Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja z NR neodidem, jedine konecne k moru zit (Snad aspon na dochodok)... cize to chcem mat podla moznosti co najlepsie :) len sa v tom stale utapam, lebo neexistuje absolutna odpoved co je naj, vsetko plusy minusy, uvazit premenne, cisty mordor, ak to tak musim povedat.

pacia sa mi nizke naklady pri TČ..ale ta navratnost mi prideradovo cez 10-12rokov, zaruka 5rokov a zvysok hazard ci sa pokazi alebo nie,kazda oprava pekne zvysuje navratnost radovo mesiace/roky...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5594
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja uz idem do takych uchylnosti ze uvazujem o prirodnych materialoch :D

Clovek ked si spocita tu technologiu a hentaku technologiu tak zrazu ozaj pride na to ze dat 30K viac za dom aby som mesacne usetril 50 euro. je to na rozmyslenie veru.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ja poviem len zatial co viem... postavit realne kvalitnu stavbu/pasiv je +- rovnako drahe... skor ide o detaily + technologiu.

rekuperaciu si nedavas kvoli neviem akej uzasnej uspore, to sa ti nevravi, toto je pohodli/pohode v domacnosti - na 185m2 uzitkovej ma vyjde 6tis.

vykurovat potrebujes - podlahovka teplovodna + vykurovacie teleso (+ pripojka plynu atd okolo 3tis, revizie atd) je drahsie ako "priamotop" elektricka podlahovka... ono ked zoberes vsetky premenne do uvahy a napocitas to, tak clovek prijde na velmi zaujimave cisla :D

ine technologie nemas nutne cize skorej vyriesit sposob vykurovania/tuv.... rekuperacia je len moznost a otazka pohodlia/financii.

v kazdom pripade som z toho uz frustrovany ... najhorsie,ze neviem s kym to mam relevantne riesit, kazdy povie nieco ine, kazdy presadzuje len tie svoje produkty a pod. co to mam nacitane,prehlad mam, ale aj tak som amater aby som zvazil vsetky premenne a vedel to relevantne vyhodnotit.
Hexaris

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Hexaris »

Hele tak inak, dojdi na TS, dam ti este jednu radu, ta ti podla mna pomoze. Som slubil, ze uz tu vysvetlovat nebudem 🙃 ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

a zase tie kody ze TS. more. preto pisem ze obdiv, lebo ja som sa pred 4 rokmi utapal asi rok ked sme zvazovali dom a teraz zase sa do toho nechcem dostat.
inac rekuperacia ako funguje ked si zaserem, alebo prebalujem malu? ja totiz si enviem predstavit zeby som neotvoril okno.ja mam rad ked daco na mna fuci, ovieva ma. ale na druhu stranu nepoznam cloveka co by mal rekuperaciu a na nete ako pise pan pravnik, kazdi sa bije za to svoje a najhorsie na tom je, ze aj co clovek postavi a haji len to svoje(hrdost/pycha)
inac znamy si postavil z hliny a slamy ale je uber vzdelany a robi so stavebninami no to je uz iny extrem podla mna.
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

tak ako podstata tych technologii je super :) o tom potom... skorej je to o tom najst to vhodne pre mna, akoze mne napr je u prdele ci si viem pozerat tepelne cerpadlo cez wifi na mobile, mna zaujima za kolko mi mesacne vykuri barak - v skratke.

normalne ti rekuperacia odvetrava jak "digestor" v kuchyni + nikto ti nepovedal,ze si nemozes otvorit okno, akurat sam seba oberas o teplo :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Leon »

stefan222 napísal: St 18. Júl, 2018, 12:38 a zase tie kody ze TS. more.
S najväčšou pravdepodobnosťou to bude Team Speak :P je to program na rozprávanie sa cez internet. Aby si mal dušu na pokoji. :D
.
Hexaris

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Hexaris »

Asi tie miestnosti pretaktovanie.sk porusim, ved tam chodil snad iba Per ... :) ale vecer po osmej tam budem online ako LaCosta, tak mi dajte poke ak by ste nevedeli heslo a ja vas pretiahnem ...
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa yesper »

kludne sa tam rozpis, joinem sa.. zaujima aj mna ;)

//aha, nedoslo :-D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Leon »

Tam sa rozpráva a nie píše :P
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ja len poviem najlepsiu radu aku Vam mozem dat, velmi dosledne si vyberajte projektanta :) vrati sa Vam to xkrat... ja som isiel cez znameho, slabo som si preveril a teraz nadavam kade chodim - ale v prvom rade sebe :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak to je asi naj zloba ked znamy sklame. ale zase kde najdes projektanta, len ked ti odporuci niekto
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5594
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To potvrdzuje kazdy, na projekte usetrit sa neoplati nikdy!
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ak máš dobrých stavbárov, projekt sa až tak nerieši. Čo som mal možnosť čítať niektoré "projekty" tak to bol pre mňa zážitok. Taký balast by som zbúchal za víkend aj s dvojkou v krvi.

Plyn vs. Elektrika - treba sa pozrieť aj na papiere, aby vôbec vyšiel energetický certifikát. Tie koeficienty, ktoré sa používajú pri výpočte sú úplne niekde inde. Ak je plyn už na pozemku tak by som neváhal a šiel do neho, ale ak máš plyn ťahať a vybavovať všetky veci okolo toho tak sa to veľmi neoplatí.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

stefan222 napísal: St 18. Júl, 2018, 10:21 my sa casto stahujeme, uz teraz sa divim ze 7 roky som na 1 byte. rysuje sa nam zapad svk tak ja reality neriesim na trvalo.
Toto je individualne, tu bude velmi zalezat od povolania, ktore clovek robi. My sme teraz v tomto byte 6. rok a teraz som dostal ponuku ist do Drazdan pracovat (co je trosku vacsie stahovanie, asi ako ten presun V->Z SK).

quicky: vidim, ze mas podobne problemy ako ja v inych oblastiach, uskutocnit vyber. Na tom vies zabit kvantum casu. Nech uz vyberas akukolvek technologiu, ja by som sa riadil tym, ze by som vyberal mainstream - overenu technologiu, cenovo niekde v strede alebo pripadne trosku drahsie (lepsie funkcie/lepsi vyrobca/zaruka/servis/etc.). Ako vo vsetkych oblastiach, aj tu si myslim ze plati, ze s rastucim mnozstvom funkcii (technologii, vymozenosti, etc.) rastie cena exponencialne, neumerne k pridanej hodnote.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"