lizing/uver

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

lizing/uver

Príspevok od používateľa lezgy »

caute
bola by tu dilema
leaazng alebo uver nakupu auta
co sa viac oplati?
vie niekto poradit plusy minusy tej ktorej moznosti?
na firmu to nebude, jedine zeby sa nasiel jedinec co by to dobrovolne zobral, ale to zatial neriesim
dik za postrehy, rady napady
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa geroswen »

Ak si vies vybavit uver s nizkym urokom, tak urcite preplatis menej $$$, nez v pripade leasingu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa wingo »

Určite ber úver, len treba vybrať vhodný s nízkym úrokom.

Auto je tvoje a môžeš si s ním robiť čo chceš, poistku si dáš akú chceš ty, v prípade totálky či krádeže neprídeš aj o už zaplatené peniaze aj o auto (poistku zhrabne leasingovka a tebe nechá iba drobné, ak vôbec niečo)...

Ak máš vhodnú nehnuteľnosť a si ochotný riešiť vybavovačky, z hľadiska ceny ideálna americká hypotéka na 5 rokov s úrokom <2% :D
Akurát kukám že mBank ponúka v kalkulačke americkú hypotéku na 5 rokov s fixom na 5 rokov a RPMN 1,6%, to neprekonáš :)
Akurát sú s tým vybavovačky, vybavenie a poplatky na katastri, poplatok a vybavenie posudku nehnuteľnosti, vybavenie a vinkulácia poistky nehnuteľnosti a nebude to vybavené za deň, ani za týždeň...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa materik »

To iste riesim aj ja. VW ma celkom schopny model financovania na tretiny (predvadzacii model), s tym ze s cenou poistky sa tam da hybat. Akurat tam maju nejaky vydrb, ze tretia splatka sa riesi tak, ze vypovies zmluvu a splatis zostatok :? Skusam jeden skladovy Golf, k comu sa tam dostanem pri financovani na stvrtiny.

Lizing co som kukal (Toyota), tak ma skoro kleplo, "bez navysenia", poistka 150 E mesacne + poplatky za x veci a auto preplatis o 5K :rolleyes:

Zatial to aj mne vychadza na uver, dovody ako hore uvedene.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa scream »

napriklad skoda ma velmi vyhodne financovanie, ze ani uver neoplati... v ostatnom pripade Uver, dnes nie je problem sa hybat okolo 6% RPMN
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ked som ja bral v krize tak VW financne sluzby som mal tusim za 9,9 RPMN co bol velmi dobry deal, ina automobilka mi nevedela dat lepsie
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Kolega v praci teraz bral na uver cez VW financne sluzby 12,45% co je riadna palka.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa materik »

Cez VW sa mi zda, ze lepsie vychadza platba na tretiny/stvrtiny. To by mali mat bez navysenia
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa wingo »

Za 12% leasing osrať keď spotrebáky sú pod 10% pomaly všade, a keď človek hľadá nájde aj za 6%.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa lezgy »

dik za zaujimavy tip
hypo
akurat ale neviem ci pozemok v intravilane ako zaloha staci, toto preverim....

dnes som ale debatoval neformalne s jednym uctovnikom a on poradil jednu zaujimavu vec
vraj ked ja ako FO kupim na napr jeho firmu stroj bez dph a necham ho 4roky akoze vo vlastnictve, po 4 rokoch si ho mozem kupit za zostatkovu cenu pre seba?resp za nejaku asi mozno nejak stanovenu?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa marfan »

Ja som bral na auto spotrebný úver úrok 5,9% a mám to na 4 roky ako leasing. Keď som sa pýtal v skodovke, vw nejaký ten najvýhodnejší leasing tak sa mi to zdalo to preplatenie stále oveľa viac ako to mám teraz.

V podstate auto môžeš predať hocikedy, neobmedzujú ťa leasingové podmienky. A ak by si chcel predať leasingové auto tak sa mi zdá, že ich nikto nechce.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
anonym_a8

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

lezgy napísal: St 15. Máj, 2019, 20:06 dnes som ale debatoval neformalne s jednym uctovnikom a on poradil jednu zaujimavu vec
vraj ked ja ako FO kupim na napr jeho firmu stroj bez dph a necham ho 4roky akoze vo vlastnictve, po 4 rokoch si ho mozem kupit za zostatkovu cenu pre seba?resp za nejaku asi mozno nejak stanovenu?
Tak to horsie uz spravit nemozes. Auto bude jeho majetkom / majetkom firmy. Ty si mozes piskat. Mozes maximalne uzavriet zmmluvu o najme, ale to tiez z teba nerobi majitela, len uzivatela. A kedze Prinos musi byt vzdy väcsi ako Naklad, najomne by bolo rovnake alebo väcsie ako splatka.
Jeho majetok = automaticky ta moze poslat do kelu, ze co po nom chces s jeho autom.
Navyse, uctovne to sice funguje tak, ze po 4 rokoch je odpisovy zostatok 0€, ale skutocna hodnota nie. Na predaj si potreboval znalecky posudok alebo nieco podobne, aby si urcil trhovu cenu a nepredal auto so stratou. Lebo strata = unik na dani pre danovy urad = paradna kontrola. To musi byt silny uctovnik, ked takto rozprava. Mp3Turbo tu o tom diskutoval davnejsie pomerne dost.
Ked to nemas na vlastnu firmu (a nemas v nej k tomu patricny zisk), alebo niekoho z rodiny, tak urcite neodporucam.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa geroswen »

Vela firiem to tak robi. V podstate ti staci, ze ma ta firma dostatocne velky zisk a doverujes jej majitelovi. Poznam chalana, ktory ma jednoosobovu s.r.o., v ktorej ma 3 alebo 4 osobne auta a nikdy nemal kontrolu z danoveho uradu. Okrem toho, ze ho kupi za cenu bez DPH usetri este raz tolko na dani z prijmu a plati to aj pre nakup pohonnych hmot, poistky, servis atd. Nevyhoda je len v tom, ze to musi riesit v uctovnictve a treba platit cestnu dan.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa Chris »

Nechapem 2 veciam:
- nemam na nove auto, tak na keru <> ide niekto brat leasing/uver. Ak to nevie opacnym smerom nasporit.

- neviem aka truba da kupit sro auto a bude ho platit. Maximalne v rodine ale kamosovi? Po 4 rokoch vidim prispevok na opytaj sa pravnika : "ci mam robit osral ma kamos" :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9962
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: lizing/uver

Príspevok od používateľa stiv »

Zalozis dom a kupis auto. :D
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"