Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2049
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Coze? 6 dni ziaden Skoda-hejt? Malinky pribeh na dnesny den:
Dnes som bol vyvencit seba a psa zo Slobody zvierat. Cestou naspat som siel za ochcavkarom, ktory sa suchtal, nebol zdejsi, asi nepoznal cestu. Isli sme popri takom jarku, kde bol otoceny a celkom rozmlateny stary VW Batmobile Golf. Typek uz bol vytiahnuty na zemi, prikryty termoplachtou a okolo neho stalo zopar ludi. Skodovkar sa velmi sustredil na cestu a presiel velmi nenapadne popri skupinke a uz ho nebolo. Prva pomoc ako sa patri. Tak som aspon zastal, vystupil a opytal sa, ci mam co pomoct. Sanitka a fizli boli zavolani, nic ine nebolo treba (ani len cakat), doktor nie som, svedok nehody tiez nie, tak som sa aj ja pobral prec. Skoda, simply never.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Este ze grof na traktore siel okolo. Podla mna bybsi mal ist do jarovnic robiit nocnu hliadku
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Chodi tu typek s novsim musclecar (nevem mustang, abo co) V8, samozrejme klapka na vyfuku a chodi tu dokola 10-20x dodňa
hučí to jak keď daš dole zvody z rušňa
pridať som ho ešte nevidel chvalabohu, chodí tak 40 asi nemá na to keď to žere 20l na sto

buď posudzuješ cudzích ľudí na základe cenovky auta (neboj nič typická vec pre Slováka, auto udáva status)
alebo po tej škodovke veľmi túžiš

veľmi vtipný to človek, ktorý kričí: "pozrite sa mám v8 hemi, všetci ostatný ste retardovaný!"

človek bez auta je už potom v podstate cyklomrd alebo ako ne?
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

zoom napísal: So 18. Máj, 2019, 16:12 Coze? 6 dni ziaden Skoda-hejt? Malinky pribeh na dnesny den:
Dnes som bol vyvencit seba a psa zo Slobody zvierat. Cestou naspat som siel za ochcavkarom, ktory sa suchtal, nebol zdejsi, asi nepoznal cestu. Isli sme popri takom jarku, kde bol otoceny a celkom rozmlateny stary VW Batmobile Golf. Typek uz bol vytiahnuty na zemi, prikryty termoplachtou a okolo neho stalo zopar ludi. Skodovkar sa velmi sustredil na cestu a presiel velmi nenapadne popri skupinke a uz ho nebolo. Prva pomoc ako sa patri. Tak som aspon zastal, vystupil a opytal sa, ci mam co pomoct. Sanitka a fizli boli zavolani, nic ine nebolo treba (ani len cakat), doktor nie som, svedok nehody tiez nie, tak som sa aj ja pobral prec. Skoda, simply never.
Tebe to uz fajne leze na mozog
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

prechadzam sa tu po dubaji a dnes aj abu dhabi a az tie vseliake ferari, cadilaci mi pridu obycajne. kazdi tu ma min v6 ale ze fakt a samy lexus jak u nas oktavia. ale videl som aj oktaviu, az 1ks za poslednych 9dni.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

malu hint.. nemontuje externe tienidla na skla auta, kt. ma ochranu proti privretiu.. pri 130 mi stiahlo okno a som pekne vyvetral syna :D
samozrejme, ze hore uz nechcelo ist ani za boha....
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

lacika: poznam, stalo sa mi to ale nastastie iba na parkovisku. Tak automaticky minule leto po ceste do auta som na dialku stiahol vsetky okna, aj s dvoma tienidlami. Srandy kopec vybrat to odtial.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2049
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

:laugh: Grof na traktore s V8... pobavil som sa. Nanestastie nie. Ten Mitsubishi Lancer ma len I4 a 1.8L, ale tak nejak mi prirastol k srdcu. Neviem preco, ale Mitsubishi ma pre mna prijemny podvozok a riadenie. Dobre sa na tom ide, hladucko a spolahlivo. Necakal som to.

A moze si hovorit kto chce a co chce, ale zastavit pri blikajucom aute s otvorenou kapotou a spytat sa, ci mozem pomoct, je obycajna soferska spolupatricnost. A ked niekto niekde lezi na trave pri rozbitom vraku, priam az povinnost. Som zvedavy, ci by ludia boli takto zhovievavi aj kebyze sa nejedna o cudzieho cloveka.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

zoom napísal: So 18. Máj, 2019, 16:12 Typek uz bol vytiahnuty na zemi, prikryty termoplachtou a okolo neho stalo zopar ludi.
Aky by bol dovod zastavenia? Aby bolo o prizerajuceho sa, a o auto na krajnici viacej? Keby tam nikto nebol, tak chapem. Ale ak tam uz niekolko riesitelov je, tak naco? Spajat to s akoukolvek znackou auta uz totalne postrada logiku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

by som vam prial vsetkym skusenost ktoru som mal v Norwichi asi 8 rokov dozadu.

mal som moznost byt sucastou cvicenia na vysokej skole, odbor psychologia, kde preberali ukazkovu situaciu chovania sa ludi v skupine pri potrebe poskytnutia prvej pomoci, prave autonehoda bola jednoduchym ukazovatelom.

Bola to nadherna hodina kde som zavidel vsetkym co tam boli aku maju skolu a s akou vervou sa profesorka pustila do vysvetlovania chovania jednotlivych ludi na videu. Je v nas mnohych hlboko zakorenena vec (potrebna v prezitiu vo funkcnej skupine) kde odhadujeme svoju kompetenciu ku danej veci (prva pomoc) a porovnavame s potencialom ludi okolo nas.

Vysledok? Casto vidite stat 10 ludi okolo niekoho kto prvu pomoc potrebuje, ale 10 ludi si mysli, ze ten vedla ju vie poskytnut lepsie a tak to skusat nebude. ma to sirsie aspekty ale princip je lahko pochopitelny a ked hjo ovladate, vidite ho casto vo svete. Ak si niekot nie je 100 pro isty ze vie co robi, tak iba tajne dufa ze clovek vedla neho je doktor a uropbi to on. a pritom mame vsetci za sebou kurz prvej pomoci, aj ked priznajme si, kto z vas si nieco pamata? :)

ja mam za sebou 5 kurzou prvej pomoci za 4 roky a napriek tomu by som musel silno pracovat na charaktere aby som znalosti v pripade potreby aplikoval.

a tu je teda korelacia ku soferovi iducemu okolo. ano, ked tam stoji 10 ludi a ocividne nic "nehori" tak nevidi dovod zastavovat, lebo sam neveri svojim schiopnostiam viac ako potencialu schopnosti danych 10 ludi. narozdiel od zooma, ktory danu situaciu vnimal ako mozno potrebnu jeho znalosti.

Uf, trochu skoro rano na toto :D
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ja si zas myslim, ze psychologovia obcas veci az moc prespekulovavaju. :) Osobne keby vidim podobnu situaciu tak tiez nezastavim.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

A vam dvom sa co stalo ze ste sa nezhodli? :D





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Podla toho psychologickeho vyjadrenia by potom bola obycajna krizovatka bez urcenej hl. cesty, kde sucasne pridu 4 auta, neriesitelna.
Lebo kazdy by cakal na toho druheho z prava :laugh:
V podobnych pripadoch sa proste niekto musi rozhodnut a zacat konat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Snake napísal: Po 20. Máj, 2019, 12:14 A vam dvom sa co stalo ze ste sa nezhodli? :D
To asi nebolo na mna, ci? :?
shiro napísal: Po 20. Máj, 2019, 12:21 Podla toho psychologickeho vyjadrenia by potom bola obycajna krizovatka bez urcenej hl. cesty, kde sucasne pridu 4 auta, neriesitelna.
Lebo kazdy by cakal na toho druheho z prava :laugh:
V podobnych pripadoch sa proste niekto musi rozhodnut a zacat konat.
to sa tam najde niekto kto nepozna pravidlo pravej ruky a pojde prvy
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

2019 Drift Games & BMW Picnic @RabócsiRing
https://imgur.com/a/gYAKhfI
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"