Ako zobrazit CD-romku vo windows XP

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Ako zobrazit CD-romku vo windows XP

Príspevok od používateľa Josifek »

Mam tu taky problem: pri instalacii windows som zvolil moznost opravy. Windows sa ma pocas instalacie prakticky nic nepytal az na 3 chybove hlasenia. Instalacia ale prebehla uspesne. Po mojom prvom vstupe som vsak zistil problem: vo windowse mi nezobrazuje mechaniku A ni pi instalacii ovladacov mi ju nenaslo, takze som musel nutne drivery stahovat z netu. Existuje nejake riesenie okrem reinstalacie, aby sa mi mechanika "objavila" vo wine ? Skusal som aj inu mechaniku, robi to iste...
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Nerobil si v biose nic? Mas spravne ten kabel otoceny?
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

NIE v biose som nic nemenil, skusal som dokonca clrmos, ale nic. Kabel je dobre, ved z neho instaloval win :( V biose mi ukaze obidve co mam pripojene.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

Skus jednu odpojit a uvidis, ci bude aspon jednu zobrazovat.
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

No najprv som mal jednu az tak som pripojil druhu. Skusal som aj osobitne, ale nic...
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Jasne ze existuje. Odober PCI IDE radic v systeme , nasledne restart a mal by si mat mechaniku spet. Mne raz pomohla taka vec , ze som odpojil mechaniku , medzi instalaciou radica , zapojil a objavila sa sama.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2743
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Jerry »

AjsTi napísal:Jasne ze existuje. Odober PCI IDE radic v systeme , nasledne restart a mal by si mat mechaniku spet. Mne raz pomohla taka vec , ze som odpojil mechaniku , medzi instalaciou radica , zapojil a objavila sa sama.
Vidis na toto som zabudol ... :red:
Spoiler: ukázať
Intel i7 11700 • Asus ROG Strix RTX 3080 OC • Gigabyte B560 AORUS PRO AX • 32GB DDR4 HyperX Predator • 1 TB M.2 WD SN850 • Corsair RM850 (2018) • Creative I-Trigue L3800 • Win 11 • Dell Gaming S2721 DGF • Logitech G513 + G403
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

V device manager je to oznacene ako "IDE ATA/ATAPI contollers" , alebo "SCSI and RAID controllers" ?

PS: Sranda je este v tom ze cez PCI radic mi ide hard disk.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Josifek napísal:V device manager je to oznacene ako "IDE ATA/ATAPI contollers" , alebo "SCSI and RAID controllers" ?

PS: Sranda je este v tom ze cez PCI radic mi ide hard disk.
SCSI byvaju vetsinou disky pripojene cez SATA/RAID rozhranie. Tvoja mechanika bude napojena cez to prve samozrejme.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Diki moc.


OT: Este mam jeden problem neviem, ci mam zalozit novy thread: A to je ze windows sa mi startuje asi 3minuty myslim tym to, ze okno: "windows is starting up" svieti asi 3minuty. Sorry za OT
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Josifek napísal:Diki moc.


OT: Este mam jeden problem neviem, ci mam zalozit novy thread: A to je ze windows sa mi startuje asi 3minuty myslim tym to, ze okno: "windows is starting up" svieti asi 3minuty. Sorry za OT
Zostavu mas tu v podpise ? Mas to dobre pozapajane ? Naswitchovane HDD ? Instalacia sata/scsi-pci radic driverov ? Defragmentovane disky ? Kolko programov Ti ide po starte ?
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

AjsTi napísal: Zostavu mas tu v podpise ? Mas to dobre pozapajane ? Naswitchovane HDD ? Instalacia sata/scsi-pci radic driverov ? Defragmentovane disky ? Kolko programov Ti ide po starte ?
Zostavu mam tu v podpise. Ide o to, ze ak instalujem win, a dojdem po krok, kde si mam vybrat, kde ho nainstalujem, tak nasleduje bud restart systemu, abo modre okno. Je to vraj chyba dosky. Dneska som to ani neviem ako nahodil, asi so stastim. Po starte sa mi spusta antispyware, AVG, Skype, ICQ.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Josifek napísal:
AjsTi napísal: Zostavu mas tu v podpise ? Mas to dobre pozapajane ? Naswitchovane HDD ? Instalacia sata/scsi-pci radic driverov ? Defragmentovane disky ? Kolko programov Ti ide po starte ?
Zostavu mam tu v podpise. Ide o to, ze ak instalujem win, a dojdem po krok, kde si mam vybrat, kde ho nainstalujem, tak nasleduje bud restart systemu, abo modre okno. Je to vraj chyba dosky. Dneska som to ani neviem ako nahodil, asi so stastim. Po starte sa mi spusta antispyware, AVG, Skype, ICQ.
Skype , Icq , zrus , nastav na manualne spustanie. Nevidim tam kolko mas ram ? Ako casto defragmentujes. Chyba dosky ? Reklamovat.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

AjsTi napísal:Skype , Icq , zrus , nastav na manualne spustanie. Nevidim tam kolko mas ram ? Ako casto defragmentujes. Chyba dosky ? Reklamovat.
Dosku uz velmi nezreklamujem ma 3 roky :( mam 512ram. Ale asi si ma celkom nepochopil. Ja cakam na modrej obrazovke, kde sa pise "windows is starting up"
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Josifek napísal:
AjsTi napísal:Skype , Icq , zrus , nastav na manualne spustanie. Nevidim tam kolko mas ram ? Ako casto defragmentujes. Chyba dosky ? Reklamovat.
Dosku uz velmi nezreklamujem ma 3 roky :( mam 512ram. Ale asi si ma celkom nepochopil. Ja cakam na modrej obrazovke, kde sa pise "windows is starting up"
Tak defragmentuj ! Dopaze ty ma citas ? Pripadne si stiahni BootVis a optimalizuj si system.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.

Návrat na "Operačné Systémy"