Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je tak, ludia sa nechaju zlanarit na nove auto za super cenu a myslia si, ze uz budu len liat benzin a vozit sa. Poplatky par stovak rocne (zalezi od modelu a znacky) si nejako neuvedomuju, ze budu calovat mimo ten spaleny benzin. Myslim si, ze vyzadovat vymenu oleja len v autorizovanom servise aby bola zaruka uznana je normalne, to plati pri hocijakom tovare, nie len pri autach. Nikde nie je pisane, ze tie kontroly a vymeny musis absolvovat, nemusis, ale potom ti neuznaju zaruku.
pri kupe a podpise zmluvy, by mali jasne napisat interval prehliadok a sumu, kolko budu stat, aby kupujuci videl hned kolko bude platit.
To je jak v banke, uver ti daju, len nespiminaju tie poplatky okolo toho, tie sa dozvie clovek vacsinou az na konci, ked mu idu posielat prachy na ucet
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ide skor o princip, sak nech si to **** nauctuju nejak sikovne do prace, alebo tak...

ale nemozes si proste na volne dostupnom produkte prihodit 500%, a davat to takto na fakturu ludom...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Musia, lebo uz normohodinu maju vysoku :-D
Mna najviac pobavilo to, ze v citroene bola na citroen drahsia nornohodina ako na necitroen auta :-D
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Takže podložky off, tj. ...

na predaj 5x120 25mm. duralové rozširovacie podložky s duralovými predlženými skrutkami. Priemer náboja 72,6mm.

Zajtra nakúpim žiarovky a šup na auto svetlá z em peidzky.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

laci aj keby som kupil medak tak neznamena ze teraz budem minat nezmyselne peniaze. ja zase chapem ceny servisu ale ak mozem usetrit, rad usetrim.
ak si teraz hladam dofcu prave tak su rozne cestovky na ten isty hotel. no asi si tipni aku si kupim a mozem usetrit 100e/tyzden. no sak niekto to neriesi. a ja si stale radsej dam do vybavy, a usetrim na dieloch akoby som dal za diely prachy a nemal vybavu, no take zmyslanie mne pride smiesne.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

stale nechapes.. tu nejde o to, ci si priplatit za olej co je inde lacnejsi alebo nie.. tu ide o to, ci stratit zaruku pre 100€ alebo nie..
Ak by si si menil olej doma a by sa ti na tom TSI nieco posralo (co je viac nez pravdepodobne) a oni ta poslu s reklamaciou kade-lahsie, prvy by si letel na lamparen.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Pocas zarucnej doby by som tiez radsej nedrazdil, po uplynuti zaruky, uz ako si kto spravi, to je jasne.
Na druhej strane, nikto normalny nemoze ocakavat u draheho auta akykolvek lacny servis. Pretoze diely budu predrazene vsade, da sa laborovat jedine ak s pracou - autoriz. servis vs. sikovny garazmajster.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

SKiLEX napísal: Po 30. Apr, 2018, 21:40 ide skor o princip, sak nech si to **** nauctuju nejak sikovne do prace, alebo tak...

ale nemozes si proste na volne dostupnom produkte prihodit 500%, a davat to takto na fakturu ludom...
nemaju stym problem, tu zaruku si niecom musis zaplatit. neboj oni si na garanckach nahrabu penazi, ze je to nove auto vo vyrobnej cene

stefan: kazdy chceme usetrit, tu skor ide o to ako pisal lacika, ci sa ti oplati koli uestreniu tych penazi prist o zaruku, alebo nie. kto chce setrit, kupi si jazdenku a servisuje podla svojho svedomia a penazenky
NB: Asus ROG Zephyrus G14
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

No to asi sme sa nepochopili. Ja praveze okrem mainho punta chodim do autorizaku ale ak si kupim uz len kabinovy fikter s uhlim za 11€ tak skoda mi bude nukat za 20€ klasicky. Samozrejme ze aa budem drzat pokynmi pri oleji atd ale na skodu si myslim ze sa da zohnat orig olej
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Hej to si teda nahrabu penazi, nakup oleja a dielov a predpisanu cenu prace, fakt vyhra





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja tiez nechapem, ze niekto v autorizaku riesi "vlastny" olej... Oni maju ceny za ukon "smiesne", plati sa hlavne za olej. Ja mam za pracu: Vymena oleja (promenlivy interval) na fakture 15€ bez dph. Dobre plus filter, skrutka, cize +-30€. To je cena, jak vacsinou "inde". A ked si donesiem vlastny len provokujem - naco ist do autorizaku, ked bude s vlastnym olejom problem pri zaruke?

Ja to robim jak som pisal. Nove auto - +-7500km vymena u znameho, moj olej, cena cca 60€+-, 20 000km - zasvietila pal. pc, auto chce vymenu - vymena v autorizaku, cena cca 125€, kedze som vela nenajazdil za 2roky opat autorizak pri 30 000km, ale keby som dal viac km, tak pri 30tis, to menim prave u znameho.
Myslim si, ze nemaju ako prist na to, ze sa medzi dvoma autorizakmi v polke intervalu vymenil olej "mimo" .Nedavam tam lacny smejd, ale z overenych obchodov. Myslite si, ze pri probleme s motorom by poslali olej na analyzu? Ja by som mal auto "kryte" peciatkou s autorizaku a ICH olejom. Po pravnej stranke, neviem, ci by mali sancu neuznat zaruku.

Samozrejme, ja neverim, ze olej /rovnaka specifikacia, nejaky castrol, shell/ by sposobil ze motor nepojde, ale po pravnej stranke by sa urcite snazili pri "zakaznik priniesol vlastny olej" mu to vratit aj s urokami..

To si radsej dam vymenit olej v polke intervalu za menej, ale "motoru" urobim len dobre. Ano, neriesim 60€ vymenu u znameho /ved za vpower plnu dam viac../, ale ked to ma byt 130€ (za kazdych +-10 000km), to je uz rozdiel.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

trochu ozivim temu dialnica a lavy jazdny pruh a myslienka ked idem 130, tak nemusim rychlejsiemu uhnut. Vyjadrenie policajneho prezidenta Abela:
https://muzskysvet.sk/vyblikavate-vodic ... e-policie/
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No len tato debata tu zasa chybala :D

a opat vsetci metski pretekari budu trubit na 50-tke rutiac sa 80 na ludi co nemaju videnie do buducnost a neuhli sa im do 0,5 sekundy v strede mesta medzi prechodmi a v plnej premavke.

A potom vybrzdovat, ved treba ukazat ak osa oni citili, chudaci :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

To ze bol olej meneny zistia velmi lahko, podla cidla hladiny oleja, pri vymene sa cidlo kalibruje, ked olej vymenis tak stupne/klesne hladina. Ze tam neni ich olej zistia tiez velmi lahko, proste to bude mat ine spektroskusky nez ich referencny





.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

aj ked tam nalejes rovnaky ako leju oni?
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"