4ka - Štvrtý mobilný operátor

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Matej.T »

SOIka? Pobavil... Vždy treba čítať zmluvy, nič viac. Tam sú FUP podmienky
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ide o pointu ak ste to nepochopili. Nekonečné data = 300GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa LordKJ »

Účastník je povinný využívať tzv. nekonečné alebo neobmedzené doplnkové voliteľné služby v primeranom rozsahu, t. j. v rozsahu, ktorý neohrozí kvalitu poskytovania doplnkovej voliteľnej služby alebo iných služieb ostatným účastníkom a v rozsahu, ktorý nie je výrazne a neprimerane nad rámec obvyklej priemernej miery využívania služby inými účastníkmi za porovnateľný časový úsek, pričom aktuálne aktuálne je obvyklá priemerná miera využívania služby v objeme 3500 minút/sms a 300GB za jedno celé zúčtovacie obdobie.

V prípade porušenia niektorej z povinností uvedených vo vyššie uvedených Zásadách je Podnik oprávnený na danej SIM karte ukončiť poskytovanie danej doplnkovej voliteľnej služby v príslušnom zúčtovacom období a ďalšie využívanie Služieb Účastníkom bude spoplatňované podľa aktuálneho Cenníka.
takze no nie je to neobmedzne ani tym, ze ta nechaju na ultra pomalom po prekroceni sranda.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Matej.T »

Skôr ty nechytáš pointu. Slovo "nekonečno" je len marketingová záležitosť... To isté platí pre každú finančnú inštitúciu, opetátora, providera, ...

https://www.4ka.sk/media/docs/V%C5%A1eo ... 3.2018.PDF

Dokáže naše školstvo konečne zvýšiť základnú finančnú gramotnosť?
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa lacika »

To je rovnaky bullshit ako dozivotna zaruka...
Ale uplna naivita je si mysliet, ze za 12€ cez 4G clovek dostane unlimited data.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa LordKJ »

@Matej prosim? ved ja rozumiem, ze je tam fupko a teda je to cele marketing,
ja sa len cudujem, ze po fupku ti zrusia sluzbu a nedaju len nejake obmedzenie
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Matej.T »

@LordKJ, reakcia nebola smerovaná na tvoju osobu. O príspevok vyššie je adresát
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa LordKJ »

hej potom som si vsimol uz :D
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Marek125 »

Aj tak si myslím že za tú cenu je to fajn kto ti dá 300GB dat na mesiac za 12 Euro. Ja to používam stále keď som není doma a keď mi čosi ostane tak si čosi stiahnem a využijem to. Inak v BA to majú hrozne niektoré časti mesta idú fajn ale väčšina kde sa nachádzam je to bieda do 23:00 mi to niekedy idem 2/2 čo je hrozne malo. Ping v hrách mávam tak do 70 tiež nič moc. ( Nemám možnosť iného internetu)

Ešte minulý rok im to šlo lepšie teraz sa mi stále prevádzkuje Orange/ 4ka alebo LTE/3G neskutočne ma to vytáča. Mimo veľkých miest nepoužiteľné.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Matej.T napísal: Ne 29. Apr, 2018, 17:15 Skôr ty nechytáš pointu. Slovo "nekonečno" je len marketingová záležitosť... To isté platí pre každú finančnú inštitúciu, opetátora, providera, ...

https://www.4ka.sk/media/docs/V%C5%A1eo ... 3.2018.PDF

Dokáže naše školstvo konečne zvýšiť základnú finančnú gramotnosť?
vazne bejby ? :)

@lacika,aka naivita,ved to tak mali predtym..
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Matej.T »

Počkať, ty sa čím riadiš v živote? Tučné červené písmo a dostatočne veľký font stačia? Máš s nimi podpísanú zmluvu na nejaké určité obdobie?

4sc googlenia
Spoiler: ukázať
Paušál TO.∞ nerušíme, iba meníme parametre. V záujme lepšej kvality služby bolo nevyhnutné pristúpiť k obmedzeniu. Od 1.2.2018 budú zavedené obmedzenia pre naše paušály TO.∞ a TO.∞ DÁTA , no vrámci našej transparentnej komunikácie našich zákazníkov informujeme už mesiac vopred. K zavádzaniu týchto opatrení pristupujeme v záujme väčšej ochrany svojich zákazníkov po tom, čo sme zaznamenali opakované snahy zo strany jednotlivcov o zneužívanie našich najatraktívnejších služieb, ktoré vedú k preťažovaniu siete a tým aj k výraznému znižovaniu kvality služby pre všetkých ostatných zákazníkov. Toto obmedzenie sa však nedotkne bežného používateľa, pretože pre drvivú väčšinu používateľov sú aj takto nastavené hranice FUP nedosiahnuteľné.
Proste idú proti vychcálkom čo ťahali torrenty a mali trafic aký mali.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Skús ešte raz za 4 sekundy nájsť toto. Čo sa stane ak miniem 1GB v sieti Orange? Znížia mi rýchlosť alebo budem platiť?

Ide o to,že občas mi prehodí 3g aj na mieste kde je 4g.
Teraz som na privátne bez wifi a keď pozerám video vo fullscreen,nevidím,aká sieť je práve .
Lachdadan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2010, 09:34
Bydlisko: Bratislava 1

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa Lachdadan »

ak sa nemylim ide to nastavit manualne nech sa ti to neprehadzuje - je to problem v oblastiach kde sa "bije" signal - kazdu chvilu to vyhodnoti nieco ine ako lepsie a tak dropne pripojenie do 4ky a prehodi na Orange, po par minutach zase naspat atd - mne to tiez robilo doma casto a dost ma to stvalo, kedze 50% casu som bol kvoli tomu nedostupny - cca od jara to uz je ok a mavam len slabsi signal, ale ostava na 4ke v 4G.

Mam 4ku od minuleho roku a zo zaciatku som bol dost sklamany, kvoli slabemu pokrytiu + tomu castemu prehadzovaniu, ale ako som pisal tento rok to nejako fixli a bol som aj na horach/v mensich dedinach a mal som celkom ok pokrytie, islo to uz cez orange ako 3G ale na normalne pouzivanie to staci a ak by som aj mal orange tak nic lepsie v tej oblasti nebudem mat.

Ak cloveku je jedno ci zaplati 10 alebo 20-25e tak si myslim ze stale su "klasicky" operatori lepsi, ale pre mna osobne ten rozdiel za to uz nestoji a hlavne to ocividne stale zlepsuju
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa shiro »

Vsetci mobilni operatori zamrzli so svojim internetom dakde v roku 2005...nejake FUPy, kvazi "nekonecne" internety, ci obmedzovania stiahnutych dat este v roku 2018? To kde sme? Ked uz su oni tak blbi, tak im to mali staty v ramci vseobecneho pokroku (alebo ako to nazvat) zakonmi zatrhnut.

Uz v 2010-tom som mohol stiahnut na Orange Optike 500GB/mes a nik ma nebuzeroval. A tito mobilni chudacikovia sa tu idu poskladat pre par giga mobilnych dat? LoL.

Uz takych 10r tu mali byt neobmedzene mobilne internety a nic by sa nestalo. Len operatori sa hraju na chudacikov, ze ked ludia stiahnu 20GB/mes, ze im to "zoderie" kable a anteny :D

Cenovo su tie internety tiez nezmysel, je to umelo vyfabrikovane. Kludne by mohli byt aj polovicne a operatori by zarabali.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 4ka - Štvrtý mobilný operátor

Príspevok od používateľa faugusztin »

Problemom pri mobilnych datach nie je datova kapacita ako taka, ale zdielana kapacita tvojej BTS-ky pre prijem spojeni od mobilnych zariadeni. Preto ti nepovoli ziadna siet realne neobmedzeno, pretoze by si tym zabili kapacitu BTS, ludia vyuzivajuci internet by znemoznili napriklad volania pre ostatnych. Dobre to vidiet napriklad na novy rok, ked casto jednoducho nie je dostatocna kapacita BTS na vsetkych volajucich o polnoci.
Nemozes porovnavat optikou, kde mas casto dedikovany kanal, pripadne zdielany mozno s 50 ludmi s mobilnym internetom, kde kazda BTS obhospodaruje stovky ludi, casto aj viac, pricom riesi nielen data ako tvoja optika, ale aj hlas atd.

Nic viac za tym nehladaj.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"