ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa castelL »

Asi ťažko.. bankomat ťa vopred upozorní na poplatok, inak je zdarma, vyberal som z rôznych bankomatov v Taliansku a žiadny poplatok nebol. U nás lokálne ani jedna banka takisto.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

icefire napísal: St 30. Jan, 2019, 14:39 Hej, ja som len narazal na to, ze to menia pomaly kazdy mesiac. Kam sa teraz oplati ist ak jedine, co ma zaujima je cash-back a platim vacsinu veci v EUR?
VÚB
felipe25 napísal: St 30. Jan, 2019, 15:22 Ako inac funguje v praxi vyberanie hotovosti z UnICreditBankv zahranici zadarmo? Cital som, ze niektore bankomaty mozu napisat, ze sa za to plati... Akym sposobom?...

Mam TB a z Raiffaisen som v zahranici vyberal vzdy free... A niekde som cital, ze to je odrb od UCB a ze sa plati asi v kazdom bankomate za kazdy vyber? Je to pravda?
Pôjde o bankomaty v krajinách kde sa platí inou menou ako €.
Ponúknu ti buď možnosť DCC, alebo výber v domácej mene za poplatok.
Stretol som sa s tým v Euronet bankomatoch napríklad v Maďarsku a Poľsku (poplatok cca 2-3€) a asi vo všetkých Erste bankomatoch mimo eurozóny (Česká sporiteľňa - 125CZK!!!).
V iných bankomatoch úplne bez problémov...

Jedná sa o úžeru prevádzkovateľa bankomatu, UniCredit je v tom nevinne...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

Cize, v Madarsku nevyberiem bez poplatku, hej?... Ani v tych "lepsich" bankomatoch, ako napr. Raiffaisen?
Lebo sa mi zda, ze nie uplne vsetky bankomaty ponukaju ten "prepocet", alebo proste, ak chcem HUF a mam EUR kartu, mam s tym pocitat ako s istou vecou?
Proste, akonahle je tam prevod kurzovy, tak bud domaca mena s poplatkom alebo "prepocitanie", hej?

Ale vies, asi sa to asi aj tak viac oplati, ako napr zamienat peniaze, pretoze som minule nutne potreboval cash, a zmenaren mi dala 250HUF/EUR...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ale vyberieš, vyhýbaj sa Euronet a Erste bankomatom v krajinách mimo eurozóny. V ČR to ešte myslím Moneta účtuje...
Z Raiffeisen bankomatov som bez problémov vyberal v Chorvátsku. Záleží od krajiny, napr vo Švédsku účtuje takmer každý bankomat taký poplatok (pre každého, nielen UniCredit), ale v Maďarsku a Poľskú je 80% bankomatov v pohode.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

ArAhHit nevie aky conversion fee ma pri zahranicnych platbach 365 bank?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Nemám to overené, ale pravdepodobne 0%.
Toto nie sú informácie, ktoré by banka zverejňovala. Väčšina bánk to ani nemá v cenníku, len starostlivo schované v OP, prípadne vôbec...

TB to ma ošetrené tak, že všetky ich karty sú fiktívne vedené v $ a ten poplatok kamuflujú viacnásobným prevalutovaním, napr. HUF -> USD -> EUR.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

aha.. ved toto, ze to nieje vidiet..
takze vlastne jediny sposob, ako to zistit je urobit v jeden den platbu kartami viacerych bank, a porovnat vlastne vysledny kurz? :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
macejd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So 06. Jún, 2009, 20:20
Bydlisko: Žilina

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa macejd »

Skôr u toho istého obchodníka zaplatiť hneď po sebe dva krát. Lebo konverzné kurzy sa menia aj v priebehu dňa - večer môže byť iný ako ráno a obchodníci majú zúčtovanie nastavené rôzne.
S tým poplatkom za výber, ktorý si účtuje banka, ktorej bankomat patrí, to nie je až také kritické, čo si pamätám, zatiaľ sa mi to stalo raz v Mexiku.
Kto dosť cestuje, podľa mňa nie je pre neho lepšia debetná karta ako od Unicredit (aj pri všetkých chybách, ktoré tá banka má). Ten neobmedzený počet výberov pochopí človek v krajine, kde je nastavený limit na výber z bankomatov (nap. India 10 000 rupií, Vietnam 2 000 000 dongov) a vyberá sa každých pár dní, lebo sa funguje hlavne na hotovosti. A conversion fee má Unicredit naozaj tiež jeden z najlepších.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

28.2 23:09 email z mbank
Vážený klient,

v prílohe Vám zasielame potvrdenie o koncoročnom zostatku na Vašom účte k 31.12.2018.

Zostatok uvedený v potvrdení je účtovný zostatok ku dňu 31.12.2018.
:cool:
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa icefire »

Hej, dostal som to tiez. Oni tam kvalitny material kuria.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Leon »

Chalani mate niekto skusenosti s vyhotovenim vypisov od banky, ktore uz nie su v IB? Banky uchovavaju nejake tie roky navyse, len ci sa o to da poziadat alebo to maju iba pre seba?
.
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Čo sa týka tých poplatkov za platbu kartou mimo €zóny, tak som si spravil prehľad. Vyššie som možno písal nejaké nepresnosti.
Bez poplatku = kurz podľa kartovej asociácie.

VÚB: debetky 1,5%, kreditky bez poplatku
SLSP: debetky aj kreditky 1,5% (max 3€)
TB: debetky aj kreditky kurz podľa vlastného kurz. lístka devíza predaj (1-2% poplatok - kurzový rozdiel) <= TB ma najnevýhodnejší kurzový lístok
ČSOB: debetky aj kreditky kurz podľa vlastného kurz. lístka devíza predaj (1-1,5% poplatok - kurzový rozdiel)
PB&365 bank: debetky aj kreditky (365 len debetky) kurz podľa vlastného kurz. lístka devíza predaj (1-1,5% poplatok - kurzový rozdiel)
UCB - debetky aj kreditky bez poplatku
mBank - debetky aj kreditky 2% poplatok
OTP - debetky aj kreditky bez poplatku
Prima - debetky bez poplatku

Ja osobne používam bežný účet mBank spolu so zlatou kartou (poistenie, salóniky na letisku) zadarmo a v zahraničí používam Revolut, ktorý ma cca zhodné kurzy ako kartové asociácie (lepšie ako VISA a +- rovnaké ako Mastercard)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

TB do konca tyzdna zavedie prihlasovanie do aplikacie (okrem pinu) aj cez odtlacok, Touch ID a Face ID.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Výborná správa, už dlhšie si hovorím, že kiež by tam bolo prihlasovanie odtlačkom...dúfam, že to aplikujú aj pre Čítačku.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

Návrat na "Debata o všetkom"