Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

tak si kupte deflektory na spataky
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

dojazdovka nieje rovnakeho rozmeru
v skratke áno chcu odomna aby som mal v lete r16 a v zime r15 rezervu (keďže mám r16 a r15 sady)
no ja si kúpim tu súpravu na defekty, kašlem im tieto nezmysli
serie ma, že som o tom nevedel, ani si to človek dopredu nemá ako zistiť čo zase nové vymysleli
a budem tam musieť znovu ísť, i keď si to mohol ten technik odmyslieť, možno čakal že ho podplatím, no to nieje moja šálka kávy
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5606
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jo, prosil si dvacku do vrecka. je to ozaj od technika individualne :) A este u nas na vychode. za tu dvacku mas set s kompresorom, este mu mozes aj do oci hodit ze ho rovno predavas po STK ze len koli jeho mudrosti si si ho zadovazil :D
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Ved ale aku rezervu vyrobca k autu dal, taku dal a nejake STK si s tym moze vytret rit. Ked je to rozmer zapisany v TP. A nech mi rovno ukazu na tej mudrej STK, ako mam vozit dve rezervy naraz. ZIadne take, ze ich prehadzovat.

Podobne ako aj diagnostiky na STK - isto tam nemaju na kazde auto origos od vyrobcu. Ako mi potom chcu nieco garantovat tym ich univerzal paskvilom? Ako vedia, ze to nehlasi bludy? Im to zobrazi kravinu a zrazu je auto akoze nesposobile = mam ist do servisu a vyhadzovat $$? A to aj v pripade prechodnej chyby, objavenej pred rokom a iba nevymazanej? Maximalna kravina a cudujem sa ze nikto s tym nic nerobi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Dojazdova pneu moze byt hocijakeho schvaleneho rozmeru - zdroj : veduci nasej STK.
shiro napísal: St 30. Jan, 2019, 18:33 Podobne ako aj diagnostiky na STK - isto tam nemaju na kazde auto origos od vyrobcu. Ako mi potom chcu nieco garantovat tym ich univerzal paskvilom? Ako vedia, ze to nehlasi bludy? Im to zobrazi kravinu a zrazu je auto akoze nesposobile = mam ist do servisu a vyhadzovat $$? A to aj v pripade prechodnej chyby, objavenej pred rokom a iba nevymazanej? Maximalna kravina a cudujem sa ze nikto s tym nic nerobi.
Preto uz roky existuje vec ako OBD2, su chybove hlasenia ktore sa tykaju emisneho systemu a tie oni vytahuju, ich viac nezaujima. Ich nezaujima a ani nevedia ze mas LEDku ktora ti hlasi odpor, od roku 2003 (?) to ma kazde auto povinne. Nabuduce trosku hladaj, lebo uz mi to fakt pride ze ty si vymyslis hlupost aby si sa na nete mohol rozculovat :D

PS: ten paskvil stoji cez 20k a je to hodne sotisfikovane zariadenie ;), velakrat tam doslo FSI ktore malo v hajzli tesnenie pod hlavou a vdaka tomu "paskvilu" sa na to doslo. Prechodna chyba sa maze po 255 startoch a absolutne sa emisneho systemu netyka, a ani readiness kodu.





.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5606
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jednoduska napísal: Po 21. Jan, 2019, 17:31 Nakoniec teda vymenena lampbda za originalnu, 90 euro. ach jaj, ak zasvieta kontrolka ju prelepim :D
Tak kontrolka svieti zasa, mam pocit ze problem nie je v lambda sonde ale mechanikovi :laugh: vypytam si naspat sondu ktoru som dal novu na jesen, original suzuki dam aspon na bazos ako tyzden jazdenu a mwnim mechanika, mam dost odporucani na mladsich a zbehlejsich v elektronike. Hawk!
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4466
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No ak to nie je lambda je to katalyzator ;) Vlaste... je to vacsinou katalyzator, neviem preco si najprv menil sondu :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Nemyslím si, že zlý lambda pomer ukazuje vždy na vadný katalyzátor.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5606
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pozriem aj katalyzator, ozaj nemam sajnu som amater no bohuzel nie o moc viac ako moj mechanik, heh.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Heatman »

scream napísal: St 30. Jan, 2019, 22:28 No ak to nie je lambda je to katalyzator ;) Vlaste... je to vacsinou katalyzator, neviem preco si najprv menil sondu :D
To co popisujes ty, by bola lambda za katom, ta ma funkciu kontroly katalizatorov.
Ale ak ma Jednoduska problem s hlavnou lambdou na zvodoch tak je problem iny.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Ved lambda sa da odmerat..
Aj ked zo svet motoru, typek odporucal menit lambdu preventivne kazdych 5-6 rokov..
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Preventívne :D
Ako si sám napísal, Lambda sonda sa dá krásne odmerať!
Len nájsť niekoho, kto má osciloskop a následne na to niekoho, kto osciloskopu rozumie a vie ho používať. To je dnes neuveriteľný problém...

Neviem si predstaviť, načo by som sondu menil preventívne.
Do pár minút vidím, ako sonda reaguje.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

lambda tester stoji ako jedna lambda sonda..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Snake napísal: St 30. Jan, 2019, 20:02 Preto uz roky existuje vec ako OBD2, su chybove hlasenia ktore sa tykaju emisneho systemu a tie oni vytahuju, ich viac nezaujima. Ich nezaujima a ani nevedia ze mas LEDku ktora ti hlasi odpor, od roku 2003 (?) to ma kazde auto povinne. Nabuduce trosku hladaj, lebo uz mi to fakt pride ze ty si vymyslis hlupost aby si sa na nete mohol rozculovat :D

PS: ten paskvil stoji cez 20k a je to hodne sotisfikovane zariadenie ;), velakrat tam doslo FSI ktore malo v hajzli tesnenie pod hlavou a vdaka tomu "paskvilu" sa na to doslo. Prechodna chyba sa maze po 255 startoch a absolutne sa emisneho systemu netyka, a ani readiness kodu.
Hej, to poznam. Stve ma to hlavne preto, ze STK nijak neobides a moze ta takto jednoducho odseknut od jazdenia + vygenerovat ti nemale penazne vydavky. Tu proste neschvalujem, ze auto je zrazu "nesposobile" len preto, ze technik sa zle vyspal. A vidi tam prechodnu zavadu, co sa prejavila len raz a mohlo ju vygenerovat hocico nahodne, za tych XY tisic km. Pojdem do servisu premazat pamat, po navrate na STK bude pamat cista, auto je zrazu "sposobile". Aby boli ferovi, STK by mi malo preplatit zasah servisu, strateny cas a benzin. To by ich odnaucilo robit podobne kraviny.

Auto bez akychkolvek docasnych zavad ani neexistuje. A aby STK kvoli tomuto cloveku vyrabala problemy a vydavky?
Ked-uz, malo by sa rozlisovat, co za zavadu to je, kolko krat a kedy sa prejavila. Nie takto "trestat" ludi za nahodne zavady co sa za 2r vyskytli 2x.
Naposledy upravil/-a shiro v Št 31. Jan, 2019, 10:09, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

scream napísal: St 30. Jan, 2019, 10:56 1s delay? wtf...to uz nemate co riesit? .... Na tom civicu proste vymen spojku, z coxmotorparts stoji par korun, tipujem, ze tam je povodna, pritlacak ma asi dost. . Ak by to bola klapka, tak by si to citil aj inde ako pri rozbiehani ( napr volnobezne otacky)
spojka bola menena cca 4000 km dozadu, ale neviem ci to robilo aj pred tym lebo som to auto mal cerstvo

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"