Android s veľkosťou iP SE

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Ypsylonnn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 28. Aug, 2016, 10:37
Bydlisko: nitra

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa Ypsylonnn »

Suhlas, mam Xperiu xz1 compact a pravidelne chodia updaty, android 9 mam ani nepamatam odkedy.
Záleží od vyrobcu
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4492
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa scream »

Ja som tieto bachorky o telefone, ktory bezi bez restartov, kde vsetko funguje pocuval dlho az som ho dostal ako firemny a aj som sa na zaciatku tesil... Telefon je ako tak rychly ale ako je rychly, tak je blby. Proste nevie multitasking. Na mariu mi je rychle prepinanie medzi appkami, ked vlastne na pozadi nebezia a udaje, co vidim na obrazovke po prepnuti nie su aktualne. Taky youtube share screen po minimalizovani je skvely priklad polofunkcnosti niecoho, co na androide funguje bezchybne. Bugov a glitchov som nasiel pozehnane. Asi 2x sa mi telefon sam zrestartoval... aplikacie tretich stran maju rovnako vela chyb ako na androide ( mesenger, instagram, atd.) Vlastne, prechadzam spat na android, kedze baterka v SEcku ja aj tak po roku KO. Verim, ze nejaky MI8, P20 alebo S8 za cca 400e urobi lepsi sluzbu...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 705
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa |lucas| »

Davat tu za priklad odladenosti SE? haha, dobre :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4492
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa scream »

A preco nie? Mozem ti dat rovnaky priklad s iphonom X akurat ten uz bol za pol roka 2x na reklamacii.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 705
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa |lucas| »

Skor som reagoval na prispevok z tretej strany, resp. uz som to tu od shira cital viackrat, aky je SE odladeny, rychly, bezchybny atd. Pritom som ho mal, a doma stale jeden kusok je, cize viem, ze je to blud. :)
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa kllr007 »

No chlapci ja mam teraz ako som presiel spat na S8 zmiesane pocity. Na velkost SE som si zvykol.
Kazdopadne OS to zabija, iOS je hlupucky a aj zakladne veci ktore pokladam za samozrejmost v nom nejdu korektne. Na druhu stranu s rychlostou som problem nemal, so zasekmi som sa nestretol beha dobre. Osobne teda ostavam pri S8 a budem pozerat ten Sharp do buducnosti, iOS uz nechcem a Xperie sa mi nepacia.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa Sugyi »

Ypsylonnn napísal: Ne 24. Feb, 2019, 15:43 Suhlas, mam Xperiu xz1 compact a pravidelne chodia updaty, android 9 mam ani nepamatam odkedy.
Záleží od vyrobcu
Ale ten telefon ma rok aj pol. Moja Z3c dostala update na 6ku a skoncil som. Dovi dopo. Ani len nejake security patche nist. Ale jo, to co tam je, je odladene.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22008
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa dexterav »

všetky tie fony sú rovnaké sra.ky často a je fuk od koho a niektoré ako bonus stoja asi 3x toľko akoby mali
hlavne ked to človeku dajú na krk a musí sa o to len trochu starať :D

čo sa malých fonov týka tiež by som rád iba pod 5" lebo mám malú ruku ale výrobcovia, ako je dnes zvykom, najlepšie vedia že 6" je ideálny do ruky pre všetkých...
nie je nič srandovnejšie ako ked 155cm kočka vytiahne fon čo je vyšší ako ona
tak ale iné sa vlastne ani nedá kedže compact dneska znamená 5,5" :rolleyes: :facepalm:
na druhú starnu nechcel by som malý fon s tým že má HW 2. generácie dozadu čo robili všetci okrem sony ...
aj ked X compact už nekopíruje vlajkové lode a posledný tuším XZ2 compact zase už neni compact :-(
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal: Ne 24. Feb, 2019, 15:35 shiro, napisal som, neporovnavajme vlajkove lode( aj ked SE zrovna nebola Flag Ship, ale jej creva su z flag ship), s lacnymi androidni. To sa proste neda. Lacny android uz startoval ako low end, aj kompenty v nom puzite su low cost. Kdezto iphony boli vzdy robene z toho TOP co v tej chvili bolo dostupne. Preto aj po rokoch su tie telefony pouzitene po HW stranke. Updaty systemu len predlzuju ich pouzitelnost.
Ano, neda. Ale nic ine ani nieje mozne, pretoze cenotvorba je u androidu a apple rozdielna.
Uz dlhsie riesim, ako by bolo vhodne to porovnavat. Hardwarovo je to nezmysel.
Snazim sa porovnavat android vs apple z hladiska obecnej rychlosti, reakcii, lagovania...proste celeho toho zazitku z pouzivania. Nenasiel som lepsiu metodiku. A stale narazam u androidu na nahodne sekanie/lagovanie animacii systemu ci appiek...ako je to vobec mozne aj na drahom android fone s 8core na 1.7GHz a viac, s 3GB RAM? A aj ked nie hned, tak po 2-3 mesiacoch to zacne robit urcite. Videl som XY takych androidov. Apple ani jeden.
HellAngel napísal: Ne 24. Feb, 2019, 15:35Apple, ale tiez pristupil k rieseniam, ako tieto stare modely odseknut a zakaznici boli nuteny si kupit novy.
Pravda, vid napr. kauza so znizovanim vykonu v novych iOS.
HellAngel napísal: Ne 24. Feb, 2019, 15:35Prosim, len mi vysvetli, ako to myslis s tou zranitelnosou svojho okolia telefonom. To akoze nedostanes bezpecnostnu zaplatu, tak zrazu je telefon neopuzitelny? To hadam nie. Aj tu plati, ze najlepsi antivirus je clovek. Mozes mat neviem ak bezpecnostnu zaplatu a virus dostanes. Mne ide skor o updaty, ktore telefon robia pouzitelnym aj po dvoch rokoch fungovania.
Nemusis mat root, mozes si davat pozor...ked sa najde pekna diera v OS, tak sa ti to dam dostane, ani nevies ako. Napr. sirenie bordelu cez wifi u kamosa. Vsetci pozname moznosti nakazy. Nieje dobre, ked fon dostane v priebehu 1 roku update max jednu hlavnu verziu OS a 2-3 updaty zabezpecenia. Ked pouzivam ten fon dalsie 2-3r, tak potom co?
HellAngel napísal: Ne 24. Feb, 2019, 15:35A preco by som si nemohol upravit nejake nastavenenia vzhladu u vlajkovej lode? To mam brat akoze telefon co stoji viacej ako 500, tak v nom nemozem nic prenastavit k obrazu svojmu a nehat vseto, len tak ako nastavil vyrobca? Trochu cudny pohlad.
Myslel som rootovanie, custom ROM - tieto veci, ktorymi androidaci radi argumentuju proti apple. Zalezi od toho, aky si hazarder. Taky fon je u mna moc drahy vzhladom na riziko.
Potrebujem zariadenie co bude fungovat dobre. Nie zabit cely vercer rootovanim, flashovanim, lebo sa musim hrat na strasne dokonaly otvoreny system a prisposobivost ala ortodoxni Linuxaci.
HellAngel napísal: Ne 24. Feb, 2019, 15:35Moj pohlad je, ze dobry telefon s androidom nemusi stat 1000, ani 500. Dokonca su aj znacky, ktore robia updaty pre svoje telefony aj niekolko rokov po ich vydani a udrzuju ich tak aktualne.
Palec hore pre take znacky. Smutne je, ze ich je malo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa HellAngel »

Zrovnat sa to da. Vlajkova lod vs vlajkova lod. Nie vlajkova lod a stredna trieda. TO sa neda porovnavat ani v androide. Dokonca 3 rocna vlajkova lod beziaca na androide casto krat slape lepsie ako novy telefon strednej triedy s androidom. Pouzivanie telefonu viacej ako 3 roky je dnes problem, nech ide o akukolvek znacku. Minimalne baterie byvaju vyslahane, kde ich vo vydrzi predbehne pomaly hocijaky low cost. Da sa este dnes argumanovat, ze staci len vymenit baterku. Ale aj to prestava platit. Je to cim dalej tazsie a financne narocnejsie

aky root? root nepouzivam na androide uz peknych par rokov. Obcas by sa mi zisiel, pretoze niektore velmi uzitocne aplikacie ho vyzaduju, ale nechce sa mi ho robit. Este root robia ludia koli instalovaniu cracknutym aplikaciam a hram, ale to je hadam vacsine jasne, ze tym riskuju natiahnutie nejakej pliagy to telefonu.

Instalovanie custom ROM sa vacsinou robi po prejdeni zaruky a po tom, ako vyrobca odpiska oficialnu podporu zariadenia. Prave vdaka custom ROM, dokazu este fungovat este aj starsie telefony, pretoze vyvojari vyladuju ROM na presne konkretny typ telefonu s presne urcenym HW. Vacsina ludi co obhajuje android instalaciou custom ROM, to ani v zivote nikdy nerobili, len to niekde citali v diskusi :). a potom je tu typ ludi, co kupia telefon. poskusaju par dni STOCK ROM a sup tam custom ROM. TIez to robim, ale robim to skor zo zvedavosti.

Shiro nemusis sa hrat s flashovanim, rootovanim a podobne. Staci sa trochu o tieto veci zaujimat a yvolit si psravny model telefonu. A aj si priplatit. Treba pochopit ze low cost a stredna trieda je cisto konzum a tak sa k tomu aj vyrobcvia stavaju. Vydaju telefon, chvilu ma aj podporu a potom cav parky.

Ale spet k teme. Kllr007, nic ine ako pockat kedy bude dostupny v cine ti neostane. Sharp sa u nas v obchdoch objavuje len velmi zriedkavo, co je skoda, alebo niektore ich telefony vyzeraju velmi dobre. Ono podla mna by si sa nemusel bat 5palcoveho telefonu. Dnes maju telefony velmi tenke ramicky, takze velkostne su neni moc vacsie ako SE. Problem nastava, ze uz aj 5 palcove telefony zacinaju byt problem zohnat.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa Snake »

Pani, stacilo, ak nemate k teme co povedat chodte si to riesit do inej temy.





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4492
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa scream »

Lenze dnes nenajdes vykonny 5” telefon. Ani 5,5”. Jedine iphone. Aj tam je to s tym hrubym rancekom a smiesnou bateriou pri niektorych modeloch diskutabilne, ci to je dobra kupa, lebo lacny neni. iPhone proste nevie plnohodnotny multitasking, v tom spociva jeho rychlost. Na druhu stranu by som cakal, ze memory mazament u andro uz je na takej urovni, ze proste nemoze “sekat” . Realita je ale taka vselijaka. Svojho casu mal iPhone velmi rychly storage, neviem, ci ten rozdiel sa uz dnes zmazal alebo nie.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12275
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa HellAngel »

ono do tych 5 palcov sa da este nieco rozumne najist, ale zacina to byt problem no. Premiovka hadam v tejto velkosti ani neexistuje. Teda az na apple a nejaka cina.

inac je tu este moznost kupit Vecko z ciny. Ceny su sialenie, ale ten dizajn paradny :)
https://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy ... SwOt5cJy8H
tu je len priklad, malo ram, stary system, ale je to len pre ukazku

edit2:
tak toto by uz hadam by bolo aj pouzitelne:
https://www.ebay.com/itm/VKworld-T2-Plu ... SwPW9a0EZG
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5624
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Daaamn, sexi Vecka. Len tie ceny veru. Hold mechanizmus otvarania je.imho drahsi ako displej, ci sa mylim? :D
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5834
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Android s veľkosťou iP SE

Príspevok od používateľa wingo »

No je to úzkoprofilovka, tie sú vždy drahšie ako mainstream produkty. Mechanizmus je najmenej, marže budú vysoké aby pri nízkych predaných počtoch pokryli R&D :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Nákupná poradňa"