrazi rozpoznany disk, aj ked mu windows nepriradil pismeno.
ako sa ku sprave diskov dostat:
https://www.pcrevue.sk/a/Ako-vytvarat-a ... vo-Windows
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa spencer »

no dostla som sa teda do spravi diskov . našlo aj ten disk "G" . ukazuje tam že je to disk RAW . ostatné sú NTFS . Tento disk G ma len niečo pod 6GB . original je to 32 GB karta . píše STAV: Vporiadku (primárna oblasť) . TYp: základny . Rozloženie : jednoduché . keĎ kliknem na disk tak mi píše : Disk v jednotke G : pred jeho použitim je potrebné naformatovať : chcete vykonať formatovanie ? .... ak dam zrušiť napíše : G:\ nie je prístupný . Zväzok neobsahuje známy systém súborov. Skontrolujte či sú všetky požadované ovladače systému súborov načítané a či nenastalo poškodenie zväzku . .... Takto mi už reaguje karta u mňa doma na mojej čitačke Axagon . Ktorý trial program by ste mi odporučili na skušku či to vôbec niečo najde a zachrani ? prípadne aj plnú verziu . alebo iné rady ? formatovať som ešte zatiaľ neformatoval

Edit : skúsil som recuva program . ani si neškrtnem s prístupom na kartu . myslite že ju mám teda formatovať v pc ako to odomňa vypituje systém pri rozkliknuti karty ? už nemám moc na vyber

EDit 2 : tak osm dal format v pc , nedokončilo ho . skusil som format v telefone nedokončilo ho . chybová hlaška . takpovediac , asi je po fotkách .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2730
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa patro16 »

kedysi som obnovoval sd kartu cez cardrecovery 6.10 ale ci ti to pojde ked je ta karta uz v takom stave neviem.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa spencer »

Diky patro skusim ;) ale uz som sa s tym viacmenej zmieril ale co :D este bude v zivote fotiek
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
ahoj444
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 04:11
Bydlisko: Vranov

Re: MicroSD problem

Príspevok od používateľa ahoj444 »

stiahni getdataback ntfs a skus stym

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"