Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Chris ze vam to na firme nefunguje neznamena ze je to blbost...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3276
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Blackhawk napísal: Pi 20. Júl, 2018, 13:09
Diablo1st napísal: Pi 20. Júl, 2018, 07:39 Quicky: chladenie podlahovkou ti moc neodporúčam. U kamaráta s TČ sa to skúšalo a bolo to sakra nepríjemné. Proste od nôh keď ti ide chlad nie vôbec dobré. Radšej si tam daj 2-3 kusy stropných fancoilov, ak teda sa rozhodneš pre TČ.

U tých rohoží sa bojíš len tých vysokých nákladov, či je tam ešte niečo?
Mam troch kolegov s TČ a vsetci cez leto chladia podlahovkou bez problemov.
Tak to ich obdivujem. Mne to bolo brutal nepríjemné, navyše kamarátova žena hneď chytala zápal močových ciest, takže týmto to bolo vybavené :-D

Videl som riešenia so stropným fancoilom. Nevyzerá to až tak super esteticky, ale ak ho dáš do chodby tak by to nemuselo vadiť. Nevychladí ti to dom na 18°C, ale v parnom lete dá aj jeden kúsok pár stupňov dole.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

mne uplne bude stacit ked tych par letnych horucich dni bude v dome tak 24... nie som fanusik klimatizacie v byte nam isla za 2 roky dokopy asi 5hodin...

cize hladam rozumny kompromis, vela spravi dobre zateplenie domu, rekuperacia (v noci vychladi dom, zaluzie rozumne, cez den pusti menej tepleho vzduchu do toho jemne ochladzovanie podlahy)... myslim,ze by som sa sem vedel dostat
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Tak chod do toho TC. Spekulovat nad tym mozes do aleluja, skusat to spocitat, a nikdy nedostanes presny vysledok, uz len preto, ze je tam strasne vela neznamych a premennych. Mozes ratat do buducna s rastom ceny energii, vymyslia studenu fuziu a cena (mozno) pojde dolu. Mozes pocitat, ze dom bude vykurovany na 21° ale nakoniec vam bude dobre v 23°, mozes pocitat s chladenim/kurenim podla toho ako to je dnes, zmeni sa klima a vypocty su v... Ak ti to nejako radikalne nenabura rozpocet, ber TC. A kasli na navratnost. Auta sa tu riesia v skoro 3000 stranovej diskusii a to je vacsinou cista strata, zvlast pri modeloch, ktore sa tam casto spominaju.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ved mne je toto vsetko jasne :) ja sa skorej snazim najst to "optimum cena/pridana hodnota" :) tot vsjo
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3276
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak to je potom jasné: DREVO.

Je to lacné a ešte ťa to núti si troška zašportovať a to sa vyplatí :hysterical:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ked bude s quicky tak zabehni do tv. Ukazem ti mamin dom
Mame 24,5 teraz konstantne a mmne je to tiez akurat a nad ranom sa prikryvame s perinou. Osobna rada. Hlavne si zvys stropy. Aj vzduch cistejsi aj teplo je viac hore v lete. A sak prinajhorsom si daj predpripravy
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako to drevo nie je taka blbodst na smiech, planujes kozub?

Lebo kvalitne zatesneny krb/kozub/kachle ti z jedneho polienka vykuri dom a to teplo je. to prave orechove :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9992
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

To je fakt. Kachle su pekne/funkcne a obcas aj prijemne ale kurit iba tym by som nechcel a chodit vzdy po drevo vonku do zimy a snehu. :D

Aj u nas vacsinou prijemnych 23-24 cez leto na spodnom poschodi. Chladnu podlahu by som fakt nechcel a ako tu bolo pisane tak zeny hned chore alebo papucky.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nie Nie, nie iba tym D: skor ako komfort ku TC a tak. prosto to inak vonia inak hreje. ale to je dalsich par tisic naviac ak chces pekne kachle.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3276
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jednoduska napísal: Pi 20. Júl, 2018, 20:50 Ako to drevo nie je taka blbodst na smiech, planujes kozub?

Lebo kvalitne zatesneny krb/kozub/kachle ti z jedneho polienka vykuri dom a to teplo je. to prave orechove :)
No drevo určite na smiech nie je, ale od konfortného riešenia to má veru ďaleko. Aj keď tie novšie kotle sú na tom celkom dobre z hľadiska regulácie, je nutné použiť suché drevo, inak sa môže kotol poškodiť. Navyše také kotle nie sú zrovna lacné a to nespomínam, že to drevo treba niekde uskladniť.

Pre quickyho dom si dovolím tvrdiť nepoužiteľné.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Diablo mi z duse hovori :) nehrozi ziadny krb biohrasok drevo nic...dost caau travim v robote a nemam chut este na toto mysliet,jak keby byvam na lazoch...s drevom si dost uzijem na nasej chate ;)))

Stropy uvidime jake budu vychadzat a podla toho uvidime :)
Hexaris

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ja som antiTC :) ale stale nevidim o akom sa bavime, teda ak to bolo spomenute skorej, tak sa ospravedlnujem. Tam su dost podstatne rozdiele ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Creva takmee rovnake podobne,kazivost tak isto (mid - hifh class),rozdiel diely a servis/dostupnost

Predbezne mam vyhliadnute panasonic aquarea HP 9kw po dotazi vr. montaze, materialu-5500eur.

Ponuk mam uz plnu rit od hotjet,nibe,ivt,daikin,siebeleltron atd...vacsinou vsetko ceny okolo 9+

Ten panasonic ma vyborne vlastnosti aj pri nizkych teplotach,rozdiely minimalne.nenasiel som nic co by odovodnovalo doplatky 75 a viac percent.

Radsej o 10rokov kupim nove s novou technologiou...

Takze zatial to vidim cca takto
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ja stale hovorim o kachliach v obyvacke, cisto na atmosku ziadne kotle na primarne kurenie. tj. investicia aj s kominom do 3k.

ale opat je to asi osobitne, ja chatu nemam a na to drievko sa domov veeeelmi tesim par x v zime prihodit, dokonca v modernych domov sa odporuca kachel s malym vykonom lebo dokazes zaraz prekurit neprijemne priestor kedze uniky su minimalne.

a za mna, tmavobordove klasicke kachle ako od babicky. mnam 😁

Návrat na "Debata o všetkom"