T-Com DSL - info, novinky,...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Ja s Telekomom som maximálne spokojný . Mal som od DSL 2Mbit až po VDSL2 80Mbit, vlastné koncové zariadenie cez bridge.

FUPko 300GB nikdy nedodržali, permanentne mávam na faktúre 320-400GB a za posledný rok nikdy nespomalili .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa filipec12 »

ja som 1.2-1.3 km od ustredne ale cakam ako sa vyjadri clovek z vyssich kruhov v telekome..mal som mu poslat parametre linky tak uvidim, skusit by to aspon mohli ked to pustaju aj viac ako som ja vzdialeny. Myslim ze s vektoringom by to mohlo aj na takuto vzdialenost prenasat slusne rychlosti do 30 Mbit by mi to stacilo. Mne sa jedna najma o UP.
Kaper

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kaper »

Andrew, ty si jeden z tých štastnejších, neviem či by si bol taký happy, ak by si mal aj v roku 2018 2Mbit :).

Filipec12: myslím že v iných krajinách dávaju VDSL aj nad 1.2km, záleží od linky samozrejme. Neviem prečo s tým robia taký problé, odskúśam, funguje? Ok necháme. Nefunguje? Dáme ADSL2+, vybavené...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

Chlapi v pohode, viete co je na nervy?

Ak 80 Mbps je od vas 170m (na vedlajsej ulici) a 70m asi 30Mbps... a ak si dam chystane pripravovane pokrytie a vsetky okolite ulice aspon 30Mbps a vy ste podla Telekomu bez pokrytia (na ulici je od 8-15Mbps)....
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1652
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa MaxMan »

OT: CageJ: to je nič, ale keď máš jednu optiku od domu 50m a druhú cca 200m, ale nik ťa aj tak nepripojí... to je už na mašľu :D
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa stiv »

Kaper, places tu ze telekom ma 2mbit a co maju ini? Preco musis byt v telekome? Ved chod kde je lepsie a za menej.

Ja som s telekomom spoko. Aj s ich fup. Niekedy mam 60gb za mesiac, inokedy 400 a stale to ide rovnako. :)
.
Kaper

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kaper »

Stiv: ja neplačem, to je realita viacerých ľudí na slovensku nie len mňa, tak chill...

Ty vieš aspoň o čom je reč? Vieš aká je DSL technológia a že káble v zemi vlastní telekom? je jedno či si u telekomu alebo orange-u. Rýchlosť nie je daná ISP ale tým koľko dá linka...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

MaxMan napísal: St 16. Máj, 2018, 18:48 OT: CageJ: to je nič, ale keď máš jednu optiku od domu 50m a druhú cca 200m, ale nik ťa aj tak nepripojí... to je už na mašľu :D
jo to nespominam, za zahradou nasim tahali minuly rok optiku, chrbticovu siet.. fakt kkti, ze nemohli na ulici vytiahnut par vlakien
cca 70m od domu tiez
Hexaris

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Hexaris »

No nemohli ... to ze tahali ptp a prave v zadu v zelenom je nieco celkom ine ako ked maju po ulici osadit skrinu + splittre a kazdemu dat pripojku + rozbombardovat ulicu. Toto co robia je ideal na predsunuty dslam + posilnenie kapacit. Naklady su uplne niekde inde potom ...
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6696
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa molnart »

Minule na ich fore bola hodina otazok s ich sefom technologii a pekne napisal celu tu zalezitost s kablami. Maju v priemere 30 rocne kable, vymenit ich vraj vobec nestoji vela ale maju problem s tym ze stavebne povolenia im davaju rok ak vobec
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Hexaris

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Hexaris »

Jo tahat vzduchom to by sa im pacilo 🤦🏻‍♂️ ono tie povolenia su rovnake pre kazdeho, lenze ten ich rok je aj o tom, ze to skusaju odrbat, potom sa im projekt vracia na prerobenie atd ... + vyjadrovacka tiez nieco zabere. V konecnom dosledku si tymto prejde kazdy kto nieco staval, tak neviem na co si stazuju. Nedajboze najdes historicku vec pod zemou a mas vymalovane 😂
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa filipec12 »

tak pani dnes mi volali z telekomu, skusia pa v pondelok prepnut na VDSL dnes spravia zmenu v systeme aby bola dostupnost VDSL a v pondelok ma prepnu na DSLAMe :) teoreticky by to malo slapat po ich presetreni tak uvidim
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa matuskorv »

svitá ti na lepší internet :-) si ja som tiež spokojný po mesiaci s internetom od telekomu.. mám L službu.. zaujímavé žiaden výpadok... u orange na adslku 15 furt dačo sa serkalo... :-D
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

no maju 1.5r aby pokryli rychlym internetom, prestavam verit, ze agendu EU zvladnu
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa filipec12 »

ich vykonny riaditel hovoril ze do 3-5 rokov chcu poskytovat sluzby len na optike a VDSL

Návrat na "Siete"