Novostavby -Ba

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

je to maximalne seriozny developer kvalitnych stavieb, ktory vzdy dodrzal co slubil.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2049
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa zoom »

Co sa tyka parkovania v Petrzalke a Starom meste, tak by som to povedal takto:
• V Petrzalke mas tonu aut, na sidliskach vecer naozaj je problem zaparkovat. Mozes kruzit dokola ako orol a mozno sa nieco uvolni. Vo vseobecnosti sa vzdy podari zaparkovat viac ci menej podla zakona. Nikto tu vsak nechodi a nerozdava boticky, ked stojis na chodniku (a keby ti ju dali, tak ich posli do prdele, lebo na chodniku mozes stat). Dolezite je, ze ta moze aj prist pozriet navsteva a niekde normalne zaparkuje. Inak, kebyze ta zaujimalo celodenne vyhradene miesto, tak platim 626,-€ rocne. Teraz ti uz celodenne asi nedaju, len take to od 17:00 do 8:00 ci ako to je. Netusim, ci je lacnejsie.

• V Starom meste mozno niekde zaparkujes, ale inak je cele hlupe Stare mesto posiate vyhradenymi parkovacimi boxami aj so stlpikmi. Takze ani nemas kde zaparkovat, aj ked tam ziadne auto nie je. Idem navstivit cloveka? Mozem sa ako sulin krutit a hladat nejake miesto, aby som potom na debila zastal v nejakom dvore volakde len tak akoze. Idem pozriet druheho cloveka? Jaj... tam o ulicu vedla je take platene parkovisko, kde je vzdy volne, alebo tutok pred obchodom na 2 hodinky ci 0,5 hodinky ci kolko mozem. Nic, odmietam ja jazdit do Stareho mesta. Nech sa zobudia.

V podstate... ked ides do novostavby, nemusi ta to trapit, lebo si kupis dve parkovacie miesta a vzdy prides a zaparkujes. Je to uplny peace of mind a velmi to zvysuje kvalitu byvania. Hlavne ked si v podzemnej garazi. V papuckach si zides vytahom do garaze, ponosis veci do/z auta pred/po vylete. V klude, nechas si veci porozkladane, ziaden stres. Nie ze nosis krabice ludom popod okna v panelakoch a dochodcovske alarmy na teba cumakuju.

Co sa tyka Petrzalky a bezpecnosti, tak nezabudaj, ze v pocte trestnych cinov na obyvatela vedie s prehladom I. obvod - Stare mesto (viac nez 2x tolko TC nez Petrzalka). Na druhom mieste je III. obvod (Nove mesto, Raca, Vajnory). Petrzalka a prilahle dediny nasleduju za nimi. Ja sam som nemal ziadny problem s chodenim po nociach domov, ale ja nie som dobra reprezentativna vzorka, kedze som vysoky a holohlavy, mam zachmureny pohlad, vystupujem z velkeho cierneho auta a este sa mi obcas v ruke zjavi maceta alebo pajser. Pravdepodobne, kebyze idem oproti nejakej babenke v tmavej ulicke, tak ona odhodi penazenku a utecie prec.

Este k N!DO a Einpark -- naozaj su uplne pri krizovatke a Einpark doslova nad 8 pruhmi, z toho styri dialnicne. Tam by som nechcel byvat kvoli hluku a hlavne kvoli prachu a dieslovym expertom. Otvoris si v lete okno, aby ti prefuklo byt a budes sa citit ako niekde v zle odvetranom tuneli. Kdezto ked som bol v Dubravke v byte pri Kobyle... otvoris okno a citis ten chladny lesny vzduch. Uplne nieco diametralne odlisne.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

preco je ten urban residence taky lacny potom, ked su kvazi v dobrej lokalite? to pri krizovatkach ani nepozeram velmi. a parkovanie je fakt taky brutal v ba? ze mate tam rezidencne zony tiez ci ako? parkovanie som napr ani nepremyslal zeby som kupil ale asi bude treba
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa geroswen »

Ak mas moznost kupit parkovacie miesto priamo od developera, tak ho urcite zober aj keby si ho sam nevyuzival. Lahko ho niekomu prenajmes. Ja som mal moznost kupit miesto v garazi pod Vienna Gate za 10k ale v tom case som si povedal, ze ho nepotrebujem a ked tak ho kupim neskor. Keby som ho prenajimal, tak by sa samo splatilo cca za 12 rokov, co je v porovnani s bytom 2 krat lepsia navratnost. Ked som si ho chcel dodatocne dokupit, tak mi povedali, ze uz neni a priekupnici pytaju podstatne viac.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

Urban nie je lacny. Ako si na to prisiel?

Co sa tyka kupy parkingu, presne to co pisal vyssie. Kupit urcite, prinajhorsom prenajat.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa Chris »

stefan: rovno napis, ze to chces na kseft a tam musis podchytit stavby davno pred ich stavanim a niest riziko, ze sa im nieco dosere :)

neverim ze 3 clenna rodina pojde do 2i , resp. este bez garaze uz uplne :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

No ja zas neverim ze v ba budem vecne. Nam pravez neide o miesto. Cekni ako ziju rodiny v cine. U mami mam 200m2 a tam ma to desi ze konec. A kseft mozno z toho bude tak mam hlavu plnu. Zakazanie dieslov v mesto mozno pride za 5 rokov a kazdi vychodniar zijuci v blave neviem kde da tdi. A potom bude parking vsade zadarno ;) inac kde by ste chceli byvat bezohladu na cenu?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Ja by som Senec a blízke okolie nevymenil aj keby mi ponúkali zadarmo byt v Bratislave . Ťažko to vysvetlíš niekomu kto celý život žil v betónovej záhrade a nepozná krásu prírody, mohol by som ďalej menovať klady až donekonečna. Veľmi individuálne, čo sa týka bývania žijem v nadštandardnej lokalite, cestovanie je to najmenej. Vyrástať na pozemku s 15 ármi a v dome s rozlohou 180m2 je alfa omega .

Ja priznávam že ma miestami, v určitých dňoch chytajú depky len z toho ako dnes celkovo vyzerá život v BA a aké individuá tam žijú .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa shajek »

ako vyzera tvoje cestovanie do BA rano/vecer ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

Podla toho nadsenia to vyzera na home office, alebo ma v tej velkej zahrade heliport.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa maniak »

stefan: maximalne tak zakazu diesle normy horsej ako EURO4 (napr.), aj to najprv budu musiet zaviest ekologicke plakety (na styl nemecka). Celkovy zakaz dieslov tak skoro nevidim, toboz nie na SK.
Inak, Kittsee/Wolfstahl, dochadzanie do BA (Petrzalka, Stare Mesto, Karlovka, Patronka) po vacsinou prazdnych cestach tak do 15-20 minut. Samozrejme, ma to aj nevyhody (ceny byvania, obmedzene sluzby na vidieku, lekari, poistky na auta, ...).
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ja trvaly pobyt nemusim mat v ba/rakusku. Mne ide o dochadzanie aby bolo co najmenej. Inac brutalne ste mi otvoriki oci vsetci. Inac neaka novostavba blizko pri ministerstve obrany?to je kesel auer a urban residence daleko vsak? Teraz byvam v presove a dochadzam do kosic ale skor tie individua na cesta mna deptaju ako neaka zahrada a hoc aj vila na kopci. Proste chcem peso ist do mesta a ne vsade autom bo vsade daleko a mesto vidis z 8 poschodia akurat.
hry- ps5
doma-HP probook
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

je tam kmotrovo tehelne pole (tam si treba precitat, ako kmotor staval v raci, pripadne ake dalsie projekty ma vo vajnoroch, chutovecky).
aj urban je v podstate na pesi.

inak https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 47016&z=12
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ako si zvolim ine mesta aby som tak videle developerske projekty?
hry- ps5
doma-HP probook
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

:D mozes si vytvorit vlastnu mapu

Návrat na "Debata o všetkom"