Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tááák, už aj moja voda je dokončená
https://imgur.com/a/9FWcN0S
(ak si na hadiciach všimnete čierne bodky, tak to mi ušlo pri škrabkaní, sú to špinky z vtedy ešte nie 100% zaschnutých prstencov fitiniek, väčšinu som už dal dole ale niečo sa tam určite ešte skrýva)

i keď proces asi nie, potrebujem ešte poriadne "spoznať" chladenie, vidno, že to naozaj papá teplo ako šialené , len sa mi dosť zahrieva skrinka (pekne cítiť horúci plech na vrchu skrinky rovno za radiátorom), tak som teraz dokúpil SW3 120tku do hornej pozície (140 by sa mi tam už nezmestila, kolidovala by so zadným radiátorom), nech pomáha s odsávaním a nenechá všetok vriaci vzduch len pre zadný rad a ventilátor.

Uvidím podľa toho ako sa mi bude chcieť, špekulujem aj nad šalamúnčinou, že predný radiátor zmením na pull vonku, teda obe radiátory by ventilátory chladili a tlačili horúci vzduch von zo skrinky, pričom 120 hore by bola ako nasávanie (je tam filter) a zvyšok "vzduchu" by sa dostal cez ten zaľudnený spodok pri zdroji a zo zadných PCI záslepiek (premýšľal som ale v takom prípade, že by som kúpil aj takéto záslepky s filtrom).

--dajte vedieť nejaký feedback na tieto experimenty, môžeme dať brainstorming, zaujímajú ma skúsenosti s týmito pokusmi

Rovnako som musel aj dosť zmeniť plán rozmiestnenia, tá moja fantasmagória, že expa s pumpu budú cez držiak vo vrchnej pozícii pre ventilátor a že GPU bude vo vertikálnej podobe skončilo naozaj bravúrne. Aj keby som mohol použiť expu hore, tak by zakryla väčšinu CPU bloku a taktiež súdruhovia z NZXT spravili vertikálnu pozíciu tak, že (priznám sa, že som to tam celé spolu neskúšal dávať, lebo v tom čase som už mal tam aj rad vzadu a GPU so zadným radom sa do vert. pozície nezmestila (ref. PCB by sa vošlo ale SeaHawk má rozšírené)) by som nebol schopný priskrutkovať riser k shroudu (to fakt musí byť asi nejaká, ktorá má aj na krytke dedikované diery apod.)).

A tá biela...ach, pastelka a RAMky ladia, sleeving a RAM sloty ladia ale tieto dve skupiny spolu neladia. Phanteks predlžováky majú studenú bielu a kvapalina a (imho fantastické) Ballistixy mliečnu.

No ale tá voda je naozaj fuška...naskladať to do skrinky je jedna vec ale všetko pripraviť, vyčistiť, prečistiť, vypláchnuť je už vec druhá. A tretia je podostávať preč bubliny, doteraz neviem nijak raz dostať malú bublinku z CPU bloku. A štvrtá je to rozvrhnúť tak, aby prípadne vypúšťanie nebola nočná mora, čo sa u mňa nakoniec nekonalo, lebo som musel meniť rozloženie a síce teraz mám ideálnu pozíciu na hadičku s ventilom (na tele expanzky rovno otočená voči doske), no ventil som už poslal dávno preč a aj keby som nejaký mal, tak tam sa už v živote nedostanem, takže hurá, keď (ak sa pošťastí) to budem o rok zase vypúšťať, keď som vypúšťal testovaciu destilku, tak to bol ako trojboj - dvíhanie, nakláňanie, trasenie a nakoniec prišlo na núdzový krok - fúkanie do hadice. :laugh:

Veľký rešpekt vodárom, ja som počas skladania mal zo dva-tri krát chuť to rozložiť a predať (keby som nemal SeaHawka a polovica vecí na vodu neboli od ruky za nejakú polovičnú sumu či koľko, tak by som to nakoniec asi zabalil), milujem skladanie PC ale 1/2 vodníkov mi príde ako odrezať si ruku-nohu.
Na druhú stranu mám pumpu na 4. stupni, nepočujem ju ani s uchom pri bočnici, SW3 sú tichučké a nemusím trpieť nejaký veľký CPU a GPU chladič.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

lolqo daj teploty v burne kým to otočíš  :D :P

... inak si to ale na prvýkrát zmákol veľmi pekne :good:
.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9962
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Pekne. :good:

Tie bublinky by si vyriesil uplne jednoducho keby si mal expu v normalnej polohe. Pumpa na max a same zmiznu. Este sa mi nestalo aby som mal problem s nejakou bublinou.

Sa ani necudujem ze si to mal chut vyhodit ked si napustal okruh destilkou a potom este pastelkou. Ono cokolvek rozoberat a cistit je na nervy a mna to stoji den prace.

A tie zaslepky ja som si kupil plne (bez zarezov, dierok, meshu) aby mi cez to pripadne nesiel prach do PC a vzduch sa nasaval cez fany / prachove filtre a nie dierky.
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa mino_85 »

CG k prvej vode Loleq, ja ešte furt odolávam. :-D Pekne zložené a skriňa ti tú prvú skladačku teda neuľahčila, keby si to bol dával do nejakého full toweru, asi by si si ušetril kopec nervov, ale takto ešte väčší palec hore.

Predný rad neviem či by som otáčal airflow, ono to nemá veľmi kam vyfukovať, ak dobre vidím, tak len cez spodnú štrbinu v prednom paneli a kúsok na pravej bočnici /aj to by som asi od-filtroval ak sa dá, aby sa znížil odpor/. IMO sa to bude aj tak dusiť a veľká časť vzduchu sa skôr cestou najmenšieho odporu vráti späť do skrine /spodom cez PSU shroud/, než aby sa to vyfúklo von.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal: So 04. Aug, 2018, 11:32 lolqo daj teploty v burne kým to otočíš  :D :P

... inak si to ale na prvýkrát zmákol veľmi pekne :good:
Teploty nic moc, OCCT, Small Data Set a na stock mám po nejakých 10 minútach priemerne 77°C, nerozumiem, čo tam môže byť za problém, veď v danej záťazi to nalieva smiešneho 1,15V na CPU. Na 4,9GHz (pri danej záťaži automatika pošle nejakých 1,312V) pustím rovnaký test a po 40 sekundách mi to vypne lebo stabilne to ide cez 80°C a má to skoky až okolo 90°C. Nechce sa mi veriť, že to je kvôli žuvačke, veď tam nie je ani HT.
A to všetko je s Kryonautom medzi blokom a CPU, nanesená vrstva s plným pokrytím, kontroloval som teraz ako sa roztiekla a vyzerá to úplne v pohode.

Na druhú stranu, musel by som hrať naozaj veľmi veľmi dlho, aby som sa dostal s grafikou na hodnoty okolo 60°C (a to aj s tým, že aj CPU hreje pri hre).

Na tretiu stranu mám v izbe pokojne aj 30°C.

Neverím, že je to nedostatočnými radiátormi, veď preboha mám 280+120 radiátor a nech mi nikto nehovorí, že to neuchladí prdítko 8600k pri benchmarku (a GPU v pokoji). A taktiež ventilátormi, ak aj "vypeckujem" ventilátory, tak to dá dole z CPU teploty tak ~2° stupne (1100RPM na 140tkách a 1400RPM na 1200vkách v porovnaní s 550RPM na 140tkách a 750RPM na 120tkách predtým).

Aké zvyknete mať teploty teraz posledný čas, čo sú non-stop horúčavy?

mino_85 napísal: So 04. Aug, 2018, 14:49 CG k prvej vode Loleq, ja ešte furt odolávam. :-D Pekne zložené a skriňa ti tú prvú skladačku teda neuľahčila, keby si to bol dával do nejakého full toweru, asi by si si ušetril kopec nervov, ale takto ešte väčší palec hore.

Predný rad neviem či by som otáčal airflow, ono to nemá veľmi kam vyfukovať, ak dobre vidím, tak len cez spodnú štrbinu v prednom paneli a kúsok na pravej bočnici /aj to by som asi od-filtroval ak sa dá, aby sa znížil odpor/. IMO sa to bude aj tak dusiť a veľká časť vzduchu sa skôr cestou najmenšieho odporu vráti späť do skrine /spodom cez PSU shroud/, než aby sa to vyfúklo von.
Ď. Čo sa týka odfuku teplého vzduchu, tak celá pravá strana (samozrejme, v takom prípade by filter šiel dole, len by tam zavadzal), ja ak by som to skúsil, tak by som dal kúsok kartónu tak, aby ten teplý vzduch nemohol preniknúť do priestoru pod shroudom, aby sa ten vzduch len neotáčal.

A aj čo sa týka výberu skrinky, to som aj chcel, ja už nechcem veľké skrinky, H500i je maximum, čo chcem mať na stole, nič väčšie, nič tlstejšie už tam nechcem mať.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa dexterav »

ak nemáš delid je to ozaj +20st ako bez delidu :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja by som spravil malý test ktorý sa začne tým že dáš dole bočnicu, o koľko sa znížia teploty?

Druhý test otočil by som ventilátory smerom von, následne test s predným krytom a bez neho. O koľko sa ti znížia teploty?

Takto zistíš čím si limitovaný, skrinka je na pohľad naprd ako tá moja preto som prešiel na externé riešenie lebo jedna XE360 to nevedela v tej skrinke schladiť na normálne teploty.

Prečo máš na tej pumpe také otáčky? Keď tam dokopy nič nemáš na teplotách ti to niečo aj správy?

Inak vyzerá to dosť :cool:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ď.

A sledoval som to viac, bočnica a luftere na 100% pomôžu ale len o pár °C, tie výkyvy tam sú stále...neraz pozerám na konkrétne jadro a vidím behom troch sekúnd fluktuáciu v rozmedzí 20°C. Myslím, že to bude žuvačkou ale nevedel som, že to bude tak o žuvačke aj na 8600k.

Menil som aj pastu, dal som aj MX-4, mám dokonca pocit, že zvládala nárazové 100% využitia jadier lepšie ako Kryonautka ale pri stabilnej záťaži mala o nejaké 2°C horšie výsledky, takže myslím, že s pastou tam problém nie je.

Asi sa s tým prestanem zapodievať a kašlem na to.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa Leon »

loleq šak rozober a sprav delid :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Na 230€ CPU? Ani ma nehne...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa mino_85 »

loleqboleq napísal: So 04. Aug, 2018, 20:08 neraz pozerám na konkrétne jadro a vidím behom troch sekúnd fluktuáciu v rozmedzí 20°C. Myslím, že to bude žuvačkou ale nevedel som, že to bude tak o žuvačke aj na 8600k.
Fakt to chce delid. Bez delidu aj high-end vzduch stráca zmysel, nie ešte voda. Za tých 30 € u Gaba za profi zásah by som ani nerozmýšľal.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa dexterav »

loleqboleq napísal: So 04. Aug, 2018, 20:35 Na 230€ CPU? Ani ma nehne...
potom neplač nad teplotami ;)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa GABO »

loleq: bez delidu fakt nie ... len pre porovnanie nakoľko tých delidov robím fakt veľa. Je bežné že 8700K v biose po zmontovaní s bežným chladičom má 43 az 48C. Po delide to isté má 28 až 33C a to pri záťaži sú tie rozdiely ešte vyššie. Dávať vodu bez delidu je úplne zbytočné. Plus samozrejme potom záleží veľmi aj od radiátorov, skrinky, ako to efektívne prefukuje radiátory atď atď, ale delid je proste nutný.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Súhlasím a ak by som šiel s pôvodným plánom a bral by som 8700k, tak to by šlo rovno na delid, bez otázok.

Pracoval som ale s info (toto je už trošku OT), že HT zatopí aj aj o polovicu viac ako nieHTčko, čo ako tak pozerám je pravda ale nie až v takej miere. Takže potom rozumiem, beriem späť, tie teploty ma potom naozaj neprekvapujú a tým pádom nie je z mojej strany čo riešiť, ja som sa hlavne obával, či som blok zložil správne (musel som ho okrem čistenie aj "opraviť", podľa návodu som potreboval iný "žiletku", resp. tú kovovú vložku pre usmernenie toku cez rebrovanie. Takže som rád, že tam nie je problém, nechám 4,9GHz, 5gigy ma nikdy nelákali. A teraz som si uvedomil, že OCCT používa AVX a potom že sa čudujem, že prečo sú také teploty... :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9962
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Fotogaléria + diskusia k vodnému chladeniu

Príspevok od používateľa stiv »

Vobec by som nejak neriesil teploty CPU so zuvackou. Skor sa pozeral po teplote GPU resp. vody a podla toho to reguloval. Pri takom malom okruhu vobec nemusis mat pumpu na stvorke ale pokojne ju uber. Co viem tak nejaky extra rozdiel ti to nespravi.
A aj čo sa týka výberu skrinky, to som aj chcel, ja už nechcem veľké skrinky, H500i je maximum, čo chcem mať na stole, nič väčšie, nič tlstejšie už tam nechcem mať.
Daj skrinku pod stol a hned budes mat lepsi vyber skriniek, radiatorov... :laugh:
.

Návrat na "Vodné chladenie"