Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stanley159 »

****, ale ja by som si nato aj rad sadol pred objednanim :D tak snad tam bude ten sef so sietkou co je ta ista stolicka az na operadlo
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak tieto veci budú stále čiastočne strela na čierno.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stanley159 »

bol som vcera.., sefa vip mali, lara im dojde na predajnu do konca buduceho tyzdna,
cize koncom septembra tam zajdem a sa rozhodnem :)
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Aha, takže asi aj my môžeme očakávať dodanie do konca budúceho týždňa.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa DesRe »

stolička alebo kreslo je doma na dobierku exp. bola trocha neskoršie... prišla zložená :D krabica ako svet... len som ju napichol na kríž
po prejdení návodu a nastavení maximálna spokojnosť
nafukovacia bedrová mi zatiaľ neprišla ako užitočná možno časom ale nakloň sedaku i keď len dve polohy je super...
https://imgur.com/a/5D3aqX5
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Pekna. :good: Takze uz si treti tu kto ju ma. Nech sluzi. Tiez som mal obrovsku krabicu a ostal iba napichnut kriz k pouzivaniu. Inac teraz ked pozeram kazdy den na svoje kolieska vs tieto cierne tak mi pridu dost nevyrazne oproti tymto deravym. Asi som si uz zvykol na svoje. :laugh:

https://abload.de/img/img_0398dkfvv.jpg
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Stoličku používaš aj mimo koberca?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Vacsinou na tom velurovom koberci ale skusal som ju aj na parketach. Na nich ide lahsie.
.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1874
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

nemas nahodou kolieska na tvrdy povrch ? lebo mne pripadaju tak, aspon ja mam podobne na emagre :)
PCU: Intel Core i5 4690K @3.5GHz + Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX | RAM Crucial Ballistix Tactical 16GB DDRAM3 @1600Mhz
MB: ASRock Z97 EXTREME3 | SDD: Crucial m500 240GB | GPU: Sapphire R9 290 TRI-X OC | CASE: Nanoxia Deep Silence 3
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King | Display: Samsung U32J590 + Dell P2414Hb | Keyboard: Keychron K8
Mouse: Logitech G305 | Sound: Microlab b77 + SMSL M3 + Superlux 668B + V-moda BoomPro | Chair: Emagra X5
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Z oficialnej stranky:
designová kolečka s pryží, vhodná pro koberce i tvrdou podlahu
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak ono všetky sú vhodné na všetko, v podstate tie sivé by mali mať o trošičku hrubšiu gumu, aby sa to až tak "nešmýkalo" a aby tam bola trošku lepšia stabilita na tvrdej podlahe (v porovnaní s čiernymi, ktoré, verím, že sú presne opačné).

Ale zaujímavé, že sú "deravé", na webe
https://www.kancelarska-zidle.cz/kancel ... r209n6-e9/
sú v "správnej farbe" ale celé. Asi to sú špecifické pre LDčko.

Každopádne, pýtal som sa len zo zaujímavosti.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 290
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Ja som zatial s mojou larou od alby spokojný :-)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No takže, u nás Lary už tiež, dorazili pred 2 týždňami (myslím, že dnes to sú presne dva týždne).

- cena z Vvmixu výborná https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
- sedák, operadlo aj hlavová opierka majú výplň zo studenej peny, no operadlo a hl. opierka majú podľa mňa príliš hustú penu (= trvdú), ocenil by som práve tieto dve oblasti s niečím mäkším -- nie je to extra problém, časti, ktorých sa dotýkaš nakoniec zmäknú vplyvom tepla tela
- hlavová opierka klasika, nevyužiteľná až pokiaľ som ju nenaklonil najviac dopredu a nacapol na to overený vankúšik z íbeja -- proste mám rád aspoň minimálnu podporu hlavy pri sedení a ak sklopím operadlo, tak nech to je ako vankúš

- synchrónna mechanika - musím povedať, že to nie je to, čo som čakal, čakal som hojdanie na štýl lacných mechaník, kde keď to dáš na hojdanie, tak operadlo a sedák sa uzamknú napevno -- tu nie, tu sa síce nakláňa ako operadlo, tak sedák ALE sedák v omnoho menšom rozsahu ako operadlo, takže nejako nevnímam to, že je to synchrónna mechanika
- vzduchová bedrová opierka je super, proste je to to, čo čakáš, nafúkneš/sfúkneš si ju podľa potreby -- inak ani v úplne vyfúknutej pozícii to nie je špatné ale stačí ju trošku nafúknuť a je to cítiť.

- nastavenie výšky operadla je na veľkej škále, takže bez problémov by som stoličku odporučil aj 2m vysokému človeku, kolega má nejakých 195cm výšku a ten má pozíciu niekde v strede alebo tesne nad stredom, čo je super; samozrejme je potrebné dávať pozor, ja som sa už prichytil, že s opaskom zavadím oň zdola, čím ho posuniem hore a raz za uhorský rok si posuniem pozíciu o jednu vyššie a musím ísť odznovu (vytlačiť úplne hore a on potom spadne dole a od začiatku po stupienkoch)
- stolička ponúka celkom dosť polôh na sedenie, dobre sa na nej sedí ako pri operadle v priamej, jemne sklopenej pozícii alebo s hojdaním, kedy s vysokou tuhosťou sklonu viem podľa chuti sedieť vzpriamene a operadlo ma drží alebo sa jemne sklopiť a operadlo stále vyvíja dostatok odporu, že nepadám nižšie -- super!


Je to príjemné posedenie, trošku iný formát ako Ergohuman, Ergohuman je ergo stolička ale v porovnaní s Larou cítim akoby som si sadol do kresla s Ergohumanom, všetko proste lícuje inak/lepšie/prirodzenejšie. Ale to je jedno, je to výborná stolička a za tých pár šupiek (vzduchová opierka nie je 100% nutnosť ale je to niečo, čo by som odporučil) je to fasa. 3D podrúčky neriešiť, tie sú hlúposť, resp. využiteľnosť veľmi malá, až 4D majú zmysel (pomýlil som si to, myslel som, že to, čo má Ergohuman sú 3D, teda hore-dole, otočenie kontaktných plôch do strán a posun dopredu dozadu ale to sú už 4D -- ten posun dopredu dozadu mi príde najviac využiteľný).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Rado.R »

Ahojte,

viete odporucit co sa momentalne najviac oplati v cene 150-200 € ?
Stolicka sa bude pouzivat doma na tvrdej podlahe, 4-8 hodin denne, hmotnost pouzivatela cca 80 kg, podrucky nie su potrebne.
Idealne nieco co sa da ist vyskusat v BA, pripadne rovno na mieste zobrat v pripade spokojnosti.
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

...že by stolička, o ktorej píšeme už dve strany a je presne v tej cene? Lara z Vvmix. V takej výbave ju nenájdeš nikde inde za takú cenu. Môžeš skúsiť aj napísať, či by ti vedeli objednať aj verziu bez podrúčiek.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"