4K (40"+) monitory všeobecne

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa adam102 »

mino_85 napísal: Št 12. Apr, 2018, 21:07 ... Jednoducho je to dané štruktúrou IPS panelu a súčasnými možnosťami výroby. V princípe IPS glow je síce "výrobná vada", v teoretickej rovine dokonalý IPS pixel na glow netrpí, ale reálne sa zatiaľ odchýlky vo výrobnom procese nedajú ošetriť, jedine ak nastaviť limity kvality a nepúšťať tie horšie kusy von. ...
IPS glow sa da odstranit A-TW filtrom, ale ludia su velmi spokojni aj s horsim variantom, takze vyrobcovia sa ani nemusia obtazovat davat ho do monitorov.
Obrazok, Obrazok,
Video - 1:10 - 2:45.
Tazko povedat, aky by mal ten filter vplyv na cenu dnes.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Skôr o tom nevedia, ja som napríklad netušil o A-TW filtry ale myslím, že je tam aj dobrý dôvod
https://hardforum.com/threads/why-manuf ... m.1639972/
buď vidíš glow ale pri väčšej obrazovke máš posun farieb v krajoch (najväčší pozorovací uhol) do zelenej/magenty.

A hlavne to neadresuje problémy s podsvietením.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa dexterav »

IPS bolo vyvinuté hlavne z ohladom na posun farieb pri bočných pohľadoch pre fotografov
čo zase bohužiaľ filtre čiatočne zase pridajú
dnešný stav je proste taký že každá technologia má svoje + a keby človek chcel ten naj monitor tak iba spojenín všetkých tých tecnologií čo logicky asi nieje úplne jednoduché
takisto existuje hranica koľko e do toho vraziť aby sa to ešte oplatilo či už pri výskume alebo z druhej strany pri kúpe už hotového výrobku
do toho sa ešte pletie stále veľká kusovosť výroby atd
ono máme tu síce TV ale tie veľmi často klamú telom a práve rôznymi filtrami , ktoré na PC LCD práve moc nechceme a zase naopak na tých TV je to predsa len o inom a hlavne ide o zážitok z filmu ,poprípdade ak aj neklamú majú zaujímajé cenovky

neni v podstate problém urobiť TN ktorý je minimálne na úrovni IPS ale ako také už je to nákladné kedže podobné vlastnosti má každé 2. aj podprimerné IPS

už som to niekde písal ,možno aj tu, momentálne za mňa proste nejaký vymazlený IPS vybraný podľa špecifických potrieb, už sa teším na 32" IPS, 4k, 100Hz HDR LCD :hysterical:
obličky mám 2 a než také reálne aj budú narastie aj 3.
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Chris »

hehe,.... ja som si aj zvykol po tych mesiacov na P4317Q ( odpadllo L z loga) v praci a doma na BDM4350, akurat na phillipsa by som kupil este nejaky polohovatelny stoja, inak celkom v poho
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kiežby sa našiel šialený recenzent s peniazmi, ktorý by poriadne potestoval vedľa seba BDM4350UC, 43UD79 (či tak nejako), P4317Q, ten nový Acer a neviem čo ešte tu máme.

A Chris, ja som zobral
https://www.drziakyastoliky.eu/fiber-mounts-f350
som veľmi spokojný.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa adam102 »

loleqboleq napísal: So 14. Apr, 2018, 12:45 Skôr o tom nevedia, ja som napríklad netušil o A-TW filtry ale myslím, že je tam aj dobrý dôvod
https://hardforum.com/threads/why-manuf ... m.1639972/
buď vidíš glow ale pri väčšej obrazovke máš posun farieb v krajoch (najväčší pozorovací uhol) do zelenej/magenty.

A hlavne to neadresuje problémy s podsvietením.
Ten farebny posun sa deje vraj len pri extremom uhle, mozno by uz bol viditelny na krajoch pri 40'' monitore, neviem. Z dostupnych obrazkov a videi na internete nic take nevidim, ale to je take na prd porovnavanie. Mam v plane doniest si domov jeden taky NEC s A-TW filtrom, nech to konecne odskusam nazivo. Ked je toto jediny trade-off oproti IPS glowu, tak u mna osobne je volba jasna.
No a podsvietenie je kategoria sama o sebe. Cista loteria, s moznostami "zle" alebo "velmi zle"...
Kym tu bude LCD, nikdy tu nebude dobre. :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nikto z vás s IPS panelmi (43" kúsky) ste si nenašli čas na ten test?

Asi takto:
- dajte si trebárs screen z hry alebo choďte do hry
- majte nejakú tmavú scénu
- pozerajte rovno na obrazovku (vidíte, že stred je tmavší ako kraje?)
- presuň hlavu (štandardne z normálnej vzdialenosti ako bežne) do rohu obrazovky, aby si ste kolmo pozerali na obrazovku (je kraj tmavší ako predtým stred, prípadne najvzdialenejší kraj (ak si pri spodnom-pravom, tak vrchný-ľavý) už totálne svetlý?).

Dajte vedieť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

hej lolqo je pri každom jednom IPS glow. Majú ho aj 34ky, miňo to tu reportoval u svojeho nedávno. Ja mám svoj na dosť nízkom jase lebo v izbe mám skoro nonstop tmu a hry nehrajem takže to nepozorujem skoro vôbec. Pri tak veľkých paneloch sa tomu dupľom nevyhneš. Sa s tým zmier proste, to je featurka IPSiek. 

Inak si sa pýtal na nejaké novinky, tak Philips v blízkej budúcnosti chystá niečo na trh.

Philips' Momentum 436M6VBPAB
https://overclock3d.net/news/gpu_displa ... ive_sync/1

https://www.philips.cz/c-p/436M6VBPAB_00/-

MVA, hdr1000, adaptive sync, flicker free, antireflexný
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nie nie nie nie nie, IPS glow je tá "biela" žiara, to je niečo iné. Konkrétne to, čo popisujem by teoreticky mal byť VA problém, nie IPS.

A akože...teraz si ma dostal ale že DOSTAL! Práve dnes som začal pokukávať po nových 2018 7čkových Philipsoch, ktoré majú Ambilight 3 a ty prídeš a na drzovku mi hodíš niečo, z čoho mám okamžitú erekciu (monitorovú IT geek erekciu). Dúfam, že ten Ambiglow bude aj po hornom okraji (keďže to vyzerá zatiaľ, že len popri spodnom)...to by bola dokonalost.

A úprimne? Ak toto bude stáť do 1500€ (čo pochybujem, ak je ten local dimming naozaj local dimming, tak už len to je niečo, za čo si nechajú riadne zaplatiť), tak to prisámvačku beriem.

A taktiež, úprimne, ĎAKUJEM Philips, že si nezabudol na tento formát...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

Tak buď trpí IPS glowom alebo backlite bleedingom (veľký jas), alebo si si práve vymyslel ďalší defekt monitora :D  už si veľmi paranoidný s tým puntičkárstvom :P

... hej ten monitor vyzerá veľmi parádne  ;)  Skúsim im tam napísať ako to vidia s dostupnosťou. 
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Jááj, no môžeš, modlime sa, že to nebude viac ako 1500€... :(
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

Cez ten Philips formulár  sa tam človek nedopíše, lebo treba zvoliť číslo modelu a ten v zozname ešte nemajú. + tam treba zadať plno iných pitchovín tak sa mi to nechcelo riešiť. Napísal som na FB stránku a tam mi odpísali :
Hezký den, sice rozumíme všemu možnému ohledně našich domácích spotřebičů, ale ohledně monitorů se, prosím, obraťte na speciality na telefonním čísle 800 142 100. Děkuji Vám.

Ale našiel som novinku, ktorá vyšla včera na touchit.sk, ktorý ho fyzicky už aj vyskúšali
https://touchit.sk/mmd-vyrobilo-poriadn ... zor/166134

... a piše sa tam :
... Novinka sa dostane do predaja koncom mája za 799 eur. ...
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

WWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT???????????????????????????????????????????????????

I will be ready...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa Leon »

jj vymením určite aj ja. Posledný MVA tu bol snáď asi aj prvý monitor v 40+ čo sme kupovali a to iiyama. :D  
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K (40"+) monitory všeobecne

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale aby som nebol len pozitívny, škoda:
- žiadnej krivky,
- Ambiglowu, ktorý je len hlúposť a nemá nič s Ambilightom,
- (len) 48-60Hz rozsahu, ideálne 30-60Hz alebo aspoň 40-60Hz.
Ale inak naozaj konečne niečo plnokrvné v tomto segmente.

A hlavne uvidíme, akú metódu regulácie podsvietenia používa, už chcem mať konečne voltážou namiesto PWM a nebyť závislý na korektnom motion blur-e v hrách ale skôr ho vypínal, lebo nechcem dva naraz.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Ne 22. Apr, 2018, 14:11, upravené celkom 4 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"