Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1877
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Zdravim,

uz po druhy krat sa mi vcera odpalil boot loader. Windows nebootoje, sekne sa na logu. Po troch restartoch vypise 'starting automatic repair' a cierna obrazkovka. Koniec

Naposledy mi pomohol iba reinstal winodwsu, myslel som si, ze mi umrelo SSD. Dnes skusim repair cez USB windows instalacku. snad to pomoze

Nemate vsak predstavu, co to moze sposobovat? popripade, kym to neriesim, nejaky rychly fix, ak sa s tym niekto stretol?

Vdaka
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
MoQwai
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 852
Dátum registrácie: St 12. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Plešivec

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa MoQwai »

Mne osobne to robilo par x kym mi neskapalo uplne SSD 🤔 Tak isto som robil reinstal, skusal opravu pomahalo ale potom to uz padlo... Moze ale nemusi to byt u teba tak isto stym diskom
CPU AMD Ryzen 5 3600 4,25 GHz Vcore 1,35V MB Asrock B450m Pro 4 RAM ADATA XPG SPECTRIX D80 16GB DDR4 3200MHz CL16 GPU GIGABYTE RX 5700 XT GAMING OC 8G @ Core 2GHz + Mem 875MHz 1,08V + 50PL PSU Fortron Hyper M 700 HDD ADATA SX8200 Pro 512GB CASE Fortron CMT 510 Monitor LG 29UM68 Ultrawide Mouse Roccat Kiro Keyboard Razer BlackWidow ultimate
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1877
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Ja som podozrieval tento fakt, a myslim ze to je ten pripad, pretoze system som mal ten isty uz 4 roky a ani raz, teraz za posledne 3 mesiace uz druhy krat. No nic, dakujem
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa 4040 »

Tak si skontroluj disk.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1877
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Mas namysli nejaky bootable chckdisk?
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa LeaR »

Smart vypis - HD Tune, CrystalDiskInfo...
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1877
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Mal som namysli skor nieco sofistikovanejsie, kedze mi nejde windows, vela toho na nom nenaskusam, vsakze ? ;) (nieco v duchu memtest)
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 821
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa LeaR »

To mi je divne ze od piatku si si nedal dokopy Windows, kazdopadne vies si nabootovat napr. Hirens Boot ktory taketo nastroje obsahuje ;)
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1877
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Bol som mimo republiku.

K veci: Vcera vecer som prisiel, nepohol som sa nikde. Posledne riesenie ktore ma napadlo bolo ze uplne vypnem PC, vytiahnem SSD/HDD (HDD som uz nezapajal, pretoze bolo 2 sekundy pred smrtou, rychlost padala uz na pol MB/s) a naspat zapojim. Cuduj sa svetu, PC sa zapojil na prvy krat - nechapem. OK, vypol som ho, povysaval, poskladal zapnem - a opat bod mrazu. Nic. Pohral som sa s BIOS-SETUPom, mozno som tam nieco ja dojebal, mozno uplne zblbla MB, kazkopadne uz mi nenacitavalo ani mys a klavesnicu, tym padom som sa nevedel pohnut vobec. Zapnem PC a nabehne uz iba SETUP a neviem nic stlacit. Bol som nuteny spravit CLR cez piny na maticnej.

Pointa: zistil som nakoniec ze mam cele zle nainstalovane disky, este z cias ked som mal linux dual boot, na malom ssd kde bol linux mam nainstalovany windows boot loader, na velkom ssd kde je windows nie je nic, je nebootovatelny, takze bez maleho ssd sa PC nezapne ... COOL :D

Netusim z tohto, kde je presne chyba, ale pokial nabootujem este raz windows, okamzite robim boot usb a v blizkej dobe to preinstalujem iba na jeden velky SSD a skontrolujem stav diskov.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1877
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Obrázok

To by malo byt v pohode nie ? paradox je ze moje stare crucial m4 ma viac %
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1877
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Windows logo / boot loop / windows nestartuje

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Aby som upresnil v com presne bol problem.

Kombinacia zle nainstalovaneho Win + nefunkcne kable. Uplna nahoda, ze mi dosluzili SATA kable pre 2 disky (mal som dokopy pripojene 3 disky, 2xssd, 1xhdd). HDD mi uz pol roka fungoval uplne hrozne, myslel som si ze uz dosluhuje. Vcera som si sadol k bedni a ked som skusal kombinacie, zistil som ze mi netaha disky (skusal som cez jeden SATA port a ten isty napajaci kabel), 2 kable boli komplet nefunkcne. Taka blbost.

Co je vsak zvlastne, ze ked boli disky prepojene (z toho jeden s nefunkcnym kablom), neslo bootovat kedze bol boot loader na inom disku ako na tom, kde je windows. AVSAK: pre toto mi neslo ani bootovacie Windows USB, co je uz velmi divne.

Kupil som 2 kable, prepojil disky. Zrazu uz bolo aj Win USB funkcne, slo nabootovat bezproblemov. Komplet som zmazal disky, vytvoril nanovo particie - nainstaloval win a zatial vsetko funguje.

Taka blbost. Kable ...
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto

Návrat na "Operačné Systémy"