Tom Clancy's The Division 2

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa eSsay »

Mám už aj ja pozvánku, no tiež nemám čas :(
ale ako tak čítam, asi sa ani neoplatí sťahovať (?) :D
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

tiez som si nasiel pozvanku, dufam ze sa stihnem cez vikend k tomu dostat
mino, cakal som teda vacsie nadsenie, to nevesti pre tu hru nic dobre :)
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa eSsay »

Je to len BETA zatiaľ.
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
nabokow
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:49
Bydlisko: Sereď

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa nabokow »

dakujem za invite, Matej.T
len teda tomu ubisoftu to trva, 16 hodin, kym mi prisiel mail s pozvankou, teraz uz 2 hodiny po jej redeemnuti cakam a hra zatial v kliente nikde, ani dalsi mail neprisiel. hlavne, ze na stranke to tvrdi, ze uz mozem "preloadovat" :D
AMD Ryzen 7 7800x3D, Akasa SOHO 360 Dusk edition, ASUS TUF GAMING B650M-E, Corsair 32GB DDR5 6000MHz CL40 Vengeance, MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM X, Samsung 980 PRO 1TB, Crucial P3 4 TB, Seagate BarraCuda 4 TB, Fractal Ion 850w gold, Corsair 4000d airflow
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa mino_85 »

paranoid.asian napísal: Pi 08. Feb, 2019, 21:46 tiez som si nasiel pozvanku, dufam ze sa stihnem cez vikend k tomu dostat
mino, cakal som teda vacsie nadsenie, to nevesti pre tu hru nic dobre :)
Neviem, možno som len prejedený D1, ale je fakt, že ma to leto ani to mesto neberie. Ale ono sa to ťažko hodnotí, keď na začiatku je to len jednoduchá cover based strieľačka, žiadne špekulácie nad gearsetom, talentami a spôsobom hrania, RPG prvky sú druhoradé kým nemáš špeci gear, talenty a skilly. Proste kombinuješ čo má lepšie čísla a strieľaš z krytu. V podstate nemáš ako zistiť o čom tá hra naozaj je, treba sa vylevelovať a na to teraz nemám čas. Dal som dokopy nejaké 2-3 hoďky zatiaľ, čiže len taká ochutnávka. Určite sa s kúpou neponáhľam, má to čas. Asi si počkám na to až to bude vonku a omrknem nejaké end-game gameplay, že o čom to je.

Stále mi ale vadí ten divný pohyb a paradoxne, že ubrali na bullet sponge. Zdá sa mi to omnoho ľahšie než bola D1 na začiatku. Dať dole NPC trvá oveľa kratšie a tým pádom sa stráca potreba taktizovania v súbojoch. V D1 si musel myslieť na zadné vrátka, nejakú ústupovú cestu v prípade potreby, tu som level 2 a kosím to všetko bez problémov, ešte aj fialových enemákov na počkanie, jedine golden boss s brnením potrebuje poriadne nasypať. To v D1 som mal celkom iné bobky z NPC na začiatku. Neviem či sa to postupom zmení, ale zatiaľ ma to neberie.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa eSsay »

RTX 2060 + i5-8600K performance

MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Hexaris

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Mino ja mam tu istu grupu ako v jednicke a dostavame neskutocne na hubu. Ked si sam tak je to v poho, ale ked ste styria tak idu po tebe a maju kopec HP ... jasne v jednicke to hrame tak, ze nestihaju skripty reagovat 😂, proste ked mas gear, tak si skoro immortal. Uvidime vo finale. PVP ma trochu sklamalo ...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa mino_85 »

Hm, tak možno to chceli spraviť sólo hráčom ľahšie, lebo v 1 tiež dosť ľudí nadávalo, že o samote to dá zabrať. Mne to nevadilo, aspoň bola výzva dávať Legendary misie a plánovať si postup krok po kroku. PvP ma veľmi nezaujíma.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

tak som sa k tomu dostal, na 10min. spravil som len ten uvod vstup do bieleho domu.
mne pride to ovladanie a pohyb postav praveze lepsie ako v d1. take sviznejsie.
len ta grafika je dost meh. mozno tam je viac detailov, viac novin poletujuich inak mi to pride rovnake ako d1 len viac presaturovane. ale videl som malo.
zvuky, su o krok dalej zasa.
len je to asi dost malo na kauf. jedine tak s hw, ale ci by som ja pri upgradovani hw, kvoli tomu uprednostnil ryzen pred intelom ku ktoremu sa dava d2 zadarmo. neviem. asi nie.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ja som nemal na mysli reálnu rýchlosť pohybu, to je OK, skôr animáciu postavy pri bežnom pohybe, neviem prečo, ale mám dojem jakeby to bol taký moonwalk, alebo jak to nazvať. Reakcie na pohyb myšou a rýchlosť samotného pohybu sú OK, vadí mi len vizuálna stránka veci. Inak sa mi tiež zdá, že niektoré pohyby sú svižnejšie, preskoky cez prekážky a pod., ale môžno je to len dojem práve na základe lenivejšej deafult animácie. Neviem to objektívne porovnať. Presun z krytu do krytu je asi čisto copy/paste z jedničky, aj celkovo gameplay z krytu, ale to je OK, lebo už v D1 to bolo top. Asi nepoznám cover based strieľačku kde by to bolo tak dobre odladené a zapracované do prostredia.

Grafika je o čosi náročnejšia, žadny extrém, ale je. Nevyzerá asi horšie než D1, skôr trpí na zmenu ročnej doby... vždy je ťažšie spraviť fotorealistickú grafiku v lete než v zime, vegetácia je ultimátna výzva a veľký žrút výkonu, ak má byť detailná. Plus chýba tu ten efekt sneženia, čo bolo D1 naozaj top po stránke particle efektov a nasvietenia, hlavne v noci. D2 logicky postráda ten wow efekt.

Veľa som toho nenahral, ale v princípe som ani nečakal nejaké veľké zmeny v hrateľnosti. Určite sa niektoré gameplay prvky posunuli, maličkosti jak rôznorodosť lootboxov, evidentne zmeny v gear builde, trochu zmenený systém levelingu, postrehol som aj náznaky scavengingu /širšie spektrum zbierateľných materiálov/, ale odohral som príliš málo na to aby som pochopil k čomu to je. :)

Jak som vravel, neponáhľam sa... poriadne si to napozerám keď to bude von. Aj k D1 som sa dostal asi po roku od vydania, keď už to bolo z veľkej časti odbugované a malo to vcelku vyvážené gearsety.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

jo ved presne toto, ja si na to velmi rad pockam. D1 som este ani poriadne nedohral. cize casu dost.
Spoiler: ukázať
::: ...
Hexaris

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Zoznam postrehov ...
- Dazd a leto nesahaju ani po kotnik snehu ktory je v D1 😕 a dazd je len nejaka mlha ? Wtf ?
- Postava je vacsia, zas vsetko na velko, ako keby nestacilo toho malo priestoru ktory clovek ma na monitore
- Healing system by bol celkom ok ak by ste to nehrali na hard, npc vas rush-uju takze nemate sancu si doplnit armor. Heal dron a seeker mine ledva pomozu. Uvidime casom ak v tom bude skill power ...
- Neexistujuce zamorene casti ? Snad zlty prasok v plnej hre ?
- Neexistujuci underground ?
- TTK sa mi nepaci, ak vas rogue prepadne, nestacite zareagovat. Hodne sa chodi od chrbta ...
- Uplne sa vytraca skill a pokrocilejsi build, hlavne je mat konkretnu vec a mate to v podstate vyhrane ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

nuz, ktobyto bol cakal.
mieria na konzoly, kde ten skill v obratnosti, priestoroveho hrania a miereni nie je tak doraz na rychlost a postreh kladeny ako na pocitacoch.
imho.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa mino_85 »

Zas nechcem ich hejtovať, IMO skôr reagujú na najčastejšie sťažnosti voči D1 a to bola príliš dlhá doba na zabitie, jak v PvE tak v PvP. Hlavne odkedy nerfli Classified Strikera, tak v DZ behali samí Nomadi + sem tam nejaký Predator a to boli nekonečné súboje. Čiže sa to snažili v D2 fixnúť, ale teraz budú zas ľudia pindať, že to trvá krátko a nestíhajú reagovať na streľbu od chrbta. Holt furt bude niekto naštvaný. :-D

Ten heal system sa zmenil asi aj kvôli tomu, lebo v D1 človek hocikedy instantným stlačením klávesy spustil healbuff, čo zas len predlžovalo súboje v PvP, takisto sa kvôli tomu asi snažia posúvať skilly smerom viac k interakcii /veže a manuálne priraďovanie cieľov a pod./, práve preto aby to bolo viac o priamej kontrole hráča než o číslach postavy/gearsetu. Lebo znovu... veľa ľudí v D1 sa sťažovalo, že PvP neboli o skille hráča , ale "štatistika vs. štatistika", inými slovami o číslach v gearsete. Mne to práveže nevadí, lebo o čom má byť RPG? Ak chcem skill a reakčný čas, tak idem hrať CSGO, nie MMO RPG. Tak teraz ľudia dostanú to čo si vyplakali a budú zas pindať... :rolleyes: :facepalm:
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Hexaris

Re: Tom Clancy's The Division 2

Príspevok od používateľa Hexaris »

Tak ono je easy zmenit TTK, nez sa venovat gearu ... za tu dobu co to hrajem bol pouzitelny v pvp iba striker, predator a combat medic v ramci supportu. Zbytok ledva, ledva v pve. I ked s firecrest-om som v pvp uz par ludi usmazil :D
Ja verim, ze ked ludia kvicali jak prasata, ze nemozu nikoho zabit, lebo sa proste nevenovali gearu, talentom, modom ... co uz. Ja uz mam predatora s ktorym nemam problem zabit, ale hodne ludi cheatuje, preto to kopec ludi zacalo dissovat a prestali hrat last stand a pod.
Hru asi kupim a snad sa to trochu polepsi - state of game. Ked tak mozme spolu behat.

Návrat na "Hry a problémy s nimi"