Detske Autosedacky

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa Chris »

Tak pochvalte sa s akymi mate dobre a s akymi zle skusenosti ?

Zaujjimali by ma hlavne maxi cosi a cyber napr :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa molnart »

pre 1-9 mesiacov som pouzival vajicko teutonia co bolo ku kociku, relativne v pohode, ale velke a tazke (este ked som mal fabiu nevedel som to dat za seba a nosit v tom dieta sa dalo len s pravidelnym prehadzovanim do druhej ruky)

do 18kg som mal Chicco X-Pace, ten bol super, vyborne polohovatelne, kvalitny material, dobre fixovanie na pas aj isofix. deti ked uz boli trosku vacsie a v zime ked sme isli na kratsiu trasu s bundami sa trosku stazovali ze ich tlaci, ale to asi normalne. a bola to strasna otrava to vyberat a vkladat, ale to bude rovnake pri kazdej sedacke s top-tether

teraz mam 2x cybex solution m-fix. je to super lahke, jednoducho sa vklada, problem je ale trosku ze ked deti zaspia tak im pada hlava dopredu (v tomto bol chicco s polohovanim super). dalej je strasny problem cez ne zapinat pas v ceede. predtym v golfe s tym ziadny problem nebol, skor je to yebnutym umiestnenim pasov v kii. mam verzie 2016 a 2018 SL, ta 16-ka mi pride vyrazne kvalitnejsia. Zaujimave je ze tu 18ku som tiez objednal ako M-Fix, ale prisiel mi M-Fix SL, ale nejak som to uz potom neriesil.

ideal je ked si to vies vyskusat vo vlastnom aute, pamatam si z recenzii aut ze rovnake chicco ako som mal ja ani za boha nevedeli vtesnat do meganu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Doteraz sme používali vajíčko Zopa X1 Plus (malá ma 6mes.).Tie i-Size vajíčka sú troška robustnejšie a aj ťažšie, takže sa človek narobí. Keďže sme chceli autosedačku, ktorá sa dá používať v oboch smeroch jazdy, teraz sme kúpili Romer Dualfix M i-size. Ešte sme ju nepoužili, ale vyzerá celkom kvalitne. Na môj vkus je troška robustnejšia, ale dúfajme že máme na tie 3 roky pokoj.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa Chris »

ja rozmyslam nad Cybex Sirona S i-Size 2019, lb vajicko je uz male...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa HellAngel »

vajicka sme mali Romer, presny model si nepametam.

Momentalne starsia dcera (5r) ma Cybex Solution M-fix 2017 a syn 1,5r Cybex pallas FIX 2016. Maximalna spokojnost. Jedie co mi chybau verzie Cybex Solution, je polohovanie.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chris napísal: Ut 12. Feb, 2019, 22:50 ja rozmyslam nad Cybex Sirona S i-Size 2019, lb vajicko je uz male...
Tá vyzerá celkom dobre. Keď som pozeral v obchode autosedačky, Maxi Cosi mi prišli o level nižšie ako Romer. Cybex tam nemali a ani som ich v obchode ešte nevidel, ale podľa videa vyzerá veľmi slušne.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa HellAngel »

Pozeral som autosedacky nejaky cas pred kupov, aj ich testy. Cybex sa drzal velmi dobre, dokonca neviem ci ten Pallas Fix nebol na prvom v bezpecnosti vo svojej kategorii.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa stefan222 »

my mame uz vyse 2r Be Cool Thunder, na pricemania za 195e. lahka, zapinanie ake chces, ci iso s top teather, ci na pas, polohovatelna, ma asi 2 vyberatelne mekke vyplne ked dieta rastie a vies aj hlavovu operku dvihat a polohovat celu, za nas bomba. cca 2min max v klude co to vyberiem a dam dnu.
nasa mala bola velmi anorcna na mekke sedacky, na inych sa vrtela a tu pohode aj PO vieden cca 5hod si davam a uplne luxusna je v tom.na bazosi som videl aj za kilo niekto z roznavy rpedaval skoro novu. kamos mi helfol romera a tvrdy jak amria a nepohodlny. omackaj si secko odporucam
hry- ps5
doma-HP probook
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Detske Autosedacky

Príspevok od používateľa esdxx »

Maxi Cosi pre novorodenca, velmi prakticke, bezpecne a vsetko co k tomu patri.

Neskor (vlastne az doteraz) pouzivame Britax Römer DUALFIX. Vyhodou je hlavne moznost otocit ho proti smeru jazdy, co je pre mensie deti ovela bezpecnejsi "mod" jazdy. Instalacia aj ovladanie pomerne jednoduche (mam to nainstalovane za 2 min, ked prehadzujem auta.. samozrejme to chcelo trochu treningu :)). My sme sa pri vybere zameriavali hlavne na bezpecnost a komfort a ROMER toto splna do bodky. Cize mozem urcite odporucit...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"