Skusenosti s RK na Slovensku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

Lenze na tieto veci nepotrebujes realitnu kancelariu. Ty realitnu kancelariu nepotrebujes vobec. Teda pokial nie si magnat, pripadne zarabas ako Rockefeller, ze ti tych 2000 eur a viac usetrenych nestoji za necely den behaciek.

Staci ti pravnik + hypotekarny poradca a mas to za 300 eur a kvalitne. Miesto toho ludia zaplatia 2000 sarlatanom.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa quicky »

v podstate suhlasim, ale opakujem nie vsetci sme rovnako rozhladeni...

napr ja som vyhladal hypo poradcu, lebo som riesil svoj prvy uver na dom, vysledok? to co som si na zaciatku vybavil bolo aj tak naj, rozumej inak nevybavil vobec nic ale keby to islo cez neho tak on ma odmenu 1300e?tusim tak to % vychadzalo z mojej hypo. proste vtip - takze toto je este viac useless ako nejaky realitak co tie nehnutelnosti s niekym jednoduchym obeha, povie svoj nazor a pod. - len moj uhol pohladu
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5830
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa wingo »

Quicky to je vtip? Hypo poradca dostáva odmenu od teba za vybavenie hypo? Vo výške 1300€??? V dnešnej dobe porovnávacích webov? Nikdy som za žiadnym nebol, ale predpokladal som že fungujú ako finanční sprostredkovatelia, tzn. dostávajú odmeny od inštitúcie v ktorej ti hypo vybavia a teba to nič nestojí...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

On nenapisal, ze tu odmenu dostane od teba ... Dostane proviziu za sprostredkovanie od banky ...

Ja som siel za hypo poradcom kvoli hypoteke pre mladych ... Bolo mi viac menej jasne, ze je Tatra Banka spravnou volbou. Bez neho by som zrejme take dobre podmienky nedostal. Predsa len ma inu vahu, ked nieco ziada clovek, ktory im dohadzuje biznis a ked tam ty prides na vlastnu past.

Ano, nie vsetci sme rovnako rozhladeni a prave tym mam na mysli blbych ludi. V dnesnej dobe, ked mas spustu informacii na nete, povazujem za kardinalnu blbost riesit nieco cez realitku za tak nehorazne peniaze. Realitky z mojho pohladu nikomu nepomahaju, predavajucich oberaju o prachy, obrovske prachy vzhladom na sluzby, co ponukaju. A kupujucim komplikuju zivot. Ked uz kvoli nicomu inemu, tak kvoli tomu, ze skriptami donekonecna uploaduju denno denne tie iste inzeraty. Co je na tom najsmutnejsie, inzeraty neaktualne niekolko mesiacov .... Vysledok je, ze clovek potom musi prekliklavat denno denne desiatky neaktualnych inzeratov, pripadne takych, co uz videl 257 krat. A potom pride na byt a ma co docinenia s nejakym slizounom.

Ako sa moze niekto sudny preboha obratit s predajom na ludi, ktori nemaju a nepotrebuju absolutne ziadnu kvalifikaciu ? Ved tam vezmu okamzite kazdeho, kto prejavi zaujem. Poznal som 3 ludi, co to sli robit. Dvaja ihned po skole, chlapci byvali cely zivot v jednom jedinom byte u rodicov a do tyzdna uz veselo predaval. Tretia osoba je zena so skoncenou odbornou skolou a predchadzajucou praxou casnicky v pajzli tretej cenovej kategorie v centre mesta ...

Ako pardon, ale niekto, kto sa obrati na taketo invidua a zaplati im taketo prachy ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa Leon »

Lenže to je to čo som sa v podstate pýtal. A písal si, že sa tomu nevyhneš. Ako to chceš riešiť, keď je 99 percent inzerátov od realitiek ? Čo budeš teraz čakať 5 rokov, kým nedajbože nenahodí niekto súkromne čo ti bude vyhovovať? :P
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6723
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa molnart »

keby som to nabuduce riesil riesil by som to tak ze normalne zavolam realitke, pojdem na obhliadku kde su aj majitelia a narovinu poviem ze idem sa bavit uz iba s majitelmi a mojou podmienkou kupy je ze realitaka uz nikdy neuvudim.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

Leon napísal: Št 17. Jan, 2019, 12:09 Lenže to je to čo som sa v podstate pýtal. A písal si, že sa tomu nevyhneš. Ako to chceš riešiť, keď je 99 percent inzerátov od realitiek ? Čo budeš teraz čakať 5 rokov, kým nedajbože nenahodí niekto súkromne čo ti bude vyhovovať? :P
A kto napisal, ze to chcem nejako vyriesit, alebo ze sa to riesit da ?
Vies o niekom, kto by nasiel riesenie na ludsku blbost ?

Napisal som ti, ze sa tomu nevyhnes, tak nechapem, co tu riesis riesenie. Napisal som sem, ako to s tymi realitakmi je. Mozno si to niekto precita a posunie to dalej. Hovori sa tomu osveta, vies. Nepisal som, ze sa to da riesit. Mal by si byt rad, ze tu dakto obetoval cas a pekne ti to rozpisal, lepsie vediet vopred a vyhnut sa sklamaniam. A nie vypisovat nejake ironicke recicky s vyplazenym jazykom.

Par prispevkov dozadu si sa pytal sam, ci sa to da nejako obist a teraz je z teba velky mudrc, ze co budes cakat 5 rokov, kym nedajboze niekto nahodi sukromny inzerat ?
Leon napísal: Ne 13. Jan, 2019, 01:05 ako toto myslíš? dá sa realitka nejak obísť? alebo si myslel, že vyhľadávať už iba súkromnú inzerciu ? Koncom februára asi budem kupovať byt, a keďže na tých portáloch je 99 percent inzercie od realitiek tak by ma to zaujímalo ako si to myslel :)
Cim dalej tym menej prispievam do diskusii a ukazuje sa to ako najrozumnejsia strategia :(
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa Leon »

what just happend?  :D   si si niečo šľahol? :D

šak ale píšeš
dendroid napísal: Št 17. Jan, 2019, 11:55Ako pardon, ale niekto, kto sa obrati na taketo invidua a zaplati im taketo prachy ...
Ako keby si mal nejaký nápad alebo čo. Preto sa pýtam. na jednej strane píšeš, že sa tomu nevyhneš a potom píšeš, že sa čuduješ ľuďom, ktorý to cez nich riešia. Tak preto píšem, že keď to nejde inak tak čo majú bývať na ulici?
.
anonym_a8

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Berte do uvahy aj druhu stranu.
To, ze ja sa v tom vyznam a viem si to obehat sam + pomoc pravnika, neznamena ze to tak aj pojde. Ak mi chce niekto predat byt a pridem za nim, ze ja to vsetko vybavim, tu to podpis, tu daj navrh na vklad a podobne = ze ak sa v tom oni moc nevyznaju, asi to bude trochu podozrive. Aj preto je tam tretia strana ako nezavisla, co to robi kazdy den a spravi to nestranne dobre, podla pohladu normalneho cloveka.
Nehovorim, ze to ma pridanu hodnotu, ale nieco na tom psychologicky je.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

Opakujem, na to nepotrebujes slizouna z realitky ... Staci ti pravnik, pripadne kazda strana vlastny pravnik. Tak som to riesil ja. Ja som bol v situacii kupujuceho a ked mi predavajuci povedal, ze nepotrebujeme realitku, ani som nemukol. Siel som za pravnikom a vsetko prebehlo paradne. A na rozdiel od realitky tento slusny clovek nerobil na mna nijaky natlak. Dokonca pockal na moje rozhodnutie 24 hodin a dal mi nabytok zadarmo v cene bytu.

Leon, nic som si neslahol, asi som trocha stary uz na to, ked sa v normalnej diskusii na sakra vaznu temu pouzivaju smiliky ako 15 rocne deti na pokeci a co si si slahol a budes cakat 5 rokov (vyplazeny jazyk) a podobne.

Ocividne nie si v obraze, proviziu z bytu zaplati prirodzene predavajuci, nie kupujuci. Inzerat je na 85 000, z toho 2000 ide realitke, predavajuci dostane o 2000 eur menej. Na toto mam napad, co tu dookola opakujem. Nepredavat cez realitku.

Ako kupujuci nic nevymyslis, kedze to kazdy prakticky predava cez realitky.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa quicky »

molnar to je ozaj velmi kultivovane riesenie skutocne.

dendroid ja som v nitre nepocul o jednom maklerovi (rozumej hypo a pod), ktory by klientom skutocne vybavil nejaku zlavu na urokoch ... rozumej nieco lepsie ako by dostali sami v banke, ani o jednom. banky to maju u prdele, nebudu sa s kazdym jednym natahovat samostatne, pokial viem, tak vynimky z urokov a ramcovych ponuk sa schvaluju vyssie...

a proviziu moze platit aj kupujuci priamo, ked pride do rk ze najdite mi nehnutelnost, to je vsetko vecou dohody medzi klientom rk, atd...

Doplnim, ze ked si riesit zmluvy atd, ist za notarom/ advokatom, nie pravnikom (ak teda niekto pozna rozdiely), sekretarkou, a pod.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

Ono to ani riesenie nie je, kedze realitak uz pri obhliadke da obom stranam podpisat papier, v ktorom sa zavazuju im nahradit stratu vo vyske provizie, ak by sa dohodli realitke za chrbtom ...

S tym, ze proviziu zaplati kupujuci som ani neratal. Bol som sa v niekolkych opytat, ci by mi nevedeli zohnat byt a zo ziadnej sa mi ani raz neozvali nazad ...Ja osobne nepoznam nikoho, komu by byt zohnala realitka.

Podla mna o to ani v sucasnosti zaujem mat nebudu. Bud su byty shite a v tom pripade ti realitak vola, ak si uz len prejavil zaujem o nejaky iny byt v minulosti. Alebo je ten byt kvalita a pojde prec ako teple rozky. V tom pripade chce realitak co najskor predat a nie riesit exkluzivitu s nejakym jedinym klientom a uprednostnovat ho. Nehovoriac o tom, ze sa o tie byty realitky biju. Kto prv pride, ten prv melie. Preto sa aj pretekaju v topovani inzeratov atd. ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa icefire »

No v SR je uz viacero stranok, ktore vam cely tento proces zastresia za 100 az 300 Euro (zmluvy, nahodenie inzercie, rady ohladom predaja, atd.). To mi pripada ako celkom dobry model, ak clovek nechce ist do realitky.

Ja som si tiez zadaval specificky dopyt vo viacerych RK, nikto nic nevybavil. Tiez som hypoteku vybavoval sam, aj s tym, ze to muselo ist vyssie na schvalovanie, vzdy som komunikoval s riaditelmi pobociek. Uroky boli vzdy nizsie, ako ked to slo cez ich poradcov (pre srandu som to vzdy zadal aj im).

Inak co sa tyka toho, co pise Dendroid tak suhlasim: ale aby si nasiel taku osobu, tak to su 5 z 50 max, co ti to takto predaju. Hod si take reality.sk, daj filter na sukromnu inzerciu a uvidis sam. Normalne som bol prekvapeny, ze toto fici aj v pripade prenajmov.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa Leon »

Neviem či vek s tým má niečo dočinenia. Aby si sa nezbláznil z jedného smajlíka, to už čo je kokos. Ja že čo som spravil, že si tu na mňa spustil taký hejt a ty za smajlíka :facepalm:
dendroid napísal: Št 17. Jan, 2019, 14:09Ocividne nie si v obraze, proviziu z bytu zaplati prirodzene predavajuci, nie kupujuci. Inzerat je na 85 000, z toho 2000 ide realitke, predavajuci dostane o 2000 eur menej. Na toto mam napad, co tu dookola opakujem. Nepredavat cez realitku.
Už to chápem, ty si mal nejaké šťastie, že si natrafil na niekoho bez realitky a prišiel si sa pochváliť či čo ? Lebo je to presne ako vraví icefire. Lebo inak nechápem tie tvoje vyjadrenia, že nič s tým človek nespraví, ale na druhú stranu nechápeš ľudí, ktorí cez realitky idú. Veď poraď keby si musel ísť cez realitky. By si sa nechápal? Ak by sme sa nepochopili ja som na strane kupujúceho, lebo mi to príde tak, že ty píšeš stále o opačnej strane.

Mám známych notárov a presne takto si to viem vybaviť ako píše quicky. jednak on za mňa hypo vybavovať nebude, tak prečo by som jemu mal za niečo dávať 3-4-5 tisíc? Už som videl viac takýchto prípadov, keď sa dohodli na tom, že byt bol lacnejší o províziu, alebo aspoň čiastku, ak na tom realiťák nemal účasť. Keď to ide za 300. A u notára si myslím aj poistený, ak by to bol nejaký oyeb, tak ti notár preplatí cenu bytu. To vie lepšie quicky.
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

Ty to absolutne ale absolutne nechapes ... S cim som ja neratal, preto som nespravne pochopil tvoju reakciu. Comu sme sa mohli vyhnut, keby si komunikoval bez smilikov a pseudosrandiciek na vaznu temu a opytal sa priamo a vazne, ako to myslim, ako sa to aj vo vaznej debate robi.

Opakujem poslednykrat, problem su ludia, ktori predavaju a predavaju to cez realitku. Co vobec nemusia. Tym padom je 90 percent a viac bytov cez realitky. Kvoli tomu, ze su predavajuci blbi. A kedze su predavajuci blbi, ty ako kupujuci nemas inu moznost, ako to riesit cez realitku. Ak ani teraz nechapes, tak mi to je luto. A nie, neprisiel som sa nicim chvalit, uviedol som to teraz v poslednom prispevku po xyz dalsich, ze som kupoval bez realitky. Nechapem ani, cim by som sa mal akoze chvastat, aku mam na tom ja zasluhu, ze to nahoda tak zariadila ...

Prepac, ale skor mam dojem ja, ze si si nieco slahol ty ...Skus reagovat nabuduce vazne vo vaznej debate a k veci ako ostatni a vyhneme sa takymto shitom, ktore neprospievaju ani tejto teme ani nikomu.

Návrat na "Debata o všetkom"