Knihy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

myslim ze budem mat iny nazor ako komplet shit :)
Spielberga mam rad a toto sa nedalo posrat..film dokonca nema ani zle hodnotenie..aj ked viem,ze sa to knihy az tak nedrzi

kniha mi velakrat vycarila velky usmev..obcas kvoli humoru,obcas k voli radosti z toho co som cital :) vyborna to bolo..ja citam velmi pomaly..sice denne,ale tak max 5-10 stran,pred spanim..Toto som dal za dva tyzdne a s Enderovou hrou su to zrejme moje najrychlejsie knihy
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Knihy

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

valistar napísal: Ne 01. Apr, 2018, 11:38 Inak teraz citam The Final Empire (Mistborn #1) https://www.goodreads.com/book/show/684 ... nal_Empire - vacsinou sa nepustam do takych dlhych knih ale toto ma chytilo... Je to dost netypicke fantasy, dobra zmena :good:

Skús Malazskú knihu padlých, to je ešte len dlhá kniha. Ale výborná, len škoda že čítam tiež takým tým pred spánkovým tempom. Jedno je nevýhoda na tom, ak sa zažeriete do toho, zrazu zistíte že je po 2 v noci :D Ak sa mi tú sériu raz podarí dočítať tak chcem skúsiť práve spomínaný Mistborn. Inak dosť ma zaujala z domácej tvorby Príbehy Barbariča a Steina od Juraja Červenáka. Tie jeho fantasy nič moc, ale toto je dobré. Trošku ma to navnadilo presedlať z fantasy na detektívky
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa valistar »

Update od aprila :). Brandon Sanderson ma tak chytil, ze neviem prestat..
Precital som od neho uz 12 knih, vratane komplet serie Mistborn. Teraz citam seriu Stormlight Archive, kde najkratsia kniha ma 1000+ stran :D.
Citam to hlavne na audiu - velmi som si oblubil GraphicAudio produkciu - kde to vlastne uz nie je audiokniha ale skor taka rozhlasova hra - viacero hercov, hudba a zvukove efekty. Na taketo akcne fantasy podla mna ako stvorene... A je to plny pribeh, vynechane su len tie casti ako '- povedal XY' tam to je jasne v dialogu uz z hlasu :good:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HellAngel »

Kotleta vydal tretie pokracovanie knihy s hlavnym hrdinom Kosekom:
https://www.martinus.sk/?uItem=263361
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

tvl citam ze Kotleba

ja pomaly som niekde v strede serie o temnej vezi

ked uz si zacal tie audio knihy,obcas pouzijem TTS a celkom dost sa pohli dopredu ohladom intonacie a celkoveho prejavu..neznie to uz tak strojovo..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa HellAngel »

viete niekto poradit autora co pise knihy v style Jiri Kulhanek aleb Kotleta?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Prave som docital Eon. Nic zlozitejsie som necital. Rovnako je to top v opise technickeho vyvoja. Greg Bear ma fantaziu typu J.Verne. Taky prokrok ludstva som nikde inde nevidel.
Jediny problem som mal s opisom techniky,miest,javov a takemer cohokolvek. Neviem ci je na vine preklad,alebo autor..ale bolo to napisane dost tazkopadne a obcas som sa stracal a nevedel som si presne predstavit o com sa tam pise.
Kazdopadne to odporucam,uz len pre to prekonavanie medzí cloveka..i ked len vo fantazii
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Traja patraci. Mam vsetkych 62 knih. Nostalgia a dobry oddych pri tomto lahkom citani
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Knihy

Príspevok od používateľa newmi »

Ja som po dlhsej dobe zas nieco precital a zgustol som si na Trhline. Napodiv som sa do toho celkom zazral. Mala rada: necitat to pred spanim ako ja. Som mal raz dost zly sen a rano som sa zobudil nevyspaty a rozbity. :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Daj si potom aj Strach,ten je imho este lepsi.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Knihy

Príspevok od používateľa newmi »

Jj, odvolaval sa tam aj na tuto jeho knihu. Skusim si ju zohnat ked sa zas budem chciet bat mozno. Dik :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Len pre inspiraciu. Cital to niekto ?
https://www.martinus.sk/?uItem=440927
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Kupovali ste niekto knihy cez Google play? V akej forme sú tie knihy? Mobi,epub..či len formát do tej ich "skvelej" apky Google knihy?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Knihy

Príspevok od používateľa valistar »

Per napísal: So 30. Nov, 2019, 00:48 Len pre inspiraciu. Cital to niekto ?
https://www.martinus.sk/?uItem=440927
Prave citam v anglictine, ak mas rad hard sci-fi tak ta to po par kapitolach urcite chytne :). Spolubyvajuci precital celu trilogiu a odporuca cesky preklad, ze je to fakt mega dobre prelozene - co z cinstiny asi nie je tak easy :good:

BTW pouzivate Goodreads? Mohli by sme sa follownut, tam sa dobre zdielaju knizne inspiracie :)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Knihy

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Goodreads je fajn,dnes som sa tam regol,kludne sem dajte svoje nickym,alebo mi do spravy,ako to mate na vlastne meno ako ja

Návrat na "Debata o všetkom"