Massdrop sluchadla

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa stiv »

Hello.

Keby som chcel nieco externe miesto STX2 k Adamom a neskor nejakym lepsim sluchadlam nejake odporucania? Aby to ale nebolo horsie. :-)
.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3984
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa Dunar »

Aby to nebolo horsie, tak to chce startovat na nejakych cca 300 eurach.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa stiv »

No s tym pocitam ze lacnejsie to nebude. Idealne nech to hra lepsie a nezbiera vsetky ruchy v PC. Bolo by fajn do 600 prip. menej alebo tak. :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Vyplati sa v tejto kategorii nieco ine ako Schiit Jotunheim? Ten mam teda ja v strednedobom vyhlade...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Stiv, na slúchadlá THX AAA 789, k tomu si dáš DAC ako SMSL SU-8. RCA výstupy do 789, XLR výstupy do Adamov. Ovládačom od SU-8 budeš regulovať hlasitosť a prepínať výstupy.

Michal, čo všetko potrebuješ mať do toho napojené? Kompletné riešenie, či čisto zosilňovač?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3984
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa Dunar »

stiv napísal: Št 14. Feb, 2019, 12:45 Bolo by fajn do 600 prip. menej alebo tak. :laugh:
V tejto kategorii je "milion" možnosti, zaleži aj od toho či to chceš all in one, alebo ako piše loleq, môže byť aj zvlašť, aku funkcionalitu požaduješ atd.
M1ch4l napísal: Št 14. Feb, 2019, 12:48 Vyplati sa v tejto kategorii nieco ine ako Schiit Jotunheim? Ten mam teda ja v strednedobom vyhlade...
Jotunheim nie je niečo čo by vytrčalo z radu. Obecne veci od Schiit su viac vyhypovane ako to že by mali byť nejaky top (nie žeby boli zle).
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Ja chcem len na sluchadla, repro k PC nejak neriesim. Potrebujem aj DAC aj zosik - nieco, co mi nahradi uDAC. Idealne by to malo byt kombinovane riesenie, t.j. 1 krabicka. Ide mi o lepsi zvuk, a aj o to, aby som si nemusel uDAC nosit kazdodenne do prace. Potom by boli aj lepsie sluchadla na doma.

Potom ked to bude aktualnejsie, zalozil by som si temu. Ale mozem si vybrat aj dopredu, trh audiotehcniky sa moc nemeni. Mozno ste si vsimli, ze planujem kupovat toho viac. Lenze ono treba nejake peniazky aj odlozit, takze tie nakupy nejako davkujem. Konkretne vo februari ziadne nakupy, najblizsie nieco v marci. Musim si aj nejak rozmysliet, v akom poradi tie veci chcem... ale mozno tu audiotechniku posuniem dopredu, som zvedavy na lepsi zvuk :D

V Prahe mam aj moznost v nejakych obchodoch daco vyskusat, ale zasa nechcem prist do obchodu s tym, ze
Dobry den, chcem si vyskusat tieto veci, ale nic nekupim lebo to mate draho a radsej si to zozeniem cez net.
Prave z internetu som mal pocit, ze Schiit Jotunheim je prakticky finalne riesenie za dost dobru cenu. Chapem to tak, ze akoze nic lepsie netreba, plus je to flexibilne aj na experimenty s inymi zosilovacmi.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3984
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa Dunar »

Jotunheim moze byt samozrejme konecne riesenie. Ale to moze v podstate aj cokolvek ine v jeho kategorii.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Osobne by som radšej bral Topping DX7s (ale dával by som si jemný pozor so slúchadlami pod 80Ohm, napríklad tvoje K240 Mk2 by mohli dostať pár dB v oblasti medzi 100 a 200Hz, je to kvôli výstupnej impedancii (10Ohm)). Inklinujem k nemu okrem iného aj kvôli ovládačom (i keď ak niekto nikdy nechce používať repro a pozerať aj zdiaľky, tak to môže byť pre daného človeka irelevantné) a možnosti manuálneho prepínania výstupov - žiadne hlúposti tipu "zapojíš slúchadlá, hrajú slúchadlá, odpojíš ich a ako to býva zvykom ti vybuchnú repro". Ale to je taktiež niečo, čo pre teba nebude relevantný aspekt. Každopádne cena Jotunheim aj s prevodníčkom (4490 G2) je stále dosť vysoká. Ešte je tu Aune S6 - ten je EoL (prichádza S6 Pro) a tak je hneď v niekoľkých obchodoch okolo 400€ (pred týždňom som na to pozeral, Polaris v Italke a ešte Mala v Nórsku).

Samozrejme Audio-GD NFB11.28 alebo R2R 11 ale z hľadiska meraní nemerajú úplne najlepšie, ale pre Stiva by to nebolo nič také nepredstaviteľné vlastniť, Stiv by ti vedel popísať letánie o tom ako to hrá muzikálne. Ak ti to nesúri, tak ja pomaly ale isto vymením R2R 11 za niečo iné, takže by bol napredaj, ak do toho nechceš natrieskať priveľa peňazí.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Porovnam si vecer doma Topping vs. Jotunheim. Topping ale vidim na Amazon.de za 515 EUR, to je lepsia cena ako Jotunheim, plus ma nejake drobne vyhody naviac, ako napr. opticky vstup.

Co sa tyka ceny, nemam problem zaplatit tolko, co stoji novy Jotunheim, pocital som to na max. 15000 KC. Topping by vysiel zda sa este trosku lepsie Ist nad tych 15 by sa mi ale uz asi moc nepacilo.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa Leon »

Michal ja som pred skoro rokom tiež riešil DAC/AMP do 500-600 na avmanii. Odporúčili mi tam kombinácie od schiitu Modi 2 alebo Modi Multibit + magni 3 alebo Vali, medzi nimi aj Jottunheim, alebo lyr 3 a alternatívu Audio-GD R2R 11. Tak som zisťoval čo a ako a narazil som tu na recku https://www.youtube.com/watch?v=gemH2afUKA8, kde týpek recenzoval NFB11 a zhodnotil že je at least better než jotun, čo stojí 550+. Na stránke audiga potom písali, že "If you are a new audiophile , you should go for  the NFB11.28 over R2R 11, NFB11.28 has modern sound quality may better fit for new audiophile." Tak som do R2R 11 nešiel a zobral NBF11.28. Z magnahifi to máš za 400 eur. Tiež to mám iba k Beyerom DT 1770 Pro. Príde mi zbytočné vyhodiť skoro 200 eur za nič len značku  :P  To už by som potom pozeral skôr niečo k 800-1000, a aj to by ma náramne zaujímalo, aký je tam rozdiel vo zvuku, a či sa to vôbec pre smrtelníkov oplatí.
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa stiv »

loleqboleq napísal: Št 14. Feb, 2019, 13:04 Stiv, na slúchadlá THX AAA 789, k tomu si dáš DAC ako SMSL SU-8. RCA výstupy do 789, XLR výstupy do Adamov. Ovládačom od SU-8 budeš regulovať hlasitosť a prepínať výstupy.
Ked som pozeral tak THX sa dalo kupit iba na massdrope a ten SMSL je aliexpres only?
Dunar napísal: Št 14. Feb, 2019, 13:13V tejto kategorii je "milion" možnosti, zaleži aj od toho či to chceš all in one, alebo ako piše loleq, môže byť aj zvlašť, aku funkcionalitu požaduješ atd.
Neviem co je dobre mat alebo ci to chcem oddelene. Mozno by som mohol kupit teraz krabicku pre repro a potom na sluchadla ak to bude aktualne. Prepinac vystupov aj ovladac pre mna nie je nieco co by muselo byt. S6 som pozeral uz davnejsie ale ked uz je EOL tak to uz skor pockat na dalsiu verziu.
.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3984
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa Dunar »

SMSL nie je ali only. Da sa kupiť rôzne.
Ak nepotrebuješ hneď krmiť sluchadla, môžeš to riešiť samostatnym dacom. A sluchatkač neskôr.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa stiv »

Uz vidim aj na nemeckom amazone. Neviem kde som pozeral.

Nejake dalsie (lepsie) ekvivalenty k tomu SMSL? Kludne aj drahsie. Oplati sa to kupit? dik
.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3984
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Massdrop sluchadla

Príspevok od používateľa Dunar »

Ekbivalenty su. Je to ale len cisto DAC bez sluchadloveho vystupu.
Alternativa je napr. Topping DC50, Project PRE Box S2 (sice ma sluchadlovy vystup, ale nie je nic moc, ako DAC velmi dobry).

Návrat na "Nákupná poradňa"